Češka - First LeagueMěstský stadion - Vítkovice ArénaPodaci aktualni na dan 15. listopada 2026.

Baník Ostrava - Sparta Praha: statistika utakmice

Obrazloženje:

Potpuna analiza i tip u aplikaciji

Pogledajte analizu klađenja, tip, Value Bet i potpuno obrazloženje ove utakmice.

Pogledajte analizu i tip

Baník Ostrava protiv Sparta Praha: forma, golovi i ključna statistika

O ovoj utakmici

Baník Ostrava igra protiv Sparta Praha u ligi First League (Češka). Utakmica je zakazana za 18. listopada 2026.. Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna.

Trenutačna forma

Baník Ostrava: 0-1-4, 0,20 bodova po utakmici. Sparta Praha: 3-0-2, 1,80 bodova po utakmici.

Statistika golova

Baník Ostrava postiže 0,70 i prima 1,80 golova po utakmici. Sparta Praha postiže 2,00 i prima 1,20. Prosjek lige: 2,75 golova.

BTTS i Over/Under

BTTS: Baník Ostrava 30%, Sparta Praha 40%. Over 2.5: Baník Ostrava 60%, Sparta Praha 70%. Razina lige: BTTS 50%, Over 2.5 54%.

xG, udarci i posjed

xG po utakmici: Baník Ostrava 1,36, Sparta Praha 2,03. Udarci po utakmici: Baník Ostrava 12,1, Sparta Praha 17,5. Prosječan posjed: Baník Ostrava 48%, Sparta Praha 63%.

Prvo i drugo poluvrijeme

Baník Ostrava: vodstvo na poluvremenu 30%, golovi u drugom poluvremenu 0,40. Sparta Praha: vodstvo na poluvremenu 60%, golovi u drugom poluvremenu 1,00.

Golovi po minutama

Najizraženiji povijesni interval zabijanja je 46-60 (2) za Baník Ostrava i 46-60 (5) za Sparta Praha. Riječ je o raspodjeli prošlih golova, a ne prognozi minute pogotka.

Kontekst lige

First League: 2,75 golova po utakmici, BTTS 50%, Over 2.5 54%.

Međusobni omjer

Prije ove utakmice bilo je dostupno 2 prethodnih međusobnih susreta: 0-0-2. Prosjek golova 5,00, BTTS 50%.

Prije utakmice

Kvote 1X2

(3.80)
(3.90)
(1.75)

Profil prije utakmice— što govore sezonske brojke?

Ovo je profil momčadi temeljen na sezonskim podacima i formi. Statistika tijeka utakmice prikazuje se tek nakon odigravanja susreta.

Baník OstravaSparta Praha
0.7Postignuti golovi / utakmica2
Baník OstravaSparta Praha
1.8Primljeni golovi / utakmica1.2
Baník OstravaSparta Praha
48%Prosječan posjed63%
Baník OstravaSparta Praha
3.5Udarci u okvir / utakmica6.3
Baník OstravaSparta Praha

Statistika momčadi— tko je učinkovitiji?

Usporedba napada i obrane obiju momčadi u aktualnoj sezoni.

12.1Udarci po utakmici17.5
Baník OstravaSparta Praha
3.5Udarci u okvir6.3
Baník OstravaSparta Praha
5.8%Realizacija udaraca11.4%
Baník OstravaSparta Praha
48%Posjed63%
Baník OstravaSparta Praha
1.36xG za2.03
Baník OstravaSparta Praha
1.64xG protiv1.3
Baník OstravaSparta Praha

Kvaliteta udaraca

Baník Ostrava: UravnoteženaSparta Praha: Dominantna
Baník OstravaSparta Praha
Preciznost (udarci u okvir)29%36%
Kvaliteta prilika (xG po udarcu)0.110.12
Realizacija (golovi po udarcu u okvir)0.200.32

xG po udarcu oko 0,08 obično znači udarce iz daljine; 0,15+ obično znači prilike iz kaznenog prostora. Oznaka stila temelji se na posjedu, broju udaraca i realizaciji.

* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova momčad trebala postići iz svojih prilika. Ako je stvarni broj golova iznad xG-a, realizacija je iznadprosječna; ako je ispod xG-a, prilike se promašuju.

Forma momčadi— tko je u boljoj formi?

Posljednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno te podijeljeno na utakmice kod kuće i u gostima.

