Portugal - Liga 3Data opdateret pr. 16. oktober 2026

União Santarém - Caldas: kampstatistik

União Santarém mod Caldas: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

União Santarém spillede mod Caldas i Liga 3 (Portugal). Kampen blev spillet 4. september 2026. Slutresultat: 0:1.

Aktuel form

União Santarém: 0-1-2, 0,33 point pr. kamp. Caldas: 0-1-2, 0,33 point pr. kamp.

Målstatistik

União Santarém scorer 0,33 og indkasserer 2,67 mål pr. kamp. Caldas scorer 0,67 og indkasserer 1,67. Ligaens gennemsnit: 2,47 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: União Santarém 33 %, Caldas 33 %. Over 2.5: União Santarém 33 %, Caldas 33 %. Liganiveau: BTTS 47 %, Over 2.5 43 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: União Santarém 0,93, Caldas 1,16. Skud pr. kamp: União Santarém 8,3, Caldas 10,3. Gennemsnitlig boldbesiddelse: União Santarém 51 %, Caldas 51 %.

Første og anden halvleg

União Santarém: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,33. Caldas: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,67.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (1) for União Santarém og 46-60 (1) for Caldas. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Liga 3: 2,47 mål pr. kamp, BTTS 47 %, Over 2.5 43 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-1. Gennemsnitlige mål 1,50, BTTS 0 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

União Santarém har en mindre hjemmebanefordel: I den hidtil eneste hjemmekamp spillede holdet uafgjort, scorede 1 mål og genererede en xG på 1,20, mens modstanderen kun fik 0,60 xG. Caldas tabte sin eneste udekamp, scorede ikke i den, og har i hver eneste udekamp ikke formået at finde nettet. Hjemmeholdet skaber flere chancer med et gennemsnit på 11 afslutninger og 3 skud inden for målrammen mod Caldas’ 7 forsøg og 2 skud inden for målrammen, samtidig med at de har mere boldbesiddelse (51% mod 40%). Begge hold er inde i en svag periode, men União Santarém har scoret 3 mål i de seneste fem kampe, mens gæsterne kun har scoret 4 og tabt hele 4 af disse opgør. Begge holds lave effektivitet bliver afgørende, så uafgjort er fortsat et realistisk udfald, men hjemmeholdets bedre kontrol over spillet og Caldas’ svage offensiv på udebane taler for en hjemmesejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Det stærkeste argument for BTTS Nej er Caldas’ offensiv: Holdet har endnu ikke scoret i denne sæson, laver i gennemsnit 0,0 mål pr. kamp og har ikke udnyttet en eneste scoringschance. I de seneste fem kampe har udeholdet kun scoret 0,8 mål pr. kamp, mens deres xG var 1,07, hvilket ikke giver noget stærkt signal om, at de regelmæssigt vil bryde igennem på udebane. União Santarém indkasserer ganske vist i gennemsnit 2,0 mål, men har holdt nullet i 50% af kampene, mens Caldas ikke har scoret i 100% af deres hidtidige kampe. Hjemmeholdets BTTS-tal er 50%, men for Caldas er det 0%, hvilket er markant under ligaens gennemsnit på 47%. Uniãos svage aktuelle målform, med blot 0,6 mål pr. kamp i de seneste fem runder, øger yderligere sandsynligheden for et resultat, hvor mindst ét hold ikke scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Kampens profil peger på et moderat antal mål: Den samlede prognose lyder på 2.35 mål, klart under linjen på 3.5. União Santarém har kun scoret 0.6 mål pr. kamp i de seneste fem kampe, mens Caldas har scoret 0.8, selv om begge hold har indkasseret henholdsvis 2.2 og 2.0 mål. Det offensive potentiale er dog ikke stort, da det gennemsnitlige xG i de seneste fem kampe blot er 1.05 for hjemmeholdet og 1.07 for udeholdet, og Caldas endnu ikke har scoret i nogen af sine udekampe. Over 2.5 er gået hjem i 40% af Uniãos seneste fem kampe og i 60% af Caldas', men linjen 3.5 giver en større sikkerhedsmargin i forhold til begge angrebs lave effektivitet.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det stærkeste signal er uafgjort ved pausen: Begge hold stod lige efter 45 minutter i 60 % af deres seneste fem kampe, og ingen af dem var foran på dette tidspunkt i nogen af kampene. União Santarém scorede i gennemsnit kun 0,2 mål før pausen, mens Caldas scorede 0,4, hvilket peger på en forsigtig og målfattig åbning. Efter 90 minutter er hjemmeholdets fordel ikke tydelig nok til at udelukke pointdeling, da de ikke vandt nogen af deres seneste fem kampe, scorede 0,6 mål og indkasserede 2,2 mål pr. kamp. Caldas har heller ikke vundet, har tabt 80 % af deres seneste kampe, men hjemmeholdet har kun en xG på 1,25 sammenlignet med modstandernes 1,93 i indkasseret xG, og derfor er uafgjort fortsat det mest sandsynlige slutresultat.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

