Bosnien-Hercegovina - Premier League of BosniaDvorana SC u DobojuData opdateret pr. 15. oktober 2026

Sloga Doboj - Široki Brijeg: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Sloga Doboj mod Široki Brijeg: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Sloga Doboj spiller mod Široki Brijeg i Premier League of Bosnia (Bosnien-Hercegovina). Kampen er planlagt til 17. oktober 2026. Stadion: Dvorana SC u Doboju.

Aktuel form

Sloga Doboj: 1-1-3, 0,80 point pr. kamp. Široki Brijeg: 0-2-3, 0,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Sloga Doboj scorer 0,78 og indkasserer 1,56 mål pr. kamp. Široki Brijeg scorer 1,11 og indkasserer 1,22. Ligaens gennemsnit: 2,62 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Sloga Doboj 44 %, Široki Brijeg 78 %. Over 2.5: Sloga Doboj 33 %, Široki Brijeg 56 %. Liganiveau: BTTS 53 %, Over 2.5 44 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Sloga Doboj 1,07, Široki Brijeg 1,26. Skud pr. kamp: Sloga Doboj 7,7, Široki Brijeg 10,1. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Sloga Doboj 48 %, Široki Brijeg 46 %.

Første og anden halvleg

Sloga Doboj: fører ved pausen i 22 % af kampene, mål i anden halvleg 0,44. Široki Brijeg: fører ved pausen i 11 % af kampene, mål i anden halvleg 0,67.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 16-30 (3) for Sloga Doboj og 46-60 (3) for Široki Brijeg. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Premier League of Bosnia: 2,62 mål pr. kamp, BTTS 53 %, Over 2.5 44 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 5 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-2-2. Gennemsnitlige mål 0,80, BTTS 0 %.

Før kampen

1X2-odds

(-)
(-)
(-)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Sloga DobojŠiroki Brijeg
0.78Scorede mål / kamp1.11
Sloga DobojŠiroki Brijeg
1.56Indkasserede mål / kamp1.22
Sloga DobojŠiroki Brijeg
48%Gennemsnitlig boldbesiddelse46%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
1.89Skud på mål / kamp3.67
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

7.67Skud pr. kamp10.11
Sloga DobojŠiroki Brijeg
1.89Skud på mål3.67
Sloga DobojŠiroki Brijeg
10.1%Skudkonvertering11%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
48%Boldbesiddelse46%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
1.07xG for1.26
Sloga DobojŠiroki Brijeg
1.29xG imod1.5
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Skudkvalitet

Sloga Doboj: BalanceretŠiroki Brijeg: Balanceret
Sloga DobojŠiroki Brijeg
Præcision (skud på mål)25%36%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.140.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.410.30

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Sloga Doboj er 100% bedre på form i de seneste 5.

0.8 point / kamp - Sloga Doboj · 0.4 point / kamp - Široki Brijeg

Sloga Doboj
WDLLL
Sæsonens resultatfordeling
22% W33% D44% L
Sæson (V-U-T)
2-3-4
1.00 point / kamp · målforskel -7
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-2-2
Seneste 5 hjemme
0-2-2
DDLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.2Indkasserede mål: 2.4xG: 1.02Modstanderens xG: 1.32BTTS: 80%Over 2.5: 60%
Široki Brijeg
LLDLD
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
22% W44% D33% L
Sæson (V-U-T)
2-4-3
1.11 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
0-2-3
0.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-2-1
Seneste 5 ude
1-2-1
WDLD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 1.6xG: 1.15Modstanderens xG: 1.56BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Široki Brijeg er 42% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.78 mål / kamp - Sloga Doboj · 1.11 mål / kamp - Široki Brijeg

Široki Brijeg er 28% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.56 mål / kamp - Sloga Doboj · 1.22 mål / kamp - Široki Brijeg

Sloga Dobojs scoringsprofil: stærk

Sloga Doboj scorer i 56% af kampene (5 af 9 kampe), mens Široki Brijeg holder Clean sheet i 22% (2 af 9 kampe).

Široki Brijegs scoringsprofil: meget stærk

Široki Brijeg scorer i 78% af kampene (7 af 9 kampe), mens Sloga Doboj holder Clean sheet i 33% (3 af 9 kampe).

7Scorede mål (sæson)10
Sloga DobojŠiroki Brijeg
14Indkasserede mål (sæson)11
Sloga DobojŠiroki Brijeg
2.33Gennemsnitlige mål i kampen2.33
Sloga DobojŠiroki Brijeg
6Scorede mål (seneste 5)5
Sloga DobojŠiroki Brijeg
12Indkasserede mål (seneste 5)8
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Hvor ofte de scorer mindst...

56%1 mål78%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
22%2 mål33%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0%3 mål0%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0%4 mål0%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Hvor ofte de indkasserer mindst...

67%1 mål78%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
44%2 mål33%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
11%3 mål11%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
11%4 mål0%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

53%
Ligagennemsnit

Målmønstre

11%BTTS ved pausen33%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0%BTTS i begge halvlege0%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0%Scorede i begge halvlege22%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

BTTS og antal mål

33%Mindst 3 mål og BTTS56%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
80%BTTS – seneste 580%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

78%Mindst 1 mål før pausen56%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
22%Mindst 2 mål før pausen33%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
11%Mindst 3 mål før pausen11%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

2. halvleg

56%Mindst 1 mål efter pausen56%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
22%Mindst 2 mål efter pausen44%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
11%Mindst 3 mål efter pausen22%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Široki Brijeg er 12% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.89 point / kamp - Sloga Doboj · 1 point / kamp - Široki Brijeg

