Norge - EliteserienSR-Bank ArenaData opdateret pr. 02. november 2026

Viking - Kristiansund: kampstatistik

Viking-logo
Viking
8 : 1pause 5:1
Kristiansund-logo
Kristiansund

Viking mod Kristiansund: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Viking spillede mod Kristiansund i Eliteserien (Norge). Kampen blev spillet 13. september 2026. Stadion: SR-Bank Arena. Slutresultat: 8:1.

Aktuel form

Viking: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp. Kristiansund: 2-1-2, 1,40 point pr. kamp.

Målstatistik

Viking scorer 2,26 og indkasserer 1,00 mål pr. kamp. Kristiansund scorer 1,00 og indkasserer 1,53. Ligaens gennemsnit: 3,10 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Viking 68 %, Kristiansund 53 %. Over 2.5: Viking 74 %, Kristiansund 53 %. Liganiveau: BTTS 56 %, Over 2.5 60 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Viking 1,78, Kristiansund 1,31. Skud pr. kamp: Viking 15,4, Kristiansund 12,4. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Viking 51 %, Kristiansund 43 %.

Første og anden halvleg

Viking: fører ved pausen i 68 % af kampene, mål i anden halvleg 1,05. Kristiansund: fører ved pausen i 16 % af kampene, mål i anden halvleg 0,74.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 0-15 (10) for Viking og 76-90+ (7) for Kristiansund. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Eliteserien: 3,10 mål pr. kamp, BTTS 56 %, Over 2.5 60 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 5 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 5-0-0. Gennemsnitlige mål 2,20, BTTS 40 %.

Arkiveret analyse før kampen

Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.

Generel kam analyse

Viking er nummer to og har fortsat været ubesejret i de seneste fem kampe, hvor holdet har scoret 11 mål, mens Kristiansund ligger på 13. pladsen trods forbedret form med tre sejre i samme periode. På hjemmebane har værterne vundet alle hidtidige kampe, scoret i gennemsnit 3,38 mål pr. kamp og ikke haft en eneste kamp uden at komme på tavlen. Kristiansund scorer blot 0,7 mål pr. udekamp, har ikke scoret i 50% af disse kampe og har tabt 70% af udebanekampene. Vikings overlegenhed ses også i chanceskabelsen: Det gennemsnitlige xG ligger på 1,96 mod gæsternes 1,37, mens antallet af skud på mål er 7,0 mod 3,4. Kristiansunds forsvar indkasserer i gennemsnit 1,8 mål på udebane og har endnu ikke holdt buret rent i disse kampe, hvilket tydeligt styrker scenariet for en sikker hjemmesejr.

Se det statistiske overblik
BTTS - scorer begge hold?

Et spil på BTTS „ja” støttes først og fremmest af Vikings aktuelle form: I de seneste 5 kampe scorede begge hold i 100 % af opgørene, og holdet scorede i gennemsnit 2,2 mål. Kristiansund har også haft en offensiv målscore på det seneste med 11 scorede mål i 5 kampe, altså 2,2 pr. kamp, samt en xG på 1,41. Forsvarene tillader modstanderne chancer af høj kvalitet, da Vikings gennemsnitlige xGA er 1,69, mens Kristiansunds er 1,73. Sæsonsignalet er mere moderat: BTTS forekom i 56 % af Vikings kampe og i 50 % af Kristiansunds, men hjemmeholdet holdt ikke buret rent i 67 % af opgørene, mens udeholdet ikke gjorde det i nogen. En risiko ved spillet er Kristiansunds sæsongennemsnit på blot 0,7 mål, men deres aktuelle effektivitet og begge holds svage forsvar trækker prognosen en smule i retning af, at begge hold scorer.

Se BTTS-statistik
Over/Under - målanalyse

Over 1.5 har en klar fordel, eftersom der blev scoret mindst to mål i 89% af Vikings kampe og 80% af Kristiansunds kampe. Viking har i gennemsnit scoret 2.2 mål i deres seneste fem kampe, mens Kristiansund også ligger på 2.2, hvilket løfter prognosen markant sammenlignet med deres gennemsnit for hele sæsonen. Hjemmeholdet skabte for nylig chancer svarende til 1.73 xG pr. kamp, mens gæsternes forsvar i gennemsnit tillod 1.70 xG og endnu ikke har holdt buret rent i sæsonen. I Vikings seneste fem kampe scorede begge hold i 100% af tilfældene, og 80% af disse kampe bød på over 2.5 mål. Linjen 1.5 er dog mere sikker end de højere grænser, eftersom 89% af Vikings kampe og 80% af Kristiansunds kampe i hele sæsonen sluttede med under 3.5 mål.

