Port Vale - Grimsby Town: wedstrijdstatistieken
Port Vale tegen Grimsby Town: vorm, doelpunten en belangrijkste statistieken
Wat deze wedstrijd is
Port Vale speelde tegen Grimsby Town in EFL League Two (Engeland). De wedstrijd werd gespeeld op 10 oktober 2026. Locatie: Vale Park. Eindstand: 1:0.
Huidige vorm
Port Vale: 1-1-3, 0,80 punten per wedstrijd. Grimsby Town: 2-1-2, 1,40 punten per wedstrijd.
Doelpuntenstatistieken
Port Vale scoort 0,43 en krijgt 1,29 doelpunten per wedstrijd tegen. Grimsby Town scoort 1,44 en krijgt 1,11 tegen. Competitiegemiddelde: 2,49 doelpunten.
BTTS en Over/Under
BTTS: Port Vale 29%, Grimsby Town 56%. Over 2.5: Port Vale 14%, Grimsby Town 56%. Competitieniveau: BTTS 52%, Over 2.5 44%.
xG, schoten en balbezit
xG per wedstrijd: Port Vale 1,28, Grimsby Town 1,70. Schoten per wedstrijd: Port Vale 10,7, Grimsby Town 15,4. Gemiddeld balbezit: Port Vale 51%, Grimsby Town 55%.
Eerste en tweede helft
Port Vale: voorsprong bij rust 14%, doelpunten in de tweede helft 0,14. Grimsby Town: voorsprong bij rust 44%, doelpunten in de tweede helft 0,56.
Doelpunten per minuut
Het sterkste historische scoringsinterval is 0-15 (1) voor Port Vale en 31-45+ (5) voor Grimsby Town. Dit is een verdeling van eerdere doelpunten, geen voorspelling van de minuut waarin een doelpunt valt.
Competitiecontext
League Two: 2,49 doelpunten per wedstrijd, BTTS 52%, Over 2.5 44%.
Onderlinge resultaten
Er is geen overeenkomstige onderlinge steekproef beschikbaar in de database.
Gearchiveerde analyse vóór de wedstrijd
Deze analyse is opgesteld vóór de aftrap. De conclusies gebruiken alleen informatie die vóór de wedstrijd beschikbaar was en bevatten niet de einduitslag of statistieken na de wedstrijd.
Algemene wedstrijdanalyse
Grimsby Town staat 9e en Port Vale 23e, maar de resultaten op eigen terrein en uit vergroten de kans op een gelijkspel aanzienlijk: de thuisploeg speelde 67% van zijn thuiswedstrijden gelijk, terwijl de bezoekers in 75% van hun uitwedstrijden niet verder kwamen dan een gelijkspel. Port Vale verloor thuis nog niet en incasseert daar gemiddeld slechts 0,33 doelpunt, al scoort het maar 0,67 doelpunt per wedstrijd. Grimsby maakt uit gemiddeld 1,25 doelpunt en creëert kansen ter waarde van 1,50 xG, maar won geen van de vier uitwedstrijden. Ook de vorm van beide teams wijst niet duidelijk op een favoriet: Port Vale won 1 van zijn laatste 5 wedstrijden, Grimsby 2 van de 5. De effectiviteit van de bezoekers buitenshuis kan de defensie van de thuisploeg breken, maar doordat zij uit gemiddeld 1,5 doelpunt per wedstrijd incasseren, blijft een gelijkspel de meest waarschijnlijke uitkomst.
Statistisch overzicht bekijkenBTTS - scoren beide teams?
Port Vale hield in 60% van de wedstrijden de nul en in slechts 40% van de wedstrijden van Port Vale scoorden beide teams, wat de keuze voor ‘nee’ licht ondersteunt. Grimsby heeft weliswaar in 75% van de wedstrijden goals van beide teams gezien en scoort gemiddeld 1,25 doelpunt, dus een treffer van Grimsby valt niet uit te sluiten. De thuisploeg scoort gemiddeld 1,6 doelpunt, terwijl de bezoekers gemiddeld 1,5 doelpunt tegen krijgen. Daarom is het waarschijnlijker dat Port Vale het net vindt. De laatste vijf wedstrijden maken de keuze minder zeker: Port Vale kreeg daarin gemiddeld 1,4 doelpunt tegen en Grimsby scoorde gemiddeld 1,4 doelpunt. Toch geeft het aantal clean sheets van de thuisploeg een klein voordeel aan het scenario waarin minstens één team niet scoort — BTTS: nee.
