Wimborne Town mod Hanwell Town: form, mål og vigtig statistik

Hvad kampen handler om

Wimborne Town spillede mod Hanwell Town i Southern League Premier South (England). Kampen blev spillet 14. februar 2026. Slutresultat: 3:0.

Aktuel form

Wimborne Town: 0-3-2, 0,60 point pr. kamp. Hanwell Town: 3-1-1, 2,00 point pr. kamp.

Målstatistik

Wimborne Town scorer 1,46 og indkasserer 1,35 mål pr. kamp. Hanwell Town scorer 1,31 og indkasserer 1,54. Ligaens gennemsnit: 3,14 mål.

BTTS og Over/Under

BTTS: Wimborne Town 62 %, Hanwell Town 58 %. Over 2.5: Wimborne Town 46 %, Hanwell Town 54 %. Liganiveau: BTTS 61 %, Over 2.5 59 %.

xG, skud og boldbesiddelse

xG pr. kamp: Wimborne Town 1,26, Hanwell Town 1,52. Skud pr. kamp: Wimborne Town 0,9, Hanwell Town 5,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Wimborne Town 9 %, Hanwell Town 24 %.

Første og anden halvleg

Wimborne Town: fører ved pausen i 35 % af kampene, mål i anden halvleg 0,88. Hanwell Town: fører ved pausen i 23 % af kampene, mål i anden halvleg 0,77.

Mål pr. minut

Det stærkeste historiske målinterval er 61-75 (10) for Wimborne Town og 76-90+ (10) for Hanwell Town. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.

Ligakontekst

Southern League Premier South: 3,14 mål pr. kamp, BTTS 61 %, Over 2.5 59 %.

Indbyrdes historik

Før denne kamp var 1 tidligere indbyrdes kampe tilgængelige: 0-1-0. Gennemsnitlige mål 2,00, BTTS 100 %.

Halvleg for halvleg

2 : 0
1. halvleg
1 : 0
2. halvleg

Kampstatistik

-1Boldbesiddelse (%)-1
Wimborne TownHanwell Town
-1Skud-1
Wimborne TownHanwell Town
-1Skud på mål-1
Wimborne TownHanwell Town
0xG0
Wimborne TownHanwell Town
-1Hjørnespark-1
Wimborne TownHanwell Town
0Farlige angreb0
Wimborne TownHanwell Town
-1Frispark-1
Wimborne TownHanwell Town
-1Kort-1
Wimborne TownHanwell Town

Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?

Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.

Wimborne TownHanwell Town
1.46Scorede mål / kamp1.31
Wimborne TownHanwell Town
1.35Indkasserede mål / kamp1.54
Wimborne TownHanwell Town
9%Gennemsnitlig boldbesiddelse24%
Wimborne TownHanwell Town
0.15Skud på mål / kamp2.15
Wimborne TownHanwell Town

Holdstatistik— hvem er mest effektiv?

Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.

0.92Skud pr. kamp5.15
Wimborne TownHanwell Town
0.15Skud på mål2.15
Wimborne TownHanwell Town
158.3%Skudkonvertering25.4%
Wimborne TownHanwell Town
9%Boldbesiddelse24%
Wimborne TownHanwell Town
1.26xG for1.52
Wimborne TownHanwell Town
0.81xG imod1.66
Wimborne TownHanwell Town

Skudkvalitet

Wimborne Town: KontraangrebHanwell Town: Kontraangreb
Wimborne TownHanwell Town
Præcision (skud på mål)16%42%
Chancekvalitet (xG pr. skud)1.370.30
Afslutninger (mål pr. skud på mål)9.730.61

xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.

* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.

Holdets form— hvem er i bedst form?

De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.

Hanwell Town er 233% bedre på form i de seneste 5.

