Yate Town - Frome Town: kampstatistik
Yate Town mod Frome Town: form, mål og vigtig statistik
Hvad kampen handler om
Yate Town spillede mod Frome Town i Southern League Premier South (England). Kampen blev spillet 3. oktober 2026. Stadion: Lodge Road. Slutresultat: 3:3.
Aktuel form
Yate Town: 2-0-3, 1,20 point pr. kamp. Frome Town: 2-2-1, 1,60 point pr. kamp.
Målstatistik
Yate Town scorer 1,25 og indkasserer 1,88 mål pr. kamp. Frome Town scorer 1,56 og indkasserer 1,11. Ligaens gennemsnit: 3,03 mål.
BTTS og Over/Under
BTTS: Yate Town 75 %, Frome Town 44 %. Over 2.5: Yate Town 63 %, Frome Town 56 %. Liganiveau: BTTS 58 %, Over 2.5 56 %.
xG, skud og boldbesiddelse
xG pr. kamp: Yate Town 1,03, Frome Town 1,69. Skud pr. kamp: Yate Town -0,1, Frome Town 4,2. Gennemsnitlig boldbesiddelse: Yate Town 4 %, Frome Town 16 %.
Første og anden halvleg
Yate Town: fører ved pausen i 50 % af kampene, mål i anden halvleg 0,38. Frome Town: fører ved pausen i 44 % af kampene, mål i anden halvleg 0,89.
Mål pr. minut
Det stærkeste historiske målinterval er 31-45+ (4) for Yate Town og 61-75 (4) for Frome Town. Dette viser fordelingen af tidligere mål og er ikke en forudsigelse af måltidspunktet.
Ligakontekst
Southern League Premier South: 3,03 mål pr. kamp, BTTS 58 %, Over 2.5 56 %.
Indbyrdes historik
Der findes ingen matchende indbyrdes stikprøve i databasen.
Arkiveret analyse før kampen
Denne analyse blev udarbejdet før kampstart. Konklusionerne bruger kun oplysninger, der var tilgængelige før kampen, og omfatter ikke slutresultatet eller statistik efter kampen.
Generel kam analyse
Yate Town har vundet 2 af 3 hjemmekampe, mens Frome Town har tabt 2 af 4 udekampe, så hjemmeholdet er svag favorit. Yates seneste form taler også til deres fordel: I de seneste fem kampe har holdet hentet 8 point og kun indkasseret 4 mål, mens Frome har samlet 5 point og indkasseret 9 mål. Gæsterne kan dog skabe fare — på udebane scorer de i gennemsnit 1,5 mål, og deres xG er 1,71, mens modstandernes forsvar i gennemsnit tillader 1,06 xG. Hjemmeholdet indkasserer i gennemsnit 1,67 mål på hjemmebane, så en Yate-sejr er ikke sikker, men holdets mere stabile spil i de seneste kampe giver dem en lille fordel.
Se det statistiske overblikBTTS - scorer begge hold?
Jeg hælder til BTTS – nej, da Frome Town ikke scorede i 50% af sine udekampe, mens Yate Town holdt nullet i 50% af sine hjemmekampe. BTTS – nej betyder, at mindst ét af holdene ikke scorer; det betyder ikke nødvendigvis, at kampen ender 0-0. Den hidtidige andel af kampe, hvor begge hold scorede, taler også for forsigtighed: Den er 25% for Frome på udebane og 50% for Yate på hjemmebane, mod et ligagennemsnit på 56%. Det er dog ikke et stærkt signal, for i de seneste 5 kampe har begge hold i gennemsnit scoret 1,4 mål, og Frome har i samme periode lukket 1,8 mål ind pr. kamp. På trods af gæsternes svagere defensive form på det seneste er risikoen for, at de ikke kommer på tavlen, en smule større end sandsynligheden for, at begge hold scorer.
Se BTTS-statistikOver/Under - målanalyse
Det stærkeste signal peger på under 3,5 mål: I denne sæson sluttede 75% af begge holds kampe under denne grænse, og i ingen af de to holds kampe blev der scoret mere end 4 mål. Begge hold scorer i gennemsnit 1,5 mål og lukker 1,0 ind, hvilket snarere peger på et resultat med omkring 2–3 mål end på et meget højt samlet antal. I Yates seneste fem kampe har holdet i gennemsnit lukket 0,8 mål ind, mens Frome har lukket 1,8 ind, så hjemmeholdet har et lidt større offensivt potentiale. Samtidig er der blevet scoret mere end 2,5 mål i 60% af Yates seneste kampe, men kun i 40% af Fromes kampe, så denne linje giver ikke nogen klar fordel. Prognosen på 2,60 mål i alt taler for at vælge under 3,5 mål, selvom ligagennemsnittet på 3,06 begrænser sikkerheden i spillet.