Sloga Doboj — stilling ved pausen
22% fører22% uafgjort56% bagud
Široki Brijeg — stilling ved pausen
11% fører67% uafgjort22% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.89Point pr. kamp (1. halvleg)1
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0.33Scorede mål (1. halvleg)0.44
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0.78Indkasserede mål (1. halvleg)0.56
Sloga DobojŠiroki Brijeg
1.11Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1
Sloga DobojŠiroki Brijeg
44%Clean sheet før pausen56%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
67%Ingen mål før pausen56%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Efter pausen (2. halvleg)

0.78Point pr. kamp (2. halvleg)1.11
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0.44Scorede mål (2. halvleg)0.67
Sloga DobojŠiroki Brijeg
0.78Indkasserede mål (2. halvleg)0.67
Sloga DobojŠiroki Brijeg
1.22Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.33
Sloga DobojŠiroki Brijeg
56%Clean sheet efter pausen56%
Sloga DobojŠiroki Brijeg
78%Ingen mål efter pausen44%
Sloga DobojŠiroki Brijeg

Sloga Doboj — resultater i anden halvleg

11% W44% D44% L
8
Point ved pausen
3
Mål ved pausen
-4
Målforskel (1. halvleg)
7
Point i 2. halvleg
-3
Målforskel (2. halvleg)
0.89
PPG før pausen
Fastholdelse af føring100%

Fører ved pausen i 22% af kampene og vinder 22%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen0.0

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Široki Brijeg — resultater i anden halvleg

11% W78% D11% L
9
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
-1
Målforskel (1. halvleg)
10
Point i 2. halvleg
0
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring200%

Fører ved pausen i 11% af kampene og vinder 22%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Indkasserer 0.1 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Sloga Doboj — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.600.80
Scorede mål / kamp0.40.8
Indkasserede mål / kamp1.21.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.62.0
1 mål100%80%
2 mål40%40%
3 mål20%20%
Clean sheet20%40%
Intet mål60%60%
Målforskel-4-2
Pause: 20% fører - 0% uafgjort - 80% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 20% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Široki Brijeg — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.600.80
Scorede mål / kamp0.40.6
Indkasserede mål / kamp0.80.8
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.4
1 mål60%40%
2 mål40%40%
3 mål20%40%
Clean sheet40%60%
Intet mål60%60%
Målforskel-2-1
Pause: 0% fører - 60% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 80% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Sloga Doboj
ScoredeIndkasserede
0
2
0-15
3
2
16-30
0
3
31-45
0
2
46-60
3
2
61-75
1
3
76-90

Mest farlige minutter 16-30 (3 goals). Indkasserer flest i 31-45 (3). Balance i sene mål (76-90): -2 - de sene faser er en svaghed.

Široki Brijeg
ScoredeIndkasserede
1
2
0-15
1
1
16-30
2
2
31-45
3
1
46-60
0
3
61-75
3
2
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (3 goals). Indkasserer flest i 61-75 (3). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.33
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.0 : 1.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
89%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
61%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-66%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
44%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
10%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 10 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Sloga Doboj

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.22
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.56
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+3.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.29
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.27
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
49%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
150%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.20
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.1
Sene mål
14% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
14%

Široki Brijeg

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.24
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.13
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.15
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.28
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
107%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
77%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.71
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
30% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 10% i de første 15 minutter.
30%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Premier League of Bosnia-gennemsnittet.

Hold mod liga

Sloga DobojLigaŠiroki Brijeg
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.332.62▼ 2.33
Begge hold scorede▼ 44%53%▲ 78%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 33%44%▲ 56%
Clean sheets▲ 33%29%▼ 22%
Mål før pausen▲ 78%64%▼ 56%
Mål efter pausen▼ 56%76%▼ 56%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.62
Gennemsnitlige mål pr. kamp
53%
Begge hold scorede
44%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
29%
Clean sheets
1.58
Hjemmemål / kamp
1.04
Udemål / kamp
+52%
Fordel i hjemmeangreb
+34%
Fordel i hjemmeforsvar
+33%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
64%
1 mål
27%
2 mål
11%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
76%
1 mål
44%
2 mål
22%
3 mål
11%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (5): Sloga Doboj 1 - 2 - 2 Široki Brijeg. Gennemsnitlige mål 0.80, begge hold scorede i 0% kampe.

Široki Brijeg
0 : 0
Sloga Doboj
FK Sloga Doboj
2 : 0
NK Široki Brijeg
NK Široki Brijeg
1 : 0
FK Sloga Doboj
FK Sloga Doboj
0 : 0
NK Široki Brijeg
NK Široki Brijeg
1 : 0
FK Sloga Doboj

FAQ

Hvornår spiller Sloga Doboj og Široki Brijeg?

Sloga Doboj møder Široki Brijeg den 17. oktober 2026 i Premier League of Bosnia på Dvorana SC u Doboju. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Sloga Doboj og Široki Brijeg?

I de seneste 5 indbyrdes kampe vandt Sloga Doboj 1, Široki Brijeg vandt 2, og 2 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 0,80 mål, og begge hold scorede i 0% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Sloga Doboj mod Široki Brijeg?

Sloga Doboj scorer i gennemsnit 0,78 mål pr. kamp, og Široki Brijeg scorer 1,11. Gennemsnittet i Premier League of Bosnia er 2,62 mål, og Over 2.5 forekommer i 44% af kampene. BTTS forekommer i 44% af Sloga Dobojs kampe og 78% af Široki Brijegs.

Hvordan er den aktuelle form for Sloga Doboj og Široki Brijeg?

I de seneste fem kampe har Sloga Doboj 1 sejre, 1 uafgjorte og 3 nederlag (0,80 point pr. kamp). Široki Brijeg har 0 sejre, 2 uafgjorte og 3 nederlag (0,40 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Sloga Doboj mod Široki Brijeg?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Sloga Doboj mod Široki Brijeg. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.