Serbien - SuperLigaData opdateret pr. 17. oktober 2026

Novi Pazar - Železničar Pančevo: kampstatistik

Novi Pazar mod Železničar Pančevo: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Novi Pazar spillede mod Železničar Pančevo i SuperLiga (Serbien). Kampen blev spillet 4. september 2026. Slutresultat: 2:0.

Aktuel form

Novi Pazar: 1-1-3, 0,80 point pr. kamp. Železničar Pančevo: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp.

Målstatistik

Novi Pazar scorer 0,71 og indkasserer 1,14 mål pr. kamp. Železničar Pančevo scorer 1,80 og indkasserer 1,00. Ligaens gennemsnit: 2,49 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Novi Pazar 29 %, Železničar Pančevo 60 %. Over 2.5: Novi Pazar 14 %, Železničar Pančevo 60 %. Liganiveau: BTTS 38 %, Over 2.5 47 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Novi Pazar 1,79, Železničar Pančevo 1,56. Skud pr. kamp: Novi Pazar 15,4, Železničar Pančevo 12,6. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Novi Pazar 49 %, Železničar Pančevo 60 %.

Første og anden halvleg

Novi Pazar: fører ved pausen i 29 % af kampene, mål i anden halvleg 0,29. Železničar Pančevo: fører ved pausen i 20 % af kampene, mål i anden halvleg 1,20.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (2) for Novi Pazar og 61-75 (4) for Železničar Pančevo. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

SuperLiga: 2,49 mål pr. kamp, BTTS 38 %, Over 2.5 47 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 3 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-1-1. Gennemsnitlige mål 2,33, BTTS 33 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Novi Pazar har klart bedre tal på hjemmebane: holdet scorer i gennemsnit 1,25 mål med en xG på 1,77, mens Železničar Pančevo kun skaber 0,96 xG på udebane. Hjemmeholdet afslutter også markant mere, 15,25 gange pr. kamp mod 7, og i gennemsnit rammer de målet 4,75 gange mod 2,5. Novi Pazar har ikke afsluttet en eneste hjemmekamp uden at score og har vundet 50% af disse kampe, mens gæsterne ikke har vundet en eneste udekamp, men har spillet 50% uafgjort og tabt 50%. Železničars defensiv har ikke holdt buret rent på udebane og tillader modstanderne en xG på 1,72, hvilket taler for, at hjemmeholdet kan udnytte sin fordel. Begge holds form er ikke overbevisende, men Novi Pazars hjemmebanestatistik samt gæsternes svage effektivitet på udebane taler for en hjemmesejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

