Shakhtar Donetsk - Polessya: statistika utakmice
Shakhtar Donetsk protiv Polessya: forma, golovi i ključna statistika
O ovoj utakmici
Shakhtar Donetsk je igrao protiv Polessya u ligi Ukrainian Premier League (Ukrajina). Utakmica je odigrana 29. kolovoza 2026.. Stadion: Arena L'viv. Konačni rezultat: 0:2.
Trenutačna forma
Shakhtar Donetsk: 3-0-0, 3,00 bodova po utakmici. Polessya: 2-0-1, 2,00 bodova po utakmici.
Statistika golova
Shakhtar Donetsk postiže 2,67 i prima 0,33 golova po utakmici. Polessya postiže 2,00 i prima 1,33. Prosjek lige: 2,20 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: Shakhtar Donetsk 33%, Polessya 100%. Over 2.5: Shakhtar Donetsk 33%, Polessya 100%. Razina lige: BTTS 40%, Over 2.5 48%.
xG, udarci i posjed
xG po utakmici: Shakhtar Donetsk 1,63, Polessya 1,47. Udarci po utakmici: Shakhtar Donetsk 13,0, Polessya 12,0. Prosječan posjed: Shakhtar Donetsk 65%, Polessya 57%.
Prvo i drugo poluvrijeme
Shakhtar Donetsk: vodstvo na poluvremenu 33%, golovi u drugom poluvremenu 2,00. Polessya: vodstvo na poluvremenu 67%, golovi u drugom poluvremenu 1,00.
Golovi po minutama
Najizraženiji povijesni interval zabijanja je 76-90+ (3) za Shakhtar Donetsk i 16-30 (2) za Polessya. Riječ je o raspodjeli prošlih golova, a ne prognozi minute pogotka.
Kontekst lige
Ukrainian Premier League: 2,20 golova po utakmici, BTTS 40%, Over 2.5 48%.
Međusobni omjer
Prije ove utakmice bilo je dostupno 2 prethodnih međusobnih susreta: 1-1-0. Prosjek golova 0,50, BTTS 0%.
Arhivirana analiza prije utakmice
Ova je analiza pripremljena prije početka utakmice. Zaključci se temelje samo na informacijama dostupnima prije utakmice i ne uključuju konačni rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opća analiza utakmice
Šachtar Donjeck pobijedio je u sve 3 ligaške utakmice, postigavši 8 pogodaka i primivši samo 1, dok Polissia ima učinak od 2 pobjede i 1 poraza uz gol-razliku 6:4. Domaćini su posebno opasni na svom terenu: u prosjeku upućuju 18 udaraca, od kojih je 8 u okvir, postižu 5 pogodaka po utakmici i imaju 71% posjeda lopte. Polissia također stvara prilike uz prosječni xG od 2,0, ali njezina obrana protivnicima dopušta xG od 0,67, što je više nego dvostruko u odnosu na Šachtarovih 0,32. I posljednja forma ide u prilog domaćinima, koji su pobijedili u 4 od posljednjih 5 utakmica i u njima postigli 11 pogodaka, dok su gosti u tom razdoblju pretrpjeli 2 poraza i primili 9 pogodaka. Polissia bi trebala pronaći prilike jer nijedna momčad još nije odigrala gostujuću, odnosno domaću utakmicu bez postignutog pogotka, no veća kontrola i učinkovitost Šachtara upućuju na pobjedu domaćina.
Pogledajte statistički pregledBTTS – hoće li obje momčadi zabiti?
