Italien - Serie C Group CData opdateret pr. 17. oktober 2026

SSC Giugliano - Sorrento Calcio: kampstatistik

SSC Giugliano mod Sorrento Calcio: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

SSC Giugliano spillede mod Sorrento Calcio i Serie C Group C (Italien). Kampen blev spillet 5. september 2026. Slutresultat: 0:2.

Aktuel form

SSC Giugliano: 0-1-1, 0,50 point pr. kamp. Sorrento Calcio: 2-0-0, 3,00 point pr. kamp.

Målstatistik

SSC Giugliano scorer 3,00 og indkasserer 3,50 mål pr. kamp. Sorrento Calcio scorer 1,50 og indkasserer 0,50. Ligaens gennemsnit: 3,33 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: SSC Giugliano 100 %, Sorrento Calcio 50 %. Over 2.5: SSC Giugliano 100 %, Sorrento Calcio 50 %. Liganiveau: BTTS 67 %, Over 2.5 67 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: SSC Giugliano 1,61, Sorrento Calcio 1,17. Skud pr. kamp: SSC Giugliano 13,5, Sorrento Calcio 11,5. Gennemsnitlig boldbesiddelse: SSC Giugliano 41 %, Sorrento Calcio 48 %.

Første og anden halvleg

SSC Giugliano: fører ved pausen i 50 % af kampene, mål i anden halvleg 2,00. Sorrento Calcio: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 1,00.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 46-60 (2) for SSC Giugliano og 31-45+ (1) for Sorrento Calcio. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Serie C Group C: 3,33 mål pr. kamp, BTTS 67 %, Over 2.5 67 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-0-2. Gennemsnitlige mål 1,00, BTTS 0 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Sorrento Calcio er fortsat ubesejret: holdet har vundet begge sine hidtidige ligakampe og har ikke tabt nogen af de seneste fem kampe, hvor det i gennemsnit har hentet 1,8 point pr. kamp mod SSC Giuglianos 0,8. Gæsterne har kun lukket 1 mål ind i sæsonen, mens hjemmeholdet har indkasseret 7 mål og lukker hele 3 mål ind pr. kamp på eget græs. Sorrento skaber også kvalitativt bedre chancer på udebane med et gennemsnitligt xG på 1,79 og et xG imod på 1,18; Giugliano ligger tilsvarende på 1,65 og 1,67. Hjemmeholdet er offensivt farligt, da det i gennemsnit scorer 3 mål på hjemmebane og omsætter 21% af sine afslutninger til mål, men en stime på fire uafgjorte kampe og ét nederlag i de seneste fem kampe svækker holdets troværdighed. Gæsternes fordel i spilkontrollen, som kommer til udtryk ved 52% boldbesiddelse og 19 afslutninger på udebane mod Giuglianos 45% og 14 forsøg, peger på, at en sejr til Sorrento er en anelse mere sandsynlig.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Spillet på BTTS „nej“ har en lille fordel, fordi Sorrento i de seneste 5 kampe kun indkasserede 0,4 mål i gennemsnit og holdt 3 clean sheets, hvilket begrænser hjemmeholdets chancer markant. Giugliano scorede ganske vist 1,6 mål pr. kamp i denne periode, men deres gennemsnitlige xG var 1,38 mod Sorrentos 1,25 xG tilladt, så det er ikke en tydelig offensiv fordel. Gæsterne scorede blot 0,8 mål pr. kamp i deres seneste 5 optrædener, og deres xG på 0,82 bekræfter et begrænset målpotentiale. Giuglianos forsvar er sårbart, da holdet indkasserede 1,8 mål pr. kamp, men BTTS-resultatet for de to hold i deres seneste fem kampe var henholdsvis 80% og kun 40%, og Sorrentos solide forsvar tipper balancen mod et scenarie, hvor mindst ét hold ikke scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

