Letland - VirsligaSalaspils sporta nama stadionsData opdateret pr. 03. november 2026

Ogre United - Super Nova: kampstatistik

Ogre United-logo
Ogre United
1 : 0pause 1:0
Super Nova-logo
Super Nova

Ogre United mod Super Nova: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Ogre United spillede mod Super Nova i Virsliga (Letland). Kampen blev spillet 20. september 2026. Stadion: Salaspils sporta nama stadions. Slutresultat: 1:0.

Aktuel form

Ogre United: 0-1-4, 0,20 point pr. kamp. Super Nova: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp.

Målstatistik

Ogre United scorer 0,97 og indkasserer 2,53 mål pr. kamp. Super Nova scorer 1,00 og indkasserer 1,34. Ligaens gennemsnit: 2,87 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Ogre United 63 %, Super Nova 55 %. Over 2.5: Ogre United 67 %, Super Nova 48 %. Liganiveau: BTTS 54 %, Over 2.5 54 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Ogre United 1,18, Super Nova 1,18. Skud pr. kamp: Ogre United 10,4, Super Nova 9,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Ogre United 42 %, Super Nova 44 %.

Første og anden halvleg

Ogre United: fører ved pausen i 20 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Super Nova: fører ved pausen i 17 % af kampene, mål i anden halvleg 0,52.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 46-60 (7) for Ogre United og 76-90+ (9) for Super Nova. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Virsliga: 2,87 mål pr. kamp, BTTS 54 %, Over 2.5 54 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 3 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-2. Gennemsnitlige mål 3,33, BTTS 100 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Super Nova går ind til kampen i markant bedre form: I de seneste 5 kampe har holdet hentet 8 point med 2 sejre og kun 1 nederlag, mens Ogre United har noteret 4 nederlag og blot 1 uafgjort. Hjemmeholdet har et meget svagt forsvar på eget græs og indkasserer i gennemsnit 2,14 mål ved en xG imod på 2,10, samtidig med at holdet ikke har holdt buret rent én eneste gang. Super Nova tillader modstanderne i gennemsnit blot 1,00 mål på udebane, og 36% af disse kampe ender uden indkasserede mål; derudover har holdet kun lukket 2 mål ind i de seneste fem kampe. Gæsterne vinder 50% af deres udekampe, mens Ogre United kun vinder 7% af hjemmekampene og har en negativ målscore på -14. Super Novas offensiv har ikke været særligt effektiv på det seneste med 3 scorede mål i fem kampe, men den bedre defensive organisation og hjemmeholdets tydeligt svagere formkurve taler for en udesejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Ogre United har en høj sæsonprocent for BTTS på 67 %, mens Super Nova kun har haft dette udfald i 43 % af kampene og i blot 20 % af de seneste 5 kampe. Gæsterne er i øjeblikket meget solide defensivt: I deres seneste fem kampe har de kun lukket 2 mål ind, svarende til 0,4 pr. kamp, og de har holdt nullet i 36 % af hele sæsonen. Ogres angreb scorer i gennemsnit 1,0 mål pr. kamp og 1,2 i de seneste fem opgør, hvilket ikke er et stærkt argument imod modstanderens defensiv. På den anden side har hjemmeholdet på det seneste lukket hele 2,6 mål ind pr. kamp med en xG imod på 2,16, så Super Nova har en reel chance for at score. Den afgørende risiko for BTTS er dog gæsternes manglende effektivitet, da de kun har scoret 3 mål i deres seneste fem kampe. Derfor er det en smule mere sandsynligt, at mindst ét hold ikke kommer på tavlen.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Det stærkeste signal peger på under 3.5 mål: Super Nova har ikke overskredet denne grænse i nogen kamp i sæsonen, mens Ogre United kun har gjort det i 20% af kampene. Begge hold scorer i gennemsnit 1,0 mål pr. kamp, og deres gennemsnitlige xG i angrebet er henholdsvis 1,15 og 1,22, hvilket tyder på et resultat tættere på to end fire mål. Super Nova holder nullet i 36% af kampene og har kun lukket 2 mål ind i de seneste fem spillerunder, selv om deres xGA var 1,69. Ogre United har en meget svag defensiv stime og har lukket 2,6 mål ind pr. kamp i de seneste fem optrædener, men gæsterne har i denne periode kun scoret 0,6 mål pr. kamp. Kampen forventes at byde på 2,35 mål, og derfor har under 3.5 en klar fordel.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det mest sandsynlige udfald er uafgjort ved pausen efterfulgt af en sejr til Super Nova, eftersom begge hold ofte går til pause med stillingen uafgjort: Ogre United i 53 % af kampene og Super Nova i 57 %. Gæsterne har været særligt forsigtige før pausen i deres seneste form, hvor de har spillet første halvleg uafgjort i 4 af 5 kampe uden at score et eneste mål. Efter pausen bør fordelen skifte til Super Nova: I de seneste fem kampe har holdet i gennemsnit scoret 0,6 mål efter pausen og kun lukket 0,2 ind, mens Ogre United har lukket hele 2,0 mål ind. Forskellen bekræftes af formen for hele kampen: Hjemmeholdet har kun hentet 0,2 point pr. kamp i de seneste fem runder og har i gennemsnit lukket 2,6 mål ind, mens gæsterne har opnået 1,6 point og kun lukket 0,4 mål ind. Også over hele sæsonen har Super Nova et klart bedre udbytte med 1,64 point pr. kamp mod Ogre Uniteds 0,8, hvilket styrker scenariet X/2.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

