Mladost Ždralovi - Sesvete: kampstatistik
Mladost Ždralovi mod Sesvete: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Mladost Ždralovi spillede mod Sesvete i Druga HNL (Kroatien). Kampen blev spillet 2. september 2026. Stadion: Igralište NK Mladost. Slutresultat: 1:0.
Aktuel form
Mladost Ždralovi: 1-1-0, 2,00 point pr. kamp. Sesvete: 1-0-1, 1,50 point pr. kamp.
Målstatistik
Mladost Ždralovi scorer 1,50 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Sesvete scorer 2,00 og indkasserer 1,00. Ligaens gennemsnit: 3,18 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Mladost Ždralovi 100 %, Sesvete 50 %. Over 2.5: Mladost Ždralovi 50 %, Sesvete 100 %. Liganiveau: BTTS 71 %, Over 2.5 71 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Mladost Ždralovi 1,65, Sesvete 1,28. Skud pr. kamp: Mladost Ždralovi 13,0, Sesvete 11,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Mladost Ždralovi 59 %, Sesvete 57 %.
Første og anden halvleg
Mladost Ždralovi: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00. Sesvete: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,50.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (2) for Mladost Ždralovi og 46-60 (2) for Sesvete. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
Druga HNL: 3,18 mål pr. kamp, BTTS 71 %, Over 2.5 71 %.
Indbyrdes historik
Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Mladost Ždralovi er ubesejret i sine seneste fem kampe med 3 sejre og 2 uafgjorte, mens Sesvete har tabt 3 af de seneste 5 kampe. Hjemmeholdet har scoret 10 mål i denne periode, mens udeholdet har scoret 8, men Mladost har en klart bedre formkurve: i gennemsnit 2,2 point pr. kamp mod modstandernes 1,2. På hjemmebane skaber Mladost chancer svarende til gennemsnitligt 1,68 xG og tillader kun modstanderne 0,76 xG, kombineret med 61% gennemsnitlig boldbesiddelse og 14 skud pr. kamp. Sesvete har indkasseret hele 8 mål i sine seneste fem kampe, hvilket kan blive et problem mod et hjemmehold, der regelmæssigt finder vej til netmaskerne. Uafgjort er fortsat et realistisk udfald, da Mladosts eneste hidtidige hjemmekamp endte med pointdeling, men den aktuelle tendens taler tydeligere for hjemmeholdet.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Den seneste form peger tydeligt på mål fra begge hold: Mladost Ždralovi og Sesvete havde BTTS i 80 % af deres seneste fem kampe. Hjemmeholdet scorede i gennemsnit 2,0 mål og indkasserede 1,4 i denne periode, mens gæsterne scorede 1,6 og lod modstanderne score 1,6 mål. Sesvete genererede solide 1,45 xG pr. kamp i de seneste fem opgør, mere end Mladosts 1,06 xG, hvilket styrker gæsternes chance for at score mindst ét mål. Mladost har i gennemsnit 11,0 afslutninger, heraf 3,5 inden for målrammen, på hjemmebane, og holdets sæsongennemsnit på 2,0 scorede mål antyder, at de også bør kunne udnytte modstanderens svagere forsvar. En yderligere faktor er den høje BTTS-andel på 67 % i ligaen, og derfor er scenariet, hvor begge hold scorer, mest sandsynligt.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Mladosts seneste fem kampe bød i gennemsnit på 3,4 mål, mens Sesvetes kampe helt op på 3,2 mål, hvilket klart understøtter et scenarie med mindst to scoringer. Mladost scorede 2,0 mål pr. kamp i denne periode, mens Sesvete scorede 1,6, med henholdsvis 1,4 og 1,6 indkasserede mål. Begge hold havde mål i begge ender i 80% af deres seneste fem kampe, og Sesvete havde over 2,5 mål i 100% af disse opgør. xG-tallene er en smule mere forsigtige, men stadig positive for offensiven: 1,06 for Mladost og 1,45 for Sesvete mod henholdsvis 0,92 og 1,17 xG tilladt af modstanderne. Over 1,5 er det stærkeste valg, eftersom tærsklen på to mål fortsat klart er den mest sandsynlige, selv med en regression i forhold til begge holds høje resultater.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Mladost Ždralovi er ubesejrede i deres seneste 5 kampe, hvor de har vundet 60 % og spillet uafgjort i de resterende 40 %, mens Sesvete har tabt 60 % af kampene i denne periode. Hjemmeholdet var foran ved pausen i 67 % af deres seneste kampe, mens udeholdet kun førte i 20 % og gik til pause bagud i hele 40 % af kampene. I første halvleg scorer Mladost i gennemsnit 1,67 mål, markant mere end Sesvetes 0,60, og deres målscore ved pausen er +2 mod rivalernes -1. Efter pausen er billedet mere jævnbyrdigt, da Sesvete scorer 1,00 mål i gennemsnit, mens Mladost kun scorer 0,33, hvilket øger risikoen for uafgjort efter en tidlig føring til hjemmeholdet. På trods af dette peger den bedre form, den mere effektive start og Mladosts gennemsnit på 2,0 scorede mål i de seneste 5 kampe først og fremmest på et scenarie, hvor hjemmeholdet fører ved pausen og vinder kampen.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Mladost Ždralovi | Sesvete | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 42% | 32% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.13 | 0.12 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.27 | 0.57 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Mladost Ždralovi er 33% bedre på form i de seneste 5.