I Giuglianos seneste fem kampe scorede holdet i gennemsnit 1,6 mål, men Sorrento indkasserede kun 0,4 mål pr. kamp, hvilket tydeligt begrænser hjemmeholdets offensive potentiale. Gæsterne scorede selv blot 0,8 mål pr. kamp i denne periode, og deres gennemsnitlige xG var 0,82, mens Giugliano tillod modstanderne 1,39 xG. Kun 40% af Giuglianos seneste fem kampe og 20% af Sorrentos kampe gik over 2,5 mål. Desuden havde ingen af holdene i de tilgængelige sæsondata en kamp med over 3,5 mål, og med en prognose på 2,15 mål er under 3,5 mål derfor den sikreste mulighed.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen efterfulgt af en sejr til Sorrento, eftersom udeholdet har været uafgjort efter 45 minutter i 80% af kampene i deres seneste fem kampe, mod 60% for Giugliano. Sorrento er ubesejret i denne periode, tager i gennemsnit 1,8 point pr. kamp og lukker kun 0,4 mål ind, mens hjemmeholdet ikke har vundet nogen af deres fem kampe og i gennemsnit har indkasseret 1,8 mål. Udeholdets fordel er også tydelig, når det gælder kvaliteten af chancerne: deres gennemsnitlige xG er 1,79 på 19 skud, hvoraf 5 er inden for målrammen, mens Giugliano kun producerer 0,55 xG, 4 skud og 1 skud inden for målrammen. Hjemmeholdet formår dog at holde en jævnbyrdig start, da de i deres seneste fem første halvlege i gennemsnit både har scoret og lukket 0,6 mål ind. Efter pausen lukker Giugliano i gennemsnit 1,2 mål ind, mens Sorrento holder nullet i 80% af anden halvleg, hvilket styrker scenariet, hvor udeholdet bryder dødløbet i slutningen.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 2
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

49Boldbesiddelse (%)51
SSC GiuglianoSorrento Calcio
13Skud7
SSC GiuglianoSorrento Calcio
5Skud på mål3
SSC GiuglianoSorrento Calcio
1.59xG0.98
SSC GiuglianoSorrento Calcio
4Hjørnespark2
SSC GiuglianoSorrento Calcio
58Farlige angreb44
SSC GiuglianoSorrento Calcio
19Frispark16
SSC GiuglianoSorrento Calcio
3Kort0
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

SSC GiuglianoSorrento Calcio
3Scorede mål / kamp1.5
SSC GiuglianoSorrento Calcio
3.5Indkasserede mål / kamp0.5
SSC GiuglianoSorrento Calcio
41%Gennemsnitlig boldbesiddelse48%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
5.5Skud på mål / kamp3
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

13.5Skud pr. kamp11.5
SSC GiuglianoSorrento Calcio
5.5Skud på mål3
SSC GiuglianoSorrento Calcio
22.2%Skudkonvertering13%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
41%Boldbesiddelse48%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
1.61xG for1.17
SSC GiuglianoSorrento Calcio
1.78xG imod1.23
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Skudkvalitet

SSC Giugliano: KontraangrebSorrento Calcio: Effektive afslutninger
SSC GiuglianoSorrento Calcio
Præcision (skud på mål)41%26%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.10
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.550.50

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Sorrento Calcio er 500% bedre på form i de seneste 5.

0.5 point / kamp - SSC Giugliano · 3 point / kamp - Sorrento Calcio

SSC Giugliano
DL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W50% D50% L
Sæson (V-U-T)
0-1-1
0.50 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-1
0.50 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 hjemme
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 3.0Indkasserede mål: 3.5xG: 1.61Modstanderens xG: 1.78BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Sorrento Calcio
WW
5 sejre i træk
Sæsonens resultatfordeling
100% W0% D0% L
Sæson (V-U-T)
2-0-0
3.00 point / kamp · målforskel +2
Seneste 5 (V-U-T)
2-0-0
3.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-0-0
Seneste 5 ude
1-0-0
W
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.5Indkasserede mål: 0.5xG: 1.17Modstanderens xG: 1.23BTTS: 50%Over 2.5: 50%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

SSC Giugliano er 100% bedre på scorede mål pr. kamp.