0 : 1
1. halvleg
0 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

55Boldbesiddelse (%)45
União SantarémCaldas
12Skud9
União SantarémCaldas
2Skud på mål6
União SantarémCaldas
1.39xG1.33
União SantarémCaldas
8Hjørnespark6
União SantarémCaldas
67Farlige angreb45
União SantarémCaldas
12Frispark10
União SantarémCaldas
1Kort1
União SantarémCaldas

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

União SantarémCaldas
0.33Scorede mål / kamp0.67
União SantarémCaldas
2.67Indkasserede mål / kamp1.67
União SantarémCaldas
51%Gennemsnitlig boldbesiddelse51%
União SantarémCaldas
2.33Skud på mål / kamp2.33
União SantarémCaldas

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

8.33Skud pr. kamp10.33
União SantarémCaldas
2.33Skud på mål2.33
União SantarémCaldas
4%Skudkonvertering6.5%
União SantarémCaldas
51%Boldbesiddelse51%
União SantarémCaldas
0.93xG for1.16
União SantarémCaldas
1.35xG imod1.66
União SantarémCaldas

Skudkvalitet

União Santarém: BalanceretCaldas: Balanceret
União SantarémCaldas
Præcision (skud på mål)28%23%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.110.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.140.29

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

União Santarém
LDL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W33% D67% L
Sæson (V-U-T)
0-1-2
0.33 point / kamp · målforskel -7
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-2
0.33 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-1-0
Seneste 5 hjemme
0-1-0
D
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.3Indkasserede mål: 2.7xG: 0.93Modstanderens xG: 1.35BTTS: 33%Over 2.5: 33%
Caldas
LDL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W33% D67% L
Sæson (V-U-T)
0-1-2
0.33 point / kamp · målforskel -3
Seneste 5 (V-U-T)
0-1-2
0.33 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-0-1
Seneste 5 ude
0-0-1
L
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.7Indkasserede mål: 1.7xG: 1.16Modstanderens xG: 1.66BTTS: 33%Over 2.5: 33%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Caldas er 103% bedre på scorede mål pr. kamp.

0.33 mål / kamp - União Santarém · 0.67 mål / kamp - Caldas

Caldas er 60% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

2.67 mål / kamp - União Santarém · 1.67 mål / kamp - Caldas

União Santaréms scoringsprofil: blandet

União Santarém scorer i 33% af kampene (1 af 3 kampe), mens Caldas holder Clean sheet i 33% (1 af 3 kampe).

Caldass scoringsprofil: stærk

Caldas scorer i 33% af kampene (1 af 3 kampe), mens União Santarém holder Clean sheet i 0% (0 af 3 kampe).

1Scorede mål (sæson)2
União SantarémCaldas
8Indkasserede mål (sæson)5
União SantarémCaldas
3Gennemsnitlige mål i kampen2.33
União SantarémCaldas
1Scorede mål (seneste 5)2
União SantarémCaldas
8Indkasserede mål (seneste 5)5
União SantarémCaldas

Hvor ofte de scorer mindst...

33%1 mål33%
União SantarémCaldas
0%2 mål33%
União SantarémCaldas
0%3 mål0%
União SantarémCaldas
0%4 mål0%
União SantarémCaldas

Hvor ofte de indkasserer mindst...

100%1 mål67%
União SantarémCaldas
67%2 mål33%
União SantarémCaldas
33%3 mål33%
União SantarémCaldas
33%4 mål33%
União SantarémCaldas

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

47%
Ligagennemsnit

Målmønstre

0%BTTS ved pausen0%
União SantarémCaldas
0%BTTS i begge halvlege0%
União SantarémCaldas
0%Scorede i begge halvlege0%
União SantarémCaldas

BTTS og antal mål

0%Mindst 3 mål og BTTS33%
União SantarémCaldas
33%Mindst 3 mål uden BTTS0%
União SantarémCaldas
33%BTTS – seneste 533%
União SantarémCaldas

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

33%Mindst 1 mål før pausen67%
União SantarémCaldas
33%Mindst 2 mål før pausen0%
União SantarémCaldas
33%Mindst 3 mål før pausen0%
União SantarémCaldas

2. halvleg

100%Mindst 1 mål efter pausen33%
União SantarémCaldas
100%Mindst 2 mål efter pausen33%
União SantarémCaldas
0%Mindst 3 mål efter pausen33%
União SantarémCaldas

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

União Santarém er 103% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.67 point / kamp - União Santarém · 0.33 point / kamp - Caldas

