Viro - MeistriliigaPärnu RannastaadionTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Vaprus - Nõmme United: ottelutilastot

Vaprus-logo
Vaprus
1 : 0puoliaika 0:0
Nõmme United-logo
Nõmme United

Vaprus vs Nõmme United: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Vaprus pelasi Nõmme United-joukkuetta vastaan sarjassa Meistriliiga (Viro). Ottelu pelattiin 5. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Pärnu Rannastaadion. Lopputulos: 1:0.

Nykyvire

Vaprus: 0-2-3, 0,40 pistettä ottelua kohden. Nõmme United: 0-0-5, 0,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Vaprus tekee 1,38 maalia ja päästää 1,92 maalia ottelua kohden. Nõmme United tekee 1,68 maalia ja päästää 2,40. Sarjan keskiarvo: 3,14 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Vaprus 71 %, Nõmme United 84 %. Over 2.5: Vaprus 67 %, Nõmme United 92 %. Sarjataso: BTTS 60 %, Over 2.5 66 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Vaprus 1,13, Nõmme United 1,47. Laukaukset ottelua kohden: Vaprus 8,5, Nõmme United 11,5. Keskimääräinen pallonhallinta: Vaprus 46 %, Nõmme United 47 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Vaprus: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,67. Nõmme United: johto puoliajalla 20 %, toisen puoliajan maalit 1,04.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Vaprus 16-30 (8) ja joukkueella Nõmme United 76-90+ (11). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Meistriliiga: 3,14 maalia ottelua kohden, BTTS 60 %, Over 2.5 66 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 6,50, BTTS 100 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Vapruksella on selkeämpi kotikenttäetu: se voittaa kotonaan 42 % otteluista, kun taas Nõmme United häviää vieraskentällä peräti 58 % otteluistaan. Isännät tekevät kotonaan keskimäärin 1,67 maalia, kun taas vieraat päästävät vieraissa peräti 2,75 maalia ottelua kohden eivätkä ole pitäneet vielä kertaakaan omaa maaliaan puhtaana. Myös maalipaikkojen laatu puhuu Vaprun puolesta, sillä Nõmme United antaa vierasotteluissa vastustajalle keskimäärin 2,18 xG:tä, kun taas isännät luovat kotonaan 1,17 xG:tä. Molempien joukkueiden otteet ovat viime aikoina ailahdelleet, mutta Vaprus on tehnyt viidessä edellisessä ottelussaan 10 maalia, kun taas Nõmme United on tehnyt vain 4 maalia ja kärsinyt 4 tappiota. Myös Vaprun puolustus on epävarma, sillä se on päästänyt kotonaan keskimäärin 1,67 maalia ottelua kohden. Siksi myös vierasjoukkueen maalinteko on realistinen skenaario, mutta kotivoitolla on paremmat mahdollisuudet.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Kauden BTTS-lukemat ovat poikkeuksellisen korkeita: Vaprus on yltänyt siihen 85 %:ssa otteluistaan ja Nõmme United 83 %:ssa, selvästi yli sarjan 59 %:n keskiarvon. Kumpikaan joukkue ei ole pitänyt vielä yhtään nollapeliä. Isännät päästävät keskimäärin 2,08 maalia ottelua kohden ja vieraat peräti 2,75. Vaprus tekee keskimäärin 2,00 maalia, ja sen 1,65:n xG-lukema sopii hyvin yhteen Nõmme Unitedin erittäin heikon puolustuksen kanssa: vastustajien keskimääräinen xG on 2,18. Vieraat ovat viimeisen viiden ottelun perusteella heikommassa vireessä, sillä he ovat tehneet vain 0,8 maalia ottelua kohden ja BTTS on toteutunut 40 %:ssa otteluista. Vaprus on kuitenkin päästänyt tänä aikana 1,6 maalia ottelua kohden ja sallinut vastustajille 2,23:n xG:n. Todennäköisin skenaario on siis edelleen se, että molemmat joukkueet tekevät maalin, vaikka vieraiden heikentynyt viimeaikainen tehokkuus vähentää vedon varmuutta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vaprus tekee keskimäärin 2,00 maalia ottelua kohden, kun taas Nõmme United päästää peräti 2,75 maalia, mikä vahvistaa selvästi kotijoukkueen maaliennustetta. Kumpikaan joukkue ei ole pitänyt kertaakaan nollapeliä, ja molemmat ovat ylittäneet 1,5 maalin rajan ottelun kokonaismaalimäärässä vähintään 92 %:ssa kauden otteluista. Viimeisissä viidessä ottelussaan Vaprus on tehnyt 10 maalia ja Nõmme United päästänyt 12, ja vierasjoukkuetta vastaan mitattu xG on ollut erittäin korkea, 2,79. Lisäperusteluna on liigan keskimääräinen 3,11 maalia ottelua kohden sekä se, että yli 2,5 maalia on syntynyt 92 %:ssa kummankin joukkueen otteluista. Siksi yli 1,5 maalia on turvallisin ja vahvin valinta.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vaprusilla on selvästi vahvempi vire: se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,0 maalia, kun taas Nõmme United on jäänyt vain 0,8 maaliin, ja vieraat hävisivät näistä viidestä ottelusta neljä. Kotijoukkue johti tauolla 40 prosentissa viidestä viime ottelustaan, kun taas Nõmme United ei johtanut kertaakaan ensimmäisen puoliajan jälkeen ja teki avausjaksolla vain 0,2 maalia ottelua kohden. Vaprusin etulyöntiaseman pitäisi kasvaa toisella puoliajalla, sillä se tekee silloin keskimäärin 1,31 maalia, kun taas vastustajat päästävät toisella puoliajalla peräti 1,58 maalia. Kotijoukkueen voittoa tukee myös tilanteiden luomisen laatu: sen keskimääräinen xG on 1,65, kun vierailla se on 1,27, ja laukauksia maalia kohti kertyy keskimäärin 4,92–3,33. Molempien joukkueiden puolustukset ovat alttiita virheille, mutta Nõmme Unitedin heikompi vire ja sen ongelmat tauon jälkeen tekevät skenaariosta, jossa Vaprus johtaa tauolla ja voittaa ottelun lopulta, todennäköisimmän.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

