Libanon - Lebanese Premier LeagueData opdateret pr. 03. november 2026

Reyady Abaseya - Al Hikma: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Reyady Abaseya mod Al Hikma: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Reyady Abaseya spiller mod Al Hikma i Lebanese Premier League (Libanon). Kampen er planlagt til 6. november 2026.

Aktuel form

Reyady Abaseya: 0-1-3, 0,25 point pr. kamp. Al Hikma: 1-1-3, 0,80 point pr. kamp.

Målstatistik

Reyady Abaseya scorer 0,75 og indkasserer 1,50 mål pr. kamp. Al Hikma scorer 0,80 og indkasserer 1,60. Ligaens gennemsnit: 2,38 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Reyady Abaseya 75 %, Al Hikma 60 %. Over 2.5: Reyady Abaseya 50 %, Al Hikma 60 %. Liganiveau: BTTS 46 %, Over 2.5 46 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Reyady Abaseya 1,00, Al Hikma 0,65. Skud pr. kamp: Reyady Abaseya 6,5, Al Hikma 3,4. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Reyady Abaseya 49 %, Al Hikma 34 %.

Første og anden halvleg

Reyady Abaseya: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Al Hikma: fører ved pausen i 20 % af kampene, mål i anden halvleg 0,60.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (2) for Reyady Abaseya og 76-90+ (2) for Al Hikma. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Lebanese Premier League: 2,38 mål pr. kamp, BTTS 46 %, Over 2.5 46 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-0-2. Gennemsnitlige mål 2,00, BTTS 0 %.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Reyady AbaseyaAl Hikma
0.75Scorede mål / kamp0.8
Reyady AbaseyaAl Hikma
1.5Indkasserede mål / kamp1.6
Reyady AbaseyaAl Hikma
49%Gennemsnitlig boldbesiddelse34%
Reyady AbaseyaAl Hikma
3.25Skud på mål / kamp0.8
Reyady AbaseyaAl Hikma

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

6.5Skud pr. kamp3.4
Reyady AbaseyaAl Hikma
3.25Skud på mål0.8
Reyady AbaseyaAl Hikma
11.5%Skudkonvertering23.5%
Reyady AbaseyaAl Hikma
49%Boldbesiddelse34%
Reyady AbaseyaAl Hikma
1xG for0.65
Reyady AbaseyaAl Hikma
1.32xG imod1.18
Reyady AbaseyaAl Hikma

Skudkvalitet

Reyady Abaseya: BalanceretAl Hikma: Kontraangreb
Reyady AbaseyaAl Hikma
Præcision (skud på mål)50%24%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.150.19
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.231.00

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Al Hikma er 220% bedre på form i de seneste 5.

0.25 point / kamp - Reyady Abaseya · 0.8 point / kamp - Al Hikma

Reyady Abaseya
LLLD
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W25% D75% L
Sæson (V-U-T)
0-1-3
0.25 point / kamp · målforskel -3
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-3
0.25 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-0-1
Seneste 5 hjemme
0-0-1
L
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.5xG: 1.00Modstanderens xG: 1.32BTTS: 75%Over 2.5: 50%
Al Hikma
LLDLW
Sæsonens resultatfordeling
20% W20% D60% L
Sæson (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp · målforskel -4
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-0-2
Seneste 5 ude
0-0-2
LL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 1.6xG: 0.65Modstanderens xG: 1.18BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Al Hikma er 7% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.75 mål / kamp - Reyady Abaseya · 0.8 mål / kamp - Al Hikma

Reyady Abaseya er 7% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.5 mål / kamp - Reyady Abaseya · 1.6 mål / kamp - Al Hikma

Reyady Abaseyas scoringsprofil: meget stærk

Reyady Abaseya scorer i 75% af kampene (3 af 4 kampe), mens Al Hikma holder Clean sheet i 0% (0 af 5 kampe).

Al Hikmas scoringsprofil: meget stærk

Al Hikma scorer i 60% af kampene (3 af 5 kampe), mens Reyady Abaseya holder Clean sheet i 0% (0 af 4 kampe).

3Scorede mål (sæson)4
Reyady AbaseyaAl Hikma
6Indkasserede mål (sæson)8
Reyady AbaseyaAl Hikma
2.25Gennemsnitlige mål i kampen2.4
Reyady AbaseyaAl Hikma
3Scorede mål (seneste 5)4
Reyady AbaseyaAl Hikma
6Indkasserede mål (seneste 5)8
Reyady AbaseyaAl Hikma

Hvor ofte de scorer mindst...

75%1 mål60%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%2 mål20%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%3 mål0%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%4 mål0%
Reyady AbaseyaAl Hikma

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål100%
Reyady AbaseyaAl Hikma
50%2 mål40%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%3 mål20%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%4 mål0%
Reyady AbaseyaAl Hikma

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

46%
Ligagennemsnit

Målmønstre

25%BTTS ved pausen0%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%BTTS i begge halvlege0%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%Scorede i begge halvlege20%
Reyady AbaseyaAl Hikma

BTTS og antal mål

50%Mindst 3 mål og BTTS40%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%Mindst 3 mål uden BTTS20%
Reyady AbaseyaAl Hikma
75%BTTS – seneste 560%
Reyady AbaseyaAl Hikma

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

50%Mindst 1 mål før pausen80%
Reyady AbaseyaAl Hikma
25%Mindst 2 mål før pausen20%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%Mindst 3 mål før pausen0%
Reyady AbaseyaAl Hikma