Obje momčadi u aktualnim sezonskim podacima imaju BTTS od 100%, a nijedna još nije sačuvala mrežu netaknutom. Shakhtar u prosjeku postiže 2,0 gola, ali prima 1,5, dok Polessya također postiže 2,0 pogotka uz prosjek od 1,0 primljenog gola. Forma Polessye posebno ide u prilog opciji da će domaćin postići pogodak, budući da je momčad u posljednjih 5 utakmica prosječno primala 1,8 pogodaka i imala BTTS u 100% susreta. Shakhtar je defenzivno stabilniji u posljednjih 5 utakmica, s prosjekom od 0,8 primljenih pogodaka, ali Polessya stvara visokokvalitetne prilike na razini xG 1,85 i prosječno upućuje 6,0 udaraca u okvir po utakmici. Iako ligaški prosjek BTTS-a iznosi samo 41%, kombinacija momčadi koje redovito postižu pogotke, ali ne čuvaju mrežu netaknutom, daje jasniji signal za BTTS: Da.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under – analiza golova
Obje momčadi u aktualnom natjecanju prosječno postižu po 2,0 gola po utakmici, a svaka je u 100% dosadašnjih susreta premašila granicu od 1,5 gola. Polessya stvara osobito mnogo prilika: njezin prosječni xG iznosi 2,00, uz 15,0 udaraca i 6,0 udaraca u okvir po utakmici, dok Shakhtar još nije sačuvao mrežu netaknutom. U posljednjih pet utakmica domaćini su prosječno postizali 2,2 gola, a gosti 2,0, dok je Polessya u tom razdoblju primala 1,8 gola po susretu. Prognoza od 2,61 gola daje jasnu prednost opciji više od 1,5, dok je granica 2,5 rizičnija jer je u samo 40% posljednjih pet nastupa Shakhtara bilo više od 2,5 gola.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT – scenarij poluvremena i konačnog rezultata
Szachtar je kod kuće u oba dosadašnja susreta vodio na poluvremenu, postigavši prosječno 1,0 pogodak prije odmora i ne primivši nijedan. Polessya je u gostima u jedinoj dostupnoj utakmici na poluvremenu odigrala neriješeno, ali je protivniku dopustila prosječno 1,0 pogodak u prvom poluvremenu. U posljednjih pet utakmica Szachtar je pobijedio u 80% susreta, postizao prosječno 2,2 pogotka i primao samo 0,8, dok Polessya u tom razdoblju ima 40% poraza i prosječno 1,8 primljenih pogodaka. Domaćin ima i povoljniji trenutačni obrambeni niz nakon odmora, budući da tada prima prosječno 0,6 pogotka, naspram 1,2 koliko ih prima Polessya. Stoga je najvjerojatniji scenarij u kojem će Szachtar iskoristiti prednost od samog početka i zadržati vodstvo do posljednjeg zvižduka.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil prije utakmice— što govore sezonske brojke?
Ovo je profil momčadi temeljen na sezonskim podacima i formi. Statistika tijeka utakmice prikazuje se tek nakon odigravanja susreta.
Statistika momčadi— tko je učinkovitiji?
Usporedba napada i obrane obiju momčadi u aktualnoj sezoni.
Kvaliteta udaraca
| Shakhtar Donetsk | Polessya | |
|---|---|---|
| Preciznost (udarci u okvir) | 51% | 36% |
| Kvaliteta prilika (xG po udarcu) | 0.13 | 0.12 |
| Realizacija (golovi po udarcu u okvir) | 0.40 | 0.46 |
xG po udarcu oko 0,08 obično znači udarce iz daljine; 0,15+ obično znači prilike iz kaznenog prostora. Oznaka stila temelji se na posjedu, broju udaraca i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova momčad trebala postići iz svojih prilika. Ako je stvarni broj golova iznad xG-a, realizacija je iznadprosječna; ako je ispod xG-a, prilike se promašuju.
Forma momčadi— tko je u boljoj formi?
Posljednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno te podijeljeno na utakmice kod kuće i u gostima.
Shakhtar Donetsk je 50% bolji u kategoriji forma u posljednjih 5.
3 bodova / utakmica - Shakhtar Donetsk · 2 bodova / utakmica - Polessya
Golovi— kako obje momčadi postižu i primaju golove?
Koliko golova obje momčadi postižu i primaju te koliko često imaju Clean sheet ili ne uspiju zabiti.
