Polen - 3 Liga Group 1Data opdateret pr. 31. august 2026

Warta Sieradz - Swit: kampstatistik

Warta Sieradz-logo
Warta Sieradz
3 : 1pause 0:1
Swit-logo
Swit

Warta Sieradz mod Swit: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Warta Sieradz spillede mod Swit i 3 Liga Group 1 (Polen). Kampen blev spillet 29. marts 2026. Slutresultat: 3:1.

Aktuel form

Warta Sieradz: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp. Swit: 1-1-3, 0,80 point pr. kamp.

Målstatistik

Warta Sieradz scorer 1,91 og indkasserer 0,91 mål pr. kamp. Swit scorer 1,48 og indkasserer 1,74. Ligaens gennemsnit: 3,42 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Warta Sieradz 65 %, Swit 57 %. Over 2.5: Warta Sieradz 65 %, Swit 65 %. Liganiveau: BTTS 64 %, Over 2.5 68 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Warta Sieradz 1,45, Swit 1,20. Skud pr. kamp: Warta Sieradz 10,1, Swit 6,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Warta Sieradz 48 %, Swit 39 %.

Første og anden halvleg

Warta Sieradz: fører ved pausen i 26 % af kampene, mål i anden halvleg 1,26. Swit: fører ved pausen i 22 % af kampene, mål i anden halvleg 0,83.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 76-90+ (14) for Warta Sieradz og 76-90+ (12) for Swit. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

3 Liga Group 1: 3,42 mål pr. kamp, BTTS 64 %, Over 2.5 68 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 1-0-0. Gennemsnitlige mål 1,00, BTTS 0 %.

Halvleg for halvleg

0 : 1
1. halvleg
3 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

52Boldbesiddelse (%)48
Warta SieradzSwit
23Skud11
Warta SieradzSwit
9Skud på mål4
Warta SieradzSwit
2.43xG1.27
Warta SieradzSwit
7Hjørnespark2
Warta SieradzSwit
50Farlige angreb40
Warta SieradzSwit
-1Frispark-1
Warta SieradzSwit
-1Kort-1
Warta SieradzSwit

Profil før kampenhvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Warta SieradzSwit
1.91Scorede mål / kamp1.48
Warta SieradzSwit
0.91Indkasserede mål / kamp1.74
Warta SieradzSwit
48%Gennemsnitlig boldbesiddelse39%
Warta SieradzSwit
4.17Skud på mål / kamp2.3
Warta SieradzSwit

Holdstatistikhvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

10.13Skud pr. kamp6.17
Warta SieradzSwit
4.17Skud på mål2.3
Warta SieradzSwit
18.9%Skudkonvertering23.9%
Warta SieradzSwit
48%Boldbesiddelse39%
Warta SieradzSwit
1.45xG for1.2
Warta SieradzSwit
1.34xG imod1.55
Warta SieradzSwit

Skudkvalitet

Warta Sieradz: Effektive afslutningerSwit: Kontraangreb
Warta SieradzSwit
Præcision (skud på mål)41%37%
Chancekvalitet (xG pr. skud)0.140.19
Afslutninger (mål pr. skud på mål)0.460.64

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets formhvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Warta Sieradz er 150% bedre på form i de seneste 5.

2 point / kamp - Warta Sieradz · 0.8 point / kamp - Swit

Warta Sieradz
WWDLW
Sæsonens resultatfordeling
70% W13% R17% P
Sæson (V-U-T)
16-3-4
2.22 point / kamp · målforskel +23
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
10-0-2
Seneste 5 hjemme
4-0-1
WWWLW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.2Indkasserede mål: 1.4xG: 1.43Modstanderens xG: 1.23BTTS: 100%Over 2.5: 80%
Swit
LLWLD
Sæsonens resultatfordeling
39% W17% R43% P
Sæson (V-U-T)
9-4-10
1.35 point / kamp · målforskel -6
Seneste 5 (V-U-T)
1-1-3
0.80 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
3-2-6
Seneste 5 ude
1-1-3
WLDLL
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 0.6Indkasserede mål: 1.8xG: 0.91Modstanderens xG: 1.54BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Målhvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Warta Sieradz er 29% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.91 mål / kamp - Warta Sieradz · 1.48 mål / kamp - Swit

Warta Sieradz er 91% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

0.91 mål / kamp - Warta Sieradz · 1.74 mål / kamp - Swit

Warta Sieradzs scoringsprofil: meget stærk

Warta Sieradz scorer i 96% af kampene (22 af 23 kampe), mens Swit holder Clean sheet i 22% (5 af 23 kampe).

