Tanzania - Ligi kuu BaraData opdateret pr. 05. september 2026

Mashujaa - Singida Black Stars: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Mashujaa mod Singida Black Stars: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Mashujaa spiller mod Singida Black Stars i Ligi kuu Bara (Tanzania). Kampen er planlagt til 8. september 2026.

Aktuel form

Mashujaa: 2-0-3, 1,20 point pr. kamp. Singida Black Stars: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Mashujaa scorer 0,80 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Singida Black Stars scorer 2,40 og indkasserer 1,40. Ligaens gennemsnit: 2,50 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Mashujaa 40 %, Singida Black Stars 80 %. Over 2.5: Mashujaa 40 %, Singida Black Stars 80 %. Liganiveau: BTTS 47 %, Over 2.5 39 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Mashujaa 1,26, Singida Black Stars 1,54. Skud pr. kamp: Mashujaa 5,4, Singida Black Stars 7,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Mashujaa 42 %, Singida Black Stars 54 %.

Første og anden halvleg

Mashujaa: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,80. Singida Black Stars: fører ved pausen i 40 % af kampene, mål i anden halvleg 1,20.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (2) for Mashujaa og 16-30 (3) for Singida Black Stars. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Ligi kuu Bara: 2,50 mål pr. kamp, BTTS 47 %, Over 2.5 39 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-1-0. Gennemsnitlige mål 2,00, BTTS 50 %.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampenhvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

MashujaaSingida Black Stars
0.8Scorede mål / kamp2.4
MashujaaSingida Black Stars
1Indkasserede mål / kamp1.4
MashujaaSingida Black Stars
42%Gennemsnitlig boldbesiddelse54%
MashujaaSingida Black Stars
1.8Skud på mål / kamp3
MashujaaSingida Black Stars

Holdstatistikhvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

5.4Skud pr. kamp7
MashujaaSingida Black Stars
1.8Skud på mål3
MashujaaSingida Black Stars
14.8%Skudkonvertering34.3%
MashujaaSingida Black Stars
42%Boldbesiddelse54%
MashujaaSingida Black Stars
1.26xG for1.54
MashujaaSingida Black Stars
1.38xG imod1.29
MashujaaSingida Black Stars

Skudkvalitet

Mashujaa: KontraangrebSingida Black Stars: Effektive afslutninger
MashujaaSingida Black Stars
Præcision (skud på mål)33%43%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.230.22
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.440.80

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets formhvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Singida Black Stars er 67% bedre på form i de seneste 5.

1.2 point / kamp - Mashujaa · 2 point / kamp - Singida Black Stars

Mashujaa
WLLWL
Sæsonens resultatfordeling
40% W0% R60% P
Sæson (V-U-T)
2-0-3
1.20 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
2-0-3
1.20 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
1-0-0
Seneste 5 hjemme
1-0-0
W
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.0xG: 1.26Modstanderens xG: 1.38BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Singida Black Stars
WDLWW
Sæsonens resultatfordeling
60% W20% R20% P
Sæson (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp · målforskel +5
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 ude
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.4Indkasserede mål: 1.4xG: 1.54Modstanderens xG: 1.29BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Målhvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Singida Black Stars er 200% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.8 mål / kamp - Mashujaa · 2.4 mål / kamp - Singida Black Stars

Mashujaa er 40% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Mashujaa · 1.4 mål / kamp - Singida Black Stars

Mashujaas scoringsprofil: stærk

Mashujaa scorer i 60% af kampene (3 af 5 kampe), mens Singida Black Stars holder Clean sheet i 20% (1 af 5 kampe).

Singida Black Starss scoringsprofil: meget stærk

Singida Black Stars scorer i 100% af kampene (5 af 5 kampe), mens Mashujaa holder Clean sheet i 20% (1 af 5 kampe).

4Scorede mål (sæson)12
MashujaaSingida Black Stars
5Indkasserede mål (sæson)7
MashujaaSingida Black Stars
1.8Gennemsnitlige mål i kampen3.8
MashujaaSingida Black Stars
4Scorede mål (seneste 5)12
MashujaaSingida Black Stars
5Indkasserede mål (seneste 5)7
MashujaaSingida Black Stars

Hvor ofte de scorer mindst...

60%1 mål100%
MashujaaSingida Black Stars
20%2 mål60%
MashujaaSingida Black Stars
0%3 mål60%
MashujaaSingida Black Stars
0%4 mål20%
MashujaaSingida Black Stars

Hvor ofte de indkasserer mindst...

80%1 mål80%
MashujaaSingida Black Stars
20%2 mål60%
MashujaaSingida Black Stars
0%3 mål0%
MashujaaSingida Black Stars
0%4 mål0%
MashujaaSingida Black Stars

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

47%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen60%
MashujaaSingida Black Stars
0%BTTS i begge halvlege20%
MashujaaSingida Black Stars
0%Scorede i begge halvlege60%
MashujaaSingida Black Stars

BTTS og antal mål

40%Mindst 3 mål og BTTS60%
MashujaaSingida Black Stars
0%Mindst 3 mål uden BTTS20%
MashujaaSingida Black Stars
40%BTTS – seneste 580%
MashujaaSingida Black Stars

Antal mål (Over/Under)hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

40%Mindst 1 mål før pausen100%
MashujaaSingida Black Stars
0%Mindst 2 mål før pausen60%
MashujaaSingida Black Stars
0%Mindst 3 mål før pausen20%
MashujaaSingida Black Stars