Shakhtar Donetsk je 34% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.
2.67 golova / utakmica - Shakhtar Donetsk · 2 golova / utakmica - Polessya
Shakhtar Donetsk je 303% bolji u kategoriji primljeni golovi po utakmici.
0.33 golova / utakmica - Shakhtar Donetsk · 1.33 golova / utakmica - Polessya
Shakhtar Donetsk postiže pogodak u 100% utakmica (3 od 3 utakmica), dok Polessya ima Clean sheet u 0% utakmica (0 od 3 utakmica).
Polessya postiže pogodak u 100% utakmica (3 od 3 utakmica), dok Shakhtar Donetsk ima Clean sheet u 67% utakmica (2 od 3 utakmica).
Koliko često postižu barem...
Koliko često primaju barem...
* Statistika uključuje domaće i gostujuće utakmice obje momčadi u aktualnoj sezoni.
Obje momčadi zabile (BTTS)— koliko često obje momčadi zabijaju?
Koliko često utakmice ovih momčadi imaju golove na obje strane u usporedbi s prosjekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze gol-linije?
Koliko često utakmice ovih momčadi prelaze zadane granice golova, u cijeloj utakmici i svakom poluvremenu.
Cijela utakmica – usporedba momčadi (Over)
Over / Under - Shakhtar Donetsk
Over / Under - Polessya
1. poluvrijeme
2. poluvrijeme
Poluvremena utakmice— kada momčadi češće zabijaju?
Usporedba učinka momčadi u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Polessya je 40% bolji u kategoriji forma u prvom poluvremenu (bodovi na poluvremenu).
1.67 bodova / utakmica - Shakhtar Donetsk · 2.33 bodova / utakmica - Polessya
Prije poluvremena (1. poluvrijeme)
Nakon poluvremena (2. poluvrijeme)
Shakhtar Donetsk — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 33% utakmica i pobjeđuje u 100%. Pobjeđuje i u utakmicama bez vodstva na poluvremenu.
Obrana ostaje stabilna tijekom cijele utakmice.
Polessya — rezultati drugog poluvremena
Vodi na poluvremenu u 67% utakmica i pobjeđuje u 67%. Pobjeđuje i u utakmicama bez vodstva na poluvremenu.
Prima 0.7 više golova po utakmici nakon poluvremena — obrana slabi u drugom dijelu.
| 1. poluvrijeme | 2. poluvrijeme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 1.67 | 2.33 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.7 | 2.0 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.3 | 0.0 |
| Prosječan broj golova u utakmici | 1.0 | 2.0 |
| 1 gol | 67% | 67% |
| 2 gola | 33% | 67% |
| 3 gola | 0% | 33% |
| Clean sheet | 67% | 100% |
| Bez gola | 33% | 33% |
| Gol-razlika | +1 | +6 |
| 1. poluvrijeme | 2. poluvrijeme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 2.33 | 2.00 |
| Postignuti golovi / utakmica | 1.0 | 1.0 |
| Primljeni golovi / utakmica | 0.3 | 1.0 |
| Prosječan broj golova u utakmici | 1.3 | 2.0 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gola | 33% | 67% |
| 3 gola | 0% | 33% |
| Clean sheet | 67% | 33% |
| Bez gola | 0% | 33% |
| Gol-razlika | +2 | 0 |
* Boje u tablicama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umjerena, crvena rijetka. To je učestalost, a ne ocjena momčadi.
Golovi po minutama— kada padaju golovi?
Dijelovi utakmice u kojima obje momčadi najčešće zabijaju i primaju golove.
Najopasniji u minutama 76-90 (3 goals). Najviše primaju u 31-45 (1). Bilanca kasnih golova (76–90): +3 - dobivaju završne faze.
Najopasniji u minutama 16-30 (2 goals). Najviše primaju u 0-15 (1). Bilanca kasnih golova (76–90): -1 - završne faze su slabost.
