Čelik - Velež: statystyki meczu
Čelik - Velež: forma, gole i najważniejsze statystyki
Najważniejsze informacje o meczu
Čelik zagrał z Velež w rozgrywkach Premier League of Bosnia (Bośnia i Hercegowina). Spotkanie rozegrano 29 sierpnia 2026. Miejscem spotkania jest Stadion Bilino Polje. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.
Aktualna forma
Čelik ma bilans 0-0-3 w ostatnich pięciu meczach i średnio 0.00 pkt/mecz. Velež ma w tym samym okresie bilans 1-0-2 oraz 1.00 pkt/mecz. Velež ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 1.00 wobec 0.00.
Statystyki bramek
Čelik strzela średnio 0.67 gola i traci 2.00 gola na mecz. Velež strzela średnio 1.00 gola i traci 1.67 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 2.38 gola na spotkanie.
BTTS / Over / Under
BTTS występował w 67% meczów Čelik i w 33% meczów Velež. Over 2.5 padał odpowiednio w 67% i 33% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 46%, a Over 2.5 wynosi 46%.
xG, strzały i styl
Čelik ma wyższe xG tworzone na mecz: 1.33 wobec 1.30. Čelik oddaje średnio 12.3 strzału, a Velež 11.7. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.
Połowy meczu
Čelik prowadzi do przerwy w 0% meczów, a Velež w 33%. Čelik zdobywa po przerwie średnio 0.33 gola, a Velež 0.67. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 100% i 100% ich spotkań.
Gole według minut
Čelik najczęściej strzela w przedziale 31-45+ (1 goli). Velež najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (2 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.
Kontekst ligowy
Tło ligowe dla Premier League of Bosnia: 2.38 gola na mecz, BTTS 46% i Over 2.5 46%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.54 gola, a goście 0.85. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.
Mecze bezpośrednie
Brak wystarczającej historii bezpośrednich meczów w bazie, dlatego H2H nie jest traktowane jako główny sygnał statystyczny.
Archiwalna analiza przedmeczowa
To zapis analizy przygotowanej przed rozpoczęciem spotkania. Poniższe wnioski opierają się wyłącznie na danych dostępnych przed pierwszym gwizdkiem i nie uwzględniają końcowego wyniku ani statystyk pomeczowych.
Ogólna analiza meczu
Čelik ma przewagę własnego boiska w kreowaniu sytuacji: średnio oddaje 17 strzałów i generuje 1,83 xG, podczas gdy Velež na wyjazdach osiąga tylko 10,5 strzału oraz 1,29 xG. Gospodarze zdobywają u siebie średnio 1 gola na mecz, ale nie zawiedli jeszcze strzelecko, natomiast goście nie trafili w 50% spotkań wyjazdowych i strzelają tam zaledwie 0,5 gola. Defensywa Veležu na wyjazdach traci przeciętnie 2,5 gola przy 1,75 xG dopuszczanego rywalom, co powinno dać Čelikowi wyraźne okazje bramkowe. Obie drużyny są po słabej serii, jednak Čelik uzbierał 4 punkty w ostatnich 5 meczach wobec 3 punktów Veležu, a także lepiej kontroluje piłkę u siebie, notując 56% posiadania przy 35% gości na wyjazdach. Brak czystych kont po obu stronach zwiększa szanse na bramki, lecz przewaga gospodarzy w jakości tworzonych sytuacji przemawia za ich wąskim zwycięstwem.
Zobacz przegląd statystycznyBTTS - czy obie drużyny strzelą?
Najsilniejszym argumentem za BTTS Nie jest bardzo słaba skuteczność Veležu: goście zdobywają średnio tylko 0,5 gola na mecz, a w ostatnich pięciu spotkaniach 0,6. Čelik zachował czyste konto w 100% meczów domowych i sezonowo traci zaledwie 0,0 gola na spotkanie, przy niskim xG przeciwko na poziomie 0,57. Velež nie strzelił gola w 50% swoich meczów, a BTTS w jego ostatnich pięciu występach pojawił się tylko w 20% przypadków. Gospodarze powinni natomiast znaleźć drogę do bramki, ponieważ zdobywają u siebie 2,0 gola na mecz, podczas gdy Velež traci na wyjazdach 2,5 gola i nie ma żadnego czystego konta. Mimo że Čelik w ostatnich pięciu meczach tracił średnio 1,4 gola, przewaga jego defensywy u siebie nad ograniczonym atakiem gości wyraźnie wspiera scenariusz, w którym co najmniej jedna drużyna nie zdobędzie bramki.
