Ranska - NationalStade Charles MassotTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Le Puy F.43 Auvergne - Thionville Lusitanos: ottelutilastot

Le Puy F.43 Auvergne vs Thionville Lusitanos: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Le Puy F.43 Auvergne pelasi Thionville Lusitanos-joukkuetta vastaan sarjassa National (Ranska). Ottelu pelattiin 3. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stade Charles Massot. Lopputulos: 1:0.

Nykyvire

Le Puy F.43 Auvergne: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. Thionville Lusitanos: 0-3-2, 0,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Le Puy F.43 Auvergne tekee 1,25 maalia ja päästää 1,13 maalia ottelua kohden. Thionville Lusitanos tekee 1,75 maalia ja päästää 1,63. Sarjan keskiarvo: 2,33 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Le Puy F.43 Auvergne 50 %, Thionville Lusitanos 63 %. Over 2.5: Le Puy F.43 Auvergne 38 %, Thionville Lusitanos 63 %. Sarjataso: BTTS 44 %, Over 2.5 37 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Le Puy F.43 Auvergne 1,18, Thionville Lusitanos 1,32. Laukaukset ottelua kohden: Le Puy F.43 Auvergne 10,0, Thionville Lusitanos 11,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Le Puy F.43 Auvergne 54 %, Thionville Lusitanos 45 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Le Puy F.43 Auvergne: johto puoliajalla 38 %, toisen puoliajan maalit 0,25. Thionville Lusitanos: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 1,25.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Le Puy F.43 Auvergne 31-45+ (5) ja joukkueella Thionville Lusitanos 46-60 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

