Manisa BBSK - BB Bodrumspor: kampstatistik
Manisa BBSK mod BB Bodrumspor: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Manisa BBSK spillede mod BB Bodrumspor i 1. Lig (Tyrkiet). Kampen blev spillet 30. august 2026. Stadion: Mümin Özkasap Spor Tesisleri. Slutresultat: 0:0.
Aktuel form
Manisa BBSK: 2-1-0, 2,33 point pr. kamp. BB Bodrumspor: 0-2-1, 0,67 point pr. kamp.
Målstatistik
Manisa BBSK scorer 2,67 og indkasserer 1,33 mål pr. kamp. BB Bodrumspor scorer 0,67 og indkasserer 1,33. Ligaens gennemsnit: 2,59 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Manisa BBSK 100 %, BB Bodrumspor 33 %. Over 2.5: Manisa BBSK 100 %, BB Bodrumspor 33 %. Liganiveau: BTTS 56 %, Over 2.5 46 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Manisa BBSK 1,33, BB Bodrumspor 1,34. Skud pr. kamp: Manisa BBSK 13,7, BB Bodrumspor 12,7. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Manisa BBSK 57 %, BB Bodrumspor 50 %.
Første og anden halvleg
Manisa BBSK: fører ved pausen i 67 % af kampene, mål i anden halvleg 0,67. BB Bodrumspor: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,67.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (3) for Manisa BBSK og 76-90+ (2) for BB Bodrumspor. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
1. Lig: 2,59 mål pr. kamp, BTTS 56 %, Over 2.5 46 %.
Indbyrdes historik
Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-1. Gennemsnitlige mål 3,50, BTTS 50 %.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Manisa BBSK indtager 3. pladsen, mens BB Bodrumspor ligger helt nede som nummer 17, og hjemmeholdet er fortsat ubesejret i sæsonen med 2 sejre og 1 uafgjort. I de seneste fem kampe har Manisa scoret 14 mål og hentet 10 point, mens Bodrumspor kun har scoret 3 mål og samlet 5 point. På hjemmebane har værterne indtil videre vundet alle kampe med et gennemsnit på 4 mål og 7 skud på mål pr. kamp samt en scoringsprocent på 29%. Gæsterne har spillet uafgjort i alle deres hidtidige udekampe, men indkasserer i gennemsnit 2 mål, mens deres defensiv tillader modstanderne chancer til en værdi af 1,83 xG sammenlignet med Manisas 1,22 xG. Bodrumspor er i stand til at skabe chancer, hvilket deres udebanexG på 1,51 viser, men den markant svagere aktuelle effektivitet og hjemmeholdets offensive fordel taler for en sejr til Manisa.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Scenariet BTTS – nej giver det stærkeste signal, eftersom Manisa i sæsondataene i gennemsnit ikke scorede 0,0 gange pr. kamp og ikke kom på tavlen i hele 100 % af kampene. Bodrumspor scorede 2,0 mål pr. kamp i sæsonen, men deres gennemsnit er faldet markant til 0,6 mål i de seneste fem kampe. Hjemmeholdet holdt nullet i 50 % af kampene, mens deres gennemsnitlige xG imod er 1,31, hvilket giver en reel chance for at holde de senest mindre effektive gæster fra scoring. For BTTS taler Manisas gode aktuelle offensive form med 2,8 mål og xG på 1,30 i de seneste fem kampe, men Bodrumspor har kun haft mål fra begge hold i 20 % af kampene i denne periode. Med et ligagennemsnit for BTTS på 50 % er scenariet, hvor mindst ét hold – især Bodrumspor – ikke scorer, mere sandsynligt.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Manisa scorede i gennemsnit 2,8 mål i deres seneste fem kampe, og i 100% af tilfældene gik deres kampe over 2,5 mål. Bodrumspor indkasserede i denne periode 1,2 mål pr. kamp og havde samtidig en høj gennemsnitlig tilladt xG på 1,98, hvilket taler for hjemmeholdets effektivitet. Gæsterne har i gennemsnit 5,0 skud på mål pr. kamp, mens deres gennemsnitlige xG for hele sæsonen er 1,51, så de har et reelt potentiale til at score trods det lavere seneste gennemsnit på 0,6 mål. Den samlede forventede måltotal på 2,75 støtter klart mindst to scoringer, og derfor er over 1,5 det stærkeste valg med en prognosticeret sandsynlighed på 76%.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Manisa er i markant bedre form for tiden: holdet har hentet 10 point i de seneste 5 kampe og vundet 60 % af opgørene, mens Bodrumspor kun har vundet 20 % og tabt 40 %. Hjemmeholdet var foran ved pausen i 3 af de seneste 5 kampe og scorede i gennemsnit 1,8 mål før pausen, mens gæsterne ikke førte på noget tidspunkt og ikke scorede et eneste mål i denne del af kampen. Manisas fordel er også tydelig set over hele kampen, da holdets gennemsnit på 2,8 mål i de seneste fem kampe klart overgår Bodrumspors 0,6 mål. Efter pausen ser hjemmeholdet fortsat solidt ud med en positiv målscore på +3 i de seneste fem kampe og kun 0,4 indkasserede mål i gennemsnit. Det mest sandsynlige scenarie er derfor, at Manisa udnytter gæsternes svage start, tager føringen før pausen og holder den til slut.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Manisa BBSK | BB Bodrumspor | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 32% | 26% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.10 | 0.11 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.62 | 0.20 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Manisa BBSK er 248% bedre på form i de seneste 5.