Sparta Praha je 800% bolji u kategoriji forma u posljednjih 5.

0.2 bodova / utakmica - Baník Ostrava · 1.8 bodova / utakmica - Sparta Praha

Baník Ostrava
LLLDL
Bez pobjede u posljednjih 5 utakmica
Raspodjela sezonskih rezultata
30% W10% D60% L
Sezona (P-N-I)
3-1-6
1.00 bodova / utakmica · gol-razlika -11
Posljednjih 5 (P-N-I)
0-1-4
0.20 bodova / utakmica
Učinak kod kuće (W-D-L)
2-0-2
Posljednjih 5 kod kuće
2-0-2
LWWL
Prosjeci posljednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 0.6Primljeni golovi: 2.4xG: 1.49xG protivnika: 1.86BTTS: 40%Over 2.5: 80%
Sparta Praha
LLWWW
Raspodjela sezonskih rezultata
60% W0% D40% L
Sezona (P-N-I)
6-0-4
1.80 bodova / utakmica · gol-razlika +8
Posljednjih 5 (P-N-I)
3-0-2
1.80 bodova / utakmica
Učinak u gostima (W-D-L)
2-0-3
Posljednjih 5 u gostima
2-0-3
LLWLW
Prosjeci posljednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.6Primljeni golovi: 1.0xG: 2.17xG protivnika: 1.32BTTS: 20%Over 2.5: 60%

Golovi— kako obje momčadi postižu i primaju golove?

Koliko golova obje momčadi postižu i primaju te koliko često imaju Clean sheet ili ne uspiju zabiti.

Sparta Praha je 186% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.

0.7 golova / utakmica - Baník Ostrava · 2 golova / utakmica - Sparta Praha

Sparta Praha je 50% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.

1.8 golova / utakmica - Baník Ostrava · 1.2 golova / utakmica - Sparta Praha

Profil zabijanja momčadi Baník Ostrava: neujednačeno

Baník Ostrava postiže pogodak u 60% utakmica (6 od 10 utakmica), dok Sparta Praha ima Clean sheet u 40% utakmica (4 od 10 utakmica).

Profil zabijanja momčadi Sparta Praha: vrlo snažno

Sparta Praha postiže pogodak u 80% utakmica (8 od 10 utakmica), dok Baník Ostrava ima Clean sheet u 30% utakmica (3 od 10 utakmica).

7Postignuti golovi (sezona)20
Baník OstravaSparta Praha
18Primljeni golovi (sezona)12
Baník OstravaSparta Praha
2.5Prosječan broj golova u utakmici3.2
Baník OstravaSparta Praha
3Postignuti golovi (posljednjih 5)8
Baník OstravaSparta Praha
12Primljeni golovi (posljednjih 5)5
Baník OstravaSparta Praha

Koliko često postižu barem...

60%1 gol80%
Baník OstravaSparta Praha
10%2 gola60%
Baník OstravaSparta Praha
0%3 gola40%
Baník OstravaSparta Praha
0%4 gola20%
Baník OstravaSparta Praha

Koliko često primaju barem...

70%1 gol60%
Baník OstravaSparta Praha
60%2 gola40%
Baník OstravaSparta Praha
30%3 gola20%
Baník OstravaSparta Praha
20%4 gola0%
Baník OstravaSparta Praha

* Statistika uključuje domaće i gostujuće utakmice obje momčadi u aktualnoj sezoni.

Obje momčadi zabile (BTTS)— koliko često obje momčadi zabijaju?

Koliko često utakmice ovih momčadi imaju golove na obje strane u usporedbi s prosjekom lige.

Obrasci golova

0%BTTS na poluvremenu20%
Baník OstravaSparta Praha
0%BTTS u oba poluvremena0%
Baník OstravaSparta Praha
10%Zabijali u oba poluvremena60%
Baník OstravaSparta Praha

BTTS i broj golova

30%Min. 3 gola i BTTS40%
Baník OstravaSparta Praha
30%Min. 3 gola bez BTTS-a30%
Baník OstravaSparta Praha
40%BTTS – zadnjih 520%
Baník OstravaSparta Praha

Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze gol-linije?

Koliko često utakmice ovih momčadi prelaze zadane granice golova, u cijeloj utakmici i svakom poluvremenu.

