Galatasaray - Göztepe: statistika utakmice
Galatasaray protiv Göztepe: forma, golovi i ključna statistika
O ovoj utakmici
Galatasaray je igrao protiv Göztepe u ligi Süper Lig (Turska). Utakmica je odigrana 29. kolovoza 2026.. Stadion: Rams Global Stadium. Konačni rezultat: 3:2.
Trenutačna forma
Galatasaray: 1-1-0, 2,00 bodova po utakmici. Göztepe: 0-1-1, 0,50 bodova po utakmici.
Statistika golova
Galatasaray postiže 3,00 i prima 1,00 golova po utakmici. Göztepe postiže 1,50 i prima 2,00. Prosjek lige: 2,50 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: Galatasaray 50%, Göztepe 50%. Over 2.5: Galatasaray 100%, Göztepe 50%. Razina lige: BTTS 45%, Over 2.5 40%.
xG, udarci i posjed
xG po utakmici: Galatasaray 2,51, Göztepe 1,95. Udarci po utakmici: Galatasaray 24,0, Göztepe 18,0. Prosječan posjed: Galatasaray 58%, Göztepe 41%.
Prvo i drugo poluvrijeme
Galatasaray: vodstvo na poluvremenu 50%, golovi u drugom poluvremenu 1,50. Göztepe: vodstvo na poluvremenu 0%, golovi u drugom poluvremenu 1,00.
Golovi po minutama
Najizraženiji povijesni interval zabijanja je 76-90+ (2) za Galatasaray i 0-15 (1) za Göztepe. Riječ je o raspodjeli prošlih golova, a ne prognozi minute pogotka.
Kontekst lige
Süper Lig: 2,50 golova po utakmici, BTTS 45%, Over 2.5 40%.
Međusobni omjer
Prije ove utakmice bilo je dostupno 2 prethodnih međusobnih susreta: 2-0-0. Prosjek golova 4,00, BTTS 100%.
Arhivirana analiza prije utakmice
Ova je analiza pripremljena prije početka utakmice. Zaključci se temelje samo na informacijama dostupnima prije utakmice i ne uključuju konačni rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opća analiza utakmice
Galatasaray ima jasnu prednost u stvaranju prilika kod kuće: u prosjeku upućuje 38 udaraca, od kojih je 13 u okvir vrata, uz xG od 3,90. Göztepe u gostima stvara znatno manje prilika, s 20 udaraca, od kojih je 7 u okvir vrata, dok njegov prosječni xG iznosi 1,96. Domaćini također dominiraju u posjedu lopte, s 64% naspram 31% gostiju, što bi trebalo rezultirati dugim razdobljima kontrole utakmice. Obrana Göztepea u gostima ipak u prosjeku prima 3 gola i protivnicima dopušta xG od 1,95, zbog čega ofenzivni intenzitet Galatasaraya predstavlja značajnu prednost. Obje su momčadi remizirale u jedinoj dosadašnjoj utakmici u odgovarajućoj kombinaciji domaćin–gost, ali veća kvaliteta prilika koje stvaraju domaćini upućuje na njihovu pobjedu.
Pogledajte statistički pregledBTTS – hoće li obje momčadi zabiti?
Signal za to da će obje momčadi postići pogodak dodatno potvrđuje njihova forma u posljednjih 5 utakmica: Galatasaray i Göztepe imali su BTTS u 60% susreta, dok su u prosjeku primali 2,0 odnosno 1,8 pogodaka. Domaćin stvara prilike u vrijednosti od 1,98 xG po utakmici, a Göztepe 1,92 xG, što ukazuje na stvarni napadački potencijal s obje strane. Prema sezonskim podacima za gostujuće utakmice, Göztepe u prosjeku postiže 3,0 pogotka, prima 3,0 i ima BTTS od 100%, uz 0% utakmica bez primljenog pogotka. Galatasaray doduše ima povoljniji obrambeni xG kod kuće, koji iznosi 0,98, no u posljednje je vrijeme protivnicima dopuštao 1,91 xG te je primio 10 pogodaka u 5 susreta. Iako je ligaški prosjek za BTTS samo 39%, trenutačni profili obiju momčadi jasno više pogoduju scenariju u kojem svaka postiže barem jedan pogodak.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under – analiza golova
U posljednjih pet utakmica Galatasaray je bilježio prosječno 4,0 gola, budući da je momčad postizala 2,0 i primala 2,0 pogotka po susretu. Göztepe je u istom razdoblju prosječno postizao 1,2, a primao 1,8 pogodaka, što ukupno iznosi 3,0 gola po utakmici. Ofenzivni potencijal obje momčadi potvrđuje xG: 1,98 za domaćine i 1,92 za goste, uz primljeni xG od 1,91 odnosno 1,43. Galatasaray je imao više od 2,5 gola u svih 5 posljednjih utakmica, a Göztepe u 60% njih, stoga je više od 1,5 gola najjači i najstabilniji izbor.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT – scenarij poluvremena i konačnog rezultata
Najjači scenarij je neriješeno na poluvremenu i pobjeda Galatasaraya na kraju utakmice, jer su domaćini u posljednjih 5 susreta imali neriješen rezultat nakon 45 minuta u 60% slučajeva, a zatim su u drugom poluvremenu u prosjeku postizali 1,0 pogodak. Ofenzivni potencijal Galatasaraya potvrđuju prosječni xG od 1,94 i 16 udaraca po utakmici, dok Göztepe protivnicima dopušta xG od 1,95. Gosti doduše u prosjeku upućuju 20 udaraca i 7 udaraca u okvir po susretu, ali njihov posljednji prosjek postignutih pogodaka iznosi samo 1,2, a nakon odmora svega 0,6 pogodaka. U drugim poluvremenima domaćini su ostvarivali pozitivan bodovni učinak od 1,2 po utakmici, dok je Göztepe imao samo 0,8, a gosti su taj dio igre gubili u 60% posljednjih nastupa. Podaci iz aktualnog, vrlo malog uzorka utakmica ove sezone ekstremni su, stoga veću težinu imaju izjednačen početak i prednost Galatasaraya koja proizlazi iz kvalitete stvorenih prilika u kasnijoj fazi utakmice.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil prije utakmice— što govore sezonske brojke?
