Slovenia - 2. SNLTiedot päivitetty 02. syyskuuta 2026

Jesenice - Beltinci: ottelutilastot

Jesenice-logo
Jesenice
3 : 1puoliaika 0:0
Beltinci-logo
Beltinci

Jesenice vs Beltinci: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Jesenice pelasi Beltinci-joukkuetta vastaan sarjassa 2. SNL (Slovenia). Ottelu pelattiin 29. elokuuta 2026. Lopputulos: 3:1.

Nykyvire

Jesenice: 1-1-1, 1,33 pistettä ottelua kohden. Beltinci: 2-0-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Jesenice tekee 1,00 maalia ja päästää 1,33 maalia ottelua kohden. Beltinci tekee 2,33 maalia ja päästää 1,00. Sarjan keskiarvo: 2,88 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Jesenice 33 %, Beltinci 33 %. Over 2.5: Jesenice 33 %, Beltinci 67 %. Sarjataso: BTTS 38 %, Over 2.5 58 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Jesenice 1,46, Beltinci 2,09. Laukaukset ottelua kohden: Jesenice 11,3, Beltinci 16,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Jesenice 48 %, Beltinci 52 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Jesenice: johto puoliajalla 67 %, toisen puoliajan maalit 0,33. Beltinci: johto puoliajalla 67 %, toisen puoliajan maalit 1,00.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Jesenice 0-15 (1) ja joukkueella Beltinci 31-45+ (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

2. SNL: 2,88 maalia ottelua kohden, BTTS 38 %, Over 2.5 58 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 4,00, BTTS 50 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Beltinci on sarjataulukossa 3. sijalla ja on voittanut 2 kolmesta liigaottelustaan, kun taas Jesenicellä on 1 voitto, 1 tasapeli ja 1 tappio. Vierasjoukkue on selvästi vaarallisempi maalipaikkojen luomisessa: vierasotteluissa sen keskimääräinen xG on 2,44, kun Jesenicen kotikentällä lukema on 1,69. Lisäksi Beltinci laukoo keskimäärin 19 kertaa ottelua kohden, kun kotijoukkueen lukema on 13. Viimeisissä viidessä ottelussaan Beltinci on tehnyt 11 maalia, kun taas Jesenice on tehnyt vain 3 ja päästänyt samalla ajanjaksolla 7 maalia. Kotijoukkue ei ole voittanut yhtäkään kotiottelua, tekee kotikentällään keskimäärin 0,5 maalia eikä ole pitänyt kertaakaan maaliaan koskemattomana, mikä parantaa tehokkaan vierasjoukkueen voittomahdollisuuksia. Vetoon liittyvä riski on Beltincin tähänastinen heikko vieraspuolustus, joka päästää keskimäärin 3 maalia, mutta vieraiden laadukkaammat maalipaikat ja tämänhetkinen tehokkuus puoltavat vierasvoittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvempi signaali puoltaa BTTS Ei -skenaariota ennen kaikkea Jesenicin heikon tämänhetkisen tehokkuuden vuoksi: se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 0,6 maalia, ja BTTS toteutui ainoastaan 20 %:ssa otteluista. Beltinci on ollut hyökkäyssuuntaan paremmassa vireessä ja tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,2 maalia, mutta sen vastustajalla on keinoja rajoittaa Beltincin tehokkuutta: Jesenic päästää keskimäärin 1,4 maalia, ja vastustajan xG on 1,48. Kotijoukkue on pitänyt maalinsa puhtaana 100 %:ssa tähänastisista kotiotteluistaan, kun taas koko liigassa BTTS toteutuu vain 35 %:ssa otteluista. Toisaalta Beltincin BTTS-lukema viidessä viime ottelussa on 60 %, ja sen 1,77:n xG viittaa todelliseen maalintekopaikkaan, mutta Jesenicin vähäinen maalimäärä kallistaa vaakakupin sen puolesta, että vähintään yksi joukkue jää ilman maalia.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on yli 1.5 maalia, sillä molemmissa joukkueiden tähänastisissa liigaotteluissa on nähty vähintään 2 maalia (100 %). Beltinci on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,2 maalia, kun taas Jesenice on päästänyt tuona aikana keskimäärin 1,4 maalia ottelua kohden. Vieraiden hyökkäyspotentiaalia tukee myös viimeisen viiden ottelun keskimääräinen 1,77 xG, kun taas kotijoukkue on päästänyt vastustajansa keskimäärin 1,48 xG:hen. Jesenice on kuitenkin tehnyt tässä ottelusarjassa vain 0,6 maalia ottelua kohden, joten suurempi osa 2,75 maalin ennusteesta perustuu Beltincin hyökkäykseen, ja yli 2,5 maalia on selvästi riskialttiimpi linja.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Beltinci on selvästi paremmassa vireessä: viidessä viime ottelussa se on tehnyt keskimäärin 2,2 maalia ja voittanut 3 ottelua, kun taas Jesenice on tehnyt vain 0,6 maalia ja hävinnyt 3 kertaa. Vierasjoukkue johti tauolle mentäessä 60 %:ssa viidestä viime ottelustaan, kun taas kotijoukkue oli samana ajanjaksona tappiolla ensimmäisen puoliajan jälkeen 60 %:ssa otteluista. Ennen taukoa Beltinci teki keskimäärin 1,4 maalia, kun Jesenicen lukema oli vain 0,4 maalia, mikä tukee vahvasti skenaariota, jossa vieraat siirtyvät johtoon jo ensimmäisellä puoliajalla. Vaikka kotijoukkueen lyhyen aikavälin kausitilastot ovat erittäin hyvät, ne perustuvat vain 2 otteluun; ajantasaisempi vire ja Beltincin 60 %:n voittoprosentti viittaavat todennäköisimmin vaihtoehtoon 2/2.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
3 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