48Pallonhallinta (%)52
VaprusNõmme United
16Laukaukset14
VaprusNõmme United
6Laukaukset maalia kohti1
VaprusNõmme United
1.97xG1.7
VaprusNõmme United
9Kulmapotkut4
VaprusNõmme United
74Vaaralliset hyökkäykset101
VaprusNõmme United
15Rikkeet13
VaprusNõmme United
4Kortit2
VaprusNõmme United

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.38Tehdyt maalit / ottelu1.68
VaprusNõmme United
1.92Päästetyt maalit / ottelu2.4
VaprusNõmme United
46%Keskimääräinen pallonhallinta47%
VaprusNõmme United
3.46Laukaukset maalia kohti / ottelu4.16
VaprusNõmme United

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

8.5Laukaukset ottelua kohden11.48
VaprusNõmme United
3.46Laukaukset maalia kohti4.16
VaprusNõmme United
16.2%Laukausten tehokkuus14.6%
VaprusNõmme United
46%Pallonhallinta47%
VaprusNõmme United
1.13Tehty xG1.47
VaprusNõmme United
2Päästetty xG2.08
VaprusNõmme United

Laukausten laatu

Vaprus: VastahyökkääväNõmme United: Vastahyökkäävä
VaprusNõmme United
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)41%36%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.13
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.400.40

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Vaprus
LDLLD
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
33% W17% D50% L
Kausi (V-T-H)
8-4-12
1.17 pistettä / ottelu · maaliero -13
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-2-3
0.40 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
5-2-5
Viimeiset 5 kotona
2-1-2
LWWDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 2.2xG: 1.21Vastustajan xG: 2.55BTTS: 100%Over 2.5: 80%
Nõmme United
LLLLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
32% W4% D64% L
Kausi (V-T-H)
8-1-16
1.00 pistettä / ottelu · maaliero -18
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-0-5
0.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-1-7
Viimeiset 5 vieraissa
3-0-2
WWWLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 2.8xG: 1.35Vastustajan xG: 2.48BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Nõmme United on 22 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.38 maalia / ottelu - Vaprus · 1.68 maalia / ottelu - Nõmme United

Vaprus on 25 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.92 maalia / ottelu - Vaprus · 2.4 maalia / ottelu - Nõmme United

Vaprus:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Vaprus tekee maalin 83 prosentissa otteluista (20 / 24 ottelua), kun taas Nõmme United pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 25 ottelua).

