Ukraine - Ukrainian Premier LeagueData opdateret pr. 15. oktober 2026

Kampen er suspenderet eller udsat

Kamptidspunktet kan ændre sig. Statistikken er fortsat tilgængelig som kontekst.

Veres - Kudrivka: kampstatistik

Veres mod Kudrivka: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Veres spiller mod Kudrivka i Ukrainian Premier League (Ukraine). Kamptidspunktet kan ændre sig. Statistikken er fortsat tilgængelig som kontekst.

Aktuel form

Veres: 1-3-1, 1,20 point pr. kamp. Kudrivka: 0-2-3, 0,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Veres scorer 0,67 og indkasserer 0,83 mål pr. kamp. Kudrivka scorer 0,67 og indkasserer 2,67. Ligaens gennemsnit: 2,27 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Veres 50 %, Kudrivka 50 %. Over 2.5: Veres 17 %, Kudrivka 67 %. Liganiveau: BTTS 37 %, Over 2.5 42 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Veres 0,87, Kudrivka 0,46. Skud pr. kamp: Veres 6,7, Kudrivka 2,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Veres 42 %, Kudrivka 45 %.

Første og anden halvleg

Veres: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,50. Kudrivka: fører ved pausen i 0 % af kampene, mål i anden halvleg 0,17.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (2) for Veres og 31-45+ (2) for Kudrivka. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Ukrainian Premier League: 2,27 mål pr. kamp, BTTS 37 %, Over 2.5 42 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 2 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-1-0. Gennemsnitlige mål 1,00, BTTS 0 %.

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

0.67Scorede mål / kamp0.67
VeresKudrivka
0.83Indkasserede mål / kamp2.67
VeresKudrivka
42%Gennemsnitlig boldbesiddelse45%
VeresKudrivka
2.83Skud på mål / kamp0.83
VeresKudrivka

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

6.67Skud pr. kamp2.17
VeresKudrivka
2.83Skud på mål0.83
VeresKudrivka
10%Skudkonvertering30.8%
VeresKudrivka
42%Boldbesiddelse45%
VeresKudrivka
0.87xG for0.46
VeresKudrivka
1.19xG imod1.19
VeresKudrivka

Skudkvalitet

Veres: BalanceretKudrivka: Kontraangreb
VeresKudrivka
Præcision (skud på mål)42%38%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.130.21
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.240.81

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Veres er 200% bedre på form i de seneste 5.

1.2 point / kamp - Veres · 0.4 point / kamp - Kudrivka

Veres
LDWDD
Sæsonens resultatfordeling
17% W50% D33% L
Sæson (V-U-T)
1-3-2
1.00 point / kamp · målforskel -1
Seneste 5 (V-U-T)
1-3-1
1.20 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
0-1-1
Seneste 5 hjemme
0-1-1
LD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.8Indkasserede mål: 0.8xG: 0.92Modstanderens xG: 1.05BTTS: 60%Over 2.5: 20%
Kudrivka
DDLLL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
0% W33% D67% L
Sæson (V-U-T)
0-2-4
0.33 point / kamp · målforskel -12
Seneste 5 (V-U-T)
0-2-3
0.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
0-1-2
Seneste 5 ude
0-1-2
LDL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 2.2xG: 0.50Modstanderens xG: 0.99BTTS: 40%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Veres er 222% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.83 mål / kamp - Veres · 2.67 mål / kamp - Kudrivka

Veress scoringsprofil: stærk

Veres scorer i 67% af kampene (4 af 6 kampe), mens Kudrivka holder Clean sheet i 33% (2 af 6 kampe).

Kudrivkas scoringsprofil: blandet

Kudrivka scorer i 50% af kampene (3 af 6 kampe), mens Veres holder Clean sheet i 33% (2 af 6 kampe).

4Scorede mål (sæson)4
VeresKudrivka
5Indkasserede mål (sæson)16
VeresKudrivka
1.5Gennemsnitlige mål i kampen3.33
VeresKudrivka
4Scorede mål (seneste 5)3
VeresKudrivka
4Indkasserede mål (seneste 5)11
VeresKudrivka

Hvor ofte de scorer mindst...

67%1 mål50%
VeresKudrivka
0%2 mål17%
VeresKudrivka
0%3 mål0%
VeresKudrivka
0%4 mål0%
VeresKudrivka

Hvor ofte de indkasserer mindst...

