Włochy - Serie AStadio Artemio FranchiDane aktualne na 16 października 2026

Fiorentina - Como: statystyki meczu

Uzasadnienie:

Pełna analiza i typ w aplikacji

Sprawdź analizę bukmacherską, typ, value bet i pełne uzasadnienie dla tego meczu.

Sprawdź analizę i typ

Fiorentina - Como: forma, gole i najważniejsze statystyki

Najważniejsze informacje o meczu

Fiorentina zagra z Como w rozgrywkach Serie A (Włochy). Mecz zaplanowano na 18 października 2026. Miejscem spotkania jest Stadio Artemio Franchi.

Aktualna forma

Fiorentina ma bilans 1-1-3 w ostatnich pięciu meczach i średnio 0.80 pkt/mecz. Como ma w tym samym okresie bilans 3-1-1 oraz 2.00 pkt/mecz. Como ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 1.83 wobec 0.67.

Statystyki bramek

Fiorentina strzela średnio 1.17 gola i traci 2.33 gola na mecz. Como strzela średnio 1.50 gola i traci 1.00 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 2.87 gola na spotkanie.

BTTS / Over / Under

BTTS występował w 67% meczów Fiorentina i w 67% meczów Como. Over 2.5 padał odpowiednio w 83% i 50% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 60%, a Over 2.5 wynosi 57%.

xG, strzały i styl

Como ma wyższe xG tworzone na mecz: 2.37 wobec 1.76. Fiorentina oddaje średnio 16.2 strzału, a Como 22.7. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.

Połowy meczu

Fiorentina prowadzi do przerwy w 17% meczów, a Como w 50%. Fiorentina zdobywa po przerwie średnio 0.83 gola, a Como 0.50. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 100% i 50% ich spotkań.

Gole według minut

Fiorentina najczęściej strzela w przedziale 16-30 (2 goli). Como najczęściej strzela w przedziale 16-30 (4 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.

Kontekst ligowy

Tło ligowe dla Serie A: 2.87 gola na mecz, BTTS 60% i Over 2.5 57%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.55 gola, a goście 1.32. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.

Mecze bezpośrednie

Przed tym spotkaniem drużyny rozegrały 2 ostatnich meczów bezpośrednich dostępnych w bazie. Bilans dla gospodarza tej strony to 1-0-1, średnia goli wynosi 3.00, a BTTS pojawił się w 100% tych spotkań.

Przed meczem

Kursy 1X2

(3.46)
(3.85)
(2.14)

Profil przedmeczowy— co mówią dane sezonowe obu drużyn?

To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.

1.17Gole zdobyte / mecz1.5
FiorentinaComo
2.33Gole stracone / mecz1
FiorentinaComo
47%Średnie posiadanie62%
FiorentinaComo
5.17Strzały celne / mecz6.67
FiorentinaComo

Statystyki drużyn— kto gra skuteczniej?

Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.

16.17Strzały na mecz22.67
FiorentinaComo
5.17Strzały celne6.67
FiorentinaComo
7.2%Skuteczność strzałów6.6%
FiorentinaComo
47%Posiadanie piłki62%
FiorentinaComo
1.76xG tworzone2.37
FiorentinaComo
1.46xG dopuszczone1.38
FiorentinaComo

Jakość strzelania

Fiorentina: OfensywnyComo: Dominujący
FiorentinaComo
Celność (strzały w światło bramki)32%29%
Jakość sytuacji (xG na strzał)0.110.10
Wykończenie (gole na strzał celny)0.230.22

xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.

* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.

Forma drużyn— kto jest w lepszej dyspozycji?

Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.

Como wypada o 150% lepiej pod względem: formy z ostatnich 5 meczów.

0.8 pkt / mecz - Fiorentina · 2 pkt / mecz - Como

Fiorentina
LLWDL
Rozkład wyników w sezonie
17% Z17% R67% P
Sezon (Z-R-P)
1-1-4
0.67 pkt / mecz · bilans bramek -7
Ostatnie 5 (Z-R-P)
1-1-3
0.80 pkt / mecz
Bilans u siebie (Z-R-P)
0-1-2
Ostatnie 5 u siebie
0-1-2
LLD
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.4Gole stracone: 2.0xG: 1.89xG rywali: 1.34BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Como
WWWLD
Rozkład wyników w sezonie
50% Z33% R17% P
Sezon (Z-R-P)
3-2-1
1.83 pkt / mecz · bilans bramek +3
Ostatnie 5 (Z-R-P)
3-1-1
2.00 pkt / mecz
Bilans na wyjeździe (Z-R-P)
2-1-1
Ostatnie 5 na wyjeździe
2-1-1
DWWL
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.6Gole stracone: 1.0xG: 2.44xG rywali: 1.34BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Gole— jak obie drużyny strzelają i tracą?

Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.

Como wypada o 28% lepiej pod względem: goli zdobywanych na mecz.

1.17 gola / mecz - Fiorentina · 1.5 gola / mecz - Como

Como wypada o 133% lepiej pod względem: goli traconych na mecz.

2.33 gola / mecz - Fiorentina · 1 gola / mecz - Como

Profil strzelecki Fiorentina: bardzo mocny

Fiorentina strzela w 67% swoich meczów (4 z 6 meczów), a Como kończy z czystym kontem 17% spotkań (1 z 6 meczów).