Nõmme United:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Nõmme United tekee maalin 84 prosentissa otteluista (21 / 25 ottelua), kun taas Vaprus pitää maalinsa puhtaana 21 prosentissa (5 / 24 ottelua).

33Tehdyt maalit (kausi)42
VaprusNõmme United
46Päästetyt maalit (kausi)60
VaprusNõmme United
3.29Ottelun maalikeskiarvo4.08
VaprusNõmme United
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
VaprusNõmme United
11Päästetyt maalit (viimeiset 5)14
VaprusNõmme United

Kuinka usein tehdään vähintään...

83%1 maali84%
VaprusNõmme United
33%2 maalia40%
VaprusNõmme United
13%3 maalia20%
VaprusNõmme United
4%4 maalia8%
VaprusNõmme United

Kuinka usein päästetään vähintään...

79%1 maali100%
VaprusNõmme United
58%2 maalia68%
VaprusNõmme United
25%3 maalia40%
VaprusNõmme United
8%4 maalia16%
VaprusNõmme United

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

38%BTTS puoliajalla36%
VaprusNõmme United
8%BTTS molemmilla puoliskoilla4%
VaprusNõmme United
25%Maali molemmilla puoliskoilla20%
VaprusNõmme United

BTTS ja maalimäärä

67%Vähintään 3 maalia ja BTTS80%
VaprusNõmme United
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää12%
VaprusNõmme United
100%BTTS – viimeiset 560%
VaprusNõmme United

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

75%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa92%
VaprusNõmme United
54%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa60%
VaprusNõmme United
17%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa24%
VaprusNõmme United

2. puoliaika

88%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen96%
VaprusNõmme United
50%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen68%
VaprusNõmme United
17%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen40%
VaprusNõmme United

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Vaprus on 38 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.21 pistettä / ottelu - Vaprus · 0.88 pistettä / ottelu - Nõmme United

Vaprus — puoliaikatilanne
25% johdossa46% tasatilanteessa29% häviöllä
Nõmme United — puoliaikatilanne
20% johdossa28% tasatilanteessa52% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.21Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.88
VaprusNõmme United
0.71Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.64
VaprusNõmme United
0.88Päästetyt maalit (1. puoliaika)1.2
VaprusNõmme United
1.58Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.84
VaprusNõmme United
46%Nollapeli ennen puoliaikaa20%
VaprusNõmme United
42%Ei maalia ennen puoliaikaa52%
VaprusNõmme United

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.17Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.2
VaprusNõmme United
0.67Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.04
VaprusNõmme United
1.04Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.2
VaprusNõmme United
1.71Maalien keskiarvo (2. puoliaika)2.24
VaprusNõmme United
33%Nollapeli puoliajan jälkeen24%
VaprusNõmme United
50%Ei maalia puoliajan jälkeen44%
VaprusNõmme United

Vaprus — toisen puoliajan tulokset

29% W29% D42% L
29
Puoliaikapisteet
17
Puoliajan maalit
-4
Maaliero (1. puoliaika)
28
Toisen puoliajan pisteet
-9
Maaliero (2. puoliaika)
1.21
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen132%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Nõmme United — toisen puoliajan tulokset

32% W24% D44% L
22
Puoliaikapisteet
16
Puoliajan maalit
-14
Maaliero (1. puoliaika)
30
Toisen puoliajan pisteet
-4
Maaliero (2. puoliaika)
0.88
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen160%

