Uruguay - Primera DivisiónParque Osvaldo RobertoData opdateret pr. 14. oktober 2026

Racing - Wanderers: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Racing mod Wanderers: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Racing spiller mod Wanderers i Primera División (Uruguay). Kampen er planlagt til 17. oktober 2026. Stadion: Parque Osvaldo Roberto.

Aktuel form

Racing: 1-1-3, 0,80 point pr. kamp. Wanderers: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp.

Målstatistik

Racing scorer 1,13 og indkasserer 0,84 mål pr. kamp. Wanderers scorer 1,27 og indkasserer 1,33. Ligaens gennemsnit: 2,37 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Racing 44 %, Wanderers 55 %. Over 2.5: Racing 28 %, Wanderers 48 %. Liganiveau: BTTS 51 %, Over 2.5 44 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Racing 1,55, Wanderers 1,34. Skud pr. kamp: Racing 12,4, Wanderers 9,9. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Racing 50 %, Wanderers 48 %.

Første og anden halvleg

Racing: fører ved pausen i 31 % af kampene, mål i anden halvleg 0,59. Wanderers: fører ved pausen i 33 % af kampene, mål i anden halvleg 0,64.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (10) for Racing og 31-45+ (12) for Wanderers. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Primera División: 2,37 mål pr. kamp, BTTS 51 %, Over 2.5 44 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 3 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 2-1-0. Gennemsnitlige mål 1,33, BTTS 33 %.

Før kampen

1X2-odds

(1.85)
(3.30)
(3.80)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

1.13Scorede mål / kamp1.27
RacingWanderers
0.84Indkasserede mål / kamp1.33
RacingWanderers
50%Gennemsnitlig boldbesiddelse48%
RacingWanderers
4.03Skud på mål / kamp3.94
RacingWanderers

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

12.38Skud pr. kamp9.85
RacingWanderers
4.03Skud på mål3.94
RacingWanderers
9.1%Skudkonvertering12.9%
RacingWanderers
50%Boldbesiddelse48%
RacingWanderers
1.55xG for1.34
RacingWanderers
1.1xG imod1.41
RacingWanderers

Skudkvalitet

Racing: BalanceretWanderers: Balanceret
RacingWanderers
Præcision (skud på mål)33%40%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.130.14
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.280.32

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Wanderers er 100% bedre på form i de seneste 5.

0.8 point / kamp - Racing · 1.6 point / kamp - Wanderers

Racing
WDLLL
Sæsonens resultatfordeling
44% W34% D22% L
Sæson (V-U-T)
14-11-7
1.66 point / kamp · målforskel +9
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
9-5-2
Seneste 5 hjemme
4-0-1
WWWWL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.4xG: 1.15Modstanderens xG: 1.27BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Wanderers
DDWWL
Sæsonens resultatfordeling
42% W24% D33% L
Sæson (V-U-T)
14-8-11
1.52 point / kamp · målforskel -2
Seneste 5 (V-U-T)
2-2-1
1.60 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
7-2-8
Seneste 5 ude
2-1-2
WLLDW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 1.2xG: 0.99Modstanderens xG: 1.33BTTS: 80%Over 2.5: 40%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Wanderers er 12% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.13 mål / kamp - Racing · 1.27 mål / kamp - Wanderers

Racing er 58% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.84 mål / kamp - Racing · 1.33 mål / kamp - Wanderers

Racings scoringsprofil: stærk

Racing scorer i 72% af kampene (23 af 32 kampe), mens Wanderers holder Clean sheet i 36% (12 af 33 kampe).

Wandererss scoringsprofil: stærk

Wanderers scorer i 82% af kampene (27 af 33 kampe), mens Racing holder Clean sheet i 41% (13 af 32 kampe).

36Scorede mål (sæson)42
RacingWanderers
27Indkasserede mål (sæson)44
RacingWanderers
1.97Gennemsnitlige mål i kampen2.61
RacingWanderers
4Scorede mål (seneste 5)7
RacingWanderers
7Indkasserede mål (seneste 5)6
RacingWanderers

Hvor ofte de scorer mindst...

72%1 mål82%
RacingWanderers
28%2 mål30%
RacingWanderers
9%3 mål9%
RacingWanderers
3%4 mål3%
RacingWanderers

Hvor ofte de indkasserer mindst...

59%1 mål64%
RacingWanderers
19%2 mål36%
RacingWanderers
3%3 mål15%
RacingWanderers
3%4 mål12%
RacingWanderers

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

19%BTTS ved pausen18%
RacingWanderers
3%BTTS i begge halvlege3%
RacingWanderers
16%Scorede i begge halvlege18%
RacingWanderers

BTTS og antal mål

25%Mindst 3 mål og BTTS39%
RacingWanderers
3%Mindst 3 mål uden BTTS9%
RacingWanderers
40%BTTS – seneste 580%
RacingWanderers

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

63%Mindst 1 mål før pausen73%
RacingWanderers
22%Mindst 2 mål før pausen39%
RacingWanderers
9%Mindst 3 mål før pausen3%
RacingWanderers

2. halvleg

56%Mindst 1 mål efter pausen79%
RacingWanderers
31%Mindst 2 mål efter pausen39%
RacingWanderers
9%Mindst 3 mål efter pausen9%
RacingWanderers