51Pallonhallinta (%)49
JeseniceBeltinci
15Laukaukset10
JeseniceBeltinci
5Laukaukset maalia kohti5
JeseniceBeltinci
1.91xG1.79
JeseniceBeltinci
4Kulmapotkut4
JeseniceBeltinci
84Vaaralliset hyökkäykset111
JeseniceBeltinci
17Rikkeet15
JeseniceBeltinci
0Kortit0
JeseniceBeltinci

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1Tehdyt maalit / ottelu2.33
JeseniceBeltinci
1.33Päästetyt maalit / ottelu1
JeseniceBeltinci
48%Keskimääräinen pallonhallinta52%
JeseniceBeltinci
4.33Laukaukset maalia kohti / ottelu7
JeseniceBeltinci

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.33Laukaukset ottelua kohden16.33
JeseniceBeltinci
4.33Laukaukset maalia kohti7
JeseniceBeltinci
8.8%Laukausten tehokkuus14.3%
JeseniceBeltinci
48%Pallonhallinta52%
JeseniceBeltinci
1.46Tehty xG2.09
JeseniceBeltinci
1.56Päästetty xG1.28
JeseniceBeltinci

Laukausten laatu

Jesenice: TasapainoinenBeltinci: Hyökkäävä
JeseniceBeltinci
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)38%43%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.13
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.230.33

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Beltinci on 50 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.33 pistettä / ottelu - Jesenice · 2 pistettä / ottelu - Beltinci

Jesenice
LDW
Kauden tulosjakauma
33% W33% R33% P
Kausi (V-T-H)
1-1-1
1.33 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-1
1.33 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
0-1-1
Viimeiset 5 kotona
0-1-1
LD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.3xG: 1.46Vastustajan xG: 1.56BTTS: 33%Over 2.5: 33%
Beltinci
WLW
Kauden tulosjakauma
67% W0% R33% P
Kausi (V-T-H)
2-0-1
2.00 pistettä / ottelu · maaliero +4
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-0-1
Viimeiset 5 vieraissa
0-0-1
L
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.3Päästetyt maalit: 1.0xG: 2.09Vastustajan xG: 1.28BTTS: 33%Over 2.5: 67%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Beltinci on 133 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1 maalia / ottelu - Jesenice · 2.33 maalia / ottelu - Beltinci

Beltinci on 33 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.33 maalia / ottelu - Jesenice · 1 maalia / ottelu - Beltinci

Jesenice:n maalintekoprofiili: vaihteleva

Jesenice tekee maalin 67 prosentissa otteluista (2 / 3 ottelua), kun taas Beltinci pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa (2 / 3 ottelua).

Beltinci:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Beltinci tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas Jesenice pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (1 / 3 ottelua).

3Tehdyt maalit (kausi)7
JeseniceBeltinci
4Päästetyt maalit (kausi)3
JeseniceBeltinci
2.33Ottelun maalikeskiarvo3.33
JeseniceBeltinci
3Tehdyt maalit (viimeiset 5)7
JeseniceBeltinci
4Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
JeseniceBeltinci

Kuinka usein tehdään vähintään...

67%1 maali100%
JeseniceBeltinci
33%2 maalia67%
JeseniceBeltinci
0%3 maalia33%
JeseniceBeltinci
0%4 maalia33%
JeseniceBeltinci

Kuinka usein päästetään vähintään...

67%1 maali33%
JeseniceBeltinci
33%2 maalia33%
JeseniceBeltinci
33%3 maalia33%
JeseniceBeltinci
0%4 maalia0%
JeseniceBeltinci

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

0%BTTS puoliajalla0%
JeseniceBeltinci
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
JeseniceBeltinci
33%Maali molemmilla puoliskoilla67%
JeseniceBeltinci

BTTS ja maalimäärä

0%Vähintään 3 maalia ja BTTS33%
JeseniceBeltinci
33%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää33%
JeseniceBeltinci
33%BTTS – viimeiset 533%
JeseniceBeltinci

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

100%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa100%
JeseniceBeltinci
33%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa67%
JeseniceBeltinci
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa67%
JeseniceBeltinci

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen100%
JeseniceBeltinci
0%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen0%
JeseniceBeltinci
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
JeseniceBeltinci