3 mål / kamp - SSC Giugliano · 1.5 mål / kamp - Sorrento Calcio

Sorrento Calcio er 600% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

3.5 mål / kamp - SSC Giugliano · 0.5 mål / kamp - Sorrento Calcio

SSC Giuglianos scoringsprofil: meget stærk

SSC Giugliano scorer i 100% af kampene (2 af 2 kampe), mens Sorrento Calcio holder Clean sheet i 50% (1 af 2 kampe).

Sorrento Calcios scoringsprofil: meget stærk

Sorrento Calcio scorer i 100% af kampene (2 af 2 kampe), mens SSC Giugliano holder Clean sheet i 0% (0 af 2 kampe).

6Scorede mål (sæson)3
SSC GiuglianoSorrento Calcio
7Indkasserede mål (sæson)1
SSC GiuglianoSorrento Calcio
6.5Gennemsnitlige mål i kampen2
SSC GiuglianoSorrento Calcio
6Scorede mål (seneste 5)3
SSC GiuglianoSorrento Calcio
7Indkasserede mål (seneste 5)1
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Hvor ofte de scorer mindst...

100%1 mål100%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%2 mål50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%3 mål0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
0%4 mål0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%2 mål0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%3 mål0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
50%4 mål0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

67%
Ligagennemsnit

Målmønstre

50%BTTS ved pausen50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
50%BTTS i begge halvlege0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%Scorede i begge halvlege50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

BTTS og antal mål

100%Mindst 3 mål og BTTS50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
0%Mindst 3 mål uden BTTS0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%BTTS – seneste 550%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

100%Mindst 1 mål før pausen50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
50%Mindst 2 mål før pausen50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
0%Mindst 3 mål før pausen0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen100%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%Mindst 2 mål efter pausen0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
100%Mindst 3 mål efter pausen0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

SSC Giugliano er 100% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2 point / kamp - SSC Giugliano · 1 point / kamp - Sorrento Calcio

SSC Giugliano — stilling ved pausen
50% fører50% uafgjort0% bagud
Sorrento Calcio — stilling ved pausen
0% fører100% uafgjort0% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2Point pr. kamp (1. halvleg)1
SSC GiuglianoSorrento Calcio
1Scorede mål (1. halvleg)0.5
SSC GiuglianoSorrento Calcio
0.5Indkasserede mål (1. halvleg)0.5
SSC GiuglianoSorrento Calcio
1.5Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1
SSC GiuglianoSorrento Calcio
50%Clean sheet før pausen50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
0%Ingen mål før pausen50%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

Efter pausen (2. halvleg)

0Point pr. kamp (2. halvleg)3
SSC GiuglianoSorrento Calcio
2Scorede mål (2. halvleg)1
SSC GiuglianoSorrento Calcio
3Indkasserede mål (2. halvleg)0
SSC GiuglianoSorrento Calcio
5Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1
SSC GiuglianoSorrento Calcio
0%Clean sheet efter pausen100%
SSC GiuglianoSorrento Calcio
0%Ingen mål efter pausen0%
SSC GiuglianoSorrento Calcio

SSC Giugliano — resultater i anden halvleg

0% W0% D100% L
4
Point ved pausen
2
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
0
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
2.00
PPG før pausen
Fastholdelse af føring0%

Fører ved pausen i 50% af kampene og vinder 0%. Mister nogle gange føringen efter pausen.

Forsvar efter pausen+2.5

Indkasserer 2.5 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Sorrento Calcio — resultater i anden halvleg

100% W0% D0% L
2
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
0
Målforskel (1. halvleg)
6
Point i 2. halvleg
+2
Målforskel (2. halvleg)
1.00
PPG før pausen
Forsvar efter pausen-0.5

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

SSC Giugliano — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.000.00
Scorede mål / kamp1.02.0
Indkasserede mål / kamp0.53.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.55.0
1 mål100%100%
2 mål50%100%
3 mål0%100%
Clean sheet50%0%
Intet mål0%0%
Målforskel+1-2
Pause: 50% fører - 50% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 0% uafgjort - 100% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 50% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Sorrento Calcio — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.003.00
Scorede mål / kamp0.51.0
Indkasserede mål / kamp0.50.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.0
1 mål50%100%
2 mål50%0%
3 mål0%0%
Clean sheet50%100%
Intet mål50%0%
Målforskel0+2
Pause: 0% fører - 100% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 100% vundet - 0% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 50% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

SSC Giugliano
ScoredeIndkasserede
1
0
0-15
0
0
16-30
1
1
31-45
2
2
46-60
1
0
61-75
1
4
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (2 goals). Indkasserer flest i 76-90 (4). Balance i sene mål (76-90): -3 - de sene faser er en svaghed.