BTTS-statistieken bekijkenOver/Under - doelpuntenanalyse
De beste keuze is meer dan 1.5 doelpunt: deze grens werd gehaald in 80% van de wedstrijden van Port Vale en 75% van die van Grimsby Town. De thuisploeg scoort gemiddeld 1,6 doelpunt en noteert 5,6 schoten op doel per wedstrijd, terwijl de bezoekers gemiddeld 1,5 doelpunt tegen krijgen, wat kansen biedt voor doelpunten van Port Vale. Grimsby brengt zelf aanvallende dreiging mee, met een gemiddelde xG van 1,50, al hield Port Vale in 60% van zijn wedstrijden de nul. Voorzichtigheid bij hogere lijnen is geboden: in de laatste vijf wedstrijden scoorde de thuisploeg gemiddeld slechts 0,6 doelpunt en werd de grens van 2,5 doelpunt in 20% van de gevallen overschreden. Met een voorspeld totaal van 2,60 doelpunten geeft de lijn van 1.5 een duidelijker signaal dan de minder zekere keuze voor meer dan 2.5 doelpunt.
Over/Under-statistieken bekijkenHT/FT - scenario voor rust en eindstand
Port Vale stond in 3 van de 5 thuiswedstrijden bij rust voor en scoorde vóór rust gemiddeld 1,2 doelpunt, terwijl Grimsby uit in diezelfde periode gemiddeld 0,5 doelpunt maakte. De thuisploeg heeft ook een voorsprong in het creëren van kansen: het gemiddelde xG bedraagt 1,86 tegenover 1,50 voor de bezoekers, en het gemiddelde aantal schoten op doel is 5,6 tegenover 3,75. De kans dat Port Vale de voorsprong vasthoudt, wordt ondersteund door het feit dat de ploeg 60% van zijn thuiswedstrijden won, terwijl Grimsby uit nog niet heeft gewonnen, en dat de thuisploeg in alle 5 thuiswedstrijden de tweede helft gelijk speelde. Toch is voorzichtigheid geboden, want in de laatste 5 wedstrijden scoorde Port Vale gemiddeld slechts 0,6 doelpunt, tegenover 1,4 voor Grimsby. Ondanks dit verschil in recente vorm maken de voorsprong van de thuisploeg vóór rust en de resultaten thuis een overwinning van Port Vale bij rust én aan het einde van de wedstrijd het meest waarschijnlijke afzonderlijke scenario.
Statistieken van eerste en tweede helft bekijkenPer helft
Wedstrijdstatistieken
Voorbeschouwingsprofiel— wat zeggen de seizoenscijfers?
Dit is een teamprofiel op basis van seizoensgegevens en vorm. Wedstrijdverloopstatistieken worden pas na afloop van de wedstrijd getoond.
Teamstatistieken— wie is efficiënter?
Vergelijking van aanval en verdediging van beide teams in het huidige seizoen.
Schotkwaliteit
| Port Vale | Grimsby Town | |
|---|---|---|
| Nauwkeurigheid (schoten op doel) | 27% | 31% |
| Kanskwaliteit (xG per schot) | 0.12 | 0.11 |
| Afwerking (doelpunten per schot op doel) | 0.15 | 0.30 |
Een xG per schot rond 0,08 wijst meestal op schoten van afstand; 0,15+ meestal op kansen in het strafschopgebied. Het stijl-label komt voort uit balbezit, schotvolume en conversie.
* xG (expected goals) geeft aan hoeveel doelpunten een team uit zijn kansen zou moeten maken. Liggen de werkelijke doelpunten boven xG, dan is de afwerking bovengemiddeld; liggen ze eronder, dan worden kansen gemist.
Teamvorm— wie is beter in vorm?
De laatste vijf wedstrijden en het seizoensrecord, algemeen en uitgesplitst naar thuis- en uitwedstrijden.
Grimsby Town is 75% beter voor vorm laatste 5.