BTTS Ja-spillet står ikke stærkt, da Železničar på udebane i gennemsnit kun scorer 1,00 mål, skaber en xG på 0,96 og blot har 2,50 skud på mål pr. kamp. Novi Pazar har et meget solidt forsvar på hjemmebane: holdet indkasserer i gennemsnit 0,67 mål, mens modstanderne kun skaber en xG på 1,01 mod dem. Hjemmeholdet bør dog finde vej til nettet, da de scorer 2,33 mål på hjemmebane med en xG på 1,96, mens Železničar ikke har holdt nullet i nogen af sine udekampe og i gennemsnit indkasserer 1,50 mål. De seneste fem kampe for begge hold har kun givet BTTS i 40% af tilfældene, mens ligaens gennemsnit for dette marked er lave 36%, hvilket yderligere støtter varianten BTTS Nej, hvor mindst ét hold ikke scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Novi Pazar har en klar fordel i chanceskabelsen: På hjemmebane producerer de i gennemsnit 1.96 xG, har 16.33 skud og 6.33 skud inden for målrammen pr. kamp, mens Železničar på udebane i gennemsnit tillader 1.72 xG. Gæsterne skaber dog kun 0.96 xG og 2.5 skud inden for målrammen pr. kamp, mens hjemmeholdet kun lukker 0.67 mål ind på hjemmebane, hvilket begrænser deres offensive potentiale. Den seneste form peger ikke på en åben kamp, da Novi Pazar kun scorede 0.8 mål pr. kamp i deres seneste fem kampe, og der blev scoret over 2.5 mål i blot 20% af kampene. Selvom hjemmeholdet bør skabe en del chancer, giver prognosen på 2.65 mål en solid margen til grænsen på 3.5. Under 3.5 har også en fordel, fordi ingen af holdene i gennemsnit lukkede mere end to mål ind under de undersøgte forhold.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til Novi Pazar efter kampen, eftersom hjemmeholdet sluttede hele 67% af sine kampe med uafgjort ved pausen, mens de efter pausen i gennemsnit scorede 2,0 mål og ikke indkasserede nogen. Železničar scorede i gennemsnit ikke et eneste mål i anden halvleg, tabte denne del af kampen i 100% af tilfældene og indkasserede 1,0 mål pr. kamp. Trods den svagere aktuelle form er Novi Pazars sæsonprofil klart stærkere: 2,33 scorede og 0,67 indkasserede mål pr. kamp mod gæsternes 1,0 og 1,5. Fordelen bekræftes også af hjemmeholdets xG på 1,96 mod Železničars 0,96 samt Novi Pazars gennemsnit på 6,33 skud inden for målrammen mod modstanderens 2,5. Første halvleg bør dog blive jævnbyrdig, da begge hold i deres seneste fem kampe kun scorede 0,4 mål før pausen, mens deres gennemsnitlige antal indkasserede mål var 0,8.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 0
1. halvleg
2 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

37Boldbesiddelse (%)63
Novi PazarŽelezničar Pančevo
14Skud8
Novi PazarŽelezničar Pančevo
4Skud på mål3
Novi PazarŽelezničar Pančevo
1.53xG1.27
Novi PazarŽelezničar Pančevo
3Hjørnespark5
Novi PazarŽelezničar Pančevo
51Farlige angreb76
Novi PazarŽelezničar Pančevo
12Frispark7
Novi PazarŽelezničar Pančevo
5Kort2
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Novi PazarŽelezničar Pančevo
0.71Scorede mål / kamp1.8
Novi PazarŽelezničar Pančevo
1.14Indkasserede mål / kamp1
Novi PazarŽelezničar Pančevo
Novi PazarŽelezničar Pančevo
49%Gennemsnitlig boldbesiddelse60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
5.29Skud på mål / kamp4.8
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

15.43Skud pr. kamp12.6
Novi PazarŽelezničar Pančevo
5.29Skud på mål4.8
Novi PazarŽelezničar Pančevo
4.6%Skudkonvertering14.3%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
49%Boldbesiddelse60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
1.79xG for1.56
Novi PazarŽelezničar Pančevo
1.87xG imod1.29
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Skudkvalitet

Novi Pazar: AngribendeŽelezničar Pančevo: Effektive afslutninger
Novi PazarŽelezničar Pančevo
Præcision (skud på mål)34%38%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.130.38

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Železničar Pančevo er 100% bedre på form i de seneste 5.

0.8 point / kamp - Novi Pazar · 1.6 point / kamp - Železničar Pančevo

Novi Pazar
LLWLD
Sæsonens resultatfordeling
29% W29% D43% L
Sæson (V-U-T)
2-2-3
1.14 point / kamp · målforskel -3
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
2-1-1
Seneste 5 hjemme
2-1-1
WLWD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.6xG: 1.73Modstanderens xG: 1.99BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Železničar Pančevo
WDDLW
Sæsonens resultatfordeling
40% W40% D20% L
Sæson (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp · målforskel +4
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-1-1
Seneste 5 ude
0-1-1
DL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.8Indkasserede mål: 1.0xG: 1.56Modstanderens xG: 1.29BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Železničar Pančevo er 154% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.71 mål / kamp - Novi Pazar · 1.8 mål / kamp - Železničar Pančevo

Železničar Pančevo er 14% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.14 mål / kamp - Novi Pazar · 1 mål / kamp - Železničar Pančevo

Novi Pazars scoringsprofil: stærk

Novi Pazar scorer i 57% af kampene (4 af 7 kampe), mens Železničar Pančevo holder Clean sheet i 20% (1 af 5 kampe).