Se Over/Under-statistikHT/FT - scenarie for pause og slutresultat
Det mest sandsynlige scenarie er uafgjort ved pausen og sejr til Yate Town, da hjemmeholdet var uafgjort ved pausen i 50% af sæsonens kampe, og andelen steg til 75% i den seneste tilgængelige periode. Deres fordel kan vise sig efter pausen: De vandt 75% af anden halvlegene i sæsondataene, mens Frome Town vandt 25%. Den seneste form taler også for hjemmeholdet — de hentede i gennemsnit 1,6 point pr. kamp mod gæsternes 1,0 point, og de indkasserede 0,8 mål mod modstanderens 1,8. Spillet er dog ikke entydigt, fordi Frome førte ved pausen i 50% af sæsonens kampe, så en tidlig gæsteføring kan ikke udelukkes. Samlet set giver Yate Towns hyppige uafgjorte resultater ved pausen og hjemmeholdets bedre resultater i anden halvleg det stærkeste signal for X/1.
Se statistik for første og anden halvlegHalvleg for halvleg
Kampstatistik
Profil før kampen— hvad fortæller sæsonens tal?
Dette er en holdprofil baseret på sæsondata og form. Kampforløbsstatistik vises først, når kampen er spillet.
Holdstatistik— hvem er mest effektiv?
Sammenligning af angreb og forsvar for begge hold i den aktuelle sæson.
Skudkvalitet
| Yate Town | Frome Town | |
|---|---|---|
| Præcision (skud på mål) | 0% | 32% |
| Chancekvalitet (xG pr. skud) | 0.00 | 0.40 |
| Afslutninger (mål pr. skud på mål) | 0.00 | 1.17 |
xG pr. skud omkring 0,08 betyder typisk langskud; 0,15+ betyder typisk chancer i feltet. Stilbetegnelsen bygger på boldbesiddelse, skudmængde og konvertering.
* xG (forventede mål) viser, hvor mange mål et hold bør score ud fra sine chancer. Hvis de faktiske mål ligger over xG, er afslutningerne over gennemsnittet; ligger de under xG, misbruges chancerne.
Holdets form— hvem er i bedst form?
De seneste fem kampe og sæsonresultatet, samlet og opdelt i hjemme- og udekampe.
Frome Town er 33% bedre på form i de seneste 5.
1.2 point / kamp - Yate Town · 1.6 point / kamp - Frome Town
Mål— hvordan scorer og indkasserer begge hold?
Hvor mange mål begge hold scorer og indkasserer, samt hvor ofte de holder Clean sheet eller ikke scorer.
Frome Town er 25% bedre på scorede mål pr. kamp.
1.25 mål / kamp - Yate Town · 1.56 mål / kamp - Frome Town
Frome Town er 69% bedre på indkasserede mål pr. kamp.
1.88 mål / kamp - Yate Town · 1.11 mål / kamp - Frome Town
Yate Town scorer i 88% af kampene (7 af 8 kampe), mens Frome Town holder Clean sheet i 33% (3 af 9 kampe).
Frome Town scorer i 78% af kampene (7 af 9 kampe), mens Yate Town holder Clean sheet i 13% (1 af 8 kampe).
Hvor ofte de scorer mindst...
Hvor ofte de indkasserer mindst...
* Statistikken omfatter begge holds hjemme- og udekampe i den aktuelle sæson.
Begge hold scorede (BTTS)— hvor ofte scorer begge hold?
Hvor ofte begge holds kampe har mål i begge ender sammenlignet med ligaens gennemsnit.
Målmønstre
BTTS og antal mål
Antal mål (Over/Under)— hvor ofte overskrider disse kampe mållinjerne?
Hvor ofte kampe med disse hold overskrider måltærsklerne i hele kampen og i hver halvleg.
Hele kampen – sammenligning mellem hold (Over)
Over / Under - Yate Town
Over / Under - Frome Town
1. halvleg
2. halvleg
Kampens halvlege— hvornår scorer holdene oftest?
Sådan fordeler holdene præstationen mellem 1. og 2. halvleg: mål, point, Clean sheets og pausestilling.
Yate Town er 5% bedre på form i 1. halvleg (point ved pausen).
1.75 point / kamp - Yate Town · 1.67 point / kamp - Frome Town
Før pausen (1. halvleg)
Efter pausen (2. halvleg)
Yate Town — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 50% af kampene og vinder 38%. Mister nogle gange føringen efter pausen.
Indkasserer 0.1 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.
Frome Town — resultater i anden halvleg
Fører ved pausen i 44% af kampene og vinder 44%. Vinder også kampe uden at føre ved pausen.
