Stranraer - Spartans: statistika utakmice
Stranraer protiv Spartans: forma, golovi i ključna statistika
O ovoj utakmici
Stranraer je igrao protiv Spartans u ligi League Two (Škotska). Utakmica je odigrana 15. kolovoza 2026.. Stadion: Stair Park. Konačni rezultat: 1:0.
Trenutačna forma
Stranraer: 0-0-2, 0,00 bodova po utakmici. Spartans: 1-1-0, 2,00 bodova po utakmici.
Statistika golova
Stranraer postiže 0,50 i prima 2,00 golova po utakmici. Spartans postiže 3,00 i prima 2,00. Prosjek lige: 3,10 golova.
BTTS i Over/Under
BTTS: Stranraer 50%, Spartans 100%. Over 2.5: Stranraer 50%, Spartans 100%. Razina lige: BTTS 50%, Over 2.5 50%.
xG, udarci i posjed
xG po utakmici: Stranraer 0,88, Spartans 1,06. Udarci po utakmici: Stranraer 6,0, Spartans 7,0. Prosječan posjed: Stranraer 30%, Spartans 53%.
Prvo i drugo poluvrijeme
Stranraer: vodstvo na poluvremenu 0%, golovi u drugom poluvremenu 0,00. Spartans: vodstvo na poluvremenu 0%, golovi u drugom poluvremenu 3,00.
Golovi po minutama
Najizraženiji povijesni interval zabijanja je 16-30 (1) za Stranraer i 76-90+ (6) za Spartans. Riječ je o raspodjeli prošlih golova, a ne prognozi minute pogotka.
Kontekst lige
League Two: 3,10 golova po utakmici, BTTS 50%, Over 2.5 50%.
Međusobni omjer
Prije ove utakmice bilo je dostupno 4 prethodnih međusobnih susreta: 3-0-1. Prosjek golova 3,00, BTTS 50%.
Arhivirana analiza prije utakmice
Ova je analiza pripremljena prije početka utakmice. Zaključci se temelje samo na informacijama dostupnima prije utakmice i ne uključuju konačni rezultat ni statistiku nakon utakmice.
Opća analiza utakmice
Spartans zauzimaju 2. mjesto, dok je Stranraer na 10. poziciji i izgubio je obje dosadašnje ligaške utakmice, postigavši samo 1 pogodak. Domaćini su u posljednjih pet susreta ostvarili 0 pobjeda, upisali 1 remi i 4 poraza, a gol-razlika 3:11 pokazuje i ograničenu učinkovitost i probleme u obrani. Na domaćem terenu Stranraer još nije postigao pogodak, u prosjeku postiže 0 golova uz xG od 0,71 te bilježi tek 13% posjeda lopte. Spartans su u svom dosad jedinom gostovanju pobijedili 4:2, u prosjeku uputivši 10 udaraca, od kojih je 7 bilo u okvir, dok njihov prosječni xG iznosi 1,46. Gosti su znatno opasniji u napadu, postigli su 6 pogodaka u dvije utakmice i nisu izgubili nijedan susret, stoga je njihova pobjeda najvjerojatniji scenarij.
Pogledajte statistički pregledBTTS – hoće li obje momčadi zabiti?
Spartans imaju izrazito bolje napadačke pokazatelje: u prosjeku upućuju 7 udaraca u okvir gola i stvaraju xG od 1,46, dok Stranraer bilježi samo 2 udarca u okvir te xG od 0,65. Domaćini su u slaboj trenutačnoj formi jer su u posljednjih pet utakmica postigli samo 3 gola, odnosno 0,6 po susretu, a BTTS se pojavio u samo 40% tih utakmica. Obje obrane u posljednje vrijeme primaju po 2,2 gola po utakmici, pa je pogodak Spartansa vrlo vjerojatan, ali to ne jamči da će Stranraer uzvratiti. Iako prema sezonskim podacima obje momčadi imaju po 100% utakmica u kojima su obje strane postigle pogodak, to je slabiji pokazatelj od trenutačne niske učinkovitosti domaćina. Stoga je najvjerojatniji ishod BTTS ne, odnosno utakmica u kojoj barem jedna momčad neće postići pogodak.
Pogledajte BTTS statistikuOver/Under – analiza golova
Signal za najmanje dva pogotka podupire činjenica da su, prema dostupnim sezonskim podacima, obje momčadi u 100% utakmica imale više od 1.5 pogotka, a također su svaki put postigle i primile barem jedan pogodak. U posljednjih pet utakmica Stranraer je primao prosječno 2.2 pogotka, jednako kao i Spartans, što jasno povećava napadački potencijal protivnika. Spartans su u tom razdoblju postizali 1.8 pogodaka po utakmici, nasuprot samo 0.6 kod Stranraera, no domaćini se suočavaju s obranom koja je također primila 11 pogodaka u pet nastupa. Prosječni xG u posljednjih pet utakmica iznosi 1.01 za Stranraer i 1.05 za Spartans, dok primljeni xG iznosi 1.55 odnosno 1.49, pa obje obrane dopuštaju kvalitetne prilike. Projekcija od 2.75 pogodaka daje prednost okladi na više od 1.5, koja je očito sigurnija od linije 2.5, više ovisne o realizaciji.