Železničar Pančevos scoringsprofil: blandet

Železničar Pančevo scorer i 60% af kampene (3 af 5 kampe), mens Novi Pazar holder Clean sheet i 43% (3 af 7 kampe).

5Scorede mål (sæson)9
Novi PazarŽelezničar Pančevo
8Indkasserede mål (sæson)5
Novi PazarŽelezničar Pančevo
1.86Gennemsnitlige mål i kampen2.8
Novi PazarŽelezničar Pančevo
4Scorede mål (seneste 5)9
Novi PazarŽelezničar Pančevo
8Indkasserede mål (seneste 5)5
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Hvor ofte de scorer mindst...

57%1 mål60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
14%2 mål60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0%3 mål20%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0%4 mål20%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Hvor ofte de indkasserer mindst...

57%1 mål80%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
29%2 mål20%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
14%3 mål0%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
14%4 mål0%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

60%
Železničar Pančevo - BTTSBTTS - procentdel af kampe, hvor begge hold scorede.3 af 5 kampe
38%
Ligagennemsnit

Målmønstre

14%BTTS ved pausen40%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0%BTTS i begge halvlege0%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
14%Scorede i begge halvlege20%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

BTTS og antal mål

14%Mindst 3 mål og BTTS60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
40%BTTS – seneste 560%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

71%Mindst 1 mål før pausen60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
14%Mindst 2 mål før pausen40%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
14%Mindst 3 mål før pausen20%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

2. halvleg

57%Mindst 1 mål efter pausen80%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
29%Mindst 2 mål efter pausen20%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0%Mindst 3 mål efter pausen20%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Železničar Pančevo er 5% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.14 point / kamp - Novi Pazar · 1.2 point / kamp - Železničar Pančevo

Novi Pazar — stilling ved pausen
29% fører29% uafgjort43% bagud
Železničar Pančevo — stilling ved pausen
20% fører60% uafgjort20% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.14Point pr. kamp (1. halvleg)1.2
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0.43Scorede mål (1. halvleg)0.6
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0.57Indkasserede mål (1. halvleg)0.6
Novi PazarŽelezničar Pančevo
1Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.2
Novi PazarŽelezničar Pančevo
57%Clean sheet før pausen40%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
57%Ingen mål før pausen60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Efter pausen (2. halvleg)

1Point pr. kamp (2. halvleg)1.4
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0.29Scorede mål (2. halvleg)1.2
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0.57Indkasserede mål (2. halvleg)0.4
Novi PazarŽelezničar Pančevo
0.86Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.6
Novi PazarŽelezničar Pančevo
57%Clean sheet efter pausen60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo
71%Ingen mål efter pausen60%
Novi PazarŽelezničar Pančevo

Novi Pazar — resultater i anden halvleg

14% W57% D29% L
8
Point ved pausen
3
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
1.14
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 29% af kampene og vinder 29%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Železničar Pančevo — resultater i anden halvleg

40% W20% D40% L
6
Point ved pausen
3
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
+4
Målforskel (2. halvleg)
1.20
PPG før pausen
Fastholdelse af føring200%

Fører ved pausen i 20% af kampene og vinder 40%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.2

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Novi Pazar — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.801.00
Scorede mål / kamp0.40.4
Indkasserede mål / kamp0.80.8
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.2
1 mål80%80%
2 mål20%40%
3 mål20%0%
Clean sheet40%40%
Intet mål60%60%
Målforskel-2-2
Pause: 20% fører - 20% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Železničar Pančevo — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.201.40
Scorede mål / kamp0.61.2
Indkasserede mål / kamp0.60.4
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.6
1 mål60%80%
2 mål40%20%
3 mål20%20%
Clean sheet40%60%
Intet mål60%60%
Målforskel0+4
Pause: 20% fører - 60% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 20% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 3

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Novi Pazar
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
1
0
16-30
2
3
31-45
0
2
46-60
1
1
61-75
1
1
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (2 goals). Indkasserer flest i 31-45 (3). Balance i sene mål (76-90): 0.