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Racing — stilling ved pausen
31% fører50% uafgjort19% bagud
Wanderers — stilling ved pausen
33% fører42% uafgjort24% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.44Point pr. kamp (1. halvleg)1.42
RacingWanderers
0.53Scorede mål (1. halvleg)0.64
RacingWanderers
0.44Indkasserede mål (1. halvleg)0.58
RacingWanderers
0.97Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.21
RacingWanderers
66%Clean sheet før pausen61%
RacingWanderers
53%Ingen mål før pausen48%
RacingWanderers

Efter pausen (2. halvleg)

1.31Point pr. kamp (2. halvleg)1.24
RacingWanderers
0.59Scorede mål (2. halvleg)0.64
RacingWanderers
0.41Indkasserede mål (2. halvleg)0.76
RacingWanderers
1Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.39
RacingWanderers
69%Clean sheet efter pausen48%
RacingWanderers
59%Ingen mål efter pausen52%
RacingWanderers

Racing — resultater i anden halvleg

25% W56% D19% L
46
Point ved pausen
17
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
42
Point i 2. halvleg
+6
Målforskel (2. halvleg)
1.44
PPG før pausen
Fastholdelse af føring142%

Fører ved pausen i 31% af kampene og vinder 44%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Wanderers — resultater i anden halvleg

30% W33% D36% L
47
Point ved pausen
21
Mål ved pausen
+2
Målforskel (1. halvleg)
41
Point i 2. halvleg
-4
Målforskel (2. halvleg)
1.42
PPG før pausen
Fastholdelse af føring127%

Fører ved pausen i 33% af kampene og vinder 42%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Racing — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.000.80
Scorede mål / kamp0.20.6
Indkasserede mål / kamp0.60.8
Gennemsnitlige mål i kampen0.81.4
1 mål60%60%
2 mål20%40%
3 mål0%20%
Clean sheet60%40%
Intet mål80%60%
Målforskel-2-1
Pause: 20% fører - 40% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 80% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 1
Wanderers — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.800.60
Scorede mål / kamp1.00.4
Indkasserede mål / kamp0.21.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.4
1 mål60%80%
2 mål60%60%
3 mål0%0%
Clean sheet80%20%
Intet mål40%60%
Målforskel+4-3
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 60% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 5

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Racing
ScoredeIndkasserede
4
4
0-15
7
4
16-30
6
6
31-45
3
2
46-60
6
4
61-75
10
7
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (10 goals). Indkasserer flest i 76-90 (7). Balance i sene mål (76-90): +3 - vinder de sene faser.

Wanderers
ScoredeIndkasserede
5
7
0-15
4
6
16-30
12
6
31-45
9
5
46-60
5
8
61-75
7
12
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (12 goals). Indkasserer flest i 76-90 (12). Balance i sene mål (76-90): -5 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.29
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 1.1
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
96%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
50%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-42%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
59%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
5%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 20 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Racing

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.45
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.16
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-8.4 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.42
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.26
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
87%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
79%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.86
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.1
Sene mål
28% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 11% i de første 15 minutter.
28%

Wanderers

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.07
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.01
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+2.8 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.07
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.08
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
119%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
102%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.08
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
17% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 12% i de første 15 minutter.
17%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Primera División-gennemsnittet.

Hold mod liga

RacingLigaWanderers
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 1.972.37▲ 2.61
Begge hold scorede▼ 44%51%▲ 55%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 28%44%▲ 48%
Clean sheets▲ 41%29%▲ 36%
Mål før pausen▼ 63%67%▲ 73%
Mål efter pausen▼ 56%73%▲ 79%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.37
Gennemsnitlige mål pr. kamp
51%
Begge hold scorede
44%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
29%
Clean sheets
1.30
Hjemmemål / kamp
1.07
Udemål / kamp
+21%
Fordel i hjemmeangreb
+18%
Fordel i hjemmeforsvar
+8%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
67%
1 mål
31%
2 mål
9%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
73%
1 mål
37%
2 mål
13%
3 mål
4%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (3): Racing 2 - 1 - 0 Wanderers. Gennemsnitlige mål 1.33, begge hold scorede i 33% kampe.

Wanderers
1 : 2
Racing
Racing Club de Montevideo
1 : 0
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Montevideo Wanderers Fútbol Club
0 : 0
Racing Club de Montevideo

FAQ

Hvornår spiller Racing og Wanderers?

Racing møder Wanderers den 17. oktober 2026 i Primera División på Parque Osvaldo Roberto. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Racing og Wanderers?

I de seneste 3 indbyrdes kampe vandt Racing 2, Wanderers vandt 0, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,33 mål, og begge hold scorede i 33% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Racing mod Wanderers?

Racing scorer i gennemsnit 1,13 mål pr. kamp, og Wanderers scorer 1,27. Gennemsnittet i Primera División er 2,37 mål, og Over 2.5 forekommer i 44% af kampene. BTTS forekommer i 44% af Racings kampe og 55% af Wandererss.

Hvordan er den aktuelle form for Racing og Wanderers?

I de seneste fem kampe har Racing 1 sejre, 1 uafgjorte og 3 nederlag (0,80 point pr. kamp). Wanderers har 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Racing mod Wanderers?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.