Italien - Serie C Group BStadio Comunale Domenico FrancioniData opdateret pr. 02. november 2026

Latina - Pianese: kampstatistik

Latina-logo
Latina
1 : 1pause 0:0
Pianese-logo
Pianese

Latina mod Pianese: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Latina spillede mod Pianese i Serie C Group B (Italien). Kampen blev spillet 1. november 2026. Stadion: Stadio Comunale Domenico Francioni. Slutresultat: 1:1.

Aktuel form

Latina: 2-3-0, 1,80 point pr. kamp. Pianese: 1-3-1, 1,20 point pr. kamp.

Målstatistik

Latina scorer 1,00 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Pianese scorer 0,55 og indkasserer 0,91. Ligaens gennemsnit: 2,50 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Latina 55 %, Pianese 36 %. Over 2.5: Latina 18 %, Pianese 27 %. Liganiveau: BTTS 55 %, Over 2.5 44 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Latina 1,71, Pianese 1,74. Skud pr. kamp: Latina 14,6, Pianese 14,7. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Latina 51 %, Pianese 47 %.

Første og anden halvleg

Latina: fører ved pausen i 45 % af kampene, mål i anden halvleg 0,09. Pianese: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,36.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (4) for Latina og 46-60 (2) for Pianese. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Serie C Group B: 2,50 mål pr. kamp, BTTS 55 %, Over 2.5 44 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Latina er favoritter: På hjemmebane har de vundet 50% af kampene og ikke tabt nogen, mens Pianese ikke har vundet på udebane og har tabt 67% af den slags kampe. I de seneste fem spillerunder har hjemmeholdet hentet 9 point og holdt sig ubesejret, mens gæsterne har samlet 6 point. Latina indkasserer i gennemsnit kun 0,33 mål på hjemmebane og holder nullet i 67% af kampene, hvilket kan blive særligt vigtigt mod Pianese, der i gennemsnit scorer 0,5 mål på udebane og ikke kommer på måltavlen i 67% af kampene. Hjemmeholdet skaber desuden chancer til en gennemsnitlig værdi på 1,84 xG på hjemmebane, mens gæsterne tillader 1,73 xG på udebane; alligevel er uafgjort fortsat en reel mulighed, da Latina har spillet uafgjort i 50% af hjemmekampene.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Det er mere sandsynligt, at mindst ét af holdene ikke scorer: Latina scorer i gennemsnit 0,6 mål på hjemmebane, mens Pianese kun scorer 0,5 på udebane. Hjemmeholdet holder nullet i 60% af hjemmekampene, mens gæsterne ikke scorer i 67% af deres udekampe. Signalet peger i samme retning fra begge sider: Latina scorer ikke i 60% af hjemmekampene, og Pianese holder nullet i 33% af udekampene. Andelen af kampe, hvor begge hold scorer, er henholdsvis 40% og 33%, under ligaens 54%. De seneste fem kampe samt xG på 1,64 og 1,67 tyder på offensivt potentiale, så BTTS – Nej har en fordel, men udfaldet er ikke sikkert.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Latina scorer i gennemsnit 0,6 mål på hjemmebane og lukker 0,4 mål ind, mens Pianese scorer 0,5 mål på udebane og lukker 1,33 mål ind, hvilket peger på et moderat antal mål. Linjen på 3.5 mål er ikke blevet overskredet i nogen af Latinas hjemmekampe, og det har været tilfældet i 83% af Pianeses udekampe. Latinas seneste fem kampe har også budt på et gennemsnit på blot 1,8 mål, med 1,2 scorede og 0,6 indkasserede mål. xG-værdierne for de to hold, henholdsvis 1,69 og 1,77, skaber dog en vis usikkerhed, men deres scoringsprocenter er kun 4% og 3%. Derfor er under 3.5 mål det stærkeste valg med en anslået sandsynlighed på 85%.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Uafgjort ved pausen er det mest sandsynlige: Latina gik til pause med stillingen uafgjort i 4 af 5 hjemmekampe, og Pianese gjorde det samme i 4 af 6 udekampe; ingen af holdene var foran efter første halvleg i disse kampe. Den beskedne målsnit før pausen taler også for en målløs eller jævnbyrdig første halvleg: 0,20 scorede mål for hjemmeholdet og 0,17 for udeholdet. Uafgjort ved kampens slutning er en anelse bedre underbygget end en sejr til Latina, da hjemmeholdet spillede uafgjort i 4 af 5 hjemmekampe og kun scorede 0,60 mål i snit. Pianese tabte ganske vist 67% af sine udekampe og indkasserede i snit 1,33 mål, så udfaldene med sejr til Latina er stadig tæt på, men gæsterne scorede kun 0,33 mål efter pausen, og Latina indkasserede ikke et eneste mål på hjemmebane i denne halvleg. Tallene peger først og fremmest på få mål og uafgjort fra pausen til kampens slutning.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