0.8 punten / wedstrijd - Port Vale · 1.4 punten / wedstrijd - Grimsby Town
Doelpunten— hoe scoren en incasseren beide teams?
Hoeveel doelpunten beide teams maken en tegen krijgen, plus hoe vaak ze de nul houden of niet scoren.
Grimsby Town is 235% beter voor gemaakte doelpunten per wedstrijd.
0.43 doelpunten / wedstrijd - Port Vale · 1.44 doelpunten / wedstrijd - Grimsby Town
Grimsby Town is 16% beter voor tegendoelpunten per wedstrijd.
1.29 doelpunten / wedstrijd - Port Vale · 1.11 doelpunten / wedstrijd - Grimsby Town
Port Vale scoort in 43% van de wedstrijden (3 van 7 wedstrijden), terwijl Grimsby Town in 44% (4 van 9 wedstrijden) de nul houdt.
Grimsby Town scoort in 89% van de wedstrijden (8 van 9 wedstrijden), terwijl Port Vale in 29% (2 van 7 wedstrijden) de nul houdt.
Hoe vaak ze minstens scoren...
Hoe vaak ze minstens incasseren...
* Statistieken omvatten thuis- en uitwedstrijden van beide teams in het huidige seizoen.
Beide teams scoorden (BTTS)— hoe vaak scoren beide teams?
Hoe vaak wedstrijden van beide teams doelpunten aan beide kanten hebben, vergeleken met het competitiegemiddelde.
Doelpuntenpatronen
BTTS en aantal doelpunten
Aantal doelpunten (Over/Under)— hoe vaak overschrijden deze wedstrijden de doelpuntenlijnen?
Hoe vaak wedstrijden met deze teams doelpuntendrempels overschrijden, in de hele wedstrijd en per helft.
Hele wedstrijd - teamvergelijking (Over)
Over / Under - Port Vale
Over / Under - Grimsby Town
1e helft
2e helft
Wedstrijdhelften— wanneer scoren de teams vaker?
Hoe teams hun prestaties verdelen over de eerste en tweede helft: doelpunten, punten, clean sheets en de ruststand.
Grimsby Town is 46% beter voor vorm in de eerste helft (punten bij rust).
1.14 punten / wedstrijd - Port Vale · 1.67 punten / wedstrijd - Grimsby Town
Voor rust (1e helft)
Na rust (2e helft)
Port Vale — resultaten in de tweede helft
Staat in 14% van de wedstrijden bij rust voor en wint 14%. Wint ook wedstrijden zonder voorsprong bij rust.
Krijgt na rust 0.7 doelpunten per wedstrijd meer tegen — het verdedigende niveau daalt in de tweede helft.
Grimsby Town — resultaten in de tweede helft
Staat in 44% van de wedstrijden bij rust voor en wint 33%. Verspeelt na rust soms de voorsprong.
De verdediging blijft stabiel gedurende de hele wedstrijd.
| 1e helft | 2e helft | |
|---|---|---|
| Punten per wedstrijd | 0.80 | 0.80 |
| Gemaakte doelpunten / wedstrijd | 0.2 | 0.2 |
| Tegendoelpunten / wedstrijd | 0.4 | 0.8 |
| Gemiddeld aantal doelpunten in wedstrijd | 0.6 | 1.0 |
| 1 doelpunt | 40% | 80% |
| 2 doelpunten | 20% | 20% |
| 3 doelpunten | 0% | 0% |
| Clean sheet | 60% | 40% |
| Geen doelpunt | 80% | 80% |
| Doelsaldo | -1 | -3 |
| 1e helft | 2e helft | |
|---|---|---|
| Punten per wedstrijd | 1.40 | 1.20 |
| Gemaakte doelpunten / wedstrijd | 0.8 | 0.8 |
| Tegendoelpunten / wedstrijd | 0.6 | 0.6 |
| Gemiddeld aantal doelpunten in wedstrijd | 1.4 | 1.4 |
| 1 doelpunt | 80% | 60% |
| 2 doelpunten | 60% | 60% |
| 3 doelpunten | 0% | 20% |
| Clean sheet | 60% | 60% |
| Geen doelpunt | 60% | 40% |
| Doelsaldo | +1 | +1 |
* Kleuren in tabellen tonen de frequentie: groen is vaak, geel gemiddeld en rood zeldzaam. Dit is een frequentie, geen teambeoordeling.
