Frankrig - NationalData opdateret pr. 15. oktober 2026

Thionville Lusitanos - Versailles: kampstatistik

Begrundelse:

Fuld analyse og pick i appen

Se bettinganalysen, picket, Value Bet og den fulde begrundelse for denne kamp.

Se analyse og pick

Thionville Lusitanos mod Versailles: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Thionville Lusitanos spiller mod Versailles i National (Frankrig). Kampen er planlagt til 17. oktober 2026.

Aktuel form

Thionville Lusitanos: 0-2-3, 0,40 point pr. kamp. Versailles: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Thionville Lusitanos scorer 1,56 og indkasserer 1,56 mål pr. kamp. Versailles scorer 1,44 og indkasserer 1,33. Ligaens gennemsnit: 2,38 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Thionville Lusitanos 56 %, Versailles 33 %. Over 2.5: Thionville Lusitanos 56 %, Versailles 67 %. Liganiveau: BTTS 44 %, Over 2.5 40 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Thionville Lusitanos 1,31, Versailles 1,17. Skud pr. kamp: Thionville Lusitanos 10,8, Versailles 9,9. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Thionville Lusitanos 45 %, Versailles 50 %.

Første og anden halvleg

Thionville Lusitanos: fører ved pausen i 22 % af kampene, mål i anden halvleg 1,11. Versailles: fører ved pausen i 44 % af kampene, mål i anden halvleg 0,56.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 46-60 (4) for Thionville Lusitanos og 31-45+ (4) for Versailles. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

National: 2,38 mål pr. kamp, BTTS 44 %, Over 2.5 40 %.

Indbyrdes historik

Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.

Før kampen

1X2-odds

(3.42)
(3.42)
(1.92)

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Thionville LusitanosVersailles
1.56Scorede mål / kamp1.44
Thionville LusitanosVersailles
1.56Indkasserede mål / kamp1.33
Thionville LusitanosVersailles
Thionville LusitanosVersailles
45%Gennemsnitlig boldbesiddelse50%
Thionville LusitanosVersailles
4.89Skud på mål / kamp4
Thionville LusitanosVersailles

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.78Skud pr. kamp9.89
Thionville LusitanosVersailles
4.89Skud på mål4
Thionville LusitanosVersailles
14.4%Skudkonvertering14.6%
Thionville LusitanosVersailles
45%Boldbesiddelse50%
Thionville LusitanosVersailles
1.31xG for1.17
Thionville LusitanosVersailles
1.25xG imod1.14
Thionville LusitanosVersailles

Skudkvalitet

Thionville Lusitanos: KontraangrebVersailles: Effektive afslutninger
Thionville LusitanosVersailles
Præcision (skud på mål)45%40%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.12
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.320.36

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Versailles er 400% bedre på form i de seneste 5.

0.4 point / kamp - Thionville Lusitanos · 2 point / kamp - Versailles

Thionville Lusitanos
DLDLL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
33% W33% D33% L
Sæson (V-U-T)
3-3-3
1.33 point / kamp · målforskel 0
Seneste 5 (V-U-T)
0-2-3
0.40 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
1-1-2
Seneste 5 hjemme
1-1-2
WDLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 2.0xG: 1.27Modstanderens xG: 1.37BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Versailles
LWDWW
Sæsonens resultatfordeling
56% W11% D33% L
Sæson (V-U-T)
5-1-3
1.78 point / kamp · målforskel +1
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
3-0-2
Seneste 5 ude
3-0-2
LWLWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 0.8xG: 1.25Modstanderens xG: 1.18BTTS: 20%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Thionville Lusitanos er 8% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.56 mål / kamp - Thionville Lusitanos · 1.44 mål / kamp - Versailles

Versailles er 17% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.56 mål / kamp - Thionville Lusitanos · 1.33 mål / kamp - Versailles

Thionville Lusitanoss scoringsprofil: stærk

Thionville Lusitanos scorer i 78% af kampene (7 af 9 kampe), mens Versailles holder Clean sheet i 44% (4 af 9 kampe).