0.6 point / kamp - Wimborne Town · 2 point / kamp - Hanwell Town

Wimborne Town
DDLDL
Ingen sejr i de seneste 5 kampe
Sæsonens resultatfordeling
31% W38% D31% L
Sæson (V-U-T)
8-10-8
1.31 point / kamp · målforskel +3
Seneste 5 (V-U-T)
0-3-2
0.60 point / kamp
Resultat hjemme (W-D-L)
6-6-1
Seneste 5 hjemme
0-4-1
DDLDD
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 1.0Indkasserede mål: 1.8xG: 1.30Modstanderens xG: 0.62BTTS: 100%Over 2.5: 40%
Hanwell Town
LDWWW
Sæsonens resultatfordeling
31% W23% D46% L
Sæson (V-U-T)
8-6-12
1.15 point / kamp · målforskel -6
Seneste 5 (V-U-T)
3-1-1
2.00 point / kamp
Resultat ude (W-D-L)
4-2-8
Seneste 5 ude
2-0-3
LLLWW
Seneste 5 kampe – gennemsnit
Scorede mål: 2.2Indkasserede mål: 1.2xG: 1.14Modstanderens xG: 1.57BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?

Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.

Wimborne Town er 11% bedre på scorede mål pr. kamp.

1.46 mål / kamp - Wimborne Town · 1.31 mål / kamp - Hanwell Town

Wimborne Town er 14% bedre på indkasserede mål pr. kamp.

1.35 mål / kamp - Wimborne Town · 1.54 mål / kamp - Hanwell Town

Wimborne Towns scoringsprofil: meget stærk

Wimborne Town scorer i 77% af kampene (20 af 26 kampe), mens Hanwell Town holder Clean sheet i 19% (5 af 26 kampe).

Hanwell Towns scoringsprofil: meget stærk

Hanwell Town scorer i 73% af kampene (19 af 26 kampe), mens Wimborne Town holder Clean sheet i 19% (5 af 26 kampe).

38Scorede mål (sæson)34
Wimborne TownHanwell Town
35Indkasserede mål (sæson)40
Wimborne TownHanwell Town
2.81Gennemsnitlige mål i kampen2.85
Wimborne TownHanwell Town
5Scorede mål (seneste 5)11
Wimborne TownHanwell Town
9Indkasserede mål (seneste 5)6
Wimborne TownHanwell Town

Hvor ofte de scorer mindst...

77%1 mål73%
Wimborne TownHanwell Town
38%2 mål31%
Wimborne TownHanwell Town
23%3 mål15%
Wimborne TownHanwell Town
8%4 mål8%
Wimborne TownHanwell Town

Hvor ofte de indkasserer mindst...

81%1 mål81%
Wimborne TownHanwell Town
35%2 mål42%
Wimborne TownHanwell Town
12%3 mål19%
Wimborne TownHanwell Town
8%4 mål8%
Wimborne TownHanwell Town

* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.

Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?

Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.

61%
Ligagennemsnit

Målmønstre

8%BTTS ved pausen15%
Wimborne TownHanwell Town
0%BTTS i begge halvlege4%
Wimborne TownHanwell Town
15%Scorede i begge halvlege15%
Wimborne TownHanwell Town

BTTS og antal mål

35%Mindst 3 mål og BTTS38%
Wimborne TownHanwell Town
12%Mindst 3 mål uden BTTS15%
Wimborne TownHanwell Town
100%BTTS – seneste 580%
Wimborne TownHanwell Town

Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?

Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.

Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)

1. halvleg

69%Mindst 1 mål før pausen65%
Wimborne TownHanwell Town
27%Mindst 2 mål før pausen27%
Wimborne TownHanwell Town
8%Mindst 3 mål før pausen15%
Wimborne TownHanwell Town

2. halvleg

92%Mindst 1 mål efter pausen88%
Wimborne TownHanwell Town
50%Mindst 2 mål efter pausen54%
Wimborne TownHanwell Town
23%Mindst 3 mål efter pausen19%
Wimborne TownHanwell Town

Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?

Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.

Wimborne Town er 17% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).