Doelpunten per minuut— wanneer vallen de doelpunten?
Wedstrijdfasen waarin beide teams het vaakst scoren en doelpunten tegen krijgen.
Gevaarlijkst in de minuten 0-15 (1 goal). Krijgt de meeste tegendoelpunten in 61-75 (3). Balans late doelpunten (76-90): -2 - de slotfase is een zwak punt.
Gevaarlijkst in de minuten 31-45 (5 goals). Krijgt de meeste tegendoelpunten in 46-60 (3). Balans late doelpunten (76-90): +2 - wint in de slotfase.
* De intervallen 31-45 en 76-90 bevatten doelpunten in blessuretijd.
Aanvullende teamindicatoren— wat laten xG, efficiëntie en vorm zien?
Een vergelijking van kansenkwaliteit, resultaten en trends op basis van voltooide wedstrijden uit het huidige seizoen.
Wedstrijdprofiel
Port Vale
Grimsby Town
* Het geschatte totaal en de verdeling van doelpunten, de BTTS-schatting, het 0:0-risico en de doelpuntenreeks zijn berekend op basis van openbare seizoensgemiddelden en frequenties van beide teams. Dit is een statistisch wedstrijdprofiel, geen privé-modelvoorspelling of wedtip. De overige indicatoren beschrijven voltooide wedstrijden uit het seizoen.
Competitiecontext— is dit een doelpuntrijke competitie?
Vergelijking van beide teams met de gemiddelden van League Two.
Teams versus competitie
| Port Vale | Liga | Grimsby Town | |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal doelpunten in wedstrijd | ▼ 1.71 | 2.49 | • 2.56 |
| Beide teams scoorden | ▼ 29% | 52% | ▲ 56% |
| Min. 3 doelpunten (Over 2.5) | ▼ 14% | 44% | ▲ 56% |
| Clean sheets | • 29% | 29% | ▲ 44% |
| Doelpunt voor rust | ▼ 43% | 66% | ▲ 78% |
| Doelpunt na rust | ▲ 86% | 75% | ▼ 56% |
^ groen = boven het competitiegemiddelde, ˇ rood = onder het competitiegemiddelde. Dit toont de richting van het verschil, geen teambeoordeling.
Opstellingen en spelersgebeurtenissen
Geverifieerde basisspelers, wisselspelers en geregistreerde spelersgebeurtenissen voor deze wedstrijd.
Thuisteam
Basisopstelling
Uitteam
Basisopstelling
Wedstrijdtijdlijn
Doelpunten, kaarten en wissels in chronologische volgorde.
Scheidsrechter en trainers
Open hun seizoensprofielen om wedstrijdrecords, doelpunten en disciplinaire trends te vergelijken.
Veelgestelde vragen
Wat was de uitslag van Port Vale tegen Grimsby Town?
De wedstrijd in EFL League Two eindigde in Port Vale 1:0 Grimsby Town. De volledige wedstrijdstatistieken, uitsplitsing per helft en onderlinge historie staan op deze pagina.
Wat laten de doelpuntstatistieken zien vóór Port Vale tegen Grimsby Town?
Port Vale scoort gemiddeld 0,43 doelpunten per wedstrijd en Grimsby Town scoort 1,44. Het gemiddelde in EFL League Two is 2,49 doelpunten, met Over 2.5 in 44% van de wedstrijden. BTTS komt voor in 29% van de wedstrijden van Port Vale en 56% van die van Grimsby Town.
Wat is de actuele vorm van Port Vale en Grimsby Town?
In de laatste vijf wedstrijden won Port Vale er 1, speelde het 1 gelijk en verloor het 3 (0,80 punten per wedstrijd). Grimsby Town won er 2, speelde 1 gelijk en verloor 2 (1,40 punten per wedstrijd).
Waar vind ik de pick en volledige analyse voor Port Vale tegen Grimsby Town?
De wedstrijdstatistieken zijn hier openbaar; de volledige wedanalyse en aanbevolen pick zijn beschikbaar in de NoFluffPicks-app.