1 : 0
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

41Boldbesiddelse (%)59
Ogre UnitedSuper Nova
15Skud25
Ogre UnitedSuper Nova
5Skud på mål8
Ogre UnitedSuper Nova
1.69xG2.7
Ogre UnitedSuper Nova
8Hjørnespark11
Ogre UnitedSuper Nova
55Farlige angreb79
Ogre UnitedSuper Nova
12Frispark7
Ogre UnitedSuper Nova
1Kort1
Ogre UnitedSuper Nova

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Ogre UnitedSuper Nova
0.97Scorede mål / kamp1
Ogre UnitedSuper Nova
2.53Indkasserede mål / kamp1.34
Ogre UnitedSuper Nova
42%Gennemsnitlig boldbesiddelse44%
Ogre UnitedSuper Nova
3.13Skud på mål / kamp3.59
Ogre UnitedSuper Nova

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.43Skud pr. kamp9.24
Ogre UnitedSuper Nova
3.13Skud på mål3.59
Ogre UnitedSuper Nova
9.3%Skudkonvertering10.8%
Ogre UnitedSuper Nova
42%Boldbesiddelse44%
Ogre UnitedSuper Nova
1.18xG for1.18
Ogre UnitedSuper Nova
2.12xG imod1.69
Ogre UnitedSuper Nova

Skudkvalitet

Ogre United: BalanceretSuper Nova: Balanceret
Ogre UnitedSuper Nova
Præcision (skud på mål)30%39%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.13
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.310.28

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Super Nova er 700% bedre på form i de seneste 5.

0.2 point / kamp - Ogre United · 1.6 point / kamp - Super Nova

Ogre United
LLLDL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
10% W20% D70% L
Sæson (V-U-T)
3-6-21
0.50 point / kamp · målforskel -47
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-4
0.20 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
1-5-8
Seneste 5 hjemme
1-1-3
WLLLD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 2.2xG: 1.20Modstanderens xG: 2.37BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Super Nova
DDWWL
Sæsonens resultatfordeling
34% W17% D48% L
Sæson (V-U-T)
10-5-14
1.21 point / kamp · målforskel -10
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
7-2-5
Seneste 5 ude
2-2-1
LDWDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 0.4xG: 1.07Modstanderens xG: 1.69BTTS: 20%Over 2.5: 0%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Super Nova er 89% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

2.53 mål / kamp - Ogre United · 1.34 mål / kamp - Super Nova

Ogre Uniteds scoringsprofil: stærk

Ogre United scorer i 67% af kampene (20 af 30 kampe), mens Super Nova holder Clean sheet i 28% (8 af 29 kampe).