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen80%
Reyady AbaseyaAl Hikma
50%Mindst 2 mål efter pausen40%
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%Mindst 3 mål efter pausen20%
Reyady AbaseyaAl Hikma

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Al Hikma er 7% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.75 point / kamp - Reyady Abaseya · 0.8 point / kamp - Al Hikma

Reyady Abaseya — stilling ved pausen
0% fører75% uafgjort25% bagud
Al Hikma — stilling ved pausen
20% fører20% uafgjort60% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.75Point pr. kamp (1. halvleg)0.8
Reyady AbaseyaAl Hikma
0.25Scorede mål (1. halvleg)0.2
Reyady AbaseyaAl Hikma
0.5Indkasserede mål (1. halvleg)0.8
Reyady AbaseyaAl Hikma
0.75Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1
Reyady AbaseyaAl Hikma
50%Clean sheet før pausen40%
Reyady AbaseyaAl Hikma
75%Ingen mål før pausen80%
Reyady AbaseyaAl Hikma

Efter pausen (2. halvleg)

0.5Point pr. kamp (2. halvleg)1
Reyady AbaseyaAl Hikma
0.5Scorede mål (2. halvleg)0.6
Reyady AbaseyaAl Hikma
1Indkasserede mål (2. halvleg)0.8
Reyady AbaseyaAl Hikma
1.5Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.4
Reyady AbaseyaAl Hikma
0%Clean sheet efter pausen40%
Reyady AbaseyaAl Hikma
50%Ingen mål efter pausen40%
Reyady AbaseyaAl Hikma

Reyady Abaseya — resultater i anden halvleg

0% W50% D50% L
3
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
2
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
0.75
PPG før pausen
Forsvar efter pausen+0.5

Indkasserer 0.5 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Al Hikma — resultater i anden halvleg

20% W40% D40% L
4
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
-3
Målforskel (1. halvleg)
5
Point i 2. halvleg
-1
Målforskel (2. halvleg)
0.80
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 20% af kampene og vinder 20%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Reyady Abaseya — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.750.50
Scorede mål / kamp0.30.5
Indkasserede mål / kamp0.51.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.81.5
1 mål50%100%
2 mål25%50%
3 mål0%0%
Clean sheet50%0%
Intet mål75%50%
Målforskel-1-2
Pause: 0% fører - 75% uafgjort - 25% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 50% uafgjort - 50% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 25% - Samlet antal mål ved pausen: 1
Al Hikma — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.801.00
Scorede mål / kamp0.20.6
Indkasserede mål / kamp0.80.8
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.4
1 mål80%80%
2 mål20%40%
3 mål0%20%
Clean sheet40%40%
Intet mål80%40%
Målforskel-3-1
Pause: 20% fører - 20% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Reyady Abaseya
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
1
0
16-30
0
2
31-45
0
1
46-60
0
1
61-75
2
2
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (2 goals). Indkasserer flest i 31-45 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

Al Hikma
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
1
2
16-30
0
1
31-45
1
1
46-60
0
1
61-75
2
2
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (2 goals). Indkasserer flest i 16-30 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.33
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.2 : 1.1
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
98%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
68%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-14%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
45%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
10%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 10 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Reyady Abaseya

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.32
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.43
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.4 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.25
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.18
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
61%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
130%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
67% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
67%

Al Hikma

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.53
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.27
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.15
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.42
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
70%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
130%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.4
Sene mål
50% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
50%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Lebanese Premier League-gennemsnittet.

Hold mod liga

Reyady AbaseyaLigaAl Hikma
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.252.38• 2.40
Begge hold scorede▲ 75%46%▲ 60%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 50%46%▲ 60%
Clean sheets▼ 0%29%▼ 0%
Mål før pausen▼ 50%73%▲ 80%
Mål efter pausen▲ 100%77%▲ 80%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.38
Gennemsnitlige mål pr. kamp
46%
Begge hold scorede
46%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
29%
Clean sheets
1.23
Hjemmemål / kamp
1.15
Udemål / kamp
+7%
Fordel i hjemmeangreb
+7%
Fordel i hjemmeforsvar
+0%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
73%
1 mål
35%
2 mål
8%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
77%
1 mål
38%
2 mål
8%
3 mål
0%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Reyady Abaseya 0 - 0 - 2 Al Hikma. Gennemsnitlige mål 2.00, begge hold scorede i 0% kampe.

Reyady Abaseya
0 : 1
Al Hikma
Al Hikma
3 : 0
Reyady Abaseya

FAQ

Hvornår spiller Reyady Abaseya og Al Hikma?

Reyady Abaseya møder Al Hikma den 6. november 2026 i Lebanese Premier League. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Reyady Abaseya og Al Hikma?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt Reyady Abaseya 0, Al Hikma vandt 2, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,00 mål, og begge hold scorede i 0% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Reyady Abaseya mod Al Hikma?

Reyady Abaseya scorer i gennemsnit 0,75 mål pr. kamp, og Al Hikma scorer 0,80. Gennemsnittet i Lebanese Premier League er 2,38 mål, og Over 2.5 forekommer i 46% af kampene. BTTS forekommer i 75% af Reyady Abaseyas kampe og 60% af Al Hikmas.

Hvordan er den aktuelle form for Reyady Abaseya og Al Hikma?

I de seneste fem kampe har Reyady Abaseya 0 sejre, 1 uafgjorte og 3 nederlag (0,25 point pr. kamp). Al Hikma har 1 sejre, 1 uafgjorte og 3 nederlag (0,80 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Reyady Abaseya mod Al Hikma?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.