Swits scoringsprofil: stærk

Swit scorer i 78% af kampene (18 af 23 kampe), mens Warta Sieradz holder Clean sheet i 35% (8 af 23 kampe).

44Scorede mål (sæson)34
Warta SieradzSwit
21Indkasserede mål (sæson)40
Warta SieradzSwit
2.83Gennemsnitlige mål i kampen3.22
Warta SieradzSwit
11Scorede mål (seneste 5)3
Warta SieradzSwit
7Indkasserede mål (seneste 5)9
Warta SieradzSwit

Hvor ofte de scorer mindst...

96%1 mål78%
Warta SieradzSwit
61%2 mål35%
Warta SieradzSwit
30%3 mål26%
Warta SieradzSwit
4%4 mål9%
Warta SieradzSwit

Hvor ofte de indkasserer mindst...

65%1 mål78%
Warta SieradzSwit
26%2 mål43%
Warta SieradzSwit
0%3 mål26%
Warta SieradzSwit
0%4 mål13%
Warta SieradzSwit

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

Målmønstre

26%BTTS ved pausen30%
Warta SieradzSwit
4%BTTS i begge halvlege13%
Warta SieradzSwit
39%Scorede i begge halvlege30%
Warta SieradzSwit

BTTS og antal mål

57%Mindst 3 mål og BTTS39%
Warta SieradzSwit
9%Mindst 3 mål uden BTTS26%
Warta SieradzSwit
100%BTTS – seneste 540%
Warta SieradzSwit

Antal mål (Over/Under)hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

1. halvleg

61%Mindst 1 mål før pausen83%
Warta SieradzSwit
35%Mindst 2 mål før pausen61%
Warta SieradzSwit
4%Mindst 3 mål før pausen13%
Warta SieradzSwit

2. halvleg

91%Mindst 1 mål efter pausen87%
Warta SieradzSwit
70%Mindst 2 mål efter pausen39%
Warta SieradzSwit
17%Mindst 3 mål efter pausen22%
Warta SieradzSwit

Kampens halvlegehvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Warta Sieradz er 38% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.43 point / kamp - Warta Sieradz · 1.04 point / kamp - Swit

Warta Sieradz — stilling ved pausen
26% fører65% uafgjort9% bagud
Swit — stilling ved pausen
22% fører39% uafgjort39% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.43Point pr. kamp (1. halvleg)1.04
Warta SieradzSwit
0.65Scorede mål (1. halvleg)0.65
Warta SieradzSwit
0.35Indkasserede mål (1. halvleg)1
Warta SieradzSwit
1Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.65
Warta SieradzSwit
65%Clean sheet før pausen35%
Warta SieradzSwit
48%Ingen mål før pausen52%
Warta SieradzSwit

Efter pausen (2. halvleg)

1.91Point pr. kamp (2. halvleg)1.52
Warta SieradzSwit
1.26Scorede mål (2. halvleg)0.83
Warta SieradzSwit
0.57Indkasserede mål (2. halvleg)0.74
Warta SieradzSwit
1.83Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.57
Warta SieradzSwit
57%Clean sheet efter pausen48%
Warta SieradzSwit
17%Ingen mål efter pausen39%
Warta SieradzSwit

Warta Sieradz — resultater i anden halvleg

52% W35% R13% P
33
Point ved pausen
15
Mål ved pausen
+7
Målforskel (1. halvleg)
44
Point i 2. halvleg
+16
Målforskel (2. halvleg)
1.43
PPG før pausen
Fastholdelse af føring269%

Fører ved pausen i 26% af kampene og vinder 70%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.2

Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Swit — resultater i anden halvleg

43% W22% R35% P
24
Point ved pausen
15
Mål ved pausen
-8
Målforskel (1. halvleg)
35
Point i 2. halvleg
+2
Målforskel (2. halvleg)
1.04
PPG før pausen
Fastholdelse af føring177%

Fører ved pausen i 22% af kampene og vinder 39%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen-0.3

Forsvaret forbliver stabilt gennem hele kampen.