-1Boldbesiddelse (%)-1
LatinaPianese
-1Skud-1
LatinaPianese
-1Skud på mål-1
LatinaPianese
0xG0
LatinaPianese
-1Hjørnespark-1
LatinaPianese
0Farlige angreb0
LatinaPianese
-1Frispark-1
LatinaPianese
-1Kort-1
LatinaPianese

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

1Scorede mål / kamp0.55
LatinaPianese
1Indkasserede mål / kamp0.91
LatinaPianese
51%Gennemsnitlig boldbesiddelse47%
LatinaPianese
4.36Skud på mål / kamp4.45
LatinaPianese

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

14.55Skud pr. kamp14.73
LatinaPianese
4.36Skud på mål4.45
LatinaPianese
6.9%Skudkonvertering3.7%
LatinaPianese
51%Boldbesiddelse47%
LatinaPianese
1.71xG for1.74
LatinaPianese
1.15xG imod1.64
LatinaPianese

Skudkvalitet

Latina: AngribendePianese: Angribende
LatinaPianese
Præcision (skud på mål)30%30%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.230.12

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Latina er 50% bedre på form i de seneste 5.

1.8 point / kamp - Latina · 1.2 point / kamp - Pianese

Latina
DDWWD
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
27% W45% D27% L
Sæson (V-U-T)
3-5-3
1.27 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
2-3-0
1.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
3-3-0
Seneste 5 hjemme
3-2-0
WDDWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.2Indkasserede mål: 0.6xG: 1.65Modstanderens xG: 1.16BTTS: 60%Over 2.5: 0%
Pianese
LWDDD
Sæsonens resultatfordeling
9% W55% D36% L
Sæson (V-U-T)
1-6-4
0.82 point / kamp · målforskel -4
Seneste 5 (V-U-T)
1-3-1
1.20 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-2-4
Seneste 5 ude
0-2-3
LLLDD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 0.8xG: 1.67Modstanderens xG: 1.95BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Latina er 82% bedre på scorede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Latina · 0.55 mål / kamp - Pianese

Pianese er 10% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Latina · 0.91 mål / kamp - Pianese

Latinas scoringsprofil: stærk

Latina scorer i 82% af kampene (9 af 11 kampe), mens Pianese holder Clean sheet i 45% (5 af 11 kampe).

Pianeses scoringsprofil: blandet

Pianese scorer i 36% af kampene (4 af 11 kampe), mens Latina holder Clean sheet i 36% (4 af 11 kampe).

11Scorede mål (sæson)6
LatinaPianese
11Indkasserede mål (sæson)10
LatinaPianese
2Gennemsnitlige mål i kampen1.45
LatinaPianese
6Scorede mål (seneste 5)4
LatinaPianese
3Indkasserede mål (seneste 5)4
LatinaPianese

Hvor ofte de scorer mindst...

82%1 mål36%
LatinaPianese
18%2 mål18%
LatinaPianese
0%3 mål0%
LatinaPianese
0%4 mål0%
LatinaPianese

Hvor ofte de indkasserer mindst...

64%1 mål55%
LatinaPianese
18%2 mål27%
LatinaPianese
18%3 mål9%
LatinaPianese
0%4 mål0%
LatinaPianese

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

27%BTTS ved pausen18%
LatinaPianese
0%BTTS i begge halvlege0%
LatinaPianese
0%Scorede i begge halvlege9%
LatinaPianese

BTTS og antal mål

18%Mindst 3 mål og BTTS27%
LatinaPianese
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
LatinaPianese
60%BTTS – seneste 540%
LatinaPianese

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

82%Mindst 1 mål før pausen45%
LatinaPianese
45%Mindst 2 mål før pausen36%
LatinaPianese
9%Mindst 3 mål før pausen0%
LatinaPianese

2. halvleg

55%Mindst 1 mål efter pausen45%
LatinaPianese
9%Mindst 2 mål efter pausen9%
LatinaPianese
0%Mindst 3 mål efter pausen9%
LatinaPianese

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Latina er 137% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.73 point / kamp - Latina · 0.73 point / kamp - Pianese