Super Novas scoringsprofil: meget stærk

Super Nova scorer i 76% af kampene (22 af 29 kampe), mens Ogre United holder Clean sheet i 3% (1 af 30 kampe).

29Scorede mål (sæson)29
Ogre UnitedSuper Nova
76Indkasserede mål (sæson)39
Ogre UnitedSuper Nova
3.5Gennemsnitlige mål i kampen2.34
Ogre UnitedSuper Nova
5Scorede mål (seneste 5)3
Ogre UnitedSuper Nova
11Indkasserede mål (seneste 5)2
Ogre UnitedSuper Nova

Hvor ofte de scorer mindst...

67%1 mål76%
Ogre UnitedSuper Nova
23%2 mål21%
Ogre UnitedSuper Nova
7%3 mål3%
Ogre UnitedSuper Nova
0%4 mål0%
Ogre UnitedSuper Nova

Hvor ofte de indkasserer mindst...

97%1 mål72%
Ogre UnitedSuper Nova
70%2 mål41%
Ogre UnitedSuper Nova
43%3 mål10%
Ogre UnitedSuper Nova
30%4 mål7%
Ogre UnitedSuper Nova

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

54%
Ligagennemsnit

Målmønstre

20%BTTS ved pausen24%
Ogre UnitedSuper Nova
0%BTTS i begge halvlege0%
Ogre UnitedSuper Nova
10%Scorede i begge halvlege7%
Ogre UnitedSuper Nova

BTTS og antal mål

50%Mindst 3 mål og BTTS45%
Ogre UnitedSuper Nova
17%Mindst 3 mål uden BTTS3%
Ogre UnitedSuper Nova
60%BTTS – seneste 520%
Ogre UnitedSuper Nova

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

83%Mindst 1 mål før pausen55%
Ogre UnitedSuper Nova
50%Mindst 2 mål før pausen38%
Ogre UnitedSuper Nova
23%Mindst 3 mål før pausen17%
Ogre UnitedSuper Nova

2. halvleg

90%Mindst 1 mål efter pausen86%
Ogre UnitedSuper Nova
57%Mindst 2 mål efter pausen28%
Ogre UnitedSuper Nova
23%Mindst 3 mål efter pausen3%
Ogre UnitedSuper Nova

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Super Nova er 34% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.8 point / kamp - Ogre United · 1.07 point / kamp - Super Nova

Ogre United — stilling ved pausen
20% fører20% uafgjort60% bagud
Super Nova — stilling ved pausen
17% fører55% uafgjort28% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.8Point pr. kamp (1. halvleg)1.07
Ogre UnitedSuper Nova
0.47Scorede mål (1. halvleg)0.48
Ogre UnitedSuper Nova
1.23Indkasserede mål (1. halvleg)0.69
Ogre UnitedSuper Nova
1.7Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.17
Ogre UnitedSuper Nova
30%Clean sheet før pausen59%
Ogre UnitedSuper Nova
67%Ingen mål før pausen62%
Ogre UnitedSuper Nova

Efter pausen (2. halvleg)

0.87Point pr. kamp (2. halvleg)1.31
Ogre UnitedSuper Nova
0.5Scorede mål (2. halvleg)0.52
Ogre UnitedSuper Nova
1.3Indkasserede mål (2. halvleg)0.66
Ogre UnitedSuper Nova
1.8Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.17
Ogre UnitedSuper Nova
30%Clean sheet efter pausen52%
Ogre UnitedSuper Nova
57%Ingen mål efter pausen55%
Ogre UnitedSuper Nova

Ogre United — resultater i anden halvleg

23% W17% D60% L
24
Point ved pausen
14
Mål ved pausen
-23
Målforskel (1. halvleg)
26
Point i 2. halvleg
-24
Målforskel (2. halvleg)
0.80
PPG før pausen
Fastholdelse af føring50%

Fører ved pausen i 20% af kampene og vinder 10%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Super Nova — resultater i anden halvleg

38% W17% D45% L
31
Point ved pausen
14
Mål ved pausen
-6
Målforskel (1. halvleg)
38
Point i 2. halvleg
-4
Målforskel (2. halvleg)
1.07
PPG før pausen
Fastholdelse af føring200%

