Frankrig - Ligue 2Stade Auguste-Delaune IIData opdateret pr. 15. oktober 2026

Reims - Dunkerque: kampstatistik

Reims-logo
Reims
3 : 3pause 1:1
Dunkerque-logo
Dunkerque

Reims mod Dunkerque: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Reims spillede mod Dunkerque i Ligue 2 (Frankrig). Kampen blev spillet 14. august 2026. Stadion: Stade Auguste-Delaune II. Slutresultat: 3:3.

Aktuel form

Reims: 0-1-0, 1,00 point pr. kamp. Dunkerque: 1-0-0, 3,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Reims scorer 0,00 og indkasserer 0,00 mål pr. kamp. Dunkerque scorer 4,00 og indkasserer 2,00. Ligaens gennemsnit: 2,22 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Reims 0 %, Dunkerque 100 %. Over 2.5: Reims 0 %, Dunkerque 100 %. Liganiveau: BTTS 44 %, Over 2.5 44 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Reims 1,13, Dunkerque 1,94. Skud pr. kamp: Reims 10,0, Dunkerque 17,0. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Reims 52 %, Dunkerque 58 %.

Første og anden halvleg

Reims: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,00. Dunkerque: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 3,00.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (0) for Reims og 46-60 (2) for Dunkerque. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Ligue 2: 2,22 mål pr. kamp, BTTS 44 %, Over 2.5 44 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-1-1. Gennemsnitlige mål 2,50, BTTS 100 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Reims har vist en mere stabil form i de seneste fem kampe: holdet har hentet 8 point takket være 2 sejre og 2 uafgjorte, mens Dunkerque har samlet 6 point og tabt hele 3 gange. Hjemmeholdet scorede 7 mål i denne periode, men lukkede først og fremmest kun 2 mål ind, hvilket vidner om en meget solid defensiv organisation. Dunkerque har et større offensivt potentiale, da holdet scorede 12 mål i fem kampe, men samtidig indkasserede 10, svarende til et gennemsnit på 2 pr. kamp. Gæsterne vandt det hidtil eneste indbyrdes opgør i sæsonen med 4:2, men hjemmebanefordelen samt Reims' klart bedre defensiv taler for en kneben hjemmesejr. Uafgjort er fortsat et realistisk udfald, eftersom Reims har spillet uafgjort i 2 af de seneste 5 kampe, men Dunkerques ustabilitet bør øge hjemmeholdets chancer for at vinde.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Spillet på BTTS Nej støttes først og fremmest af Reims’ meget solide aktuelle defensiv: I de seneste 5 kampe har holdet kun lukket 0,4 mål ind pr. kamp, mens det gennemsnitlige xG, som modstanderne tillades, blot er 0,43. Dunkerque scorer for tiden 2,4 mål pr. kamp og skaber et xG på 1,67, men møder et forsvar, der er klart stærkere end dem, som holdet normalt har opnået sine tal imod. Reims har heller ikke noget stort offensivt potentiale i den aktuelle periode, da holdets gennemsnitlige xG i de seneste 5 kampe kun er 0,70, mens Dunkerque i gennemsnit lukker 2,0 mål ind og tillader et xG på 1,35. BTTS for Reims er kun gået hjem i 20% af de seneste fem kampe mod et ligagennemsnit på 44%, og derfor er scenariet mere sandsynligt, hvor mindst ét af holdene ikke scorer. BTTS Nej betyder, at mindst ét hold ikke scorer; det betyder ikke automatisk 0:0 eller, at ingen af holdene scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Reims scorede i gennemsnit 1,4 mål og indkasserede kun 0,4 i deres seneste fem kampe, hvilket peger på en meget stabil defensiv organisation. Dunkerque scorede ganske vist 2,4 mål pr. kamp i denne periode, men tillod samtidig modstanderne at score 2,0 mål, så hjemmeholdet bør få sine chancer. Kvaliteten af Reims' chancer var dog begrænset til et gennemsnitligt xG på 0,70, mens holdets forsvar kun tillod modstanderne 0,43 xG pr. kamp. I Reims' seneste fem kampe gik linjen over 2.5 mål kun i 40% af tilfældene, mens ligaens gennemsnit er 2,22 mål. Prognosen på 2,35 mål favoriserer under 3.5, eftersom der kræves mindst fire mål for at tabe denne linje, på trods af hjemmeholdets meget stærke defensiv på det seneste.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Reims har en tydeligere profil i kampens første halvdel: I de seneste fem kampe var de foran ved pausen i 50 % af tilfældene, mens Dunkerque var bagud efter 45 minutter i 40 %. Hjemmeholdet indkasserede kun 0,25 mål pr. kamp før pausen, mens udeholdet i samme periode indkasserede hele 1,2, samtidig med at Reims i gennemsnit scorede 0,75 mål. Efter pausen er Reims fortsat meget stabilt defensivt og har i gennemsnit ikke indkasseret mål i de seneste fem kampe, samtidig med at holdet har scoret 1,0 mål. Dunkerque er farligt i angrebet, da holdet i de seneste fem kampe i gennemsnit scorede 2,4 mål, men samtidig tabte 60 % af disse kampe og indkasserede i gennemsnit 2,0 mål. Det mest sandsynlige scenarie er derfor, at Reims fører ved pausen og holder føringen til slut, selv om uafgjort efter 45 minutter efterfulgt af en hjemmesejr fortsat er et stærkt alternativ.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