Latina — stilling ved pausen
45% fører36% uafgjort18% bagud
Pianese — stilling ved pausen
0% fører73% uafgjort27% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.73Point pr. kamp (1. halvleg)0.73
LatinaPianese
0.91Scorede mål (1. halvleg)0.18
LatinaPianese
0.45Indkasserede mål (1. halvleg)0.64
LatinaPianese
1.36Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.82
LatinaPianese
64%Clean sheet før pausen55%
LatinaPianese
27%Ingen mål før pausen82%
LatinaPianese

Efter pausen (2. halvleg)

0.73Point pr. kamp (2. halvleg)1.36
LatinaPianese
0.09Scorede mål (2. halvleg)0.36
LatinaPianese
0.55Indkasserede mål (2. halvleg)0.27
LatinaPianese
0.64Gennemsnitlige mål (2. halvleg)0.64
LatinaPianese
55%Clean sheet efter pausen73%
LatinaPianese
91%Ingen mål efter pausen73%
LatinaPianese

Latina — resultater i anden halvleg

9% W45% D45% L
19
Point ved pausen
10
Mål ved pausen
+5
Målforskel (1. halvleg)
8
Point i 2. halvleg
-5
Målforskel (2. halvleg)
1.73
PPG før pausen
Fastholdelse af føring60%

Fører ved pausen i 45% af kampene og vinder 27%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Indkasserer 0.1 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Pianese — resultater i anden halvleg

27% W55% D18% L
8
Point ved pausen
2
Mål ved pausen
-5
Målforskel (1. halvleg)
15
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
0.73
PPG før pausen
Forsvar efter pausen-0.4

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Latina — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.001.20
Scorede mål / kamp1.00.2
Indkasserede mål / kamp0.40.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.40.4
1 mål100%40%
2 mål40%0%
3 mål0%0%
Clean sheet60%80%
Intet mål20%80%
Målforskel+30
Pause: 60% fører - 20% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 60% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 5
Pianese — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.801.80
Scorede mål / kamp0.20.6
Indkasserede mål / kamp0.60.2
Gennemsnitlige mål i kampen0.80.8
1 mål40%40%
2 mål40%20%
3 mål0%20%
Clean sheet60%80%
Intet mål80%60%
Målforskel-2+2
Pause: 0% fører - 80% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Latina
ScoredeIndkasserede
4
1
0-15
2
1
16-30
4
3
31-45
1
1
46-60
0
2
61-75
0
3
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (4 goals). Indkasserer flest i 31-45 (3). Balance i sene mål (76-90): -3 - de sene faser er en svaghed.

Pianese
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
1
2
16-30
1
4
31-45
2
1
46-60
0
0
61-75
2
2
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (2 goals). Indkasserer flest i 31-45 (4). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

1.73
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.0 : 0.8
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
69%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
46%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
30%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
12%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 8 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Latina

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.56
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.56
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.71
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.15
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
72%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
89%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.53
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.8
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 36% i de første 15 minutter.
0%

Pianese

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.10
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.46
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.3 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-1.19
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.73
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
49%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
66%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.38
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
33% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
33%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Serie C Group B-gennemsnittet.

Hold mod liga

LatinaLigaPianese
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.002.50▼ 1.45
Begge hold scorede• 55%55%▼ 36%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 18%44%▼ 27%
Clean sheets▲ 36%27%▲ 45%
Mål før pausen▲ 82%70%▼ 45%
Mål efter pausen▼ 55%72%▼ 45%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.50
Gennemsnitlige mål pr. kamp
55%
Begge hold scorede
44%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
27%
Clean sheets
1.38
Hjemmemål / kamp
1.12
Udemål / kamp
+23%
Fordel i hjemmeangreb
+19%
Fordel i hjemmeforsvar
+20%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
70%
1 mål
38%
2 mål
10%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
72%
1 mål
37%
2 mål
15%
3 mål
5%
4 mål

FAQ

Hvad blev resultatet af Latina mod Pianese?

Kampen i Serie C Group B sluttede Latina 1:1 Pianese. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Latina mod Pianese?

Latina scorer i gennemsnit 1,00 mål pr. kamp, og Pianese scorer 0,55. Gennemsnittet i Serie C Group B er 2,50 mål, og Over 2.5 forekommer i 44% af kampene. BTTS forekommer i 55% af Latinas kampe og 36% af Pianeses.

Hvordan er den aktuelle form for Latina og Pianese?

I de seneste fem kampe har Latina 2 sejre, 3 uafgjorte og 0 nederlag (1,80 point pr. kamp). Pianese har 1 sejre, 3 uafgjorte og 1 nederlag (1,20 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Latina mod Pianese?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Latina mod Pianese. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.