Sorrento Calcio
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
0
0
16-30
1
1
31-45
0
0
46-60
1
0
61-75
1
0
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (1 goal). Indkasserer flest i 31-45 (1). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

4.25
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.8 : 2.5
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
128%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
75%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-76%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
100%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

SSC Giugliano

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.17
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.33
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+1.39
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-1.72
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
154%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
254%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+1.0
Sene mål
17% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 17% i de første 15 minutter.
17%

Sorrento Calcio

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.06
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+1.06
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.33
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.73
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
109%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
26%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.5
Sene mål
33% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
33%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Serie C Group C-gennemsnittet.

Hold mod liga

SSC GiuglianoLigaSorrento Calcio
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 6.503.33▼ 2.00
Begge hold scorede▲ 100%67%▼ 50%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 100%67%▼ 50%
Clean sheets▼ 0%17%▲ 50%
Mål før pausen▲ 100%86%▼ 50%
Mål efter pausen▲ 100%86%▲ 100%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.33
Gennemsnitlige mål pr. kamp
67%
Begge hold scorede
67%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
17%
Clean sheets
1.95
Hjemmemål / kamp
1.38
Udemål / kamp
+41%
Fordel i hjemmeangreb
+29%
Fordel i hjemmeforsvar
+19%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
86%
1 mål
33%
2 mål
10%
3 mål
0%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
86%
1 mål
52%
2 mål
33%
3 mål
19%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Sorrento CalcioMålRiccardo CargneluttiAssist: Leonardo Capezzi
  2. SSC GiuglianoUdskiftningInd: Umberto GallettaUd: Luigi D'Avino
  3. Sorrento CalcioMålAlessandro BolzanAssist: Luca Crecco
  4. SSC GiuglianoGult kortLuigi Forciniti
  5. SSC GiuglianoUdskiftningInd: Roberto OgunseyeUd: Sante Esposito
  6. SSC GiuglianoUdskiftningInd: Paul Akpan UdohUd: Roberto Zammarini
  7. SSC GiuglianoGult kortRiccardo Improta
  8. SSC GiuglianoGult kortPedro Justiniano Almeida Gomes
  9. Sorrento CalcioUdskiftningInd: Francesco FuscoUd: Leonardo Capezzi

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): SSC Giugliano 0 - 0 - 2 Sorrento Calcio. Gennemsnitlige mål 1.00, begge hold scorede i 0% kampe.

Sorrento Calcio
1 : 0
SSC Giugliano
SSC Giugliano
0 : 1
Sorrento Calcio

FAQ

Hvad blev resultatet af SSC Giugliano mod Sorrento Calcio?

Kampen i Serie C Group C sluttede SSC Giugliano 0:2 Sorrento Calcio. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem SSC Giugliano og Sorrento Calcio?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt SSC Giugliano 0, Sorrento Calcio vandt 2, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,00 mål, og begge hold scorede i 0% af dem.

Hvad viser målstatistikken før SSC Giugliano mod Sorrento Calcio?

SSC Giugliano scorer i gennemsnit 3,00 mål pr. kamp, og Sorrento Calcio scorer 1,50. Gennemsnittet i Serie C Group C er 3,33 mål, og Over 2.5 forekommer i 67% af kampene. BTTS forekommer i 100% af SSC Giuglianos kampe og 50% af Sorrento Calcios.

Hvordan er den aktuelle form for SSC Giugliano og Sorrento Calcio?

I de seneste fem kampe har SSC Giugliano 0 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (0,50 point pr. kamp). Sorrento Calcio har 2 sejre, 0 uafgjorte og 0 nederlag (3,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af SSC Giugliano mod Sorrento Calcio?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.