Meksiko - Liga MXEstadio Alfonso Lastras RamírezTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Atlético San Luis - Querétaro: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Atlético San Luis vs Querétaro: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Atlético San Luis kohtaa Querétaro-joukkueen sarjassa Liga MX (Meksiko). Ottelu pelataan 21. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Alfonso Lastras Ramírez.

Nykyvire

Atlético San Luis: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden. Querétaro: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Atlético San Luis tekee 1,36 maalia ja päästää 1,82 maalia ottelua kohden. Querétaro tekee 1,36 maalia ja päästää 1,18. Sarjan keskiarvo: 2,95 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Atlético San Luis 64 %, Querétaro 45 %. Over 2.5: Atlético San Luis 73 %, Querétaro 45 %. Sarjataso: BTTS 59 %, Over 2.5 52 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Atlético San Luis 1,34, Querétaro 1,40. Laukaukset ottelua kohden: Atlético San Luis 12,8, Querétaro 13,6. Keskimääräinen pallonhallinta: Atlético San Luis 53 %, Querétaro 39 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Atlético San Luis: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 0,82. Querétaro: johto puoliajalla 36 %, toisen puoliajan maalit 0,82.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Atlético San Luis 76-90+ (5) ja joukkueella Querétaro 76-90+ (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Liga MX: 2,95 maalia ottelua kohden, BTTS 59 %, Over 2.5 52 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-1. Maalien keskiarvo 4,00, BTTS 50 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(2.22)
(3.50)
(2.90)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.36Tehdyt maalit / ottelu1.36
Atlético San LuisQuerétaro
1.82Päästetyt maalit / ottelu1.18
Atlético San LuisQuerétaro
53%Keskimääräinen pallonhallinta39%
Atlético San LuisQuerétaro
4.18Laukaukset maalia kohti / ottelu3.91
Atlético San LuisQuerétaro

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.82Laukaukset ottelua kohden13.55
Atlético San LuisQuerétaro
4.18Laukaukset maalia kohti3.91
Atlético San LuisQuerétaro
10.6%Laukausten tehokkuus10.1%
Atlético San LuisQuerétaro
53%Pallonhallinta39%
Atlético San LuisQuerétaro
1.34Tehty xG1.4
Atlético San LuisQuerétaro
1.75Päästetty xG1.82
Atlético San LuisQuerétaro

Laukausten laatu

Atlético San Luis: TasapainoinenQuerétaro: Tasapainoinen
Atlético San LuisQuerétaro
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)33%29%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.100.10
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.330.35

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Querétaro on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.2 pistettä / ottelu - Atlético San Luis · 2 pistettä / ottelu - Querétaro

Atlético San Luis
LLWWL
Kauden tulosjakauma
27% W27% D45% L
Kausi (V-T-H)
3-3-5
1.09 pistettä / ottelu · maaliero -5
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-2-3
Viimeiset 5 kotona
1-2-2
DDLWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.35Vastustajan xG: 1.67BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Querétaro
WDWWL
Kauden tulosjakauma
55% W18% D27% L
Kausi (V-T-H)
6-2-3
1.82 pistettä / ottelu · maaliero +2
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-1-1
Viimeiset 5 vieraissa
3-1-1
DWWWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.36Vastustajan xG: 2.04BTTS: 20%Over 2.5: 20%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Querétaro on 54 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.82 maalia / ottelu - Atlético San Luis · 1.18 maalia / ottelu - Querétaro

Atlético San Luis:n maalintekoprofiili: vahva

Atlético San Luis tekee maalin 64 prosentissa otteluista (7 / 11 ottelua), kun taas Querétaro pitää maalinsa puhtaana 36 prosentissa (4 / 11 ottelua).

Querétaro:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Querétaro tekee maalin 73 prosentissa otteluista (8 / 11 ottelua), kun taas Atlético San Luis pitää maalinsa puhtaana 9 prosentissa (1 / 11 ottelua).

15Tehdyt maalit (kausi)15
Atlético San LuisQuerétaro
20Päästetyt maalit (kausi)13
Atlético San LuisQuerétaro
3.18Ottelun maalikeskiarvo2.55
Atlético San LuisQuerétaro
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
Atlético San LuisQuerétaro
10Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
Atlético San LuisQuerétaro

Kuinka usein tehdään vähintään...

64%1 maali73%
Atlético San LuisQuerétaro
45%2 maalia45%
Atlético San LuisQuerétaro
27%3 maalia18%
Atlético San LuisQuerétaro
0%4 maalia0%
Atlético San LuisQuerétaro

Kuinka usein päästetään vähintään...