Pogledajte Over/Under statistikuHT/FT – scenarij poluvremena i konačnog rezultata
Spartans su u očito boljoj formi: u posljednjih 5 utakmica postizali su prosječno 1,8 gola i pobijedili u 40% susreta, dok je Stranraer postizao samo 0,6 gola, nije upisao nijednu pobjedu i izgubio je 80% utakmica. Prednost gostiju vidljiva je i u stvaranju prilika, budući da njihov prosječni xG iznosi 1,46, naspram 0,65 kod domaćina, a upućuju prosječno 7 udaraca u okvir gola, dok ih Stranraer ima samo 2. Stranraer je u posljednjih pet nastupa prije poluvremena prosječno primao 1,4 gola, a Spartans su u 60% tih susreta na odmor odlazili s rezultatskim zaostatkom, pa rani pogodak gostiju ostaje realan scenarij unatoč njihovim neidealnim počecima. Nakon poluvremena razlika bi se trebala povećati: Spartans tada postižu prosječno 1,4 gola, dok domaćini postižu samo 0,2, što najviše podupire varijantu vodstva gostiju na poluvremenu i njihove konačne pobjede.
Pogledajte statistiku prvog i drugog poluvremenaPo poluvremenima
Statistika utakmice
Profil prije utakmice— što govore sezonske brojke?
Ovo je profil momčadi temeljen na sezonskim podacima i formi. Statistika tijeka utakmice prikazuje se tek nakon odigravanja susreta.
Statistika momčadi— tko je učinkovitiji?
Usporedba napada i obrane obiju momčadi u aktualnoj sezoni.
Kvaliteta udaraca
| Stranraer | Spartans | |
|---|---|---|
| Preciznost (udarci u okvir) | 42% | 64% |
| Kvaliteta prilika (xG po udarcu) | 0.15 | 0.15 |
| Realizacija (golovi po udarcu u okvir) | 0.20 | 0.67 |
xG po udarcu oko 0,08 obično znači udarce iz daljine; 0,15+ obično znači prilike iz kaznenog prostora. Oznaka stila temelji se na posjedu, broju udaraca i realizaciji.
* xG (očekivani golovi) pokazuje koliko bi golova momčad trebala postići iz svojih prilika. Ako je stvarni broj golova iznad xG-a, realizacija je iznadprosječna; ako je ispod xG-a, prilike se promašuju.
Forma momčadi— tko je u boljoj formi?
Posljednjih pet utakmica i sezonski učinak, ukupno te podijeljeno na utakmice kod kuće i u gostima.
Golovi— kako obje momčadi postižu i primaju golove?
Koliko golova obje momčadi postižu i primaju te koliko često imaju Clean sheet ili ne uspiju zabiti.
Spartans je 500% bolji u kategoriji postignuti golovi po utakmici.
0.5 golova / utakmica - Stranraer · 3 golova / utakmica - Spartans
Stranraer postiže pogodak u 50% utakmica (1 od 2 utakmica), dok Spartans ima Clean sheet u 0% utakmica (0 od 2 utakmica).
Spartans postiže pogodak u 100% utakmica (2 od 2 utakmica), dok Stranraer ima Clean sheet u 0% utakmica (0 od 2 utakmica).
Koliko često postižu barem...
Koliko često primaju barem...
* Statistika uključuje domaće i gostujuće utakmice obje momčadi u aktualnoj sezoni.
Obje momčadi zabile (BTTS)— koliko često obje momčadi zabijaju?
Koliko često utakmice ovih momčadi imaju golove na obje strane u usporedbi s prosjekom lige.
Obrasci golova
BTTS i broj golova
Broj golova (Over/Under)— koliko često ove utakmice prelaze gol-linije?
Koliko često utakmice ovih momčadi prelaze zadane granice golova, u cijeloj utakmici i svakom poluvremenu.
Cijela utakmica – usporedba momčadi (Over)
Over / Under - Stranraer
Over / Under - Spartans
1. poluvrijeme
2. poluvrijeme
Poluvremena utakmice— kada momčadi češće zabijaju?
Usporedba učinka momčadi u prvom i drugom poluvremenu: golovi, bodovi, Clean sheet i stanje na poluvremenu.
Prije poluvremena (1. poluvrijeme)
Nakon poluvremena (2. poluvrijeme)
Stranraer — rezultati drugog poluvremena
Obrana ostaje stabilna tijekom cijele utakmice.