67%1 mål67%
VeresKudrivka
17%2 mål67%
VeresKudrivka
0%3 mål67%
VeresKudrivka
0%4 mål33%
VeresKudrivka

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

17%BTTS ved pausen50%
VeresKudrivka
0%BTTS i begge halvlege17%
VeresKudrivka
0%Scorede i begge halvlege17%
VeresKudrivka

BTTS og antal mål

17%Mindst 3 mål og BTTS50%
VeresKudrivka
0%Mindst 3 mål uden BTTS17%
VeresKudrivka
60%BTTS – seneste 540%
VeresKudrivka

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

50%Mindst 1 mål før pausen67%
VeresKudrivka
17%Mindst 2 mål før pausen50%
VeresKudrivka
0%Mindst 3 mål før pausen33%
VeresKudrivka

2. halvleg

67%Mindst 1 mål efter pausen67%
VeresKudrivka
17%Mindst 2 mål efter pausen67%
VeresKudrivka
0%Mindst 3 mål efter pausen33%
VeresKudrivka

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Veres er 34% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

0.67 point / kamp - Veres · 0.5 point / kamp - Kudrivka

Veres — stilling ved pausen
0% fører67% uafgjort33% bagud
Kudrivka — stilling ved pausen
0% fører50% uafgjort50% bagud

Før pausen (1. halvleg)

0.67Point pr. kamp (1. halvleg)0.5
VeresKudrivka
0.17Scorede mål (1. halvleg)0.5
VeresKudrivka
0.5Indkasserede mål (1. halvleg)1
VeresKudrivka
0.67Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.5
VeresKudrivka
50%Clean sheet før pausen33%
VeresKudrivka
83%Ingen mål før pausen50%
VeresKudrivka

Efter pausen (2. halvleg)

1.5Point pr. kamp (2. halvleg)0.5
VeresKudrivka
0.5Scorede mål (2. halvleg)0.17
VeresKudrivka
0.33Indkasserede mål (2. halvleg)1.67
VeresKudrivka
0.83Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.83
VeresKudrivka
67%Clean sheet efter pausen33%
VeresKudrivka
50%Ingen mål efter pausen83%
VeresKudrivka

Veres — resultater i anden halvleg

33% W50% D17% L
4
Point ved pausen
1
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
9
Point i 2. halvleg
+1
Målforskel (2. halvleg)
0.67
PPG før pausen
Forsvar efter pausen-0.2

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Kudrivka — resultater i anden halvleg

0% W50% D50% L
3
Point ved pausen
3
Mål ved pausen
-3
Målforskel (1. halvleg)
3
Point i 2. halvleg
-9
Målforskel (2. halvleg)
0.50
PPG før pausen
Forsvar efter pausen+0.7

Indkasserer 0.7 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Veres — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.601.80
Scorede mål / kamp0.20.6
Indkasserede mål / kamp0.60.2
Gennemsnitlige mål i kampen0.80.8
1 mål60%60%
2 mål20%20%
3 mål0%0%
Clean sheet40%80%
Intet mål80%40%
Målforskel-2+2
Pause: 0% fører - 60% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 1
Kudrivka — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.400.60
Scorede mål / kamp0.40.2
Indkasserede mål / kamp1.01.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.41.4
1 mål60%60%
2 mål40%60%
3 mål40%20%
Clean sheet40%40%
Intet mål60%80%
Målforskel-3-5
Pause: 0% fører - 40% uafgjort - 60% bagud
2. halvleg: 0% vundet - 60% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 40% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Veres
ScoredeIndkasserede
0
0
0-15
1
1
16-30
0
2
31-45
1
0
46-60
0
0
61-75
2
2
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (2 goals). Indkasserer flest i 31-45 (2). Balance i sene mål (76-90): 0.

Kudrivka
ScoredeIndkasserede
0
1
0-15
1
1
16-30
2
4
31-45
0
2
46-60
1
3
61-75
0
5
76-90

Mest farlige minutter 31-45 (2 goals). Indkasserer flest i 76-90 (5). Balance i sene mål (76-90): -5 - de sene faser er en svaghed.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.42
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.7 : 0.8
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
107%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
50%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-59%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
34%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
17%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 6 kampe
0-1
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Veres

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.32
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.16
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-1.0 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.20
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.36
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
50%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
88%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.20
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
50% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
50%

Kudrivka

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.73
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-1.27
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+0.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.21
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-1.48
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
71%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
201%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.07
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.3
Sene mål
0% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 0% i de første 15 minutter.
0%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Ukrainian Premier League-gennemsnittet.

Hold mod liga

VeresLigaKudrivka
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 1.502.27▲ 3.33
Begge hold scorede▲ 50%37%▲ 50%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 17%42%▲ 67%
Clean sheets▼ 33%40%▼ 33%
Mål før pausen▼ 50%62%▲ 67%
Mål efter pausen▼ 67%69%▼ 67%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

2.27
Gennemsnitlige mål pr. kamp
37%
Begge hold scorede
42%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
40%
Clean sheets
1.33
Hjemmemål / kamp
0.94
Udemål / kamp
+41%
Fordel i hjemmeangreb
+29%
Fordel i hjemmeforsvar
+7%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
62%
1 mål
27%
2 mål
8%
3 mål
2%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
69%
1 mål
40%
2 mål
15%
3 mål
2%
4 mål

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (2): Veres 1 - 1 - 0 Kudrivka. Gennemsnitlige mål 1.00, begge hold scorede i 0% kampe.

FK Kudrivka
0 : 0
FC Veres Rivne
FC Veres Rivne
2 : 0
FK Kudrivka