2.33 point / kamp - Manisa BBSK · 0.67 point / kamp - BB Bodrumspor
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
Manisa BBSK er 299% bedre på scorede mål pr. kamp.
2.67 mål / kamp - Manisa BBSK · 0.67 mål / kamp - BB Bodrumspor
Manisa BBSK scorer i 100% af kampene (3 af 3 kampe), mens BB Bodrumspor holder Clean sheet i 33% (1 af 3 kampe).
BB Bodrumspor scorer i 33% af kampene (1 af 3 kampe), mens Manisa BBSK holder Clean sheet i 0% (0 af 3 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Manisa BBSK
Over / Under - BB Bodrumspor
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Manisa BBSK er 506% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).
2 point / kamp - Manisa BBSK · 0.33 point / kamp - BB Bodrumspor
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Manisa BBSK — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 67% af kampene og vinder 67%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
BB Bodrumspor — resultater i anden halvleg
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 2.00 | 1.67 |
| Scorede mål / kamp | 2.0 | 0.7 |
| Indkasserede mål / kamp | 1.0 | 0.3 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 3.0 | 1.0 |
| 1 mål | 100% | 67% |
| 2 mål | 100% | 33% |
| 3 mål | 100% | 0% |
| Clean sheet | 33% | 67% |
| Intet mål | 0% | 33% |
| Målforskel | +3 | +1 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 0.33 | 1.67 |
| Scorede mål / kamp | 0.0 | 0.7 |
| Indkasserede mål / kamp | 1.3 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.3 | 0.7 |
| 1 mål | 67% | 33% |
| 2 mål | 67% | 33% |
| 3 mål | 0% | 0% |
| Clean sheet | 33% | 100% |
| Intet mål | 100% | 67% |
| Målforskel | -4 | +2 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 31-45 (3 goals). Indkasserer flest i 0-15 (1). Balance i sene mål (76-90): 0.
Mest farlige minutter 76-90 (2 goals). Indkasserer flest i 16-30 (2). Balance i sene mål (76-90): +2 - vinder de sene faser.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Manisa BBSK
BB Bodrumspor
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 1. Lig-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Manisa BBSK | Liga | BB Bodrumspor | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▲ 4.00 | 2.59 | ▼ 2.00 |
| Begge hold scorede | ▲ 100% | 56% | ▼ 33% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▲ 100% | 46% | ▼ 33% |
| Clean sheets | ▼ 0% | 27% | ▲ 33% |
| Mål før pausen | ▲ 100% | 77% | ▼ 67% |
| Mål efter pausen | ▼ 67% | 72% | ▼ 33% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Startopstillinger og spillerhændelser
Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.
Hjemmehold
Startopstilling
Indskiftere
Udehold
Startopstilling
Indskiftere
Kampens tidslinje
Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.
Indbyrdes opgør
Seneste indbyrdes kampe (2): Manisa BBSK 1 - 0 - 1 BB Bodrumspor. Gennemsnitlige mål 3.50, begge hold scorede i 50% kampe.
FAQ
Hvad blev resultatet af Manisa BBSK mod BB Bodrumspor?
Kampen i 1. Lig sluttede Manisa BBSK 0:0 BB Bodrumspor. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad er den indbyrdes statistik mellem Manisa BBSK og BB Bodrumspor?
I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Manisa BBSK 1, BB Bodrumspor vandt 1, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 3,50 mål, og begge hold scorede i 50% af dem.
Hvad viser målstatistikken før Manisa BBSK mod BB Bodrumspor?
Manisa BBSK scorer i gennemsnit 2,67 mål pr. kamp, og BB Bodrumspor scorer 0,67. Gennemsnittet i 1. Lig er 2,59 mål, og Over 2.5 forekommer i 46% af kampene. BTTS forekommer i 100% af Manisa BBSKs kampe og 33% af BB Bodrumspors.
Hvordan er den aktuelle form for Manisa BBSK og BB Bodrumspor?
I de seneste fem kampe har Manisa BBSK 2 sejre, 1 uafgjorte og 0 nederlag (2,33 point pr. kamp). BB Bodrumspor har 0 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (0,67 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Manisa BBSK mod BB Bodrumspor?
Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.


