Troszyn mod Ząbkovia Ząbki: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Troszyn spillede mod Ząbkovia Ząbki i 3 Liga Group 1 (Polen). Kampen blev spillet 21. marts 2026. Slutresultat: 4:0.

Aktuel form

Troszyn: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp. Ząbkovia Ząbki: 0-0-5, 0,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Troszyn scorer 2,41 og indkasserer 1,59 mål pr. kamp. Ząbkovia Ząbki scorer 2,64 og indkasserer 1,64. Ligaens gennemsnit: 3,43 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Troszyn 73 %, Ząbkovia Ząbki 86 %. Over 2.5: Troszyn 86 %, Ząbkovia Ząbki 82 %. Liganiveau: BTTS 64 %, Over 2.5 67 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Troszyn 1,72, Ząbkovia Ząbki 1,93. Skud pr. kamp: Troszyn 7,2, Ząbkovia Ząbki 12,1. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Troszyn 27 %, Ząbkovia Ząbki 44 %.

Første og anden halvleg

Troszyn: fører ved pausen i 32 % af kampene, mål i anden halvleg 1,36. Ząbkovia Ząbki: fører ved pausen i 36 % af kampene, mål i anden halvleg 1,77.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (12) for Troszyn og 76-90+ (17) for Ząbkovia Ząbki. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

3 Liga Group 1: 3,43 mål pr. kamp, BTTS 64 %, Over 2.5 67 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-0-1. Gennemsnitlige mål 8,00, BTTS 100 %.

Halvleg for halvleg

2 : 0
1. halvleg
2 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

54Boldbesiddelse (%)46
TroszynZąbkovia Ząbki
22Skud7
TroszynZąbkovia Ząbki
9Skud på mål4
TroszynZąbkovia Ząbki
2.32xG0.91
TroszynZąbkovia Ząbki
6Hjørnespark4
TroszynZąbkovia Ząbki
43Farlige angreb25
TroszynZąbkovia Ząbki
-1Frispark-1
TroszynZąbkovia Ząbki
-1Kort-1
TroszynZąbkovia Ząbki

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

TroszynZąbkovia Ząbki
2.41Scorede mål / kamp2.64
TroszynZąbkovia Ząbki
1.59Indkasserede mål / kamp1.64
TroszynZąbkovia Ząbki
27%Gennemsnitlig boldbesiddelse44%
TroszynZąbkovia Ząbki
3.09Skud på mål / kamp5.41
TroszynZąbkovia Ząbki

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

7.23Skud pr. kamp12.05
TroszynZąbkovia Ząbki
3.09Skud på mål5.41
TroszynZąbkovia Ząbki
33.3%Skudkonvertering21.9%
TroszynZąbkovia Ząbki
27%Boldbesiddelse44%
TroszynZąbkovia Ząbki
1.72xG for1.93
TroszynZąbkovia Ząbki
1.19xG imod1.36
TroszynZąbkovia Ząbki

Skudkvalitet

Troszyn: KontraangrebZąbkovia Ząbki: Kontraangreb
TroszynZąbkovia Ząbki
Præcision (skud på mål)43%45%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.240.16
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.780.49

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Troszyn
LWWWD
Sæsonens resultatfordeling
41% W23% D36% L
Sæson (V-U-T)
9-5-8
1.45 point / kamp · målforskel +18
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
5-3-3
Seneste 5 hjemme
3-1-1
LDWWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.8Indkasserede mål: 0.8xG: 1.66Modstanderens xG: 0.78BTTS: 40%Over 2.5: 100%
Ząbkovia Ząbki
LLLLL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
55% W9% D36% L
Sæson (V-U-T)
12-2-8
1.73 point / kamp · målforskel +22
Seneste 5 (V-U-T)
0-0-5
0.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
4-2-4
Seneste 5 ude
0-1-4
LDLLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 1.8xG: 1.44Modstanderens xG: 1.55BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Ząbkovia Ząbki er 10% bedre på scorede mål pr. kamp.

2.41 mål / kamp - Troszyn · 2.64 mål / kamp - Ząbkovia Ząbki

Troszyns scoringsprofil: meget stærk

Troszyn scorer i 95% af kampene (21 af 22 kampe), mens Ząbkovia Ząbki holder Clean sheet i 5% (1 af 22 kampe).