Zobacz statystyki BTTSOver/Under - analiza liczby goli
Čelik ma wyraźną przewagę po obu stronach boiska: u siebie zdobywa średnio 2,0 gola, a Velež na wyjazdach traci 2,5, podczas gdy gospodarze nie stracili jeszcze bramki. Potencjał ofensywny gości jest ograniczony, ponieważ strzelają średnio tylko 0,5 gola na mecz, a ich skuteczność wynosi 5% wobec 17% Čeliku. Szacunek xG wskazuje na wynik bliższy 1,55 gola gospodarzy i 0,80 gola gości, czyli łącznie 2,35 bramki. W ostatnich pięciu spotkaniach Velež zdobywał zaledwie 0,6 gola na mecz, co dodatkowo zmniejsza ryzyko otwartego, wysokobramkowego meczu. Linia poniżej 3,5 gola ma przewagę, bo najbardziej prawdopodobne scenariusze to kontrolowane zwycięstwo gospodarzy w rodzaju 1:0, 2:0 lub 2:1.
Zobacz statystyki Over/UnderHT/FT - scenariusz do przerwy i na koniec
Čelik w dotychczasowym meczu domowym wygrał, strzelił 2 gole i nie stracił żadnego, podczas gdy Velež na wyjazdach zdobywa średnio tylko 0,5 bramki, a traci 2,5. Najmocniejszy sygnał dotyczy pierwszej połowy: gospodarze prowadzili do przerwy w 100% takich spotkań, notując średnio 1,0 gola, natomiast goście przegrywali po 45 minutach w 100% wyjazdów i nie zdobyli wtedy bramki. Przewaga Čelika jest też widoczna w jakości obrony, ponieważ jego średnie xG dopuszczane wynosi 0,57 wobec 1,75 po stronie Veležu. Ostrożność wynika z szerszej formy z pięciu meczów, w której Čelik wygrał tylko 20%, lecz Velež przegrał aż 80% spotkań i zdobywał średnio 0,6 gola. Najbardziej prawdopodobny pozostaje więc wariant prowadzenia gospodarzy do przerwy oraz utrzymania ich zwycięstwa do końca.
Zobacz statystyki pierwszej i drugiej połowyPodział na połowy
Statystyki meczu
Profil przedmeczowy— co mówią dane sezonowe obu drużyn?
To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.
Statystyki drużyn— kto gra skuteczniej?
Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.
Jakość strzelania
| Čelik | Velež | |
|---|---|---|
| Celność (strzały w światło bramki) | 30% | 31% |
| Jakość sytuacji (xG na strzał) | 0.11 | 0.11 |
| Wykończenie (gole na strzał celny) | 0.18 | 0.27 |
xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.
* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.
Forma drużyn— kto jest w lepszej dyspozycji?
Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.
Gole— jak obie drużyny strzelają i tracą?
Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.
Velež wypada o 49% lepiej pod względem: goli zdobywanych na mecz.
0.67 gola / mecz - Čelik · 1 gola / mecz - Velež
Velež wypada o 20% lepiej pod względem: goli traconych na mecz.
2 gola / mecz - Čelik · 1.67 gola / mecz - Velež
Čelik strzela w 67% swoich meczów (2 z 3 meczów), a Velež kończy z czystym kontem 33% spotkań (1 z 3 meczów).
Velež strzela w 67% swoich meczów (2 z 3 meczów), a Čelik kończy z czystym kontem 0% spotkań (0 z 3 meczów).
Jak często strzelają minimum...
Jak często tracą minimum...
* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.
Obie drużyny strzeliły (BTTS)— jak często obie drużyny strzelają?
Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.
Wzorce bramkowe
BTTS a liczba goli
Liczba goli (Over/Under)— jak często mecze przekraczają linie bramkowe?
Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.
Cały mecz - porównanie drużyn (Over)
Over / Under - Čelik
Over / Under - Velež
1. połowa
2. połowa
Połowy meczu— kiedy drużyny strzelają częściej?
Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.
Velež wypada o 203% lepiej pod względem: formy w pierwszych połowach (punkty do przerwy).