Johtaa puoliajalla 20 prosentissa otteluista ja voittaa 32 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Vaprus — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.801.20
Tehdyt maalit / ottelu0.40.8
Päästetyt maalit / ottelu1.40.8
Ottelun maalikeskiarvo1.81.6
1 maali100%100%
2 maalia80%60%
3 maalia0%0%
Nollapeli20%20%
Ei maalia60%20%
Maaliero-50
Puoliaika: 20% johdossa - 20% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Nõmme United — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.400.80
Tehdyt maalit / ottelu0.20.4
Päästetyt maalit / ottelu1.41.4
Ottelun maalikeskiarvo1.61.8
1 maali80%100%
2 maalia60%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli20%20%
Ei maalia80%60%
Maaliero-6-5
Puoliaika: 0% johdossa - 40% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Vaprus
TehdytPäästetyt
4
8
0-15
8
5
16-30
5
8
31-45
6
11
46-60
4
9
61-75
6
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (8 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (11). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Nõmme United
TehdytPäästetyt
3
7
0-15
6
14
16-30
7
9
31-45
8
8
46-60
7
7
61-75
11
15
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (11 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (15). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.69
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.9 : 1.8
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
118%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
78%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+76%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
70%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
3%
0–0-riski
noin yksi 33 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Vaprus

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.87
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.33
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+3.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.25
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.08
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
77%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
142%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.77
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.0
Myöhäiset maalit
18 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 12 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
18%

Nõmme United

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.61
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.11
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.21
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.32
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
124%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
134%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-1.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.4
Myöhäiset maalit
26 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 7 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
26%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Meistriliiga:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

VaprusLigaNõmme United
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.293.14▲ 4.08
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 71%60%▲ 84%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)• 67%66%▲ 92%
Clean sheetit• 21%22%▼ 0%
Maali ennen puoliaikaa• 75%76%▲ 92%
Maali puoliajan jälkeen▼ 88%90%▲ 96%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.14
Maalien keskiarvo ottelua kohden
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
66%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
22%
Clean sheetit
1.79
Kotimaalit / ottelu
1.35
Vierasmaali / ottelu
+33%
Kotihyökkäyksen etu
+25%
Kotipuolustuksen etu
+6%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
76%
1 maali
46%
2 maalia
15%
3 maalia
8%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
90%
1 maali
48%
2 maalia
17%
3 maalia
7%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Nõmme UnitedVaihtoKentälle: Dacosta OwusuPois kentältä: Ivan Krasnov
  2. VaprusMaaliTristan Pajo
  3. Nõmme UnitedKeltainen korttiKevin Mätas
  4. VaprusKeltainen korttiMathias Villota
  5. VaprusVaihtoKentälle: Virgo VallikPois kentältä: Sten Jakob Viidas
  6. VaprusKeltainen korttiKevin Aloe
  7. VaprusKeltainen korttiMatthias Limberg
  8. VaprusVaihtoKentälle: Uku NõmmPois kentältä: Tristan Pajo
  9. Nõmme UnitedVaihtoKentälle: Karl LäänelaidPois kentältä: Benjamine Chisala
  10. VaprusKeltainen korttiJoosep Põder
  11. Nõmme UnitedKeltainen korttiHenri Järvelaid

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Vaprus 0 - 0 - 2 Nõmme United. Maalien keskiarvo 6.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Vaprus–Nõmme United tulos?

Sarjan Meistriliiga ottelu päättyi Vaprus 1:0 Nõmme United. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Vaprus ja Nõmme United keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Vaprus voitti 0, Nõmme United voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 6,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Vaprus–Nõmme United?

Vaprus tekee keskimäärin 1,38 maalia ottelua kohden ja Nõmme United 1,68. Sarjan Meistriliiga keskiarvo on 3,14 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 66 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 71 prosentissa joukkueen Vaprus otteluista ja 84 prosentissa joukkueen Nõmme United otteluista.

Millainen on joukkueiden Vaprus ja Nõmme United nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Vaprus on saavuttanut 0 voittoa, 2 tasapeliä ja 3 tappiota (0,40 pistettä ottelua kohden). Nõmme United on saavuttanut 0 voittoa, 0 tasapeliä ja 5 tappiota (0,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Vaprus–Nõmme United vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Vaprus–Nõmme United taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.