1. poluvrijeme

90%Min. 1 gol prije poluvremena100%
Baník OstravaSparta Praha
20%Min. 2 gola prije poluvremena40%
Baník OstravaSparta Praha
10%Min. 3 gola prije poluvremena20%
Baník OstravaSparta Praha

2. poluvrijeme

70%Min. 1 gol nakon poluvremena80%
Baník OstravaSparta Praha
50%Min. 2 gola nakon poluvremena50%
Baník OstravaSparta Praha
10%Min. 3 gola nakon poluvremena20%
Baník OstravaSparta Praha

Poluvremena utakmice— kada momčadi češće zabijaju?

Usporedba učinka momčadi u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.

Sparta Praha je 80% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).

1 bodova / utakmica - Baník Ostrava · 1.8 bodova / utakmica - Sparta Praha

Baník Ostrava — stanje na poluvremenu
30% vode10% izjednačeno60% gube
Sparta Praha — stanje na poluvremenu
60% vode0% izjednačeno40% gube

Prije poluvremena (1. poluvrijeme)

1Bodovi po utakmici (1. poluvrijeme)1.8
Baník OstravaSparta Praha
0.3Zabijeni golovi (1. poluvrijeme)1
Baník OstravaSparta Praha
0.9Primljeni golovi (1. poluvrijeme)0.7
Baník OstravaSparta Praha
1.2Prosjek golova (1. poluvrijeme)1.7
Baník OstravaSparta Praha
40%Clean sheet prije poluvremena50%
Baník OstravaSparta Praha
70%Bez gola prije poluvremena30%
Baník OstravaSparta Praha

Nakon poluvremena (2. poluvrijeme)

0.8Bodovi po utakmici (2. poluvrijeme)2
Baník OstravaSparta Praha
0.4Zabijeni golovi (2. poluvrijeme)1
Baník OstravaSparta Praha
0.9Primljeni golovi (2. poluvrijeme)0.5
Baník OstravaSparta Praha
1.3Prosjek golova (2. poluvrijeme)1.5
Baník OstravaSparta Praha
40%Clean sheet nakon poluvremena70%
Baník OstravaSparta Praha
60%Bez gola nakon poluvremena30%
Baník OstravaSparta Praha

Baník Ostrava — rezultati drugog poluvremena

10% W50% D40% L
10
Bodovi na poluvremenu
3
Golovi na poluvremenu
-6
Gol-razlika (1. poluvrijeme)
8
Bodovi u drugom poluvremenu
-5
Gol-razlika (2. poluvrijeme)
1.00
PPG prije poluvremena
Zadržavanje vodstva100%

Vodi na poluvremenu u 30% utakmica i pobjeđuje u 30%. Pobjeđuje i u utakmicama bez vodstva na poluvremenu.

Obrana nakon poluvremena0.0

Obrana ostaje stabilna tijekom cijele utakmice.

Sparta Praha — rezultati drugog poluvremena

60% W20% D20% L
18
Bodovi na poluvremenu
10
Golovi na poluvremenu
+3
Gol-razlika (1. poluvrijeme)
20
Bodovi u drugom poluvremenu
+5
Gol-razlika (2. poluvrijeme)
1.80
PPG prije poluvremena
Zadržavanje vodstva100%

Vodi na poluvremenu u 60% utakmica i pobjeđuje u 60%. Pobjeđuje i u utakmicama bez vodstva na poluvremenu.

Obrana nakon poluvremena-0.2

Obrana ostaje stabilna tijekom cijele utakmice.

Baník Ostrava — posljednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvrijeme2. poluvrijeme
Bodovi po utakmici0.600.40
Postignuti golovi / utakmica0.20.4
Primljeni golovi / utakmica1.01.4
Prosječan broj golova u utakmici1.21.8
1 gol100%80%
2 gola20%80%
3 gola0%20%
Clean sheet20%20%
Bez gola80%60%
Gol-razlika-4-5
Poluvrijeme: 20% vode - 0% izjednačeno - 80% gube
2. poluvrijeme: 0% pobijedili - 40% izjednačeno - 60% izgubili
BTTS na poluvremenu (zadnjih 5): 0% - Ukupno golova na poluvremenu: 1
Sparta Praha — posljednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvrijeme2. poluvrijeme
Bodovi po utakmici1.802.00
Postignuti golovi / utakmica0.80.8
Primljeni golovi / utakmica0.60.4
Prosječan broj golova u utakmici1.41.2
1 gol100%80%
2 gola20%40%
3 gola20%0%
Clean sheet60%80%
Bez gola20%40%
Gol-razlika+1+2
Poluvrijeme: 60% vode - 0% izjednačeno - 40% gube
2. poluvrijeme: 60% pobijedili - 20% izjednačeno - 20% izgubili
BTTS na poluvremenu (zadnjih 5): 20% - Ukupno golova na poluvremenu: 4

* Boje u tablicama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umjerena, crvena rijetka. To je učestalost, a ne ocjena momčadi.