Ząbkovia Ząbkis scoringsprofil: meget stærk

Ząbkovia Ząbki scorer i 91% af kampene (20 af 22 kampe), mens Troszyn holder Clean sheet i 27% (6 af 22 kampe).

53Scorede mål (sæson)58
TroszynZąbkovia Ząbki
35Indkasserede mål (sæson)36
TroszynZąbkovia Ząbki
4Gennemsnitlige mål i kampen4.27
TroszynZąbkovia Ząbki
14Scorede mål (seneste 5)3
TroszynZąbkovia Ząbki
4Indkasserede mål (seneste 5)9
TroszynZąbkovia Ząbki

Hvor ofte de scorer mindst...

95%1 mål91%
TroszynZąbkovia Ząbki
68%2 mål68%
TroszynZąbkovia Ząbki
32%3 mål32%
TroszynZąbkovia Ząbki
18%4 mål32%
TroszynZąbkovia Ząbki

Hvor ofte de indkasserer mindst...

73%1 mål95%
TroszynZąbkovia Ząbki
50%2 mål45%
TroszynZąbkovia Ząbki
23%3 mål23%
TroszynZąbkovia Ząbki
5%4 mål0%
TroszynZąbkovia Ząbki

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

64%
Ligagennemsnit

Målmønstre

27%BTTS ved pausen27%
TroszynZąbkovia Ząbki
9%BTTS i begge halvlege9%
TroszynZąbkovia Ząbki
41%Scorede i begge halvlege55%
TroszynZąbkovia Ząbki

BTTS og antal mål

64%Mindst 3 mål og BTTS82%
TroszynZąbkovia Ząbki
23%Mindst 3 mål uden BTTS0%
TroszynZąbkovia Ząbki
40%BTTS – seneste 560%
TroszynZąbkovia Ząbki

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

86%Mindst 1 mål før pausen77%
TroszynZąbkovia Ząbki
59%Mindst 2 mål før pausen50%
TroszynZąbkovia Ząbki
9%Mindst 3 mål før pausen18%
TroszynZąbkovia Ząbki

2. halvleg

86%Mindst 1 mål efter pausen91%
TroszynZąbkovia Ząbki
59%Mindst 2 mål efter pausen77%
TroszynZąbkovia Ząbki
36%Mindst 3 mål efter pausen50%
TroszynZąbkovia Ząbki

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Ząbkovia Ząbki er 10% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.32 point / kamp - Troszyn · 1.45 point / kamp - Ząbkovia Ząbki

Troszyn — stilling ved pausen
32% fører36% uafgjort32% bagud
Ząbkovia Ząbki — stilling ved pausen
36% fører36% uafgjort27% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.32Point pr. kamp (1. halvleg)1.45
TroszynZąbkovia Ząbki
0.95Scorede mål (1. halvleg)0.77
TroszynZąbkovia Ząbki
0.68Indkasserede mål (1. halvleg)0.73
TroszynZąbkovia Ząbki
1.64Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.5
TroszynZąbkovia Ząbki
45%Clean sheet før pausen50%
TroszynZąbkovia Ząbki
41%Ingen mål før pausen45%
TroszynZąbkovia Ząbki

Efter pausen (2. halvleg)

1.73Point pr. kamp (2. halvleg)1.86
TroszynZąbkovia Ząbki
1.36Scorede mål (2. halvleg)1.77
TroszynZąbkovia Ząbki
0.77Indkasserede mål (2. halvleg)0.82
TroszynZąbkovia Ząbki
2.14Gennemsnitlige mål (2. halvleg)2.59
TroszynZąbkovia Ząbki
50%Clean sheet efter pausen32%
TroszynZąbkovia Ząbki
27%Ingen mål efter pausen14%
TroszynZąbkovia Ząbki

Troszyn — resultater i anden halvleg

50% W23% D27% L
29
Point ved pausen
21
Mål ved pausen
+6
Målforskel (1. halvleg)
38
Point i 2. halvleg
+13
Målforskel (2. halvleg)
1.32
PPG før pausen
Fastholdelse af føring128%