Versailless scoringsprofil: meget stærk

Versailles scorer i 67% af kampene (6 af 9 kampe), mens Thionville Lusitanos holder Clean sheet i 22% (2 af 9 kampe).

14Scorede mål (sæson)13
Thionville LusitanosVersailles
14Indkasserede mål (sæson)12
Thionville LusitanosVersailles
3.11Gennemsnitlige mål i kampen2.78
Thionville LusitanosVersailles
4Scorede mål (seneste 5)7
Thionville LusitanosVersailles
10Indkasserede mål (seneste 5)4
Thionville LusitanosVersailles

Hvor ofte de scorer mindst...

78%1 mål67%
Thionville LusitanosVersailles
44%2 mål44%
Thionville LusitanosVersailles
22%3 mål22%
Thionville LusitanosVersailles
11%4 mål11%
Thionville LusitanosVersailles

Hvor ofte de indkasserer mindst...

78%1 mål56%
Thionville LusitanosVersailles
44%2 mål44%
Thionville LusitanosVersailles
22%3 mål33%
Thionville LusitanosVersailles
11%4 mål0%
Thionville LusitanosVersailles

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

56%
Thionville Lusitanos - BTTSBTTS - procentdel af kampe, hvor begge hold scorede.5 af 9 kampe
44%
Ligagennemsnit

Målmønstre

11%BTTS ved pausen33%
Thionville LusitanosVersailles
11%BTTS i begge halvlege22%
Thionville LusitanosVersailles
22%Scorede i begge halvlege44%
Thionville LusitanosVersailles

BTTS og antal mål

33%Mindst 3 mål og BTTS33%
Thionville LusitanosVersailles
22%Mindst 3 mål uden BTTS33%
Thionville LusitanosVersailles
60%BTTS – seneste 520%
Thionville LusitanosVersailles

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

56%Mindst 1 mål før pausen78%
Thionville LusitanosVersailles
44%Mindst 2 mål før pausen44%
Thionville LusitanosVersailles
11%Mindst 3 mål før pausen11%
Thionville LusitanosVersailles

2. halvleg

89%Mindst 1 mål efter pausen67%
Thionville LusitanosVersailles
78%Mindst 2 mål efter pausen56%
Thionville LusitanosVersailles
22%Mindst 3 mål efter pausen22%
Thionville LusitanosVersailles

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Versailles er 60% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.11 point / kamp - Thionville Lusitanos · 1.78 point / kamp - Versailles

Thionville Lusitanos — stilling ved pausen
22% fører44% uafgjort33% bagud
Versailles — stilling ved pausen
44% fører44% uafgjort11% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.11Point pr. kamp (1. halvleg)1.78
Thionville LusitanosVersailles
0.44Scorede mål (1. halvleg)0.89
Thionville LusitanosVersailles
0.67Indkasserede mål (1. halvleg)0.44
Thionville LusitanosVersailles
1.11Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.33
Thionville LusitanosVersailles
67%Clean sheet før pausen56%
Thionville LusitanosVersailles
67%Ingen mål før pausen33%
Thionville LusitanosVersailles

Efter pausen (2. halvleg)

1.33Point pr. kamp (2. halvleg)1.11
Thionville LusitanosVersailles
1.11Scorede mål (2. halvleg)0.56
Thionville LusitanosVersailles
0.89Indkasserede mål (2. halvleg)0.89
Thionville LusitanosVersailles
2Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.44
Thionville LusitanosVersailles
33%Clean sheet efter pausen56%
Thionville LusitanosVersailles
33%Ingen mål efter pausen56%
Thionville LusitanosVersailles

Thionville Lusitanos — resultater i anden halvleg

33% W33% D33% L
10
Point ved pausen
4
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
12
Point i 2. halvleg
+2
Målforskel (2. halvleg)
1.11
PPG før pausen
Fastholdelse af føring150%