1.35 point / kamp - Wimborne Town · 1.15 point / kamp - Hanwell Town

Wimborne Town — stilling ved pausen
35% fører31% uafgjort35% bagud
Hanwell Town — stilling ved pausen
23% fører46% uafgjort31% bagud

Før pausen (1. halvleg)

1.35Point pr. kamp (1. halvleg)1.15
Wimborne TownHanwell Town
0.58Scorede mål (1. halvleg)0.54
Wimborne TownHanwell Town
0.46Indkasserede mål (1. halvleg)0.62
Wimborne TownHanwell Town
1.04Gennemsnitlige mål (1. halvleg)1.15
Wimborne TownHanwell Town
62%Clean sheet før pausen54%
Wimborne TownHanwell Town
62%Ingen mål før pausen65%
Wimborne TownHanwell Town

Efter pausen (2. halvleg)

1.42Point pr. kamp (2. halvleg)0.96
Wimborne TownHanwell Town
0.88Scorede mål (2. halvleg)0.77
Wimborne TownHanwell Town
0.88Indkasserede mål (2. halvleg)0.92
Wimborne TownHanwell Town
1.77Gennemsnitlige mål (2. halvleg)1.69
Wimborne TownHanwell Town
46%Clean sheet efter pausen35%
Wimborne TownHanwell Town
46%Ingen mål efter pausen46%
Wimborne TownHanwell Town

Wimborne Town — resultater i anden halvleg

42% W15% D42% L
35
Point ved pausen
15
Mål ved pausen
+3
Målforskel (1. halvleg)
37
Point i 2. halvleg
0
Målforskel (2. halvleg)
1.35
PPG før pausen
Fastholdelse af føring89%

Fører ved pausen i 35% af kampene og vinder 31%. Beskytter som regel føringen til slutfløjtet.

Forsvar efter pausen+0.4

Indkasserer 0.4 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Hanwell Town — resultater i anden halvleg

23% W27% D50% L
30
Point ved pausen
14
Mål ved pausen
-2
Målforskel (1. halvleg)
25
Point i 2. halvleg
-4
Målforskel (2. halvleg)
1.15
PPG før pausen
Fastholdelse af føring135%

Fører ved pausen i 23% af kampene og vinder 31%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.

Forsvar efter pausen+0.3

Indkasserer 0.3 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.

Wimborne Town — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.400.80
Scorede mål / kamp0.40.6
Indkasserede mål / kamp0.61.2
Gennemsnitlige mål i kampen1.01.8
1 mål80%100%
2 mål20%40%
3 mål0%20%
Clean sheet60%20%
Intet mål60%40%
Målforskel-1-3
Pause: 40% fører - 20% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 20% vundet - 20% uafgjort - 60% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 0% - Samlet antal mål ved pausen: 2
Hanwell Town — de seneste fem kampe efter halvleg
1. halvleg2. halvleg
Point pr. kamp1.401.80
Scorede mål / kamp1.21.0
Indkasserede mål / kamp0.60.6
Gennemsnitlige mål i kampen1.81.6
1 mål100%100%
2 mål40%40%
3 mål20%20%
Clean sheet40%60%
Intet mål40%20%
Målforskel+3+2
Pause: 40% fører - 20% uafgjort - 40% bagud
2. halvleg: 60% vundet - 0% uafgjort - 40% tabt
BTTS ved pausen (seneste 5): 20% - Samlet antal mål ved pausen: 6

* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.

Mål efter minut— hvornår falder målene?

Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.

Wimborne Town
ScoredeIndkasserede
2
7
0-15
8
0
16-30
5
5
31-45
5
7
46-60
10
9
61-75
8
7
76-90

Mest farlige minutter 61-75 (10 goals). Indkasserer flest i 61-75 (9). Balance i sene mål (76-90): +1 - vinder de sene faser.

Hanwell Town
ScoredeIndkasserede
1
8
0-15
6
6
16-30
7
2
31-45
5
7
46-60
5
7
61-75
10
10
76-90

Mest farlige minutter 76-90 (10 goals). Indkasserer flest i 76-90 (10). Balance i sene mål (76-90): 0.

* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.

Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?

En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.

Kamp profil

2.83
Forventede mål
angreb mod modstanderens forsvar
1.5 : 1.3
Forventet målf​​ordeling
hjemme : ude
90%
Tempo mod ligaen
100 % = ligagennemsnit
60%
Begge hold scorede (BTTS)
gennemsnit fra begge holds sæsoner
-29%
Derbyeffekt
H2H-mål mod typiske kampe
56%
BTTS-estimat
ud fra begge holds scoringsfrekvens
6%
0:0-risiko
omkring 1 ud af 17 kampe
2-3
Mest almindelige målinterval
angreb mod forsvar i begge ender