Golovi po minutama— kada padaju golovi?

Dijelovi utakmice u kojima obje momčadi najčešće zabijaju i primaju golove.

Baník Ostrava
ZabijenoPrimljeno
1
3
0-15
1
4
16-30
1
2
31-45
2
5
46-60
0
2
61-75
2
2
76-90

Najopasniji u minutama 46-60 (2 goals). Najviše primaju u 46-60 (5). Bilanca kasnih golova (76–90): 0.

Sparta Praha
ZabijenoPrimljeno
4
3
0-15
2
2
16-30
4
2
31-45
5
2
46-60
3
1
61-75
2
2
76-90

Najopasniji u minutama 46-60 (5 goals). Najviše primaju u 0-15 (3). Bilanca kasnih golova (76–90): 0.

* Rasponi 31–45 i 76–90 uključuju golove u sudačkoj nadoknadi.

Dodatni pokazatelji momčadi— što pokazuju xG, učinkovitost i forma?

Usporedba kvalitete prilika, rezultata i trendova na temelju odigranih utakmica u aktualnoj sezoni.

Profil utakmice

2.85
Procijenjeni golovi
napad protiv obrane protivnika
0.9 : 1.9
Procijenjena raspodjela golova
domaći : gosti
104%
Tempo u odnosu na ligu
100% = prosjek lige
35%
Obje momčadi zabile (BTTS)
prosjek sezona obje momčadi
+75%
Derbi-učinak
H2H golovi u odnosu na tipične utakmice
48%
Procjena BTTS-a
prema učestalosti zabijanja obje momčadi
8%
Rizik 0:0
otprilike 1 od 13 utakmica
0-1
Najčešći raspon golova
napad protiv obrane s obje strane

Baník Ostrava

Neto xG bilanca
Razlika između kvalitete stvorenih i dopuštenih prilika po utakmici.
-0.28
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarne gol-razlike i bilance koju sugerira xG.
-0.82
Bodovi u odnosu na igru
Usporedba osvojenih bodova i bodova koje sugerira gol-razlika momčadi.
+6.1 bod.
Učinkovitost realizacije
Pretvara li momčad prilike? Pozitivno znači da zabija više nego što sugerira kvaliteta prilika.
-0.66
Obrambena učinkovitost
Spašavaju li obrana ili vratar momčad? Pozitivno znači da prima manje nego što sugeriraju dopuštene prilike.
-0.16
Napad u odnosu na ligu
Koliko momčad zabija u usporedbi s prosjekom lige za tu ulogu. 120% znači 20% iznad prosjeka.
47%
Obrana u odnosu na ligu
Koliko momčad prima u usporedbi s prosjekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
142%
Trend forme
Uspoređuje bodove iz zadnjih 5 utakmica s prosjekom cijele sezone.
-0.80
Bolje drugo poluvrijeme?
Koliko više momčad zabija nakon poluvremena nego prije njega.
+0.1
Kasni golovi
29% golova momčadi postiže se između 76. i 90. minute. Usporedbe radi, 14% postiže se u prvih 15 minuta.
29%

Sparta Praha

Neto xG bilanca
Razlika između kvalitete stvorenih i dopuštenih prilika po utakmici.
+0.73
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarne gol-razlike i bilance koju sugerira xG.
+0.07
Bodovi u odnosu na igru
Usporedba osvojenih bodova i bodova koje sugerira gol-razlika momčadi.
-4.1 bod.
Učinkovitost realizacije
Pretvara li momčad prilike? Pozitivno znači da zabija više nego što sugerira kvaliteta prilika.
-0.03
Obrambena učinkovitost
Spašavaju li obrana ili vratar momčad? Pozitivno znači da prima manje nego što sugeriraju dopuštene prilike.
+0.10
Napad u odnosu na ligu
Koliko momčad zabija u usporedbi s prosjekom lige za tu ulogu. 120% znači 20% iznad prosjeka.
157%
Obrana u odnosu na ligu
Koliko momčad prima u usporedbi s prosjekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
81%
Trend forme
Uspoređuje bodove iz zadnjih 5 utakmica s prosjekom cijele sezone.
0.00
Bolje drugo poluvrijeme?
Koliko više momčad zabija nakon poluvremena nego prije njega.
0.0
Kasni golovi
10% golova momčadi postiže se između 76. i 90. minute. Usporedbe radi, 20% postiže se u prvih 15 minuta.
10%