Železničar Pančevo
ScoredeIndkasserede
2
1
0-15
1
2
16-30
0
0
31-45
1
1
46-60
4
1
61-75
1
0
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (4 goals). Indkasserer flest i 16-30 (2). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.33
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
0.9 : 1.5
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
93%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
45%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
0%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
34%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
17%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 6 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Novi Pazar

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.08
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.35
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+2.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-1.08
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.73
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
44%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
131%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.34
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.1
Sene mål
20% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
20%

Železničar Pančevo

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.27
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.53
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.24
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.29
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
207%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
62%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.6
Sene mål
11% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 22% i de første 15 minutter.
11%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med SuperLiga-gennemsnittet.

Hold mod liga

Novi PazarLigaŽelezničar Pančevo
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 1.862.49▲ 2.80
Begge hold scorede▼ 29%38%▲ 60%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 14%47%▲ 60%
Clean sheets▲ 43%36%▼ 20%
Mål før pausen▲ 71%69%▼ 60%
Mål efter pausen▼ 57%71%▲ 80%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.49
Gennemsnitlige mål pr. kamp
38%
Begge hold scorede
47%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
36%
Clean sheets
1.62
Hjemmemål / kamp
0.87
Udemål / kamp
+86%
Fordel i hjemmeangreb
+46%
Fordel i hjemmeforsvar
+34%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
69%
1 mål
22%
2 mål
11%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
71%
1 mål
44%
2 mål
24%
3 mål
4%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Novi PazarGult kortDauda Johnson Agwom
  2. Novi PazarUdskiftningInd: Adem LjajićUd: Dauda Johnson Agwom
  3. Železničar PančevoGult kortMamane Moustapha Amadou Sabo
  4. Železničar PančevoUdskiftningInd: Srđan PlavšićUd: Nikola Jovanović
  5. Novi PazarMålPapa Amady GadioAssist: Kaheim Dixon
  6. Novi PazarGult kortTomislav Dadić
  7. Železničar PančevoUdskiftningInd: Aleksa KuljaninUd: Simão Ambrósio Pedro
  8. Novi PazarUdskiftningInd: Skima Kobinah TogbeUd: Fejsal Mulić
  9. Novi PazarGult kortKaheim Dixon
  10. Novi PazarMålKaheim DixonAssist: Skima Kobinah Togbe
  11. Železničar PančevoGult kortNikola Đuričić
  12. Železničar PančevoGult kortMarko Ćurić
  13. Novi PazarGult kortAdem Ljajić
  14. Novi PazarGult kortIvan Davidović

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (3): Novi Pazar 1 - 1 - 1 Železničar Pančevo. Gennemsnitlige mål 2.33, begge hold scorede i 33% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Novi Pazar mod Železničar Pančevo?

Kampen i SuperLiga sluttede Novi Pazar 2:0 Železničar Pančevo. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Novi Pazar og Železničar Pančevo?

I de seneste 3 indbyrdes kampe vandt Novi Pazar 1, Železničar Pančevo vandt 1, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,33 mål, og begge hold scorede i 33% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Novi Pazar mod Železničar Pančevo?

Novi Pazar scorer i gennemsnit 0,71 mål pr. kamp, og Železničar Pančevo scorer 1,80. Gennemsnittet i SuperLiga er 2,49 mål, og Over 2.5 forekommer i 47% af kampene. BTTS forekommer i 29% af Novi Pazars kampe og 60% af Železničar Pančevos.

Hvordan er den aktuelle form for Novi Pazar og Železničar Pančevo?

I de seneste fem kampe har Novi Pazar 1 sejre, 1 uafgjorte og 3 nederlag (0,80 point pr. kamp). Železničar Pančevo har 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Novi Pazar mod Železničar Pančevo?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.