Nordirland - NIFL PremiershipThe ShowgroundsData opdateret pr. 16. oktober 2026

Limavady United - Carrick Rangers: kampstatistik

Limavady United mod Carrick Rangers: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Limavady United spillede mod Carrick Rangers i NIFL Premiership (Nordirland). Kampen blev spillet 15. august 2026. Stadion: The Showgrounds. Slutresultat: 1:2.

Aktuel form

Limavady United: 0-0-1, 0,00 point pr. kamp. Carrick Rangers: 1-0-0, 3,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Limavady United scorer 0,00 og indkasserer 2,00 mål pr. kamp. Carrick Rangers scorer 1,00 og indkasserer 0,00. Ligaens gennemsnit: 2,60 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Limavady United 0 %, Carrick Rangers 0 %. Over 2.5: Limavady United 0 %, Carrick Rangers 0 %. Liganiveau: BTTS 40 %, Over 2.5 60 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Limavady United 0,80, Carrick Rangers 1,88. Skud pr. kamp: Limavady United 9,0, Carrick Rangers 16,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Limavady United 25 %, Carrick Rangers 60 %.

Første og anden halvleg

Limavady United: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00. Carrick Rangers: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (0) for Limavady United og 61-75 (1) for Carrick Rangers. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

NIFL Premiership: 2,60 mål pr. kamp, BTTS 40 %, Over 2.5 60 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Carrick Rangers går ind til kampen fra en klart bedre placering i ligaen som nummer 4 sammenlignet med Limavady Uniteds 10. plads. Gæsterne har vundet 3 af deres seneste 5 kampe og scoret 10 mål i denne periode, mens hjemmeholdet har 2 sejre og 7 scorede mål. Carrick har desuden i gennemsnit opnået 1,8 point pr. kamp i deres seneste fem optrædener, hvilket er mere end Limavadys 1,4. Limavady har kun indkasseret 4 mål i de seneste fem kampe, hvilket kan holde opgøret tæt, men Carrick indledte den aktuelle sæson med en 1:0-sejr og holdt buret rent. Gæsternes fordel i tabellen, deres effektivitet i de seneste kampe og det bedre aktuelle pointudbytte taler for en sejr til Carrick Rangers.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Det stærkeste signal peger på BTTS Nej, fordi Limavady United i de seneste 5 kampe kun havde mål fra begge hold i 20% af kampene, mod 60% for Carrick Rangers. Hjemmeholdet lukkede i denne periode kun 0,8 mål ind pr. kamp, mens deres gennemsnitlige xG imod sig blot var 0,65, hvilket begrænser gæsternes chancer for at komme sikkert på tavlen. Carrick Rangers scorede ganske vist i gennemsnit 2,0 mål i de seneste 5 kampe, men Limavady har holdt clean sheet i 100% af sæsonens kampe og kun indkasseret 0,66 xG pr. kamp. Derudover er ligaens BTTS-andel kun 40%, så scenariet, hvor mindst ét hold ikke scorer, er mere sandsynligt.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Sæsondataene er meget begrænsede, så de seneste resultater vægtes højere: Carrick Rangers scorede i gennemsnit 2.0 mål i de seneste fem kampe, mens Limavady United scorede 1.4. Gæsterne indkasserede dog 1.6 mål pr. kamp, mens hjemmeholdet indkasserede 0.8, hvilket taler for et scenarie med mindst to mål. I Carrick Rangers’ seneste fem kampe gik hele 80% af opgørene over 2.5 mål, men hos Limavady er andelen kun 20%, så over 2.5 giver ikke en tilstrækkelig fordel. Den samlede forventede xG på omkring 2.40 samt ligaens gennemsnit på 2.6 mål understøtter over 1.5 som det sikreste valg. Linjen over 1.5 har en fordel, fordi der kun kræves to mål, samtidig med gæsternes offensive form og Carrick Rangers’ senest sårbare defensiv.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til Carrick Rangers efter kampen, eftersom gæsterne var uafgjort ved pausen i 60% af deres seneste kampe, mens det gjaldt for Limavady United i 50%. Carrick scorede i gennemsnit 0,8 mål før pausen mod blot 0,25 for hjemmeholdet, og deres målscore i første halvleg var +1 mål. Efter pausen bliver gæsternes offensive overtag endnu tydeligere: De scorede i gennemsnit 1,2 mål i anden halvleg, mens Limavady kun scorede 0,25, og Carricks kampe havde på det tidspunkt i gennemsnit 2,2 mål. I Carricks seneste fem kampe vandt holdet 60% af opgørene og scorede i gennemsnit 2,0 mål pr. kamp mod Limavadys 1,4 mål, hvilket styrker prognosen om, at gæsterne overtager kampen i slutfasen.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 2
1. halvleg
1 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