2 point / kamp - Mladost Ždralovi · 1.5 point / kamp - Sesvete
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
Sesvete er 33% bedre på scorede mål pr. kamp.
1.5 mål / kamp - Mladost Ždralovi · 2 mål / kamp - Sesvete
Mladost Ždralovi scorer i 100% af kampene (2 af 2 kampe), mens Sesvete holder Clean sheet i 50% (1 af 2 kampe).
Sesvete scorer i 100% af kampene (2 af 2 kampe), mens Mladost Ždralovi holder Clean sheet i 0% (0 af 2 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Mladost Ždralovi
Over / Under - Sesvete
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Mladost Ždralovi er 100% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).
1 point / kamp - Mladost Ždralovi · 0.5 point / kamp - Sesvete
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Mladost Ždralovi — resultater i anden halvleg
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
Sesvete — resultater i anden halvleg
Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.00 | 2.00 |
| Scorede mål / kamp | 0.5 | 1.0 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.5 | 0.5 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.0 | 1.5 |
| 1 mål | 50% | 50% |
| 2 mål | 50% | 50% |
| 3 mål | 0% | 50% |
| Clean sheet | 50% | 50% |
| Intet mål | 50% | 50% |
| Målforskel | 0 | +1 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 0.50 | 2.00 |
| Scorede mål / kamp | 0.5 | 1.5 |
| Indkasserede mål / kamp | 1.0 | 0.0 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.5 | 1.5 |
| 1 mål | 50% | 50% |
| 2 mål | 50% | 50% |
| 3 mål | 50% | 50% |
| Clean sheet | 50% | 100% |
| Intet mål | 50% | 50% |
| Målforskel | -1 | +3 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 76-90 (2 goals). Indkasserer flest i 31-45 (1). Balance i sene mål (76-90): +2 - vinder de sene faser.
Mest farlige minutter 46-60 (2 goals). Indkasserer flest i 0-15 (1). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Mladost Ždralovi
Sesvete
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Druga HNL-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Mladost Ždralovi | Liga | Sesvete | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▼ 2.50 | 3.18 | ▼ 3.00 |
| Begge hold scorede | ▲ 100% | 71% | ▼ 50% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▼ 50% | 71% | ▲ 100% |
| Clean sheets | ▼ 0% | 15% | ▲ 50% |
| Mål før pausen | ▼ 50% | 82% | ▼ 50% |
| Mål efter pausen | ▼ 50% | 76% | ▼ 50% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Startopstillinger og spillerhændelser
Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.
Hjemmehold
Startopstilling
Indskiftere
Udehold
Startopstilling
Kampens tidslinje
Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.
FAQ
Hvad blev resultatet af Mladost Ždralovi mod Sesvete?
Kampen i Druga HNL sluttede Mladost Ždralovi 1:0 Sesvete. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad viser målstatistikken før Mladost Ždralovi mod Sesvete?
Mladost Ždralovi scorer i gennemsnit 1,50 mål pr. kamp, og Sesvete scorer 2,00. Gennemsnittet i Druga HNL er 3,18 mål, og Over 2.5 forekommer i 71% af kampene. BTTS forekommer i 100% af Mladost Ždralovis kampe og 50% af Sesvetes.
Hvordan er den aktuelle form for Mladost Ždralovi og Sesvete?
I de seneste fem kampe har Mladost Ždralovi 1 sejre, 1 uafgjorte og 0 nederlag (2,00 point pr. kamp). Sesvete har 1 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag (1,50 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Mladost Ždralovi mod Sesvete?
Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.