Ovo je profil momčadi temeljen na sezonskim podacima i formi. Statistika tijeka utakmice prikazuje se tek nakon odigravanja susreta.
Statistika momčadi— tko je učinkovitiji?
Usporedba napada i obrane obiju momčadi u aktualnoj sezoni.
Kvaliteta udaraca
| Galatasaray | Göztepe | |
|---|---|---|
| Preciznost (udarci u okvir) | 35% | 36% |
| Kvaliteta prilika (xG po udarcu) | 0.10 | 0.11 |
| Realizacija (golovi po udarcu u okvir) | 0.35 | 0.23 |
xG po udarcu oko 0,08 obično znači udarce iz daljine; 0,15+ obično znači prilike iz kaznenog prostora. Oznaka stila temelji se na posjedu, broju udaraca i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova momčad trebala postići iz svojih prilika. Ako je stvarni broj golova iznad xG-a, realizacija je iznadprosječna; ako je ispod xG-a, prilike se promašuju.
Forma momčadi— tko je u boljoj formi?
Posljednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno te podijeljeno na utakmice kod kuće i u gostima.
Galatasaray je 300% bolji u kategoriji forma u posljednjih 5.
2 bodova / utakmica - Galatasaray · 0.5 bodova / utakmica - Göztepe
Golovi— kako obje momčadi postižu i primaju golove?
Koliko golova obje momčadi postižu i primaju te koliko često imaju Clean sheet ili ne uspiju zabiti.
Galatasaray je 100% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.
3 golova / utakmica - Galatasaray · 1.5 golova / utakmica - Göztepe
Galatasaray je 100% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.
1 golova / utakmica - Galatasaray · 2 golova / utakmica - Göztepe
Galatasaray postiže pogodak u 100% utakmica (2 od 2 utakmica), dok Göztepe ima Clean sheet u 0% utakmica (0 od 2 utakmica).
Göztepe postiže pogodak u 50% utakmica (1 od 2 utakmica), dok Galatasaray ima Clean sheet u 50% utakmica (1 od 2 utakmica).
Koliko često postižu barem...
Koliko često primaju barem...
* Statistika uključuje domaće i gostujuće utakmice obje momčadi u aktualnoj sezoni.
Obje momčadi zabile (BTTS)— koliko često obje momčadi zabijaju?
Koliko često utakmice ovih momčadi imaju golove na obje strane u usporedbi s prosjekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze gol-linije?
Koliko često utakmice ovih momčadi prelaze zadane granice golova, u cijeloj utakmici i svakom poluvremenu.
Cijela utakmica – usporedba momčadi (Over)
Over / Under - Galatasaray
Over / Under - Göztepe
1. poluvrijeme
2. poluvrijeme
Poluvremena utakmice— kada momčadi češće zabijaju?
Usporedba učinka momčadi u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Galatasaray je 300% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).
2 bodova / utakmica - Galatasaray · 0.5 bodova / utakmica - Göztepe
Prije poluvremena (1. poluvrijeme)
Nakon poluvremena (2. poluvrijeme)
Galatasaray — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 50% utakmica i pobjeđuje u 50%. Pobjeđuje i u utakmicama bez vodstva na poluvremenu.
Prima 1.0 više golova po utakmici nakon poluvremena — obrana slabi u drugom dijelu.