59Boldbesiddelse (%)41
Limavady UnitedCarrick Rangers
13Skud11
Limavady UnitedCarrick Rangers
6Skud på mål4
Limavady UnitedCarrick Rangers
0xG0
Limavady UnitedCarrick Rangers
6Hjørnespark2
Limavady UnitedCarrick Rangers
0Farlige angreb0
Limavady UnitedCarrick Rangers
11Frispark13
Limavady UnitedCarrick Rangers
0Kort0
Limavady UnitedCarrick Rangers

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Limavady UnitedCarrick Rangers
0Scorede mål / kamp1
Limavady UnitedCarrick Rangers
2Indkasserede mål / kamp0
Limavady UnitedCarrick Rangers
25%Gennemsnitlig boldbesiddelse60%
Limavady UnitedCarrick Rangers
1Skud på mål / kamp3
Limavady UnitedCarrick Rangers

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

9Skud pr. kamp16
Limavady UnitedCarrick Rangers
1Skud på mål3
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%Skudkonvertering6.3%
Limavady UnitedCarrick Rangers
25%Boldbesiddelse60%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0.8xG for1.88
Limavady UnitedCarrick Rangers
1.72xG imod0.66
Limavady UnitedCarrick Rangers

Skudkvalitet

Limavady United: BalanceretCarrick Rangers: Dominerende
Limavady UnitedCarrick Rangers
Præcision (skud på mål)11%19%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.090.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.000.33

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Limavady United
L
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W0% D100% L
Sæson (V-U-T)
0-0-1
0.00 point / kamp · målforskel -2
Seneste 5 (V-U-T)
0-0-1
0.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-0-0
Seneste 5 hjemme
0-0-0
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.0Indkasserede mål: 2.0xG: 0.80Modstanderens xG: 1.72BTTS: 0%Over 2.5: 0%
Carrick Rangers
W
5 sejre i træk
Sæsonens resultatfordeling
100% W0% D0% L
Sæson (V-U-T)
1-0-0
3.00 point / kamp · målforskel +1
Seneste 5 (V-U-T)
1-0-0
3.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-0-0
Seneste 5 ude
0-0-0
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 0.0xG: 1.88Modstanderens xG: 0.66BTTS: 0%Over 2.5: 0%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Limavady Uniteds scoringsprofil: sværere

Limavady United scorer i 0% af kampene (0 af 1 kampe), mens Carrick Rangers holder Clean sheet i 100% (1 af 1 kampe).

Carrick Rangerss scoringsprofil: meget stærk

Carrick Rangers scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens Limavady United holder Clean sheet i 0% (0 af 1 kampe).

0Scorede mål (sæson)1
Limavady UnitedCarrick Rangers
2Indkasserede mål (sæson)0
Limavady UnitedCarrick Rangers
2Gennemsnitlige mål i kampen1
Limavady UnitedCarrick Rangers
0Scorede mål (seneste 5)1
Limavady UnitedCarrick Rangers
2Indkasserede mål (seneste 5)0
Limavady UnitedCarrick Rangers

Hvor ofte de scorer mindst...

0%1 mål100%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%2 mål0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%3 mål0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%4 mål0%
Limavady UnitedCarrick Rangers

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
100%2 mål0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%3 mål0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%4 mål0%
Limavady UnitedCarrick Rangers

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

40%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%BTTS i begge halvlege0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%Scorede i begge halvlege0%
Limavady UnitedCarrick Rangers

BTTS og antal mål

0%Mindst 3 mål og BTTS0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%BTTS – seneste 50%
Limavady UnitedCarrick Rangers

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

0%Mindst 1 mål før pausen0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%Mindst 2 mål før pausen0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%Mindst 3 mål før pausen0%
Limavady UnitedCarrick Rangers

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen100%
Limavady UnitedCarrick Rangers
100%Mindst 2 mål efter pausen0%
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%Mindst 3 mål efter pausen0%
Limavady UnitedCarrick Rangers

