Sjedinjene Američke Države - MLSPodaci aktualni na dan 15. listopada 2026.

Columbus Crew - Charlotte: statistika utakmice

Obrazloženje:

Potpuna analiza i tip u aplikaciji

Pogledajte analizu klađenja, tip, Value Bet i potpuno obrazloženje ove utakmice.

Pogledajte analizu i tip

Columbus Crew protiv Charlotte: forma, golovi i ključna statistika

O ovoj utakmici

Columbus Crew igra protiv Charlotte u ligi MLS (Sjedinjene Američke Države). Utakmica je zakazana za 14. listopada 2026..

Trenutačna forma

Columbus Crew: 2-0-3, 1,20 bodova po utakmici. Charlotte: 3-1-1, 2,00 bodova po utakmici.

Statistika golova

Columbus Crew postiže 1,46 i prima 1,64 golova po utakmici. Charlotte postiže 1,79 i prima 1,43. Prosjek lige: 3,26 golova.

BTTS i Over/Under

BTTS: Columbus Crew 71%, Charlotte 68%. Over 2.5: Columbus Crew 71%, Charlotte 68%. Razina lige: BTTS 64%, Over 2.5 64%.

xG, udarci i posjed

xG po utakmici: Columbus Crew 1,51, Charlotte 1,40. Udarci po utakmici: Columbus Crew 12,5, Charlotte 11,7. Prosječan posjed: Columbus Crew 56%, Charlotte 46%.

Prvo i drugo poluvrijeme

Columbus Crew: vodstvo na poluvremenu 36%, golovi u drugom poluvremenu 0,68. Charlotte: vodstvo na poluvremenu 39%, golovi u drugom poluvremenu 1,00.

Golovi po minutama

Najizraženiji povijesni interval zabijanja je 31-45+ (10) za Columbus Crew i 16-30 (10) za Charlotte. Riječ je o raspodjeli prošlih golova, a ne prognozi minute pogotka.

Kontekst lige

MLS: 3,26 golova po utakmici, BTTS 64%, Over 2.5 64%.

Međusobni omjer

Prije ove utakmice bilo je dostupno 1 prethodnih međusobnih susreta: 0-0-1. Prosjek golova 4,00, BTTS 100%.

Prije utakmice

Kvote 1X2

(2.10)
(3.86)
(3.40)

Profil prije utakmice— što govore sezonske brojke?

Ovo je profil momčadi temeljen na sezonskim podacima i formi. Statistika tijeka utakmice prikazuje se tek nakon odigravanja susreta.

Columbus CrewCharlotte
1.46Postignuti golovi / utakmica1.79
Columbus CrewCharlotte
1.64Primljeni golovi / utakmica1.43
Columbus CrewCharlotte
56%Prosječan posjed46%
Columbus CrewCharlotte
4.32Udarci u okvir / utakmica4.96
Columbus CrewCharlotte

Statistika momčadi— tko je učinkovitiji?

Usporedba napada i obrane obiju momčadi u aktualnoj sezoni.

12.46Udarci po utakmici11.68
Columbus CrewCharlotte
4.32Udarci u okvir4.96
Columbus CrewCharlotte
11.7%Realizacija udaraca15.3%
Columbus CrewCharlotte
56%Posjed46%
Columbus CrewCharlotte
1.51xG za1.4
Columbus CrewCharlotte
1.3xG protiv1.8
Columbus CrewCharlotte

Kvaliteta udaraca

Columbus Crew: UravnoteženaCharlotte: Kontranapadačka
Columbus CrewCharlotte
Preciznost (udarci u okvir)35%42%
Kvaliteta prilika (xG po udarcu)0.120.12
Realizacija (golovi po udarcu u okvir)0.340.36

xG po udarcu oko 0,08 obično znači udarce iz daljine; 0,15+ obično znači prilike iz kaznenog prostora. Oznaka stila temelji se na posjedu, broju udaraca i realizaciji.

* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova momčad trebala postići iz svojih prilika. Ako je stvarni broj golova iznad xG-a, realizacija je iznadprosječna; ako je ispod xG-a, prilike se promašuju.

Forma momčadi— tko je u boljoj formi?

Posljednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno te podijeljeno na utakmice kod kuće i u gostima.