* Procijenjeni ukupni broj i raspodjela golova, procjena BTTS-a, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su iz javnih sezonskih prosjeka i učestalosti za obje momčadi. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna modelska prognoza ili tip za klađenje. Preostali pokazatelji opisuju odigrane utakmice sezone.

Kontekst lige— je li ovo liga s mnogo golova?

Usporedba dviju momčadi s prosjecima lige First League.

Momčadi u odnosu na ligu

Baník OstravaLigaSparta Praha
Prosječan broj golova u utakmici▼ 2.502.75▲ 3.20
Obje momčadi zabile▼ 30%50%▼ 40%
Min. 3 gola (Over 2.5)▲ 60%54%▲ 70%
Clean sheetovi▲ 30%28%▲ 40%
Gol prije poluvremena▲ 90%79%▲ 100%
Gol nakon poluvremena▼ 70%84%▼ 80%

^ zelena = iznad prosjeka lige, ˇ crvena = ispod prosjeka lige. Prikazuje smjer odstupanja, a ne ocjenu momčadi.

2.75
Prosjek golova po utakmici
50%
Obje momčadi zabile
54%
Min. 3 gola (Over 2.5)
28%
Clean sheetovi
1.48
Domaći golovi / utakmica
1.27
Gostujući golovi / utakmica
+17%
Prednost domaćeg napada
+14%
Prednost domaće obrane
+10%
Ukupna prednost domaćeg terena
Golovi u 1. poluvremenu (cijela liga)
79%
1 gol
26%
2 gola
11%
3 gola
4%
4 gola
Golovi u 2. poluvremenu (cijela liga)
84%
1 gol
45%
2 gola
19%
3 gola
3%
4 gola

Međusobni susreti

Nedavni susreti (2): Baník Ostrava 0 - 0 - 2 Sparta Praha. Prosjek golova 5.00, obje momčadi zabile u 50% utakmica.

AC Sparta Praha
5 : 2
FC Banik Ostrava
FC Banik Ostrava
0 : 3
AC Sparta Praha

Česta pitanja

Kada igraju Baník Ostrava i Sparta Praha?

Baník Ostrava igra protiv Sparta Praha 18. listopada 2026. u ligi First League na stadionu Městský stadion - Vítkovice Aréna. Točno vrijeme početka u vašoj vremenskoj zoni prikazano je pri vrhu stranice utakmice.

Kakav je međusobni omjer Baník Ostrava i Sparta Praha?

U posljednjih 2 međusobnih utakmica Baník Ostrava je pobijedio 0 puta, Sparta Praha 2 puta, a 0 utakmica završilo je neodlučeno. U tim utakmicama prosječno je bilo 5,00 golova, a obje momčadi dale su gol u 50% njih.

Što statistika golova pokazuje prije utakmice Baník Ostrava protiv Sparta Praha?

Baník Ostrava prosječno postiže 0,70 golova po utakmici, a Sparta Praha 2,00. Prosjek lige First League iznosi 2,75 golova, a Over 2.5 javlja se u 54% utakmica. BTTS se javlja u 30% utakmica momčadi Baník Ostrava i 40% utakmica momčadi Sparta Praha.

Kakva je aktualna forma momčadi Baník Ostrava i Sparta Praha?

U posljednjih pet utakmica Baník Ostrava ima 0 pobjeda, 1 remija i 4 poraza (0,20 bodova po utakmici). Sparta Praha ima 3 pobjeda, 0 remija i 2 poraza (1,80 bodova po utakmici).

Gdje mogu pronaći prognozu i potpunu analizu utakmice Baník Ostrava protiv Sparta Praha?

Statistika utakmice ovdje je javno dostupna, a potpuna analiza klađenja i preporučena prognoza u aplikaciji NoFluffPicks.