Lokeren-Temse - AS Eupen: kampstatistik
Lokeren-Temse mod AS Eupen: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Lokeren-Temse spillede mod AS Eupen i First Division B (Belgien). Kampen blev spillet 21. august 2026. Stadion: Daknamstadion. Slutresultat: 2:1.
Aktuel form
Lokeren-Temse: 1-0-0, 3,00 point pr. kamp. AS Eupen: 1-0-0, 3,00 point pr. kamp.
Målstatistik
Lokeren-Temse scorer 2,00 og indkasserer 0,00 mål pr. kamp. AS Eupen scorer 4,00 og indkasserer 1,00. Ligaens gennemsnit: 3,00 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Lokeren-Temse 0 %, AS Eupen 100 %. Over 2.5: Lokeren-Temse 0 %, AS Eupen 100 %. Liganiveau: BTTS 43 %, Over 2.5 71 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Lokeren-Temse 1,54, AS Eupen 1,68. Skud pr. kamp: Lokeren-Temse 11,0, AS Eupen 15,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Lokeren-Temse 66 %, AS Eupen 58 %.
Første og anden halvleg
Lokeren-Temse: fører ved pausen i 100 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00. AS Eupen: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 3,00.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 16-30 (1) for Lokeren-Temse og 61-75 (2) for AS Eupen. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
First Division B: 3,00 mål pr. kamp, BTTS 43 %, Over 2.5 71 %.
Indbyrdes historik
Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-2-0. Gennemsnitlige mål 4,00, BTTS 100 %.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Lokeren-Temse er ubesejret i de seneste 5 kampe med 2 sejre og 3 uafgjorte, mens AS Eupen i samme periode har lidt ét nederlag. Hjemmeholdet har scoret 10 mål i disse kampe, ét mere end modstanderne, mens begge hold har lukket 6 mål ind, hvilket ikke indikerer en klar defensiv fordel til nogen af siderne. I den igangværende sæson fik AS Eupen en bedre start med en 4:1-sejr, mens Lokeren-Temse vandt 2:0, og derfor bør gæsternes offensive potentiale tages alvorligt. Hjemmebanefordelen samt den mere stabile ubesejrede stime taler en smule til Lokeren-Temses fordel, men tre uafgjorte resultater i hjemmeholdets fem seneste optrædener øger markant sandsynligheden for pointdeling.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Det stærkeste signal om, at begge hold kommer på tavlen, kommer fra de seneste fem kampe: Lokeren-Temse havde BTTS i 80 % af kampene, mens AS Eupen lå på 60 %. I denne periode scorede hjemmeholdet i gennemsnit 2,0 mål, udeholdet 1,8, mens begge forsvar indkasserede 1,2 mål pr. kamp. Det offensive potentiale bekræftes af xG: 1,55 for Lokeren-Temse og 1,35 for AS Eupen, mens det gennemsnitlige xG, de tillod, var henholdsvis 1,31 og 1,30. Sæsondataene er meget begrænsede og ujævne, men hjemmeholdet scorede 4 mål i den ene tilgængelige kamp, og deres BTTS-procent er 100 %. Selvom ligaens gennemsnitlige BTTS-andel kun er 33 %, understøtter begge holds aktuelle scoringsform tydeligere et scenarie, hvor hvert hold scorer mindst ét mål.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Det stærkeste valg er over 1.5 mål, eftersom Lokeren-Temse i de seneste fem kampe i gennemsnit scorede 2,0 mål og indkasserede 1,2, mens AS Eupen havde henholdsvis 1,8 og 1,2. Det samlede gennemsnit af mål fra disse serier ligger på 3,2 for hjemmeholdet og 3,0 for udeholdet, hvilket klart overstiger grænsen på to scoringer. Kvaliteten af chancerne peger også på mål: Det gennemsnitlige xG over fem kampe er 1,55 for Lokeren-Temse og 1,35 for Eupen, mens det indkasserede xG ligger på henholdsvis 1,31 og 1,30. Lokeren-Temse har i de aktuelle hjemmedata skabt gennemsnitligt 1,68 xG og haft 7 skud inden for målrammen, men datagrundlaget er begrænset, så jeg vurderer de højere linjer mere forsigtigt. Prognosen på 2,83 mål giver en stor fordel til over 1.5, mens over 2.5 allerede kun er moderat sandsynligt.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til Lokeren-Temse efter kampen, eftersom hjemmeholdet var uafgjort efter 45 minutter i 4 af de seneste 5 kampe og ikke én eneste gang gik til pause bagud. I samme periode scorede Lokeren-Temse i gennemsnit 1,2 mål efter pausen og indkasserede 0,8, mens AS Eupen kun scorede 0,8 mål efter pausen og tabte anden halvleg i 40% af kampene. Hjemmeholdet er ubesejret i sine seneste fem kampe med 2 sejre og 3 uafgjorte, mens Eupen har lidt ét nederlag. Derudover skabte Lokeren-Temse i gennemsnit en xG på 1,68 og havde 7 skud inden for målrammen pr. kamp, og i den eneste tilgængelige hjemmekamp scorede holdet 4 mål, hvoraf 3 faldt efter pausen. Hjemmeholdets fordel bør derfor blive tydeligere mod slutningen, selv om begge holds forsigtige første halvlege taler for uafgjort ved pausen.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Lokeren-Temse | AS Eupen | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 64% | 47% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.14 | 0.11 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.29 | 0.57 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
AS Eupen er 100% bedre på scorede mål pr. kamp.