Charlotte je 67% bolji u kategoriji forma u posljednjih 5.

1.2 bodova / utakmica - Columbus Crew · 2 bodova / utakmica - Charlotte

Columbus Crew
LLWWL
Raspodjela sezonskih rezultata
29% W18% D54% L
Sezona (P-N-I)
8-5-15
1.04 bodova / utakmica · gol-razlika -5
Posljednjih 5 (P-N-I)
2-0-3
1.20 bodova / utakmica
Učinak kod kuće (W-D-L)
6-2-6
Posljednjih 5 kod kuće
2-0-3
LLWLW
Prosjeci posljednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 1.4Primljeni golovi: 1.4xG: 1.91xG protivnika: 1.40BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Charlotte
WDWLW
Raspodjela sezonskih rezultata
46% W25% D29% L
Sezona (P-N-I)
13-7-8
1.64 bodova / utakmica · gol-razlika +10
Posljednjih 5 (P-N-I)
3-1-1
2.00 bodova / utakmica
Učinak u gostima (W-D-L)
5-3-5
Posljednjih 5 u gostima
3-2-0
DWWDW
Prosjeci posljednjih 5 utakmica
Postignuti golovi: 2.0Primljeni golovi: 1.6xG: 1.44xG protivnika: 2.48BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Golovi— kako obje momčadi postižu i primaju golove?

Koliko golova obje momčadi postižu i primaju te koliko često imaju Clean sheet ili ne uspiju zabiti.

Charlotte je 23% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.

1.46 golova / utakmica - Columbus Crew · 1.79 golova / utakmica - Charlotte

Charlotte je 15% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.

1.64 golova / utakmica - Columbus Crew · 1.43 golova / utakmica - Charlotte

Profil zabijanja momčadi Columbus Crew: vrlo snažno

Columbus Crew postiže pogodak u 86% utakmica (24 od 28 utakmica), dok Charlotte ima Clean sheet u 18% utakmica (5 od 28 utakmica).

Profil zabijanja momčadi Charlotte: vrlo snažno

Charlotte postiže pogodak u 79% utakmica (22 od 28 utakmica), dok Columbus Crew ima Clean sheet u 18% utakmica (5 od 28 utakmica).

41Postignuti golovi (sezona)50
Columbus CrewCharlotte
46Primljeni golovi (sezona)40
Columbus CrewCharlotte
3.11Prosječan broj golova u utakmici3.21
Columbus CrewCharlotte
7Postignuti golovi (posljednjih 5)10
Columbus CrewCharlotte
7Primljeni golovi (posljednjih 5)8
Columbus CrewCharlotte

Koliko često postižu barem...

86%1 gol79%
Columbus CrewCharlotte
54%2 gola61%
Columbus CrewCharlotte
7%3 gola29%
Columbus CrewCharlotte
0%4 gola4%
Columbus CrewCharlotte

Koliko često primaju barem...

82%1 gol82%
Columbus CrewCharlotte
54%2 gola36%
Columbus CrewCharlotte
29%3 gola18%
Columbus CrewCharlotte
0%4 gola7%
Columbus CrewCharlotte

* Statistika uključuje domaće i gostujuće utakmice obje momčadi u aktualnoj sezoni.

Obje momčadi zabile (BTTS)— koliko često obje momčadi zabijaju?

Koliko često utakmice ovih momčadi imaju golove na obje strane u usporedbi s prosjekom lige.

Obrasci golova

32%BTTS na poluvremenu32%
Columbus CrewCharlotte
7%BTTS u oba poluvremena11%
Columbus CrewCharlotte
29%Zabijali u oba poluvremena39%
Columbus CrewCharlotte

BTTS i broj golova

64%Min. 3 gola i BTTS64%
Columbus CrewCharlotte
7%Min. 3 gola bez BTTS-a4%
Columbus CrewCharlotte
60%BTTS – zadnjih 580%
Columbus CrewCharlotte

Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze gol-linije?

Koliko često utakmice ovih momčadi prelaze zadane granice golova, u cijeloj utakmici i svakom poluvremenu.