0.33 pkt / mecz - Čelik · 1 pkt / mecz - Velež
Do przerwy (1. połowa)
Po przerwie (2. połowa)
Čelik - wyniki drugich połów
Defensywa trzyma poziom przez cały mecz.
Velež - wyniki drugich połów
Prowadzi do przerwy w 33% meczów, a wygrywa 33%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.
Defensywa trzyma poziom przez cały mecz.
| 1. połowa | 2. połowa | |
|---|---|---|
| Punkty na mecz | 0.33 | 0.33 |
| Gole zdobyte / mecz | 0.3 | 0.3 |
| Gole stracone / mecz | 1.0 | 1.0 |
| Średnia goli w meczu | 1.3 | 1.3 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gole | 33% | 33% |
| 3 gole | 0% | 0% |
| Czyste konto | 0% | 0% |
| Bez gola | 67% | 67% |
| Bilans bramek | -2 | -2 |
| 1. połowa | 2. połowa | |
|---|---|---|
| Punkty na mecz | 1.00 | 1.33 |
| Gole zdobyte / mecz | 0.3 | 0.7 |
| Gole stracone / mecz | 1.0 | 0.7 |
| Średnia goli w meczu | 1.3 | 1.3 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 gole | 33% | 33% |
| 3 gole | 0% | 0% |
| Czyste konto | 33% | 33% |
| Bez gola | 67% | 33% |
| Bilans bramek | -2 | 0 |
* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.
Gole według minut— kiedy padają bramki?
W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.
Najgroźniejsi w minutach 31-45 (1 gol). Najwięcej tracą w 31-45 (2). Bilans końcówek (76-90): -1 - końcówki to ich słabość.
Najgroźniejsi w minutach 76-90 (2 gole). Najwięcej tracą w 31-45 (2). Bilans końcówek (76-90): +1 - wygrywają końcówki.
* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.
Dodatkowe wskaźniki drużyn— co pokazują xG, skuteczność i forma?
Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.
Profil tego meczu
Čelik
Velež
* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.
Kontekst ligowy— czy to liga bramkostrzelna?
Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (Premier League of Bosnia).
Drużyny na tle ligi
| Čelik | Liga | Velež | |
|---|---|---|---|
| Średnia goli w meczu | ▲ 2.67 | 2.38 | ▲ 2.67 |
| Obie drużyny strzeliły | ▲ 67% | 46% | ▼ 33% |
| Min. 3 gole (Over 2.5) | ▲ 67% | 46% | ▼ 33% |
| Czyste konta | ▼ 0% | 35% | ▼ 33% |
| Gol do przerwy | ▲ 100% | 77% | ▲ 100% |
| Gol po przerwie | ▲ 100% | 77% | ▲ 100% |
^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.
Składy i zdarzenia zawodników
Potwierdzony pierwszy skład, rezerwowi i zarejestrowane zdarzenia z tego meczu.
Gospodarze
Pierwszy skład
Rezerwowi
Goście
Pierwszy skład
Rezerwowi
Oś wydarzeń meczu
Gole, kartki i zmiany ułożone w porządku chronologicznym.
- ČelikŻółta kartkaMarin Popović
Sędzia i trenerzy
Otwórz profile sezonowe, aby sprawdzić bilans meczów, gole i statystyki dyscypliny.
Najczęstsze pytania
Jaki był wynik meczu Čelik - Velež?
Mecz Premier League of Bosnia zakończył się wynikiem Čelik 3:0 Velež. Pełne statystyki spotkania, podział na połowy i H2H znajdziesz na tej stronie.
Jak wyglądają statystyki goli przed meczem Čelik - Velež?
Čelik strzela średnio 0,67 gola na mecz, a Velež 1,00. Średnia goli w Premier League of Bosnia to 2,38, Over 2.5 pada w 46% meczów. BTTS notują w 67% (Čelik) i 33% (Velež) spotkań.
W jakiej formie są Čelik i Velež?
W ostatnich 5 meczach Čelik ma bilans 0-0-3 (0,00 pkt/mecz), a Velež 1-0-2 (1,00 pkt/mecz).
Gdzie znajdę typ i analizę na mecz Čelik - Velež?
Na tej stronie pokazujemy pełny kontekst statystyczny meczu — formę, H2H, gole, BTTS i Over/Under. Typ, wartość zakładu i pełne uzasadnienie znajdziesz w aplikacji NoFluffPicks.