1 : 1
1. halvleg
2 : 2
2. halvleg

Kampstatistik

40Boldbesiddelse (%)60
ReimsDunkerque
10Skud15
ReimsDunkerque
4Skud på mål9
ReimsDunkerque
1.09xG2
ReimsDunkerque
2Hjørnespark9
ReimsDunkerque
25Farlige angreb58
ReimsDunkerque
15Frispark11
ReimsDunkerque
4Kort4
ReimsDunkerque

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

0Scorede mål / kamp4
ReimsDunkerque
0Indkasserede mål / kamp2
ReimsDunkerque
52%Gennemsnitlig boldbesiddelse58%
ReimsDunkerque
1Skud på mål / kamp6
ReimsDunkerque

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10Skud pr. kamp17
ReimsDunkerque
1Skud på mål6
ReimsDunkerque
0%Skudkonvertering23.5%
ReimsDunkerque
52%Boldbesiddelse58%
ReimsDunkerque
1.13xG for1.94
ReimsDunkerque
0.47xG imod0.84
ReimsDunkerque

Skudkvalitet

Reims: BalanceretDunkerque: Dominerende
ReimsDunkerque
Præcision (skud på mål)10%35%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.000.67

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Dunkerque er 200% bedre på form i de seneste 5.

1 point / kamp - Reims · 3 point / kamp - Dunkerque

Reims
D
Ubesjret i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W100% D0% L
Sæson (V-U-T)
0-1-0
1.00 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-0
1.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-0-0
Seneste 5 hjemme
0-0-0
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.0Indkasserede mål: 0.0xG: 1.13Modstanderens xG: 0.47BTTS: 0%Over 2.5: 0%
Dunkerque
W
5 sejre i træk
Sæsonens resultatfordeling
100% W0% D0% L
Sæson (V-U-T)
1-0-0
3.00 point / kamp · målforskel +2
Seneste 5 (V-U-T)
1-0-0
3.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-0-0
Seneste 5 ude
0-0-0
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 4.0Indkasserede mål: 2.0xG: 1.94Modstanderens xG: 0.84BTTS: 100%Over 2.5: 100%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Reimss scoringsprofil: blandet

Reims scorer i 0% af kampene (0 af 1 kampe), mens Dunkerque holder Clean sheet i 0% (0 af 1 kampe).

Dunkerques scoringsprofil: blandet

Dunkerque scorer i 100% af kampene (1 af 1 kampe), mens Reims holder Clean sheet i 100% (1 af 1 kampe).

0Scorede mål (sæson)4
ReimsDunkerque
0Indkasserede mål (sæson)2
ReimsDunkerque
0Gennemsnitlige mål i kampen6
ReimsDunkerque
0Scorede mål (seneste 5)4
ReimsDunkerque
0Indkasserede mål (seneste 5)2
ReimsDunkerque

Hvor ofte de scorer mindst...

0%1 mål100%
ReimsDunkerque
0%2 mål100%
ReimsDunkerque
0%3 mål100%
ReimsDunkerque
0%4 mål100%
ReimsDunkerque

Hvor ofte de indkasserer mindst...

0%1 mål100%
ReimsDunkerque
0%2 mål100%
ReimsDunkerque
0%3 mål0%
ReimsDunkerque
0%4 mål0%
ReimsDunkerque

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

0%BTTS ved pausen100%
ReimsDunkerque
0%BTTS i begge halvlege100%
ReimsDunkerque
0%Scorede i begge halvlege100%
ReimsDunkerque

BTTS og antal mål

0%Mindst 3 mål og BTTS100%
ReimsDunkerque
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
ReimsDunkerque
0%BTTS – seneste 5100%
ReimsDunkerque

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

0%Mindst 1 mål før pausen100%
ReimsDunkerque
0%Mindst 2 mål før pausen100%
ReimsDunkerque
0%Mindst 3 mål før pausen0%
ReimsDunkerque

2. halvleg

0%Mindst 1 mål efter pausen100%
ReimsDunkerque
0%Mindst 2 mål efter pausen100%
ReimsDunkerque
0%Mindst 3 mål efter pausen100%
ReimsDunkerque

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Reims — stilling ved pausen
0% fører100% uafgjort0% bagud
Dunkerque — stilling ved pausen
0% fører100% uafgjort0% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1Point pr. kamp (1. halvleg)1
ReimsDunkerque
0Scorede mål (1. halvleg)1
ReimsDunkerque
0Indkasserede mål (1. halvleg)1
ReimsDunkerque
0Gennemsnitlige mål (1. halvleg)2
ReimsDunkerque
100%Clean sheet før pausen0%
ReimsDunkerque
100%Ingen mål før pausen0%
ReimsDunkerque