Göztepe — rezultati drugog poluvremena
Obrana ostaje stabilna tijekom cijele utakmice.
| 1. poluvrijeme | 2. poluvrijeme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 2.00 | 2.00 |
| Postignuti golovi / utakmica | 1.5 | 1.5 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.0 | 1.0 |
| Prosječan broj golova u utakmici | 1.5 | 2.5 |
| 1 gol | 50% | 100% |
| 2 gola | 50% | 50% |
| 3 gola | 50% | 50% |
| Clean sheet | 100% | 50% |
| Bez gola | 50% | 0% |
| Gol-razlika | +3 | +1 |
| 1. poluvrijeme | 2. poluvrijeme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 0.50 | 1.50 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.5 | 1.0 |
| Primljeni golovi / utakmica | 1.0 | 1.0 |
| Prosječan broj golova u utakmici | 1.5 | 2.0 |
| 1 gol | 50% | 100% |
| 2 gola | 50% | 50% |
| 3 gola | 50% | 50% |
| Clean sheet | 50% | 0% |
| Bez gola | 50% | 50% |
| Gol-razlika | -1 | 0 |
* Boje u tablicama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umjerena, crvena rijetka. To je učestalost, a ne ocjena momčadi.
Golovi po minutama— kada padaju golovi?
Dijelovi utakmice u kojima obje momčadi najčešće zabijaju i primaju golove.
Najopasniji u minutama 76-90 (2 goals). Najviše primaju u 46-60 (1). Bilanca kasnih golova (76–90): +2 - dobivaju završne faze.
Najopasniji u minutama 0-15 (1 goal). Najviše primaju u 16-30 (1). Bilanca kasnih golova (76–90): -1 - završne faze su slabost.
* Rasponi 31–45 i 76–90 uključuju golove u sudačkoj nadoknadi.
Dodatni pokazatelji momčadi— što pokazuju xG, učinkovitost i forma?
Usporedba kvalitete prilika, rezultata i trendova na temelju odigranih utakmica u aktualnoj sezoni.
Profil utakmice
Galatasaray
Göztepe
* Procijenjeni ukupni broj i raspodjela golova, procjena BTTS-a, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su iz javnih sezonskih prosjeka i učestalosti za obje momčadi. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna modelska prognoza ili tip za klađenje. Preostali pokazatelji opisuju odigrane utakmice sezone.
Kontekst lige— je li ovo liga s mnogo golova?
Usporedba dviju momčadi s prosjecima lige Süper Lig.
Momčadi u odnosu na ligu
| Galatasaray | Liga | Göztepe | |
|---|---|---|---|
| Prosječan broj golova u utakmici | ▲ 4.00 | 2.50 | ▲ 3.50 |
| Obje momčadi zabile | ▲ 50% | 45% | ▲ 50% |
| Min. 3 gola (Over 2.5) | ▲ 100% | 40% | ▲ 50% |
| Clean sheetovi | ▲ 50% | 28% | ▼ 0% |
| Gol prije poluvremena | ▼ 50% | 65% | ▼ 50% |
| Gol nakon poluvremena | ▲ 100% | 90% | ▲ 100% |
^ zelena = iznad prosjeka lige, ˇ crvena = ispod prosjeka lige. Prikazuje smjer odstupanja, a ne ocjenu momčadi.
Postave i događaji igrača
Potvrđeni starteri, zamjene i zabilježeni događaji igrača za ovu utakmicu.
Domaća momčad
Početna postava
Gostujuća momčad
Početna postava
Tijek utakmice
Golovi, kartoni i zamjene poredani kronološki.
Sudac i treneri
Otvorite njihove sezonske profile i usporedite utakmice, golove i disciplinske trendove.
Međusobni susreti
Nedavni susreti (2): Galatasaray 2 - 0 - 0 Göztepe. Prosjek golova 4.00, obje momčadi zabile u 100% utakmica.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice Galatasaray protiv Göztepe?
Utakmica lige Süper Lig završila je rezultatom Galatasaray 3:2 Göztepe. Potpuna statistika utakmice, pregled po poluvremenima i međusobni omjer dostupni su na ovoj stranici.
Kakav je međusobni omjer Galatasaray i Göztepe?
U posljednjih 2 međusobnih utakmica Galatasaray je pobijedio 2 puta, Göztepe 0 puta, a 0 utakmica završilo je neodlučeno. U tim utakmicama prosječno je bilo 4,00 golova, a obje momčadi dale su gol u 100% njih.
Što statistika golova pokazuje prije utakmice Galatasaray protiv Göztepe?
Galatasaray prosječno postiže 3,00 golova po utakmici, a Göztepe 1,50. Prosjek lige Süper Lig iznosi 2,50 golova, a Over 2.5 javlja se u 40% utakmica. BTTS se javlja u 50% utakmica momčadi Galatasaray i 50% utakmica momčadi Göztepe.
Kakva je aktualna forma momčadi Galatasaray i Göztepe?
U posljednjih pet utakmica Galatasaray ima 1 pobjeda, 1 remija i 0 poraza (2,00 bodova po utakmici). Göztepe ima 0 pobjeda, 1 remija i 1 poraza (0,50 bodova po utakmici).
Gdje mogu pronaći prognozu i potpunu analizu utakmice Galatasaray protiv Göztepe?
Ovu stranicu koristite za usporedbu brojki iza utakmice Galatasaray protiv Göztepe. Otvorite aplikaciju NoFluffPicks za analizu klađenja, prognozu, Value Bet i obrazloženje.