National: 2,33 maalia ottelua kohden, BTTS 44 %, Over 2.5 37 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Molemmat joukkueet ovat pysyneet tappiottomina niissä otteluissa, joissa ne ovat pelanneet kotona tai vieraissa: Le Puy on voittanut 2 kolmesta kotiottelustaan ja Thionville 2 neljästä vierasottelustaan; loput ottelut ovat päättyneet tasan. Näissä otteluissa molemmat joukkueet tekevät keskimäärin 2 maalia, vaikka vieraat luovat hieman parempia maalipaikkoja — heidän xG:nsä on 1,48, kun taas kotijoukkueen lukema on 1,45. Thionville on edellä myös puolustuksen laadussa: se päästää vierasotteluissaan vastustajansa maalipaikoille, joiden keskimääräinen xG on 0,94, kun taas Le Puyn vastaava lukema kotona on 1,31. Viimeaikaiset tulokset hillitsevät kuitenkin odotuksia molempien joukkueiden osalta: kotijoukkue on voittanut 1 viidestä ottelustaan, eikä vierasjoukkue ole voittanut kertaakaan, vaan on pelannut 3 kertaa tasan. Kun joukkueiden maalintekoteho on samankaltainen ja molemmilla on vahvat saldot koti- tai vierasroolissaan, tasapeli vaikuttaa todennäköisimmältä lopputulokselta.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Viimeisissä viidessä ottelussa molemmat joukkueet onnistuivat maalinteossa 80 %:ssa peleistä, mikä on vahvempi signaali kuin liigan keskiarvo, 43 %. Le Puy teki tuona aikana keskimäärin 1,4 maalia ja päästi 1,6, kun taas Thionville teki keskimäärin 1,0 ja päästi 2,0 maalia, joten viimeaikainen vire puoltaa molempien joukkueiden maalintekoa. Vierasjoukkueen maalin puolesta puhuu myös sen vierasotteluiden 2,0 maalin keskiarvo, kun taas kotijoukkue on päästänyt kotonaan 2,5 maalia ottelua kohden. Tämän vedon suurin este on Thionvillen puolustus: joukkue on pitänyt vierasotteluissaan nollan 50 %:ssa peleistä ja päästänyt keskimäärin 0,75 maalia. Tästä huolimatta vierasjoukkueen viimeaikainen 2,0 päästetyn maalin keskiarvo ottelua kohden sekä kotijoukkueen 1,16:n xG viittaavat siihen, että Le Puylla on yhä varsin hyvät mahdollisuudet osua.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Joukkueiden keskinäisissä otteluissa on tähän mennessä tehty joka kerta vähintään 2 maalia, joten yli 1,5 maalia on vahvin signaali. Le Puy päästää keskimäärin 2,5 maalia, ja Thionville tekee 2,0 maalia; vierailla on myös korkeampi hyökkäyksen xG, 1,48 isäntien 1,16:een verrattuna. Kummankin joukkueen viidessä viime ottelussa yli 2,5 maalia on toteutunut 60 %:ssa tapauksista, vaikka sarjan keskiarvo on vain 38 %. Tämä puoltaa maaleja, mutta vähentää varmuutta korkeammalla rajalla. Ennuste yhteensä 2,85 maalista tukee valintaa yli 1,5 maalia, kun taas yli 3,5 maalia edellyttäisi jo huomattavasti tehokkaampaa ottelua.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Tasapeli tauolla on todennäköisin lähtökohta: molemmat joukkueet ovat olleet tauolla tasatilanteessa 3:ssa viimeisistä 5 ottelustaan, eikä Thionville tehnyt tuona aikana yhtään maalia ennen taukoa. Vierasjoukkueen voittoa jälkimmäisellä puoliajalla puoltavat sen keskimäärin 1,25 maalia vierasotteluiden toisilla puoliajoilla, kun taas Le Puy päästää kotonaan tässä pelin vaiheessa keskimäärin 1,5 maalia. Vieraat päästävät vierasotteluiden toisilla puoliajoilla vain 0,25 maalia ottelua kohden, mikä vaikeuttaa kotijoukkueen mahdollista takaa-ajoa. Koko vierasotteluissa Thionville tekee keskimäärin 2 maalia, ja Le Puy päästää kotonaan 2,5, joten skenaario, jossa tauolla ollaan tasatilanteessa ja vieraat voittavat myöhemmin, on vahvimmin perusteltu. Thionvillen voitottomuus viimeisissä 5 ottelussaan kuitenkin heikentää tämän valinnan varmuutta, etenkin kun 3 näistä otteluista päättyi tasapeliin.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

57Pallonhallinta (%)43
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
16Laukaukset9
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
8Laukaukset maalia kohti5
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
1.86xG1.26
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
6Kulmapotkut6
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
42Vaaralliset hyökkäykset47
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
17Rikkeet20
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
3Kortit4
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
1.25Tehdyt maalit / ottelu1.75
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
1.13Päästetyt maalit / ottelu1.63
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
54%Keskimääräinen pallonhallinta45%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
4Laukaukset maalia kohti / ottelu4.88
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

10Laukaukset ottelua kohden11
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
4Laukaukset maalia kohti4.88
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
12.5%Laukausten tehokkuus15.9%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
54%Pallonhallinta45%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
1.18Tehty xG1.32
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
1.27Päästetty xG1.18
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Laukausten laatu

Le Puy F.43 Auvergne: TasapainoinenThionville Lusitanos: Vastahyökkäävä
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)40%44%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.310.36

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Le Puy F.43 Auvergne on 33 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.8 pistettä / ottelu - Le Puy F.43 Auvergne · 0.6 pistettä / ottelu - Thionville Lusitanos

Le Puy F.43 Auvergne
LDLWL
Kauden tulosjakauma
38% W13% D50% L
Kausi (V-T-H)
3-1-4
1.25 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-1-0
Viimeiset 5 kotona
2-1-0
WDW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 1.6xG: 1.10Vastustajan xG: 1.35BTTS: 80%Over 2.5: 60%
Thionville Lusitanos
DDLDL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
38% W38% D25% L
Kausi (V-T-H)
3-3-2
1.50 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-3-2
0.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-2-0
Viimeiset 5 vieraissa
2-2-0
WWDD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.21Vastustajan xG: 1.19BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Thionville Lusitanos on 40 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.25 maalia / ottelu - Le Puy F.43 Auvergne · 1.75 maalia / ottelu - Thionville Lusitanos