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Jesenice — puoliaikatilanne
67% johdossa0% tasatilanteessa33% häviöllä
Beltinci — puoliaikatilanne
67% johdossa0% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

2Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)2
JeseniceBeltinci
0.67Tehdyt maalit (1. puoliaika)1.33
JeseniceBeltinci
0.67Päästetyt maalit (1. puoliaika)1
JeseniceBeltinci
1.33Maalien keskiarvo (1. puoliaika)2.33
JeseniceBeltinci
67%Nollapeli ennen puoliaikaa67%
JeseniceBeltinci
33%Ei maalia ennen puoliaikaa33%
JeseniceBeltinci

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)3
JeseniceBeltinci
0.33Tehdyt maalit (2. puoliaika)1
JeseniceBeltinci
0.67Päästetyt maalit (2. puoliaika)0
JeseniceBeltinci
1Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1
JeseniceBeltinci
33%Nollapeli puoliajan jälkeen100%
JeseniceBeltinci
67%Ei maalia puoliajan jälkeen0%
JeseniceBeltinci

Jesenice — toisen puoliajan tulokset

33% W0% R67% P
6
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
3
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
2.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen49%

Johtaa puoliajalla 67 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Beltinci — toisen puoliajan tulokset

100% W0% R0% P
6
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
9
Toisen puoliajan pisteet
+3
Maaliero (2. puoliaika)
2.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 67 prosentissa otteluista ja voittaa 67 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-1.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Jesenice — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.001.00
Tehdyt maalit / ottelu0.70.3
Päästetyt maalit / ottelu0.70.7
Ottelun maalikeskiarvo1.31.0
1 maali100%100%
2 maalia33%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli67%33%
Ei maalia33%67%
Maaliero0-1
Puoliaika: 67% johdossa - 0% tasatilanteessa - 33% häviöllä
2. puoliaika: 33% voitto - 0% tasatilanteessa - 67% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Beltinci — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.003.00
Tehdyt maalit / ottelu1.31.0
Päästetyt maalit / ottelu1.00.0
Ottelun maalikeskiarvo2.31.0
1 maali100%100%
2 maalia67%0%
3 maalia67%0%
Nollapeli67%100%
Ei maalia33%0%
Maaliero+1+3
Puoliaika: 67% johdossa - 0% tasatilanteessa - 33% häviöllä
2. puoliaika: 100% voitto - 0% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 4

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Jesenice
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
1
0
16-30
0
1
31-45
1
0
46-60
0
0
61-75
0
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (1 goal). Päästää eniten välillä 76-90 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Beltinci
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
1
1
16-30
2
1
31-45
1
0
46-60
1
0
61-75
1
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.83
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.0 : 1.8
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
98%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
33%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+41%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
67%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Jesenice

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.10
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.23
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.8 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.46
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.23
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
68%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
94%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 33 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

Beltinci

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.81
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.52
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.24
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.28
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
164%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
68%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
14 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
14%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat 2. SNL:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

JeseniceLigaBeltinci
Ottelun maalikeskiarvo 2.332.88 3.33
Molemmat joukkueet tekivät maalin 33%38% 33%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 33%58% 67%
Clean sheetit 33%33% 67%
Maali ennen puoliaikaa 100%77% 100%
Maali puoliajan jälkeen 100%85% 100%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.88
Maalien keskiarvo ottelua kohden
38%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
58%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
33%
Clean sheetit
1.46
Kotimaalit / ottelu
1.42
Vierasmaali / ottelu
+3%
Kotihyökkäyksen etu
+3%
Kotipuolustuksen etu
+23%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
42%
2 maalia
19%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
85%
1 maali
31%
2 maalia
15%
3 maalia
8%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Kotijoukkue

Muut kirjatut pelaajat

Edvin Krupić⚽ 2
Gabriele Giacchino⚽ 1

Vierasjoukkue

Muut kirjatut pelaajat

Tian Rantaša⚽ 1

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. JeseniceMaaliEdvin Krupić
  2. JeseniceMaaliGabriele Giacchino
  3. JeseniceMaaliEdvin Krupić
  4. BeltinciMaaliTian Rantaša

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Jesenice 0 - 0 - 2 Beltinci. Maalien keskiarvo 4.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.

NK Jesenice
0 : 2
ND Beltinci
ND Beltinci
5 : 1
NK Jesenice

UKK

Mikä oli ottelun Jesenice–Beltinci tulos?

Sarjan 2. SNL ottelu päättyi Jesenice 3:1 Beltinci. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Jesenice ja Beltinci keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Jesenice voitti 0, Beltinci voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Jesenice–Beltinci?

Jesenice tekee keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden ja Beltinci 2,33. Sarjan 2. SNL keskiarvo on 2,88 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 58 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 33 prosentissa joukkueen Jesenice otteluista ja 33 prosentissa joukkueen Beltinci otteluista.

Millainen on joukkueiden Jesenice ja Beltinci nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Jesenice on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (1,33 pistettä ottelua kohden). Beltinci on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Jesenice–Beltinci vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.