Se Over/Under-statistik
HT/FT - scenarie for pause og slutresultat

Det mest sandsynlige udfald er uafgjort ved pausen og sejr til Viking efter kampen, eftersom hjemmeholdet var uafgjort efter 45 minutter i 56% af hjemmekampene, mens Kristiansund tabte første halvleg i hele 60% af udekampene. Kampens begyndelse kan dog blive jævnbyrdig: Viking scorer i gennemsnit kun 0,44 mål før pausen, mens Kristiansund i de seneste fem kampe blot har lukket 0,2 mål ind pr. kamp i denne fase. Anden halvleg bør blive afgørende, hvor Viking i gennemsnit scorer 0,89 mål på hjemmebane og har hentet 13 point, mens gæsterne i gennemsnit indkasserer 1,00 mål efter pausen på udebane. Hjemmeholdets fordel i hele sæsonen er tydelig: De har vundet 44% af hjemmekampene og tager 1,56 point pr. kamp, mens Kristiansund kun har vundet 10% af udekampene og har et gennemsnit på 0,50 point. Derudover er Viking i meget god aktuel form efter pausen og har i de seneste fem kampe i gennemsnit scoret 1,6 mål og kun lukket 0,2 ind, hvilket taler for, at kampen bliver afgjort efter sidebyttet.

Se statistik for første og anden halvleg

Halvleg for halvleg

5 : 1
1. halvleg
3 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

60Boldbesiddelse (%)40
VikingKristiansund
28Skud12
VikingKristiansund
13Skud på mål2
VikingKristiansund
3.09xG1.11
VikingKristiansund
7Hjørnespark5
VikingKristiansund
58Farlige angreb29
VikingKristiansund
14Frispark9
VikingKristiansund
0Kort1
VikingKristiansund

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

2.26Scorede mål / kamp1
VikingKristiansund
1Indkasserede mål / kamp1.53
VikingKristiansund
51%Gennemsnitlig boldbesiddelse43%
VikingKristiansund
5.58Skud på mål / kamp3.32
VikingKristiansund

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

15.37Skud pr. kamp12.42
VikingKristiansund
5.58Skud på mål3.32
VikingKristiansund
14.7%Skudkonvertering8.1%
VikingKristiansund
51%Boldbesiddelse43%
VikingKristiansund
1.78xG for1.31
VikingKristiansund
1.36xG imod1.71
VikingKristiansund

Skudkvalitet

Viking: AngribendeKristiansund: Balanceret
VikingKristiansund
Præcision (skud på mål)36%27%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.120.11
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.410.30

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Viking er 43% bedre på form i de seneste 5.

2 point / kamp - Viking · 1.4 point / kamp - Kristiansund

Viking
WWLWD
Sæsonens resultatfordeling
74% W11% D16% L
Sæson (V-U-T)
14-2-3
2.32 point / kamp · målforskel +24
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
8-0-0
Seneste 5 hjemme
5-0-0
WWWWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.8Indkasserede mål: 1.0xG: 1.71Modstanderens xG: 1.81BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Kristiansund
LWLDW
Sæsonens resultatfordeling
26% W21% D53% L
Sæson (V-U-T)
5-4-10
1.00 point / kamp · målforskel -10
Seneste 5 (V-U-T)
2-1-2
1.40 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
1-2-7
Seneste 5 ude
0-1-4
LLLLD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.4Indkasserede mål: 1.2xG: 1.48Modstanderens xG: 1.68BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Viking er 126% bedre på scorede mål pr. kamp.

2.26 mål / kamp - Viking · 1 mål / kamp - Kristiansund

Viking er 53% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1 mål / kamp - Viking · 1.53 mål / kamp - Kristiansund

Vikings scoringsprofil: meget stærk

Viking scorer i 95% af kampene (18 af 19 kampe), mens Kristiansund holder Clean sheet i 16% (3 af 19 kampe).