Le Puy F.43 Auvergne on 44 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.13 maalia / ottelu - Le Puy F.43 Auvergne · 1.63 maalia / ottelu - Thionville Lusitanos

Le Puy F.43 Auvergne:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Le Puy F.43 Auvergne tekee maalin 75 prosentissa otteluista (6 / 8 ottelua), kun taas Thionville Lusitanos pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (2 / 8 ottelua).

Thionville Lusitanos:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Thionville Lusitanos tekee maalin 88 prosentissa otteluista (7 / 8 ottelua), kun taas Le Puy F.43 Auvergne pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (2 / 8 ottelua).

10Tehdyt maalit (kausi)14
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
9Päästetyt maalit (kausi)13
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
2.38Ottelun maalikeskiarvo3.38
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
8Päästetyt maalit (viimeiset 5)10
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali88%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
25%2 maalia50%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
13%3 maalia25%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
13%4 maalia13%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Kuinka usein päästetään vähintään...

75%1 maali75%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
38%2 maalia50%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0%3 maalia25%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0%4 maalia13%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

50%BTTS puoliajalla13%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0%BTTS molemmilla puoliskoilla13%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
25%Maali molemmilla puoliskoilla25%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

BTTS ja maalimäärä

38%Vähintään 3 maalia ja BTTS38%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää25%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
80%BTTS – viimeiset 580%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)

1. puoliaika

100%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa63%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
50%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa50%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
13%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa13%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

2. puoliaika

63%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen88%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen88%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen25%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Le Puy F.43 Auvergne on 33 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.5 pistettä / ottelu - Le Puy F.43 Auvergne · 1.13 pistettä / ottelu - Thionville Lusitanos

Le Puy F.43 Auvergne — puoliaikatilanne
38% johdossa38% tasatilanteessa25% häviöllä
Thionville Lusitanos — puoliaikatilanne
25% johdossa38% tasatilanteessa38% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.5Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.13
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
1Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.5
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0.75Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.75
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
1.75Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.25
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
25%Nollapeli ennen puoliaikaa63%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
25%Ei maalia ennen puoliaikaa63%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.13Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.5
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0.25Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.25
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0.38Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.88
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
0.63Maalien keskiarvo (2. puoliaika)2.13
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
63%Nollapeli puoliajan jälkeen38%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos
75%Ei maalia puoliajan jälkeen25%
Le Puy F.43 AuvergneThionville Lusitanos

Le Puy F.43 Auvergne — toisen puoliajan tulokset

25% W38% D38% L
12
Puoliaikapisteet
8
Puoliajan maalit
+2
Maaliero (1. puoliaika)
9
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
1.50
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 38 prosentissa otteluista ja voittaa 38 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.4

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Thionville Lusitanos — toisen puoliajan tulokset

38% W38% D25% L
9
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
12
Toisen puoliajan pisteet
+3
Maaliero (2. puoliaika)
1.13
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen152%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 38 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Le Puy F.43 Auvergne — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.200.80
Tehdyt maalit / ottelu1.20.2
Päästetyt maalit / ottelu1.00.6
Ottelun maalikeskiarvo2.20.8
1 maali100%80%
2 maalia80%0%
3 maalia20%0%
Nollapeli0%40%
Ei maalia20%80%
Maaliero+1-2
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 80% - Puoliajan maalit yhteensä: 6
Thionville Lusitanos — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.601.00
Tehdyt maalit / ottelu0.01.0
Päästetyt maalit / ottelu0.81.2
Ottelun maalikeskiarvo0.82.2
1 maali40%100%
2 maalia40%100%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia100%20%
Maaliero-4-1
Puoliaika: 0% johdossa - 60% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Le Puy F.43 Auvergne
TehdytPäästetyt
0
4
0-15
3
1
16-30
5
1
31-45
1
2
46-60
0
0
61-75
1
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (5 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