Spartans — rezultati drugog poluvremena
Obrana ostaje stabilna tijekom cijele utakmice.
| 1. poluvrijeme | 2. poluvrijeme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 0.50 | 0.50 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.5 | 0.0 |
| Primljeni golovi / utakmica | 1.5 | 0.5 |
| Prosječan broj golova u utakmici | 2.0 | 0.5 |
| 1 gol | 50% | 50% |
| 2 gola | 50% | 0% |
| 3 gola | 50% | 0% |
| Clean sheet | 50% | 50% |
| Bez gola | 50% | 100% |
| Gol-razlika | -2 | -1 |
| 1. poluvrijeme | 2. poluvrijeme | |
|---|---|---|
| Bodovi po utakmici | 0.00 | 3.00 |
| Postignuti golovi / utakmica | 0.0 | 3.0 |
| Primljeni golovi / utakmica | 1.0 | 1.0 |
| Prosječan broj golova u utakmici | 1.0 | 4.0 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gola | 0% | 100% |
| 3 gola | 0% | 100% |
| Clean sheet | 0% | 0% |
| Bez gola | 100% | 0% |
| Gol-razlika | -2 | +4 |
* Boje u tablicama prikazuju učestalost događaja: zelena je česta, žuta umjerena, crvena rijetka. To je učestalost, a ne ocjena momčadi.
Golovi po minutama— kada padaju golovi?
Dijelovi utakmice u kojima obje momčadi najčešće zabijaju i primaju golove.
Najopasniji u minutama 16-30 (1 goal). Najviše primaju u 31-45 (3). Bilanca kasnih golova (76–90): -1 - završne faze su slabost.
Najopasniji u minutama 76-90 (6 goals). Najviše primaju u 16-30 (2). Bilanca kasnih golova (76–90): +5 - dobivaju završne faze.
* Rasponi 31–45 i 76–90 uključuju golove u sudačkoj nadoknadi.
Dodatni pokazatelji momčadi— što pokazuju xG, učinkovitost i forma?
Usporedba kvalitete prilika, rezultata i trendova na temelju odigranih utakmica u aktualnoj sezoni.
Profil utakmice
Stranraer
Spartans
* Procijenjeni ukupni broj i raspodjela golova, procjena BTTS-a, rizik 0:0 i raspon golova izračunati su iz javnih sezonskih prosjeka i učestalosti za obje momčadi. Ovo je statistički profil utakmice, a ne privatna modelska prognoza ili tip za klađenje. Preostali pokazatelji opisuju odigrane utakmice sezone.
Kontekst lige— je li ovo liga s mnogo golova?
Usporedba dviju momčadi s prosjecima lige League Two.
Momčadi u odnosu na ligu
| Stranraer | Liga | Spartans | |
|---|---|---|---|
| Prosječan broj golova u utakmici | ▼ 2.50 | 3.10 | ▲ 5.00 |
| Obje momčadi zabile | • 50% | 50% | ▲ 100% |
| Min. 3 gola (Over 2.5) | • 50% | 50% | ▲ 100% |
| Clean sheetovi | ▼ 0% | 25% | ▼ 0% |
| Gol prije poluvremena | ▼ 50% | 80% | ▲ 100% |
| Gol nakon poluvremena | ▼ 50% | 70% | ▲ 100% |
^ zelena = iznad prosjeka lige, ˇ crvena = ispod prosjeka lige. Prikazuje smjer odstupanja, a ne ocjenu momčadi.
Postave i događaji igrača
Potvrđeni starteri, zamjene i zabilježeni događaji igrača za ovu utakmicu.
Domaća momčad
Početna postava
Gostujuća momčad
Početna postava
Tijek utakmice
Golovi, kartoni i zamjene poredani kronološki.
Sudac i treneri
Otvorite njihove sezonske profile i usporedite utakmice, golove i disciplinske trendove.
Međusobni susreti
Nedavni susreti (4): Stranraer 3 - 0 - 1 Spartans. Prosjek golova 3.00, obje momčadi zabile u 50% utakmica.
Česta pitanja
Koji je bio rezultat utakmice Stranraer protiv Spartans?
Utakmica lige League Two završila je rezultatom Stranraer 1:0 Spartans. Potpuna statistika utakmice, pregled po poluvremenima i međusobni omjer dostupni su na ovoj stranici.
Kakav je međusobni omjer Stranraer i Spartans?
U posljednjih 4 međusobnih utakmica Stranraer je pobijedio 3 puta, Spartans 1 puta, a 0 utakmica završilo je neodlučeno. U tim utakmicama prosječno je bilo 3,00 golova, a obje momčadi dale su gol u 50% njih.
Što statistika golova pokazuje prije utakmice Stranraer protiv Spartans?
Stranraer prosječno postiže 0,50 golova po utakmici, a Spartans 3,00. Prosjek lige League Two iznosi 3,10 golova, a Over 2.5 javlja se u 50% utakmica. BTTS se javlja u 50% utakmica momčadi Stranraer i 100% utakmica momčadi Spartans.
Kakva je aktualna forma momčadi Stranraer i Spartans?
U posljednjih pet utakmica Stranraer ima 0 pobjeda, 0 remija i 2 poraza (0,00 bodova po utakmici). Spartans ima 1 pobjeda, 1 remija i 0 poraza (2,00 bodova po utakmici).
Gdje mogu pronaći prognozu i potpunu analizu utakmice Stranraer protiv Spartans?
Ova stranica objašnjava statistički kontekst: formu, međusobni omjer, golove, BTTS i Over/Under. Prognoza, Value Bet i potpuno obrazloženje dostupni su u aplikaciji NoFluffPicks.