Fører ved pausen i 17% af kampene og vinder 34%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Ogre United — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.800.20
Scorede mål / kamp0.80.2
Indkasserede mål / kamp0.61.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.8
1 mål100%80%
2 mål20%80%
3 mål20%20%
Clean sheet40%20%
Intet mål40%80%
Målforskel+1-7
Pause: 60% fører - 0% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 20% uafgjort - 80% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 4
Super Nova — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.802.00
Scorede mål / kamp0.00.6
Indkasserede mål / kamp0.20.2
Gennemsnitlige mål i kampen0.20.8
1 mål20%80%
2 mål0%0%
3 mål0%0%
Clean sheet80%80%
Intet mål100%40%
Målforskel-1+2
Pause: 0% fører - 80% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 20% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Ogre United
ScoredeIndkasserede
4
9
0-15
4
11
16-30
6
17
31-45
7
8
46-60
2
8
61-75
6
23
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (7 goals). Indkasserer flest i 76-90 (23). Balance i sene mål (76-90): -17 - de sene faser er en svaghed.

Super Nova
ScoredeIndkasserede
3
2
0-15
5
6
16-30
6
12
31-45
5
7
46-60
1
3
61-75
9
9
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (9 goals). Indkasserer flest i 31-45 (12). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.92
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 1.8
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
102%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
59%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
+14%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
51%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
8%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 13 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Ogre United

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.94
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.62
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+3.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.21
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.41
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
60%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
201%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.30
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.0
Sene mål
21% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 14% i de første 15 minutter.
21%

Super Nova

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.51
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.17
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+4.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.18
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.35
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
79%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
83%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.39
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.0
Sene mål
31% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 10% i de første 15 minutter.
31%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Virsliga-gennemsnittet.

Hold mod liga

Ogre UnitedLigaSuper Nova
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 3.502.87▼ 2.34
Begge hold scorede▲ 63%54%• 55%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 67%54%▼ 48%
Clean sheets▼ 3%26%▲ 28%
Mål før pausen▲ 83%73%▼ 55%
Mål efter pausen▲ 90%81%▲ 86%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.87
Gennemsnitlige mål pr. kamp
54%
Begge hold scorede
54%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
26%
Clean sheets
1.61
Hjemmemål / kamp
1.26
Udemål / kamp
+28%
Fordel i hjemmeangreb
+22%
Fordel i hjemmeforsvar
+7%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
73%
1 mål
38%
2 mål
17%
3 mål
4%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
81%
1 mål
47%
2 mål
18%
3 mål
6%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Ogre UnitedMålKristers Čudars
  2. Super NovaUdskiftningInd: Agris GlaudansUd: Amadou Samaté
  3. Ogre UnitedUdskiftningInd: Vadym MashchenkoUd: Krists Kristers Gulbis
  4. Super NovaGult kortEduards Emsis
  5. Super NovaUdskiftningInd: Milāns TihonovičsUd: Raivis Ķiršs
  6. Ogre UnitedGult kortArsentiy Doroshenko

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (3): Ogre United 1 - 0 - 2 Super Nova. Gennemsnitlige mål 3.33, begge hold scorede i 100% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Ogre United mod Super Nova?

Kampen i Virsliga sluttede Ogre United 1:0 Super Nova. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Ogre United og Super Nova?

I de seneste 3 indbyrdes kampe vandt Ogre United 1, Super Nova vandt 2, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 3,33 mål, og begge hold scorede i 100% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Ogre United mod Super Nova?

Ogre United scorer i gennemsnit 0,97 mål pr. kamp, og Super Nova scorer 1,00. Gennemsnittet i Virsliga er 2,87 mål, og Over 2.5 forekommer i 54% af kampene. BTTS forekommer i 63% af Ogre Uniteds kampe og 55% af Super Novas.

Hvordan er den aktuelle form for Ogre United og Super Nova?

I de seneste fem kampe har Ogre United 0 sejre, 1 uafgjorte og 4 nederlag (0,20 point pr. kamp). Super Nova har 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Ogre United mod Super Nova?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Ogre United mod Super Nova. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.