* Rasponi 31–45 i 76–90 uključuju golove u sudačkoj nadoknadi.
Dodatni pokazatelji momčadi— što pokazuju xG, učinkovitost i forma?
Usporedba kvalitete prilika, rezultata i trendova na temelju odigranih utakmica u aktualnoj sezoni.
Profil utakmice
Shakhtar Donetsk
Polessya
* Procijenjeni ukupni broj i raspodjela golova, procjena BTTS-a, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su iz javnih sezonskih prosjeka i učestalosti za obje momčadi. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna modelska prognoza ili tip za klađenje. Preostali pokazatelji opisuju odigrane utakmice sezone.
Kontekst lige— je li ovo liga s mnogo golova?
Usporedba dviju momčadi s prosjecima lige Ukrainian Premier League.
Momčadi u odnosu na ligu
| Shakhtar Donetsk | Liga | Polessya | |
|---|---|---|---|
| Prosječan broj golova u utakmici | ▲ 3.00 | 2.20 | ▲ 3.33 |
| Obje momčadi zabile | ▼ 33% | 40% | ▲ 100% |
| Min. 3 gola (Over 2.5) | ▼ 33% | 48% | ▲ 100% |
| Clean sheetovi | ▲ 67% | 42% | ▼ 0% |
| Gol prije poluvremena | ▲ 67% | 52% | ▲ 100% |
| Gol nakon poluvremena | ▼ 67% | 72% | ▲ 100% |
^ zelena = iznad prosjeka lige, ˇ crvena = ispod prosjeka lige. Prikazuje smjer odstupanja, a ne ocjenu momčadi.
Postave i događaji igrača
Potvrđeni starteri, zamjene i zabilježeni događaji igrača za ovu utakmicu.
Domaća momčad
Početna postava
Zamjene
Gostujuća momčad
Početna postava
Tijek utakmice
Golovi, kartoni i zamjene poredani kronološki.
Sudac i treneri
Otvorite njihove sezonske profile i usporedite utakmice, golove i disciplinske trendove.
Međusobni susreti
Nedavni susreti (2): Shakhtar Donetsk 1 - 1 - 0 Polessya. Prosjek golova 0.50, obje momčadi zabile u 0% utakmica.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice Shakhtar Donetsk protiv Polessya?
Utakmica lige Ukrainian Premier League završila je rezultatom Shakhtar Donetsk 0:2 Polessya. Potpuna statistika utakmice, pregled po poluvremenima i međusobni omjer dostupni su na ovoj stranici.
Kakav je međusobni omjer Shakhtar Donetsk i Polessya?
U posljednjih 2 međusobnih utakmica Shakhtar Donetsk je pobijedio 1 puta, Polessya 0 puta, a 1 utakmica završilo je neodlučeno. U tim utakmicama prosječno je bilo 0,50 golova, a obje momčadi dale su gol u 0% njih.
Što statistika golova pokazuje prije utakmice Shakhtar Donetsk protiv Polessya?
Shakhtar Donetsk prosječno postiže 2,67 golova po utakmici, a Polessya 2,00. Prosjek lige Ukrainian Premier League iznosi 2,20 golova, a Over 2.5 javlja se u 48% utakmica. BTTS se javlja u 33% utakmica momčadi Shakhtar Donetsk i 100% utakmica momčadi Polessya.
Kakva je aktualna forma momčadi Shakhtar Donetsk i Polessya?
U posljednjih pet utakmica Shakhtar Donetsk ima 3 pobjeda, 0 remija i 0 poraza (3,00 bodova po utakmici). Polessya ima 2 pobjeda, 0 remija i 1 poraza (2,00 bodova po utakmici).
Gdje mogu pronaći prognozu i potpunu analizu utakmice Shakhtar Donetsk protiv Polessya?
Ova stranica objašnjava statistički kontekst: formu, međusobni omjer, golove, BTTS i Over/Under. Prognoza, Value Bet i potpuno obrazloženje dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.