Kristiansunds scoringsprofil: stærk

Kristiansund scorer i 63% af kampene (12 af 19 kampe), mens Viking holder Clean sheet i 26% (5 af 19 kampe).

43Scorede mål (sæson)19
VikingKristiansund
19Indkasserede mål (sæson)29
VikingKristiansund
3.26Gennemsnitlige mål i kampen2.53
VikingKristiansund
9Scorede mål (seneste 5)7
VikingKristiansund
5Indkasserede mål (seneste 5)6
VikingKristiansund

Hvor ofte de scorer mindst...

95%1 mål63%
VikingKristiansund
68%2 mål32%
VikingKristiansund
32%3 mål5%
VikingKristiansund
16%4 mål0%
VikingKristiansund

Hvor ofte de indkasserer mindst...

74%1 mål84%
VikingKristiansund
21%2 mål53%
VikingKristiansund
5%3 mål16%
VikingKristiansund
0%4 mål0%
VikingKristiansund

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

56%
Ligagennemsnit

Målmønstre

21%BTTS ved pausen11%
VikingKristiansund
5%BTTS i begge halvlege5%
VikingKristiansund
58%Scorede i begge halvlege21%
VikingKristiansund

BTTS og antal mål

58%Mindst 3 mål og BTTS42%
VikingKristiansund
16%Mindst 3 mål uden BTTS11%
VikingKristiansund
80%BTTS – seneste 560%
VikingKristiansund

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

95%Mindst 1 mål før pausen68%
VikingKristiansund
37%Mindst 2 mål før pausen26%
VikingKristiansund
32%Mindst 3 mål før pausen0%
VikingKristiansund

2. halvleg

79%Mindst 1 mål efter pausen84%
VikingKristiansund
58%Mindst 2 mål efter pausen53%
VikingKristiansund
5%Mindst 3 mål efter pausen16%
VikingKristiansund

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Viking er 137% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

2.11 point / kamp - Viking · 0.89 point / kamp - Kristiansund

Viking — stilling ved pausen
68% fører5% uafgjort26% bagud
Kristiansund — stilling ved pausen
16% fører42% uafgjort42% bagud

Før pausen (1. halvleg)

2.11Point pr. kamp (1. halvleg)0.89
VikingKristiansund
1.21Scorede mål (1. halvleg)0.26
VikingKristiansund
0.53Indkasserede mål (1. halvleg)0.68
VikingKristiansund
1.74Gennemsnitlige mål (1. halvleg)0.95
VikingKristiansund
63%Clean sheet før pausen47%
VikingKristiansund
21%Ingen mål før pausen74%
VikingKristiansund

Efter pausen (2. halvleg)

1.58Point pr. kamp (2. halvleg)1.11
VikingKristiansund
1.05Scorede mål (2. halvleg)0.74
VikingKristiansund
0.47Indkasserede mål (2. halvleg)0.84
VikingKristiansund
1.53Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.58
VikingKristiansund
53%Clean sheet efter pausen32%
VikingKristiansund
26%Ingen mål efter pausen42%
VikingKristiansund

Viking — resultater i anden halvleg

32% W63% D5% L
40
Point ved pausen
23
Mål ved pausen
+13
Målforskel (1. halvleg)
30
Point i 2. halvleg
+11
Målforskel (2. halvleg)
2.11
PPG før pausen
Fastholdelse af føring109%

Fører ved pausen i 68% af kampene og vinder 74%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.1

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Kristiansund — resultater i anden halvleg

21% W47% D32% L
17
Point ved pausen
5
Mål ved pausen
-8
Målforskel (1. halvleg)
21
Point i 2. halvleg
-2
Målforskel (2. halvleg)
0.89
PPG før pausen
Fastholdelse af føring163%

Fører ved pausen i 16% af kampene og vinder 26%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Viking — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.401.40
Scorede mål / kamp0.81.0
Indkasserede mål / kamp0.40.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.21.6
1 mål80%80%
2 mål20%80%
3 mål20%0%
Clean sheet60%40%
Intet mål60%20%
Målforskel+2+2
Pause: 40% fører - 20% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 80% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 4
Kristiansund — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.401.80
Scorede mål / kamp0.41.0
Indkasserede mål / kamp0.60.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.6
1 mål80%80%
2 mål20%40%
3 mål0%20%
Clean sheet60%60%
Intet mål60%20%
Målforskel-1+2
Pause: 40% fører - 20% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 40% vundet - 60% uafgjort - 0% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 2

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Viking
ScoredeIndkasserede
10
4
0-15
4
1
16-30
9
5
31-45
5
4
46-60
6
2
61-75
9
3
76-90

Mest farlige minutter 0-15 (10 goals). Indkasserer flest i 31-45 (5). Balance i sene mål (76-90): +6 - vinder de sene faser.