Fører ved pausen i 22% af kampene og vinder 33%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Versailles — resultater i anden halvleg

22% W44% D33% L
16
Point ved pausen
8
Mål ved pausen
+4
Målforskel (1. halvleg)
10
Point i 2. halvleg
-3
Målforskel (2. halvleg)
1.78
PPG før pausen
Fastholdelse af føring127%

Fører ved pausen i 44% af kampene og vinder 56%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.5

Indkasserer 0.5 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Thionville Lusitanos — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.600.80
Scorede mål / kamp0.00.8
Indkasserede mål / kamp0.81.2
Gennemsnitlige mål i kampen0.82.0
1 mål40%100%
2 mål40%80%
3 mål0%20%
Clean sheet60%20%
Intet mål100%40%
Målforskel-4-2
Pause: 0% fører - 60% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 20% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0
Versailles — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.601.60
Scorede mål / kamp0.80.6
Indkasserede mål / kamp0.40.4
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.0
1 mål80%60%
2 mål40%40%
3 mål0%0%
Clean sheet60%80%
Intet mål40%60%
Målforskel+2+1
Pause: 40% fører - 40% uafgjort - 20% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 40% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 4

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Thionville Lusitanos
ScoredeIndkasserede
1
2
0-15
2
2
16-30
1
2
31-45
4
0
46-60
4
2
61-75
2
6
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (4 goals). Indkasserer flest i 76-90 (6). Balance i sene mål (76-90): -4 - de sene faser er en svaghed.

Versailles
ScoredeIndkasserede
3
1
0-15
1
3
16-30
4
0
31-45
1
4
46-60
2
2
61-75
2
2
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (4 goals). Indkasserer flest i 46-60 (4). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.95
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.4 : 1.5
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
124%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
45%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-100%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
52%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
7%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 14 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Thionville Lusitanos

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.06
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.06
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.5 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.25
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.31
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
118%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
147%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.93
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.7
Sene mål
14% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 7% i de første 15 minutter.
14%

Versailles

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.03
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.08
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.4 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.27
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.19
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
136%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
101%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.22
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.3
Sene mål
15% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 23% i de første 15 minutter.
15%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med National-gennemsnittet.

Hold mod liga

Thionville LusitanosLigaVersailles
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 3.112.38▲ 2.78
Begge hold scorede▲ 56%44%▼ 33%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 56%40%▲ 67%
Clean sheets▼ 22%33%▲ 44%
Mål før pausen▼ 56%73%▲ 78%
Mål efter pausen▲ 89%72%▼ 67%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.38
Gennemsnitlige mål pr. kamp
44%
Begge hold scorede
40%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
33%
Clean sheets
1.32
Hjemmemål / kamp
1.06
Udemål / kamp
+25%
Fordel i hjemmeangreb
+20%
Fordel i hjemmeforsvar
+16%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
73%
1 mål
30%
2 mål
6%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
72%
1 mål
37%
2 mål
15%
3 mål
4%
4 mål

FAQ

Hvornår spiller Thionville Lusitanos og Versailles?

Thionville Lusitanos møder Versailles den 17. oktober 2026 i National. Det præcise starttidspunkt i din tidszone vises øverst på kampsiden.

Hvad viser målstatistikken før Thionville Lusitanos mod Versailles?

Thionville Lusitanos scorer i gennemsnit 1,56 mål pr. kamp, og Versailles scorer 1,44. Gennemsnittet i National er 2,38 mål, og Over 2.5 forekommer i 40% af kampene. BTTS forekommer i 56% af Thionville Lusitanoss kampe og 33% af Versailless.

Hvordan er den aktuelle form for Thionville Lusitanos og Versailles?

I de seneste fem kampe har Thionville Lusitanos 0 sejre, 2 uafgjorte og 3 nederlag (0,40 point pr. kamp). Versailles har 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Thionville Lusitanos mod Versailles?

Kampstatistikken er offentlig her; den komplette bettinganalyse og det anbefalede pick findes i NoFluffPicks-appen.