91%1 maali64%
Atlético San LuisQuerétaro
64%2 maalia27%
Atlético San LuisQuerétaro
27%3 maalia9%
Atlético San LuisQuerétaro
0%4 maalia9%
Atlético San LuisQuerétaro

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

27%BTTS puoliajalla18%
Atlético San LuisQuerétaro
9%BTTS molemmilla puoliskoilla9%
Atlético San LuisQuerétaro
36%Maali molemmilla puoliskoilla36%
Atlético San LuisQuerétaro

BTTS ja maalimäärä

55%Vähintään 3 maalia ja BTTS36%
Atlético San LuisQuerétaro
18%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää9%
Atlético San LuisQuerétaro
60%BTTS – viimeiset 520%
Atlético San LuisQuerétaro

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

64%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa64%
Atlético San LuisQuerétaro
45%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa27%
Atlético San LuisQuerétaro
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa9%
Atlético San LuisQuerétaro

2. puoliaika

91%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen82%
Atlético San LuisQuerétaro
73%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen55%
Atlético San LuisQuerétaro
18%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen18%
Atlético San LuisQuerétaro

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Querétaro on 31 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.18 pistettä / ottelu - Atlético San Luis · 1.55 pistettä / ottelu - Querétaro

Atlético San Luis — puoliaikatilanne
18% johdossa64% tasatilanteessa18% häviöllä
Querétaro — puoliaikatilanne
36% johdossa45% tasatilanteessa18% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.18Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.55
Atlético San LuisQuerétaro
0.55Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.55
Atlético San LuisQuerétaro
0.55Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.45
Atlético San LuisQuerétaro
1.09Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1
Atlético San LuisQuerétaro
55%Nollapeli ennen puoliaikaa64%
Atlético San LuisQuerétaro
55%Ei maalia ennen puoliaikaa55%
Atlético San LuisQuerétaro

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.73Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.45
Atlético San LuisQuerétaro
0.82Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.82
Atlético San LuisQuerétaro
1.27Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.73
Atlético San LuisQuerétaro
2.09Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.55
Atlético San LuisQuerétaro
18%Nollapeli puoliajan jälkeen55%
Atlético San LuisQuerétaro
45%Ei maalia puoliajan jälkeen36%
Atlético San LuisQuerétaro

Atlético San Luis — toisen puoliajan tulokset

9% W45% D45% L
13
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
8
Toisen puoliajan pisteet
-5
Maaliero (2. puoliaika)
1.18
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen150%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 27 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.7

Päästää 0.7 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Querétaro — toisen puoliajan tulokset

36% W36% D27% L
17
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
16
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.55
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen153%

Johtaa puoliajalla 36 prosentissa otteluista ja voittaa 55 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Atlético San Luis — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.200.80
Tehdyt maalit / ottelu0.60.8
Päästetyt maalit / ottelu0.81.2
Ottelun maalikeskiarvo1.42.0
1 maali80%100%
2 maalia60%60%
3 maalia0%20%
Nollapeli40%20%
Ei maalia40%60%
Maaliero-1-2
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Querétaro — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.001.60
Tehdyt maalit / ottelu0.60.6
Päästetyt maalit / ottelu0.40.8
Ottelun maalikeskiarvo1.01.4
1 maali80%80%
2 maalia20%40%
3 maalia0%20%
Nollapeli80%60%
Ei maalia40%40%
Maaliero+1-1
Puoliaika: 60% johdossa - 20% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Atlético San Luis
TehdytPäästetyt
1
4
0-15
3
1
16-30
2
1
31-45
4
4
46-60
0
5
61-75
5
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (5 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

Querétaro
TehdytPäästetyt
2
1
0-15
3
1
16-30
1
3
31-45
3
1
46-60
2
3
61-75
4
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.86
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.3 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
97%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
55%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+40%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
47%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
10%
0–0-riski
noin yksi 10 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Atlético San Luis

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.41
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.05
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.02
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.07
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
87%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
131%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.11
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 7 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

Querétaro

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.42
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.60
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.04
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.64
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
98%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
76%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.18
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
27 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 13 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
27%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Liga MX:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Atlético San LuisLigaQuerétaro
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.182.95▼ 2.55
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 64%59%▼ 45%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 73%52%▼ 45%
Clean sheetit▼ 9%23%▲ 36%
Maali ennen puoliaikaa▼ 64%69%▼ 64%
Maali puoliajan jälkeen▲ 91%84%▼ 82%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.95
Maalien keskiarvo ottelua kohden
59%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
52%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
23%
Clean sheetit
1.56
Kotimaalit / ottelu
1.39
Vierasmaali / ottelu
+12%
Kotihyökkäyksen etu
+11%
Kotipuolustuksen etu
+4%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
69%
1 maali
40%
2 maalia
16%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
84%
1 maali
51%
2 maalia
21%
3 maalia
8%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Atlético San Luis 1 - 0 - 1 Querétaro. Maalien keskiarvo 4.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.

Atlético San Luis
3 : 0
Querétaro FC
Querétaro FC
3 : 2
Atlético San Luis

UKK

Milloin Atlético San Luis ja Querétaro pelaavat?

Atlético San Luis kohtaa joukkueen Querétaro 21. lokakuuta 2026 sarjassa Liga MX stadionilla Estadio Alfonso Lastras Ramírez. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden Atlético San Luis ja Querétaro keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Atlético San Luis voitti 1, Querétaro voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Atlético San Luis–Querétaro?

Atlético San Luis tekee keskimäärin 1,36 maalia ottelua kohden ja Querétaro 1,36. Sarjan Liga MX keskiarvo on 2,95 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 52 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 64 prosentissa joukkueen Atlético San Luis otteluista ja 45 prosentissa joukkueen Querétaro otteluista.

Millainen on joukkueiden Atlético San Luis ja Querétaro nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Atlético San Luis on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). Querétaro on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Atlético San Luis–Querétaro vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.