2 mål / kamp - Lokeren-Temse · 4 mål / kamp - AS Eupen
Lokeren-Temse scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens AS Eupen holder Clean sheet i 0% (0 af 1 kampe).
AS Eupen scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens Lokeren-Temse holder Clean sheet i 100% (1 af 1 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Lokeren-Temse
Over / Under - AS Eupen
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Lokeren-Temse er 200% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).
3 point / kamp - Lokeren-Temse · 1 point / kamp - AS Eupen
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Lokeren-Temse — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 100% af kampene og vinder 100%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
AS Eupen — resultater i anden halvleg
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 3.00 | 1.00 |
| Scorede mål / kamp | 2.0 | 0.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.0 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 2.0 | 0.0 |
| 1 mål | 100% | 0% |
| 2 mål | 100% | 0% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 100% | 100% |
| Intet mål | 0% | 100% |
| Målforskel | +2 | 0 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.00 | 3.00 |
| Scorede mål / kamp | 1.0 | 3.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 1.0 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 2.0 | 3.0 |
| 1 mål | 100% | 100% |
| 2 mål | 100% | 100% |
| 3 mål | 0% | 100% |
| Clean sheet | 0% | 100% |
| Intet mål | 0% | 0% |
| Målforskel | 0 | +3 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 16-30 (1 goal). Balance i sene mål (76-90): 0.
Mest farlige minutter 61-75 (2 goals). Indkasserer flest i 0-15 (1). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Lokeren-Temse
AS Eupen
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med First Division B-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Lokeren-Temse | Liga | AS Eupen | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▼ 2.00 | 3.00 | ▲ 5.00 |
| Begge hold scorede | ▼ 0% | 43% | ▲ 100% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▼ 0% | 71% | ▲ 100% |
| Clean sheets | ▲ 100% | 29% | ▼ 0% |
| Mål før pausen | ▲ 100% | 86% | ▲ 100% |
| Mål efter pausen | ▼ 0% | 71% | ▲ 100% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Startopstillinger og spillerhændelser
Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.
Hjemmehold
Startopstilling
Indskiftere
Udehold
Startopstilling
Kampens tidslinje
Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.
Dommer og trænere
Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.
Indbyrdes opgør
Seneste indbyrdes kampe (2): Lokeren-Temse 0 - 2 - 0 AS Eupen. Gennemsnitlige mål 4.00, begge hold scorede i 100% kampe.
FAQ
Hvad blev resultatet af Lokeren-Temse mod AS Eupen?
Kampen i First Division B sluttede Lokeren-Temse 2:1 AS Eupen. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad er den indbyrdes statistik mellem Lokeren-Temse og AS Eupen?
I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Lokeren-Temse 0, AS Eupen vandt 0, og 2 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 4,00 mål, og begge hold scorede i 100% af dem.
Hvad viser målstatistikken før Lokeren-Temse mod AS Eupen?
Lokeren-Temse scorer i gennemsnit 2,00 mål pr. kamp, og AS Eupen scorer 4,00. Gennemsnittet i First Division B er 3,00 mål, og Over 2.5 forekommer i 71% af kampene. BTTS forekommer i 0% af Lokeren-Temses kampe og 100% af AS Eupens.
Hvordan er den aktuelle form for Lokeren-Temse og AS Eupen?
I de seneste fem kampe har Lokeren-Temse 1 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp). AS Eupen har 1 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Lokeren-Temse mod AS Eupen?
Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.