Fører ved pausen i 32% af kampene og vinder 41%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Ząbkovia Ząbki — resultater i anden halvleg

50% W36% D14% L
32
Point ved pausen
17
Mål ved pausen
+1
Målforskel (1. halvleg)
41
Point i 2. halvleg
+21
Målforskel (2. halvleg)
1.45
PPG før pausen
Fastholdelse af føring153%

Fører ved pausen i 36% af kampene og vinder 55%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.1

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Troszyn — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp2.202.00
Scorede mål / kamp1.61.2
Indkasserede mål / kamp0.40.4
Gennemsnitlige mål i kampen2.01.6
1 mål100%100%
2 mål100%40%
3 mål0%20%
Clean sheet60%60%
Intet mål0%20%
Målforskel+6+4
Pause: 60% fører - 40% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 20% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 8
Ząbkovia Ząbki — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.400.60
Scorede mål / kamp0.00.6
Indkasserede mål / kamp0.81.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.81.6
1 mål60%80%
2 mål20%60%
3 mål0%20%
Clean sheet40%20%
Intet mål100%40%
Målforskel-4-2
Pause: 0% fører - 40% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 60% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Troszyn
ScoredeIndkasserede
12
8
0-15
4
3
16-30
7
7
31-45
11
7
46-60
7
7
61-75
12
3
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (12 goals). Indkasserer flest i 0-15 (8). Balance i sene mål (76-90): +9 - vinder de sene faser.

Ząbkovia Ząbki
ScoredeIndkasserede
9
8
0-15
4
6
16-30
6
4
31-45
16
2
46-60
6
7
61-75
17
9
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (17 goals). Indkasserer flest i 76-90 (9). Balance i sene mål (76-90): +8 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

4.14
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
2.0 : 2.1
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
121%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
80%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
+93%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
86%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
0%
0:0-risiko
praktisk talt nul
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Troszyn

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.53
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.29
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-14.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.69
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.40
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
125%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
106%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.55
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.4
Sene mål
23% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 23% i de første 15 minutter.
23%

Ząbkovia Ząbki

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.57
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.43
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-9.6 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.71
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.28
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
176%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
85%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-1.73
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+1.0
Sene mål
29% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 16% i de første 15 minutter.
29%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 3 Liga Group 1-gennemsnittet.

Hold mod liga

TroszynLigaZąbkovia Ząbki
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 4.003.43▲ 4.27
Begge hold scorede▲ 73%64%▲ 86%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 86%67%▲ 82%
Clean sheets▲ 27%20%▼ 5%
Mål før pausen▲ 86%76%• 77%
Mål efter pausen• 86%86%▲ 91%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.43
Gennemsnitlige mål pr. kamp
64%
Begge hold scorede
67%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
20%
Clean sheets
1.93
Hjemmemål / kamp
1.50
Udemål / kamp
+29%
Fordel i hjemmeangreb
+22%
Fordel i hjemmeforsvar
+9%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
76%
1 mål
48%
2 mål
16%
3 mål
5%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
86%
1 mål
56%
2 mål
32%
3 mål
12%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Troszyn 0 - 0 - 1 Ząbkovia Ząbki. Gennemsnitlige mål 8.00, begge hold scorede i 100% kampe.

Ząbkovia Ząbki
6 : 2
Troszyn

FAQ

Hvad blev resultatet af Troszyn mod Ząbkovia Ząbki?

Kampen i 3 Liga Group 1 sluttede Troszyn 4:0 Ząbkovia Ząbki. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Troszyn mod Ząbkovia Ząbki?

Troszyn scorer i gennemsnit 2,41 mål pr. kamp, og Ząbkovia Ząbki scorer 2,64. Gennemsnittet i 3 Liga Group 1 er 3,43 mål, og Over 2.5 forekommer i 67% af kampene. BTTS forekommer i 73% af Troszyns kampe og 86% af Ząbkovia Ząbkis.

Hvordan er den aktuelle form for Troszyn og Ząbkovia Ząbki?

I de seneste fem kampe har Troszyn 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp). Ząbkovia Ząbki har 0 sejre, 0 uafgjorte og 5 nederlag (0,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Troszyn mod Ząbkovia Ząbki?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Troszyn mod Ząbkovia Ząbki. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.