União Santarém — stilling ved pausen
0% fører67% uafgjort33% bagud
Caldas — stilling ved pausen
0% fører33% uafgjort67% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.67Point pr. kamp (1. halvleg)0.33
União SantarémCaldas
0Scorede mål (1. halvleg)0
União SantarémCaldas
1Indkasserede mål (1. halvleg)0.67
União SantarémCaldas
1Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.67
União SantarémCaldas
67%Clean sheet før pausen33%
União SantarémCaldas
100%Ingen mål før pausen100%
União SantarémCaldas

Efter pausen (2. halvleg)

0.33Point pr. kamp (2. halvleg)0.67
União SantarémCaldas
0.33Scorede mål (2. halvleg)0.67
União SantarémCaldas
1.67Indkasserede mål (2. halvleg)1
União SantarémCaldas
2Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.67
União SantarémCaldas
0%Clean sheet efter pausen67%
União SantarémCaldas
67%Ingen mål efter pausen67%
União SantarémCaldas

União Santarém — resultater i anden halvleg

0% W33% D67% L
2
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
-3
Målforskel (1. halvleg)
1
Point i 2. halvleg
-4
Målforskel (2. halvleg)
0.67
PPG før pausen
Forsvar efter pausen+0.7

Indkasserer 0.7 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Caldas — resultater i anden halvleg

0% W67% D33% L
1
Point ved pausen
0
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
2
Point i 2. halvleg
-1
Målforskel (2. halvleg)
0.33
PPG før pausen
Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

União Santarém — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.670.33
Scorede mål / kamp0.00.3
Indkasserede mål / kamp1.01.7
Gennemsnitlige mål i kampen1.02.0
1 mål33%100%
2 mål33%100%
3 mål33%0%
Clean sheet67%0%
Intet mål100%67%
Målforskel-3-4
Pause: 0% fører - 67% uafgjort - 33% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 33% uafgjort - 67% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0
Caldas — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.330.67
Scorede mål / kamp0.00.7
Indkasserede mål / kamp0.71.0
Gennemsnitlige mål i kampen0.71.7
1 mål67%33%
2 mål0%33%
3 mål0%33%
Clean sheet33%67%
Intet mål100%67%
Målforskel-2-1
Pause: 0% fører - 33% uafgjort - 67% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 67% uafgjort - 33% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 0

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

União Santarém
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
0
0
16-30
0
2
31-45
0
1
46-60
1
3
61-75
0
1
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (1 goal). Indkasserer flest i 61-75 (3). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.

Caldas
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
0
0
16-30
0
1
31-45
1
0
46-60
0
2
61-75
1
1
76-90

Mest farlige minutter 46-60 (1 goal). Indkasserer flest i 61-75 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.67
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.0 : 1.7
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
108%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
33%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-44%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
11%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
45%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 2 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

União Santarém

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.42
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-1.92
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.60
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-1.32
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
24%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
250%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

Caldas

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.50
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.50
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-0.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.49
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.01
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
63%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
119%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
0.00
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.7
Sene mål
50% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
50%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Liga 3-gennemsnittet.

Hold mod liga

União SantarémLigaCaldas
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 3.002.47▼ 2.33
Begge hold scorede▼ 33%47%▼ 33%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 33%43%▼ 33%
Clean sheets▼ 0%33%• 33%
Mål før pausen▼ 33%63%▲ 67%
Mål efter pausen▲ 100%67%▼ 33%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.47
Gennemsnitlige mål pr. kamp
47%
Begge hold scorede
43%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
33%
Clean sheets
1.40
Hjemmemål / kamp
1.07
Udemål / kamp
+31%
Fordel i hjemmeangreb
+24%
Fordel i hjemmeforsvar
+13%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
63%
1 mål
33%
2 mål
17%
3 mål
3%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
67%
1 mål
43%
2 mål
13%
3 mål
3%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): União Santarém 1 - 0 - 1 Caldas. Gennemsnitlige mål 1.50, begge hold scorede i 0% kampe.

Caldas SC
0 : 2
UD Santarém
UD Santarém
0 : 1
Caldas SC

FAQ

Hvad blev resultatet af União Santarém mod Caldas?

Kampen i Liga 3 sluttede União Santarém 0:1 Caldas. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem União Santarém og Caldas?

I de seneste 2 indbyrdes kampe vandt União Santarém 1, Caldas vandt 1, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 1,50 mål, og begge hold scorede i 0% af dem.

Hvad viser målstatistikken før União Santarém mod Caldas?

União Santarém scorer i gennemsnit 0,33 mål pr. kamp, og Caldas scorer 0,67. Gennemsnittet i Liga 3 er 2,47 mål, og Over 2.5 forekommer i 43% af kampene. BTTS forekommer i 33% af União Santaréms kampe og 33% af Caldass.

Hvordan er den aktuelle form for União Santarém og Caldas?

I de seneste fem kampe har União Santarém 0 sejre, 1 uafgjorte og 2 nederlag (0,33 point pr. kamp). Caldas har 0 sejre, 1 uafgjorte og 2 nederlag (0,33 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af União Santarém mod Caldas?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.