Efter pausen (2. halvleg)

1Point pr. kamp (2. halvleg)3
ReimsDunkerque
0Scorede mål (2. halvleg)3
ReimsDunkerque
0Indkasserede mål (2. halvleg)1
ReimsDunkerque
0Gennemsnitlige mål (2. halvleg)4
ReimsDunkerque
100%Clean sheet efter pausen0%
ReimsDunkerque
100%Ingen mål efter pausen0%
ReimsDunkerque

Reims — resultater i anden halvleg

0% W100% D0% L
1
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
1
Point i 2. halvleg
0
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Forsvar efter pausen0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Dunkerque — resultater i anden halvleg

100% W0% D0% L
1
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
3
Point i 2. halvleg
+2
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Forsvar efter pausen0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Reims — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.001.00
Scorede mål / kamp0.00.0
Indkasserede mål / kamp0.00.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.00.0
1 mål0%0%
2 mål0%0%
3 mål0%0%
Clean sheet100%100%
Intet mål100%100%
Målforskel00
Pause: 0% fører - 100% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 100% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0
Dunkerque — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.003.00
Scorede mål / kamp1.03.0
Indkasserede mål / kamp1.01.0
Gennemsnitlige mål i kampen2.04.0
1 mål100%100%
2 mål100%100%
3 mål0%100%
Clean sheet0%0%
Intet mål0%0%
Målforskel0+2
Pause: 0% fører - 100% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 100% vundet - 0% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 100% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Reims
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
0
46-60
0
0
61-75
0
0
76-90

Balance i sene mål (76-90): 0.

Dunkerque
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
1
0
16-30
0
1
31-45
2
0
46-60
1
0
61-75
0
1
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (2 goals). Indkasserer flest i 31-45 (1). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.00
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.0 : 2.0
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
135%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
50%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-17%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
0%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Reims

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.66
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.66
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
0.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-1.13
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.47
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
0%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
0%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
0.0
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

Dunkerque

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+1.10
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.90
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+2.06
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-1.16
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
360%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
180%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+2.0
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Ligue 2-gennemsnittet.

Hold mod liga

ReimsLigaDunkerque
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 0.002.22▲ 6.00
Begge hold scorede▼ 0%44%▲ 100%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 0%44%▲ 100%
Clean sheets▲ 100%39%▼ 0%
Mål før pausen▼ 0%33%▲ 100%
Mål efter pausen▼ 0%56%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.22
Gennemsnitlige mål pr. kamp
44%
Begge hold scorede
44%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
39%
Clean sheets
1.11
Hjemmemål / kamp
1.11
Udemål / kamp
+0%
Fordel i hjemmeangreb
+0%
Fordel i hjemmeforsvar
+0%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
33%
1 mål
22%
2 mål
11%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
56%
1 mål
44%
2 mål
33%
3 mål
22%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. DunkerqueMålAdrien LebeauAssist: Marco Decherf
  2. ReimsUdskiftningInd: Arone GadouUd: Mohammed Daramy
  3. ReimsMålYaya FofanaAssist: Amine Kashi
  4. DunkerqueGult kortAllan Linguet
  5. ReimsMålYaya FofanaAssist: Arone Gadou
  6. DunkerqueUdskiftningInd: Khalil AyariUd: Alex Daho
  7. ReimsGult kortDaouda Guindo
  8. DunkerqueMålSouleymane KeitaAssist: Thomas Robinet
  9. ReimsRødt kortArmel Junior Zohouri
  10. DunkerqueUdskiftningInd: Enzo MayillaUd: Jordan Morel
  11. DunkerqueGult kortKhalil Ayari
  12. DunkerqueGult kortThomas Robinet
  13. ReimsUdskiftningInd: John OtomewoUd: Ange Martial Tia
  14. DunkerqueGult kortSouleymane Keita
  15. DunkerqueMålThomas Robinet

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Reims 0 - 1 - 1 Dunkerque. Gennemsnitlige mål 2.50, begge hold scorede i 100% kampe.

US du Littoral de Dunkerque
1 : 1
Stade de Reims
Stade de Reims
1 : 2
US du Littoral de Dunkerque

FAQ

Hvad blev resultatet af Reims mod Dunkerque?

Kampen i Ligue 2 sluttede Reims 3:3 Dunkerque. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Reims og Dunkerque?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Reims 0, Dunkerque vandt 1, og 1 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,50 mål, og begge hold scorede i 100% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Reims mod Dunkerque?

Reims scorer i gennemsnit 0,00 mål pr. kamp, og Dunkerque scorer 4,00. Gennemsnittet i Ligue 2 er 2,22 mål, og Over 2.5 forekommer i 44% af kampene. BTTS forekommer i 0% af Reimss kampe og 100% af Dunkerques.

Hvordan er den aktuelle form for Reims og Dunkerque?

I de seneste fem kampe har Reims 0 sejre, 1 uafgjorte og 0 nederlag (1,00 point pr. kamp). Dunkerque har 1 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Reims mod Dunkerque?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.