Kristiansund
ScoredeIndkasserede
4
3
0-15
1
5
16-30
0
5
31-45
5
5
46-60
2
7
61-75
7
4
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (7 goals). Indkasserer flest i 61-75 (7). Balance i sene mål (76-90): +3 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.90
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.9 : 1.0
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
93%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
61%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-24%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
60%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
2%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 50 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Viking

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.42
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.84
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-3.7 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.48
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.36
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
125%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
78%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.32
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
-0.2
Sene mål
21% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 23% i de første 15 minutter.
21%

Kristiansund

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.40
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.13
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+1.9 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.31
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.18
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
78%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
85%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.40
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.5
Sene mål
37% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 21% i de første 15 minutter.
37%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Eliteserien-gennemsnittet.

Hold mod liga

VikingLigaKristiansund
Gennemsnitlige mål i kampen▲ 3.263.10▼ 2.53
Begge hold scorede▲ 68%56%▼ 53%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▲ 74%60%▼ 53%
Clean sheets▲ 26%24%▼ 16%
Mål før pausen▲ 95%84%▼ 68%
Mål efter pausen• 79%79%▲ 84%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.10
Gennemsnitlige mål pr. kamp
56%
Begge hold scorede
60%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
24%
Clean sheets
1.81
Hjemmemål / kamp
1.29
Udemål / kamp
+40%
Fordel i hjemmeangreb
+29%
Fordel i hjemmeforsvar
+22%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
84%
1 mål
43%
2 mål
14%
3 mål
5%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
79%
1 mål
52%
2 mål
18%
3 mål
10%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. VikingMålErik BotheimAssist: Zlatko Tripić
  2. VikingMålErik BotheimAssist: Zlatko Tripić
  3. KristiansundMålLeander AlvheimAssist: Zymer Bytyqi
  4. KristiansundUdskiftningInd: Adrian Kurd RønningUd: Zymer Bytyqi
  5. VikingUdskiftningInd: Amin CosicUd: Zlatko Tripić
  6. VikingUdskiftningInd: Romano PostemaUd: Peter Christiansen
  7. KristiansundUdskiftningInd: Tobias Hammer SvendsenUd: Gustav Ørsøe Christensen
  8. KristiansundGult kortJesper Isaksen

Dommer og trænere

Åbn deres sæsonprofiler for at sammenligne kampdata, mål og disciplinære tendenser.

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kampe (5): Viking 5 - 0 - 0 Kristiansund. Gennemsnitlige mål 2.20, begge hold scorede i 40% kampe.

Kristiansund
1 : 2
Viking
Kristiansund BK
0 : 1
Viking FK
Viking FK
3 : 1
Kristiansund BK
Kristiansund
0 : 1
Viking
Viking
2 : 0
Kristiansund

FAQ

Hvad blev resultatet af Viking mod Kristiansund?

Kampen i Eliteserien sluttede Viking 8:1 Kristiansund. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad er den indbyrdes statistik mellem Viking og Kristiansund?

I de seneste 5 indbyrdes kampe vandt Viking 5, Kristiansund vandt 0, og 0 endte uafgjort. Kampene havde i gennemsnit 2,20 mål, og begge hold scorede i 40% af dem.

Hvad viser målstatistikken før Viking mod Kristiansund?

Viking scorer i gennemsnit 2,26 mål pr. kamp, og Kristiansund scorer 1,00. Gennemsnittet i Eliteserien er 3,10 mål, og Over 2.5 forekommer i 60% af kampene. BTTS forekommer i 68% af Vikings kampe og 53% af Kristiansunds.

Hvordan er den aktuelle form for Viking og Kristiansund?

I de seneste fem kampe har Viking 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp). Kristiansund har 2 sejre, 1 uafgjorte og 2 nederlag (1,40 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Viking mod Kristiansund?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Viking mod Kristiansund. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.