Wimborne Town

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
+0.45
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.34
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-8.2 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
+0.20
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
-0.54
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
83%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
98%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
-0.71
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.3
Sene mål
21% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 5% i de første 15 minutter.
21%

Hanwell Town

Netto-xG-balance
Forskel mellem kvaliteten af skabte og tilladte chancer pr. kamp.
-0.14
Resultater sammenholdt med xG
Forskel mellem den faktiske målbalance og den balance, xG antyder.
-0.09
Point sammenholdt med spillet
Sammenligning mellem opnåede point og de point, holdets målbalance indikerer.
-2.7 point
Afslutningseffektivitet
Omsætter holdet chancer? Positivt betyder, at det scorer mere, end chancerne tilsiger.
-0.21
Defensiv effektivitet
Redder forsvaret eller målmanden holdet? Positivt betyder, at holdet indkasserer mindre, end de tilladte chancer tilsiger.
+0.12
Angreb mod ligaen
Hvor meget holdet scorer sammenlignet med ligagennemsnittet for denne rolle. 120 % betyder 20 % over gennemsnittet.
95%
Forsvar mod ligaen
Hvor meget holdet indkasserer sammenlignet med ligagennemsnittet. 80 % betyder 20 % færre indkasserede mål.
88%
Formtrend
Sammenligner point fra de seneste 5 kampe med gennemsnittet for hele sæsonen.
+0.85
Stærkere 2. halvleg?
Hvor mange flere mål holdet scorer efter pausen end før den.
+0.2
Sene mål
29% af holdets mål scores mellem minut 76 og 90. Til sammenligning scores 3% i de første 15 minutter.
29%

* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.

Ligakontekst— er dette en målrigt liga?

Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Southern League Premier South-gennemsnittet.

Hold mod liga

Wimborne TownLigaHanwell Town
Gennemsnitlige mål i kampen▼ 2.813.14▼ 2.85
Begge hold scorede• 62%61%▼ 58%
Mindst 3 mål (Over 2.5)▼ 46%59%▼ 54%
Clean sheets▼ 19%21%▼ 19%
Mål før pausen▼ 69%76%▼ 65%
Mål efter pausen▲ 92%82%▲ 88%

^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.

3.14
Gennemsnitlige mål pr. kamp
61%
Begge hold scorede
59%
Mindst 3 mål (Over 2.5)
21%
Clean sheets
1.76
Hjemmemål / kamp
1.38
Udemål / kamp
+28%
Fordel i hjemmeangreb
+22%
Fordel i hjemmeforsvar
+15%
Samlet hjemmebanefordel
Mål i 1. halvleg (hele ligaen)
76%
1 mål
39%
2 mål
18%
3 mål
6%
4 mål
Mål i 2. halvleg (hele ligaen)
82%
1 mål
52%
2 mål
24%
3 mål
10%
4 mål

Indbyrdes opgør

Seneste indbyrdes kamp: Wimborne Town 0 - 1 - 0 Hanwell Town. Gennemsnitlige mål 2.00, begge hold scorede i 100% kampe.

FAQ

Hvad blev resultatet af Wimborne Town mod Hanwell Town?

Kampen i Southern League Premier South sluttede Wimborne Town 3:0 Hanwell Town. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.

Hvad viser målstatistikken før Wimborne Town mod Hanwell Town?

Wimborne Town scorer i gennemsnit 1,46 mål pr. kamp, og Hanwell Town scorer 1,31. Gennemsnittet i Southern League Premier South er 3,14 mål, og Over 2.5 forekommer i 59% af kampene. BTTS forekommer i 62% af Wimborne Towns kampe og 58% af Hanwell Towns.

Hvordan er den aktuelle form for Wimborne Town og Hanwell Town?

I de seneste fem kampe har Wimborne Town 0 sejre, 3 uafgjorte og 2 nederlag (0,60 point pr. kamp). Hanwell Town har 3 sejre, 1 uafgjorte og 1 nederlag (2,00 point pr. kamp).

Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Wimborne Town mod Hanwell Town?

Brug denne side til at sammenligne tallene bag Wimborne Town mod Hanwell Town. Åbn NoFluffPicks-appen for bettinganalysen, picket, Value Bet og forklaringen.