Indkasserer 0.2 flere mål pr. kamp efter pausen — det defensive niveau falder i anden halvleg.
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.40 | 0.20 |
| Scorede mål / kamp | 1.0 | 0.4 |
| Indkasserede mål / kamp | 1.4 | 1.2 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 2.4 | 1.6 |
| 1 mål | 80% | 100% |
| 2 mål | 80% | 40% |
| 3 mål | 60% | 20% |
| Clean sheet | 40% | 0% |
| Intet mål | 40% | 60% |
| Målforskel | -2 | -4 |
| 1. halvleg | 2. halvleg | |
|---|---|---|
| Point pr. kamp | 1.40 | 1.40 |
| Scorede mål / kamp | 0.6 | 0.8 |
| Indkasserede mål / kamp | 0.6 | 0.8 |
| Gennemsnitlige mål i kampen | 1.2 | 1.6 |
| 1 mål | 80% | 100% |
| 2 mål | 20% | 40% |
| 3 mål | 20% | 20% |
| Clean sheet | 40% | 20% |
| Intet mål | 60% | 40% |
| Målforskel | 0 | 0 |
* Farverne i tabellerne viser hændelsesfrekvens: grøn er almindelig, gul moderat, rød sjælden. Det er frekvens – ikke en holdvurdering.
Mål efter minut— hvornår falder målene?
Kampfaser, hvor begge hold oftest scorer og indkasserer.
Mest farlige minutter 31-45 (4 goals). Indkasserer flest i 16-30 (3). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.
Mest farlige minutter 61-75 (4 goals). Indkasserer flest i 76-90 (3). Balance i sene mål (76-90): -1 - de sene faser er en svaghed.
* Intervallerne 31-45 og 76-90 omfatter mål i overtiden.
Yderligere holdindikatorer— hvad viser xG, effektivitet og form?
En sammenligning af chancer, resultater og tendenser baseret på afsluttede kampe i den aktuelle sæson.
Kamp profil
Yate Town
Frome Town
* Det forventede antal mål og fordelingen, BTTS-estimatet, 0:0-risikoen og målintervallet beregnes ud fra offentlige sæsongennemsnit og frekvenser for begge hold. Dette er en statistisk kampprofil – ikke en privat modelprognose eller et bettingtip. De øvrige indikatorer beskriver afsluttede kampe fra sæsonen.
Ligakontekst— er dette en målrigt liga?
Sådan klarer de to hold sig sammenlignet med Southern League Premier South-gennemsnittet.
Hold mod liga
| Yate Town | Liga | Frome Town | |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlige mål i kampen | ▲ 3.13 | 3.03 | ▼ 2.67 |
| Begge hold scorede | ▲ 75% | 58% | ▼ 44% |
| Mindst 3 mål (Over 2.5) | ▲ 63% | 56% | • 56% |
| Clean sheets | ▼ 13% | 23% | ▲ 33% |
| Mål før pausen | ▼ 75% | 78% | • 78% |
| Mål efter pausen | ▲ 88% | 84% | ▲ 100% |
^ grøn = over ligagennemsnittet, ˇ rød = under ligagennemsnittet. Dette viser forskellens retning – ikke en holdvurdering.
Startopstillinger og spillerhændelser
Verificerede startere, indskiftere og registrerede spillerhændelser for denne kamp.
Hjemmehold
Andre registrerede spillere
Udehold
Kampens tidslinje
Mål, kort og udskiftninger i kronologisk rækkefølge.
- Yate TownMålMatt Green
FAQ
Hvad blev resultatet af Yate Town mod Frome Town?
Kampen i Southern League Premier South sluttede Yate Town 3:3 Frome Town. Fuld kampstatistik, halvlegsopdeling og indbyrdes historik findes på denne side.
Hvad viser målstatistikken før Yate Town mod Frome Town?
Yate Town scorer i gennemsnit 1,25 mål pr. kamp, og Frome Town scorer 1,56. Gennemsnittet i Southern League Premier South er 3,03 mål, og Over 2.5 forekommer i 56% af kampene. BTTS forekommer i 75% af Yate Towns kampe og 44% af Frome Towns.
Hvordan er den aktuelle form for Yate Town og Frome Town?
I de seneste fem kampe har Yate Town 2 sejre, 0 uafgjorte og 3 nederlag (1,20 point pr. kamp). Frome Town har 2 sejre, 2 uafgjorte og 1 nederlag (1,60 point pr. kamp).
Hvor finder jeg picket og den komplette analyse af Yate Town mod Frome Town?
Denne side forklarer den statistiske kontekst: form, indbyrdes historik, mål, BTTS og Over/Under. Bettingpicket, Value Bet og den komplette forklaring findes i NoFluffPicks-appen.