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Limavady United — stilling ved pausen
0% fører100% uafgjort0% bagud
Carrick Rangers — stilling ved pausen
0% fører100% uafgjort0% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1Point pr. kamp (1. halvleg)1
Limavady UnitedCarrick Rangers
0Scorede mål (1. halvleg)0
Limavady UnitedCarrick Rangers
0Indkasserede mål (1. halvleg)0
Limavady UnitedCarrick Rangers
0Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0
Limavady UnitedCarrick Rangers
100%Clean sheet før pausen100%
Limavady UnitedCarrick Rangers
100%Ingen mål før pausen100%
Limavady UnitedCarrick Rangers

Efter pausen (2. halvleg)

0Point pr. kamp (2. halvleg)3
Limavady UnitedCarrick Rangers
0Scorede mål (2. halvleg)1
Limavady UnitedCarrick Rangers
2Indkasserede mål (2. halvleg)0
Limavady UnitedCarrick Rangers
2Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1
Limavady UnitedCarrick Rangers
0%Clean sheet efter pausen100%
Limavady UnitedCarrick Rangers
100%Ingen mål efter pausen0%
Limavady UnitedCarrick Rangers

Limavady United — resultater i anden halvleg

0% W0% D100% L
1
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
0
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Forsvar efter pausen+2.0

Indkasserer 2.0 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Carrick Rangers — resultater i anden halvleg

100% W0% D0% L
1
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
3
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Forsvar efter pausen0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Limavady United — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.000.00
Scorede mål / kamp0.00.0
Indkasserede mål / kamp0.02.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.02.0
1 mål0%100%
2 mål0%100%
3 mål0%0%
Clean sheet100%0%
Intet mål100%100%
Målforskel0-2
Pause: 0% fører - 100% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 0% uafgjort - 100% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0
Carrick Rangers — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.003.00
Scorede mål / kamp0.01.0
Indkasserede mål / kamp0.00.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.01.0
1 mål0%100%
2 mål0%0%
3 mål0%0%
Clean sheet100%100%
Intet mål100%0%
Målforskel0+1
Pause: 0% fører - 100% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 100% vundet - 0% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Limavady United
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
0
46-60
0
2
61-75
0
0
76-90

Indkasserer flest i 61-75 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

Carrick Rangers
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
0
46-60
1
0
61-75
0
0
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (1 goal). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

1.50
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
0.0 : 1.5
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
58%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
0%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
0%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Limavady United

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.92
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-1.08
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
0.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.80
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.28
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
0%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
143%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

Carrick Rangers

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+1.22
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.22
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
0.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.88
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.66
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
71%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
0%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+1.0
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med NIFL Premiership-gennemsnittet.

Hold mod liga

Limavady UnitedLigaCarrick Rangers
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.002.60▼ 1.00
Begge hold scorede▼ 0%40%▼ 0%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 0%60%▼ 0%
Clean sheets▼ 0%30%▲ 100%
Mål før pausen▼ 0%60%▼ 0%
Mål efter pausen• 100%100%• 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.60
Gennemsnitlige mål pr. kamp
40%
Begge hold scorede
60%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
30%
Clean sheets
1.20
Hjemmemål / kamp
1.40
Udemål / kamp
+-14%
Fordel i hjemmeangreb
+-17%
Fordel i hjemmeforsvar
+20%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
60%
1 mål
0%
2 mål
0%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
100%
1 mål
80%
2 mål
20%
3 mål
0%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Carrick RangersMålPaul Heatley
  2. Carrick RangersMålAidan Steele
  3. Limavady UnitedMålAlfie Gaston

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

FAQ

Hvad blev resultatet af Limavady United mod Carrick Rangers?

Kampen i NIFL Premiership sluttede Limavady United 1:2 Carrick Rangers. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Limavady United mod Carrick Rangers?

Limavady United scorer i gennemsnit 0,00 mål pr. kamp, og Carrick Rangers scorer 1,00. Gennemsnittet i NIFL Premiership er 2,60 mål, og Over 2.5 forekommer i 60% af kampene. BTTS forekommer i 0% af Limavady Uniteds kampe og 0% af Carrick Rangerss.

Hvordan er den aktuelle form for Limavady United og Carrick Rangers?

I de seneste fem kampe har Limavady United 0 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag (0,00 point pr. kamp). Carrick Rangers har 1 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Limavady United mod Carrick Rangers?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.