2. halvleg

80%Mindst 1 mål efter pausen100%
MashujaaSingida Black Stars
40%Mindst 2 mål efter pausen40%
MashujaaSingida Black Stars
20%Mindst 3 mål efter pausen20%
MashujaaSingida Black Stars

Kampens halvlegehvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Singida Black Stars er 167% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.6 point / kamp - Mashujaa · 1.6 point / kamp - Singida Black Stars

Mashujaa — stilling ved pausen
0% fører60% uafgjort40% bagud
Singida Black Stars — stilling ved pausen
40% fører40% uafgjort20% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.6Point pr. kamp (1. halvleg)1.6
MashujaaSingida Black Stars
0Scorede mål (1. halvleg)1.2
MashujaaSingida Black Stars
0.4Indkasserede mål (1. halvleg)1
MashujaaSingida Black Stars
0.4Gennemsnitlige mål (1. halvleg)2.2
MashujaaSingida Black Stars
60%Clean sheet før pausen20%
MashujaaSingida Black Stars
100%Ingen mål før pausen20%
MashujaaSingida Black Stars

Efter pausen (2. halvleg)

1.4Point pr. kamp (2. halvleg)2.4
MashujaaSingida Black Stars
0.8Scorede mål (2. halvleg)1.2
MashujaaSingida Black Stars
0.6Indkasserede mål (2. halvleg)0.4
MashujaaSingida Black Stars
1.4Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.6
MashujaaSingida Black Stars
60%Clean sheet efter pausen60%
MashujaaSingida Black Stars
40%Ingen mål efter pausen20%
MashujaaSingida Black Stars

Mashujaa — resultater i anden halvleg

40% W20% R40% P
3
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
0.60
PPG før pausen
Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Singida Black Stars — resultater i anden halvleg

80% W0% R20% P
8
Point ved pausen
6
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
12
Point i 2. halvleg
+4
Målforskel (2. halvleg)
1.60
PPG før pausen
Fastholdelse af føring150%

Fører ved pausen i 40% af kampene og vinder 60%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.6

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Mashujaa — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.601.40
Scorede mål / kamp0.00.8
Indkasserede mål / kamp0.40.6
Gennemsnitlige mål i kampen0.41.4
1 mål40%80%
2 mål0%40%
3 mål0%20%
Clean sheet60%60%
Intet mål100%40%
Målforskel-2+1
Pause: 0% fører - 60% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 20% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0
Singida Black Stars — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.602.40
Scorede mål / kamp1.21.2
Indkasserede mål / kamp1.00.4
Gennemsnitlige mål i kampen2.21.6
1 mål100%100%
2 mål60%40%
3 mål20%20%
Clean sheet20%60%
Intet mål20%20%
Målforskel+1+4
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 80% vundet - 0% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 60% - Samlet antal mål ved pausen: 6

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minuthvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Mashujaa
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
0
0
16-30
0
1
31-45
1
0
46-60
2
2
61-75
1
1
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (2 goals). Indkasserer flest i 61-75 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

Singida Black Stars
ScoredeIndkasserede
0
3
0-15
3
1
16-30
3
1
31-45
2
1
46-60
1
1
61-75
3
0
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (3 goals). Indkasserer flest i 0-15 (3). Balance i sene mål (76-90): +3 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorerhvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.80
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.1 : 1.7
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
112%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
60%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-29%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
60%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Mashujaa

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.12
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.08
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.46
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.38
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
53%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
100%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.8
Sene mål
25% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
25%

Singida Black Stars

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.25
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.75
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.86
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.11
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
240%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
93%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
25% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
25%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekster dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Ligi kuu Bara-gennemsnittet.

Hold mod liga

MashujaaLigaSingida Black Stars
Gennemsnitlige mål i kampen 1.802.50 3.80
Begge hold scorede 40%47% 80%
Mindst 3 mål (Over 2.5) 40%39% 80%
Clean sheets 20%28% 20%
Mål før pausen 40%74% 100%
Mål efter pausen 80%74% 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.50
Gennemsnitlige mål pr. kamp
47%
Begge hold scorede
39%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
28%
Clean sheets
1.50
Hjemmemål / kamp
1.00
Udemål / kamp
+50%
Fordel i hjemmeangreb
+33%
Fordel i hjemmeforsvar
+24%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
74%
1 mål
34%
2 mål
8%
3 mål
5%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
74%
1 mål
29%
2 mål
18%
3 mål
5%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Mashujaa 1 - 1 - 0 Singida Black Stars. Gennemsnitlige mål 2.00, begge hold scorede i 50% kampe.

FAQ

Hvornår spiller Mashujaa og Singida Black Stars?

Mashujaa møder Singida Black Stars den 8. september 2026 i Ligi kuu Bara. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Mashujaa og Singida Black Stars?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Mashujaa 1, Singida Black Stars vandt 0, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,00 mål, og begge hold scorede i 50% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Mashujaa mod Singida Black Stars?

Mashujaa scorer i gennemsnit 0,80 mål pr. kamp, og Singida Black Stars scorer 2,40. Gennemsnittet i Ligi kuu Bara er 2,50 mål, og Over 2.5 forekommer i 39% af kampene. BTTS forekommer i 40% af Mashujaas kampe og 80% af Singida Black Starss.

Hvordan er den aktuelle form for Mashujaa og Singida Black Stars?

I de seneste fem kampe har Mashujaa 2 sejre, 0 uafgjorte og 3 nederlag (1,20 point pr. kamp). Singida Black Stars har 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Mashujaa mod Singida Black Stars?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.