1. poluvrijeme

82%Min. 1 gol prije poluvremena75%
Columbus CrewCharlotte
46%Min. 2 gola prije poluvremena46%
Columbus CrewCharlotte
25%Min. 3 gola prije poluvremena21%
Columbus CrewCharlotte

2. poluvrijeme

86%Min. 1 gol nakon poluvremena79%
Columbus CrewCharlotte
43%Min. 2 gola nakon poluvremena54%
Columbus CrewCharlotte
14%Min. 3 gola nakon poluvremena29%
Columbus CrewCharlotte

Poluvremena utakmice— kada momčadi češće zabijaju?

Usporedba učinka momčadi u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.

Charlotte je 15% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).

1.36 bodova / utakmica - Columbus Crew · 1.57 bodova / utakmica - Charlotte

Columbus Crew — stanje na poluvremenu
36% vode29% izjednačeno36% gube
Charlotte — stanje na poluvremenu
39% vode39% izjednačeno21% gube

Prije poluvremena (1. poluvrijeme)

1.36Bodovi po utakmici (1. poluvrijeme)1.57
Columbus CrewCharlotte
0.79Zabijeni golovi (1. poluvrijeme)0.79
Columbus CrewCharlotte
0.79Primljeni golovi (1. poluvrijeme)0.64
Columbus CrewCharlotte
1.57Prosjek golova (1. poluvrijeme)1.43
Columbus CrewCharlotte
50%Clean sheet prije poluvremena50%
Columbus CrewCharlotte
36%Bez gola prije poluvremena43%
Columbus CrewCharlotte

Nakon poluvremena (2. poluvrijeme)

1.07Bodovi po utakmici (2. poluvrijeme)1.43
Columbus CrewCharlotte
0.68Zabijeni golovi (2. poluvrijeme)1
Columbus CrewCharlotte
0.86Primljeni golovi (2. poluvrijeme)0.79
Columbus CrewCharlotte
1.54Prosjek golova (2. poluvrijeme)1.79
Columbus CrewCharlotte
36%Clean sheet nakon poluvremena43%
Columbus CrewCharlotte
50%Bez gola nakon poluvremena39%
Columbus CrewCharlotte

Columbus Crew — rezultati drugog poluvremena

25% W32% D43% L
38
Bodovi na poluvremenu
22
Golovi na poluvremenu
0
Gol-razlika (1. poluvrijeme)
30
Bodovi u drugom poluvremenu
-5
Gol-razlika (2. poluvrijeme)
1.36
PPG prije poluvremena
Zadržavanje vodstva81%

Vodi na poluvremenu u 36% utakmica i pobjeđuje u 29%. Obično zadržava vodstvo do kraja utakmice.

Obrana nakon poluvremena+0.1

Obrana ostaje stabilna tijekom cijele utakmice.

Charlotte — rezultati drugog poluvremena

36% W36% D29% L
44
Bodovi na poluvremenu
22
Golovi na poluvremenu
+4
Gol-razlika (1. poluvrijeme)
40
Bodovi u drugom poluvremenu
+6
Gol-razlika (2. poluvrijeme)
1.57
PPG prije poluvremena
Zadržavanje vodstva118%

Vodi na poluvremenu u 39% utakmica i pobjeđuje u 46%. Pobjeđuje i u utakmicama bez vodstva na poluvremenu.

Obrana nakon poluvremena+0.2

Prima 0.2 više golova po utakmici nakon poluvremena — obrana slabi u drugom dijelu.

Columbus Crew — posljednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvrijeme2. poluvrijeme
Bodovi po utakmici0.602.00
Postignuti golovi / utakmica0.41.0
Primljeni golovi / utakmica1.00.4
Prosječan broj golova u utakmici1.41.4
1 gol60%100%
2 gola60%40%
3 gola20%0%
Clean sheet40%60%
Bez gola60%20%
Gol-razlika-3+3
Poluvrijeme: 0% vode - 60% izjednačeno - 40% gube
2. poluvrijeme: 60% pobijedili - 20% izjednačeno - 20% izgubili
BTTS na poluvremenu (zadnjih 5): 40% - Ukupno golova na poluvremenu: 2
Charlotte — posljednjih pet utakmica po poluvremenima
1. poluvrijeme2. poluvrijeme
Bodovi po utakmici1.601.40
Postignuti golovi / utakmica0.81.2
Primljeni golovi / utakmica0.61.0
Prosječan broj golova u utakmici1.42.2
1 gol80%100%
2 gola40%60%
3 gola20%40%
Clean sheet40%20%
Bez gola40%20%
Gol-razlika+1+1
Poluvrijeme: 40% vode - 40% izjednačeno - 20% gube
2. poluvrijeme: 40% pobijedili - 20% izjednačeno - 40% izgubili
BTTS na poluvremenu (zadnjih 5): 40% - Ukupno golova na poluvremenu: 4