Thionville Lusitanos
TehdytPäästetyt
1
2
0-15
2
2
16-30
1
2
31-45
4
0
46-60
4
2
61-75
2
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.88
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.4 : 1.4
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
124%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
57%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
66%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
3%
0–0-riski
noin yksi 33 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Le Puy F.43 Auvergne

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.09
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.21
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-3.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.07
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.14
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
102%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
102%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.45
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.8
Myöhäiset maalit
10 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
10%

Thionville Lusitanos

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.14
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.02
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.9 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.43
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.45
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
158%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
134%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.90
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.8
Myöhäiset maalit
14 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 7 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
14%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat National:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Le Puy F.43 AuvergneLigaThionville Lusitanos
Ottelun maalikeskiarvo• 2.382.33▲ 3.38
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 50%44%▲ 63%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)• 38%37%▲ 63%
Clean sheetit▼ 25%34%▼ 25%
Maali ennen puoliaikaa▲ 100%74%▼ 63%
Maali puoliajan jälkeen▼ 63%70%▲ 88%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.33
Maalien keskiarvo ottelua kohden
44%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
37%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
34%
Clean sheetit
1.22
Kotimaalit / ottelu
1.11
Vierasmaali / ottelu
+10%
Kotihyökkäyksen etu
+9%
Kotipuolustuksen etu
+6%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
74%
1 maali
30%
2 maalia
7%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
34%
2 maalia
11%
3 maalia
4%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Thionville LusitanosKeltainen korttiJoseph Patrice William Atangana Mvondo
  2. Thionville LusitanosKeltainen korttiMohamed Karim Bouhmidi
  3. Thionville LusitanosKeltainen korttiBryan Labissiere
  4. Le Puy F.43 AuvergneKeltainen korttiMathis Carvalho
  5. Thionville LusitanosKeltainen korttiFadel Gobitaka
  6. Le Puy F.43 AuvergneKeltainen korttiEmmanuel Kouassi
  7. Thionville LusitanosVaihtoKentälle: Simon Elyan Kalambayi MukutaPois kentältä: Fadel Gobitaka
  8. Thionville LusitanosVaihtoKentälle: Gauthier LaurensPois kentältä: Bryan Labissiere
  9. Le Puy F.43 AuvergneVaihtoKentälle: Marvin EmmanuelPois kentältä: Michael Faty
  10. Le Puy F.43 AuvergneMaaliPlamedi NsingiMaalisyöttö: Anis Fatahine
  11. Le Puy F.43 AuvergneVaihtoKentälle: Wesley Gbalou ZahiboPois kentältä: Antoine Gauthier
  12. Le Puy F.43 AuvergneKeltainen korttiMarvin Emmanuel

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

UKK

Mikä oli ottelun Le Puy F.43 Auvergne–Thionville Lusitanos tulos?

Sarjan National ottelu päättyi Le Puy F.43 Auvergne 1:0 Thionville Lusitanos. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Le Puy F.43 Auvergne–Thionville Lusitanos?

Le Puy F.43 Auvergne tekee keskimäärin 1,25 maalia ottelua kohden ja Thionville Lusitanos 1,75. Sarjan National keskiarvo on 2,33 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 37 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Le Puy F.43 Auvergne otteluista ja 63 prosentissa joukkueen Thionville Lusitanos otteluista.

Millainen on joukkueiden Le Puy F.43 Auvergne ja Thionville Lusitanos nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Le Puy F.43 Auvergne on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). Thionville Lusitanos on saavuttanut 0 voittoa, 3 tasapeliä ja 2 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Le Puy F.43 Auvergne–Thionville Lusitanos vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.