Warta Sieradz — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.801.20
Scorede mål / kamp1.40.8
Indkasserede mål / kamp0.60.8
Gennemsnitlige mål i kampen2.01.6
1 mål100%80%
2 mål80%60%
3 mål20%20%
Clean sheet40%20%
Intet mål0%40%
Målforskel+40
Pause: 40% fører - 60% uafgjort - 0% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 60% uafgjort - 20% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 60% - Samlet antal mål ved pausen: 7
Swit — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp0.601.00
Scorede mål / kamp0.20.4
Indkasserede mål / kamp0.81.0
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.4
1 mål60%80%
2 mål40%40%
3 mål0%20%
Clean sheet40%40%
Intet mål80%60%
Målforskel-3-3
Pause: 0% fører - 60% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 40% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 1

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minuthvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Warta Sieradz
ScoredeIndkasserede
2
3
0-15
6
2
16-30
7
3
31-45
6
4
46-60
9
3
61-75
14
6
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (14 goals). Indkasserer flest i 76-90 (6). Balance i sene mål (76-90): +8 - vinder de sene faser.

Swit
ScoredeIndkasserede
4
4
0-15
5
8
16-30
6
11
31-45
4
5
46-60
3
3
61-75
12
9
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (12 goals). Indkasserer flest i 31-45 (11). Balance i sene mål (76-90): +3 - vinder de sene faser.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorerhvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

3.02
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.8 : 1.2
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
88%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
61%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-67%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
75%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
1%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 100 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Warta Sieradz

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.11
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.89
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-5.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.46
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.43
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
99%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
61%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.22
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.6
Sene mål
32% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 5% i de første 15 minutter.
32%

Swit

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.35
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
+0.09
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
+2.1 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.28
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.19
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
99%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
90%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.55
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
35% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 12% i de første 15 minutter.
35%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekster dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med 3 Liga Group 1-gennemsnittet.

Hold mod liga

Warta SieradzLigaSwit
Gennemsnitlige mål i kampen 2.833.42 3.22
Begge hold scorede 65%64% 57%
Mindst 3 mål (Over 2.5) 65%68% 65%
Clean sheets 35%20% 22%
Mål før pausen 61%75% 83%
Mål efter pausen 91%87% 87%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.42
Gennemsnitlige mål pr. kamp
64%
Begge hold scorede
68%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
20%
Clean sheets
1.93
Hjemmemål / kamp
1.50
Udemål / kamp
+29%
Fordel i hjemmeangreb
+22%
Fordel i hjemmeforsvar
+10%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
75%
1 mål
47%
2 mål
15%
3 mål
5%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
87%
1 mål
57%
2 mål
32%
3 mål
12%
4 mål

Startopstillinger og spillerhændelser

Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.

Hjemmehold

Andre registrerede spillere

Bartłomiej Kręcichwost⚽ 1

Udehold

Kampens tidslinje

Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.

  1. Warta SieradzMålBartłomiej Kręcichwost

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Warta Sieradz 1 - 0 - 0 Swit. Gennemsnitlige mål 1.00, begge hold scorede i 0% kampe.

Swit
0 : 1
Warta Sieradz

FAQ

Hvad blev resultatet af Warta Sieradz mod Swit?

Kampen i 3 Liga Group 1 sluttede Warta Sieradz 3:1 Swit. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Warta Sieradz mod Swit?

Warta Sieradz scorer i gennemsnit 1,91 mål pr. kamp, og Swit scorer 1,48. Gennemsnittet i 3 Liga Group 1 er 3,42 mål, og Over 2.5 forekommer i 68% af kampene. BTTS forekommer i 65% af Warta Sieradzs kampe og 57% af Swits.

Hvordan er den aktuelle form for Warta Sieradz og Swit?

I de seneste fem kampe har Warta Sieradz 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp). Swit har 1 sejre, 1 uafgjorte og 3 nederlag (0,80 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Warta Sieradz mod Swit?

Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.