* Boje u tablicama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umjerena, crvena rijetka. To je učestalost, a ne ocjena momčadi.

Golovi po minutama— kada padaju golovi?

Dijelovi utakmice u kojima obje momčadi najčešće zabijaju i primaju golove.

Columbus Crew
ZabijenoPrimljeno
6
9
0-15
6
7
16-30
10
6
31-45
8
5
46-60
4
7
61-75
7
12
76-90

Najopasniji u minutama 31-45 (10 goals). Najviše primaju u 76-90 (12). Bilanca kasnih golova (76–90): -5 - završne faze su slabost.

Charlotte
ZabijenoPrimljeno
7
7
0-15
10
6
16-30
5
5
31-45
8
8
46-60
10
5
61-75
10
9
76-90

Najopasniji u minutama 16-30 (10 goals). Najviše primaju u 76-90 (9). Bilanca kasnih golova (76–90): +1 - dobivaju završne faze.

* Rasponi 31–45 i 76–90 uključuju golove u sudačkoj nadoknadi.

Dodatni pokazatelji momčadi— što pokazuju xG, učinkovitost i forma?

Usporedba kvalitete prilika, rezultata i trendova na temelju odigranih utakmica u aktualnoj sezoni.

Profil utakmice

3.16
Procijenjeni golovi
napad protiv obrane protivnika
1.4 : 1.7
Procijenjena raspodjela golova
domaći : gosti
97%
Tempo u odnosu na ligu
100% = prosjek lige
70%
Obje momčadi zabile (BTTS)
prosjek sezona obje momčadi
+27%
Derbi-učinak
H2H golovi u odnosu na tipične utakmice
68%
Procjena BTTS-a
prema učestalosti zabijanja obje momčadi
3%
Rizik 0:0
otprilike 1 od 33 utakmica
2-3
Najčešći raspon golova
napad protiv obrane s obje strane

Columbus Crew

Neto xG bilanca
Razlika između kvalitete stvorenih i dopuštenih prilika po utakmici.
+0.21
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarne gol-razlike i bilance koju sugerira xG.
-0.39
Bodovi u odnosu na igru
Usporedba osvojenih bodova i bodova koje sugerira gol-razlika momčadi.
-8.2 bod.
Učinkovitost realizacije
Pretvara li momčad prilike? Pozitivno znači da zabija više nego što sugerira kvaliteta prilika.
-0.05
Obrambena učinkovitost
Spašavaju li obrana ili vratar momčad? Pozitivno znači da prima manje nego što sugeriraju dopuštene prilike.
-0.34
Napad u odnosu na ligu
Koliko momčad zabija u usporedbi s prosjekom lige za tu ulogu. 120% znači 20% iznad prosjeka.
79%
Obrana u odnosu na ligu
Koliko momčad prima u usporedbi s prosjekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
117%
Trend forme
Uspoređuje bodove iz zadnjih 5 utakmica s prosjekom cijele sezone.
+0.16
Bolje drugo poluvrijeme?
Koliko više momčad zabija nakon poluvremena nego prije njega.
-0.1
Kasni golovi
17% golova momčadi postiže se između 76. i 90. minute. Usporedbe radi, 15% postiže se u prvih 15 minuta.
17%

Charlotte

Neto xG bilanca
Razlika između kvalitete stvorenih i dopuštenih prilika po utakmici.
-0.40
Rezultati u odnosu na xG
Razlika između stvarne gol-razlike i bilance koju sugerira xG.
+0.76
Bodovi u odnosu na igru
Usporedba osvojenih bodova i bodova koje sugerira gol-razlika momčadi.
-5.2 bod.
Učinkovitost realizacije
Pretvara li momčad prilike? Pozitivno znači da zabija više nego što sugerira kvaliteta prilika.
+0.39
Obrambena učinkovitost
Spašavaju li obrana ili vratar momčad? Pozitivno znači da prima manje nego što sugeriraju dopuštene prilike.
+0.37
Napad u odnosu na ligu
Koliko momčad zabija u usporedbi s prosjekom lige za tu ulogu. 120% znači 20% iznad prosjeka.
128%
Obrana u odnosu na ligu
Koliko momčad prima u usporedbi s prosjekom lige. 80% znači 20% manje primljenih golova.
77%
Trend forme
Uspoređuje bodove iz zadnjih 5 utakmica s prosjekom cijele sezone.
+0.36
Bolje drugo poluvrijeme?
Koliko više momčad zabija nakon poluvremena nego prije njega.
+0.2
Kasni golovi
20% golova momčadi postiže se između 76. i 90. minute. Usporedbe radi, 14% postiže se u prvih 15 minuta.
20%

* Procijenjeni ukupni broj i raspodjela golova, procjena BTTS-a, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su iz javnih sezonskih prosjeka i učestalosti za obje momčadi. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna modelska prognoza ili tip za klađenje. Preostali pokazatelji opisuju odigrane utakmice sezone.

Kontekst lige— je li ovo liga s mnogo golova?

Usporedba dviju momčadi s prosjecima lige MLS.

Momčadi u odnosu na ligu

Columbus CrewLigaCharlotte
Prosječan broj golova u utakmici▼ 3.113.26• 3.21
Obje momčadi zabile▲ 71%64%▲ 68%
Min. 3 gola (Over 2.5)▲ 71%64%▲ 68%
Clean sheetovi▼ 18%20%▼ 18%
Gol prije poluvremena▲ 82%78%▼ 75%
Gol nakon poluvremena▲ 86%82%▼ 79%

^ zelena = iznad prosjeka lige, ˇ crvena = ispod prosjeka lige. Prikazuje smjer odstupanja, a ne ocjenu momčadi.

3.26
Prosjek golova po utakmici
64%
Obje momčadi zabile
64%
Min. 3 gola (Over 2.5)
20%
Clean sheetovi
1.85
Domaći golovi / utakmica
1.40
Gostujući golovi / utakmica
+32%
Prednost domaćeg napada
+24%
Prednost domaće obrane
+18%
Ukupna prednost domaćeg terena
Golovi u 1. poluvremenu (cijela liga)
78%
1 gol
43%
2 gola
19%
3 gola
6%
4 gola
Golovi u 2. poluvremenu (cijela liga)
82%
1 gol
54%
2 gola
24%
3 gola
11%
4 gola

Međusobni susreti

Prethodni susret: Columbus Crew 0 - 0 - 1 Charlotte. Prosjek golova 4.00, obje momčadi zabile u 100% utakmica.

Česta pitanja

Kada igraju Columbus Crew i Charlotte?

Columbus Crew igra protiv Charlotte 14. listopada 2026. u ligi MLS. Točno vrijeme početka u vašoj vremenskoj zoni prikazano je pri vrhu stranice utakmice.

Što statistika golova pokazuje prije utakmice Columbus Crew protiv Charlotte?

Columbus Crew prosječno postiže 1,46 golova po utakmici, a Charlotte 1,79. Prosjek lige MLS iznosi 3,26 golova, a Over 2.5 javlja se u 64% utakmica. BTTS se javlja u 71% utakmica momčadi Columbus Crew i 68% utakmica momčadi Charlotte.

Kakva je aktualna forma momčadi Columbus Crew i Charlotte?

U posljednjih pet utakmica Columbus Crew ima 2 pobjeda, 0 remija i 3 poraza (1,20 bodova po utakmici). Charlotte ima 3 pobjeda, 1 remija i 1 poraza (2,00 bodova po utakmici).

Gdje mogu pronaći prognozu i potpunu analizu utakmice Columbus Crew protiv Charlotte?

Ova stranica objašnjava statistički kontekst: formu, međusobni omjer, golove, BTTS i Over/Under. Prognoza, Value Bet i potpuno obrazloženje dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.