Profil strzelecki Como: bardzo mocny

Como strzela w 67% swoich meczów (4 z 6 meczów), a Fiorentina kończy z czystym kontem 0% spotkań (0 z 6 meczów).

7Gole zdobyte (sezon)9
FiorentinaComo
14Gole stracone (sezon)6
FiorentinaComo
3.5Średnia goli w meczu2.5
FiorentinaComo
7Gole zdobyte (ost. 5)8
FiorentinaComo
10Gole stracone (ost. 5)5
FiorentinaComo

Jak często strzelają minimum...

67%1 gol67%
FiorentinaComo
17%2 gole50%
FiorentinaComo
17%3 gole17%
FiorentinaComo
17%4 gole17%
FiorentinaComo

Jak często tracą minimum...

100%1 gol83%
FiorentinaComo
83%2 gole17%
FiorentinaComo
33%3 gole0%
FiorentinaComo
17%4 gole0%
FiorentinaComo

* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.

Obie drużyny strzeliły (BTTS)— jak często obie drużyny strzelają?

Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.

Wzorce bramkowe

17%BTTS do przerwy33%
FiorentinaComo
17%BTTS w obu połowach0%
FiorentinaComo
17%Gol w obu połowach33%
FiorentinaComo

BTTS a liczba goli

50%Min. 3 gole i BTTS50%
FiorentinaComo
33%Min. 3 gole bez BTTS0%
FiorentinaComo
80%BTTS - ostatnie 560%
FiorentinaComo

Liczba goli (Over/Under)— jak często mecze przekraczają linie bramkowe?

Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.

1. połowa

83%Min. 1 gol do przerwy83%
FiorentinaComo
50%Min. 2 gole do przerwy50%
FiorentinaComo
17%Min. 3 gole do przerwy33%
FiorentinaComo

2. połowa

100%Min. 1 gol po przerwie50%
FiorentinaComo
50%Min. 2 gole po przerwie17%
FiorentinaComo
50%Min. 3 gole po przerwie0%
FiorentinaComo

Połowy meczu— kiedy drużyny strzelają częściej?

Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.

Como wypada o 149% lepiej pod względem: formy w pierwszych połowach (punkty do przerwy).

0.67 pkt / mecz - Fiorentina · 1.67 pkt / mecz - Como

Fiorentina - stan meczu do przerwy
17% prowadzi17% remis67% przegrywa
Como - stan meczu do przerwy
50% prowadzi17% remis33% przegrywa

Do przerwy (1. połowa)

0.67Punkty na mecz (1. poł.)1.67
FiorentinaComo
0.33Gole zdobyte (1. poł.)1
FiorentinaComo
1.17Gole stracone (1. poł.)0.83
FiorentinaComo
1.5Średnia goli w meczu (1. poł.)1.83
FiorentinaComo
17%Czyste konto do przerwy33%
FiorentinaComo
83%Bez gola do przerwy50%
FiorentinaComo

Po przerwie (2. połowa)

1.5Punkty na mecz (2. poł.)1.67
FiorentinaComo
0.83Gole zdobyte (2. poł.)0.5
FiorentinaComo
1.17Gole stracone (2. poł.)0.17
FiorentinaComo
2Średnia goli w meczu (2. poł.)0.67
FiorentinaComo
33%Czyste konto po przerwie83%
FiorentinaComo
33%Bez gola po przerwie50%
FiorentinaComo

Fiorentina - wyniki drugich połów

50% Z0% R50% P
4
Punkty do przerwy
2
Gole do przerwy
-5
Bilans bramek (1. poł.)
9
Punkty 2. połowa
-2
Bilans bramek (2. poł.)
0.67
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia100%

Prowadzi do przerwy w 17% meczów, a wygrywa 17%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie0.0

Defensywa trzyma poziom przez cały mecz.

Como - wyniki drugich połów

33% Z67% R0% P
10
Punkty do przerwy
6
Gole do przerwy
+1
Bilans bramek (1. poł.)
10
Punkty 2. połowa
+2
Bilans bramek (2. poł.)
1.67
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia100%

Prowadzi do przerwy w 50% meczów, a wygrywa 50%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie-0.7

Defensywa trzyma poziom przez cały mecz.

Fiorentina - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz0.801.80
Gole zdobyte / mecz0.41.0
Gole stracone / mecz1.20.8
Średnia goli w meczu1.61.8
1 gol80%100%
2 gole60%40%
3 gole20%40%
Czyste konto20%40%
Bez gola80%20%
Bilans bramek-4+1
Do przerwy: 20% prowadzi - 20% remis - 60% przegrywa
2. połowa: 60% wygrana - 0% remis - 40% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 20% - Gole do przerwy łącznie: 2
Como - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz2.001.40
Gole zdobyte / mecz1.20.4
Gole stracone / mecz0.80.2
Średnia goli w meczu2.00.6
1 gol80%40%
2 gole60%20%
3 gole40%0%
Czyste konto40%80%
Bez gola40%60%
Bilans bramek+2+1
Do przerwy: 60% prowadzi - 20% remis - 20% przegrywa
2. połowa: 20% wygrana - 80% remis - 0% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 40% - Gole do przerwy łącznie: 6

* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.

Gole według minut— kiedy padają bramki?

W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.

Fiorentina
ZdobyteStracone
0
2
0-15
2
4
16-30
0
1
31-45
2
2
46-60
2
2
61-75
1
3
76-90

Najgroźniejsi w minutach 16-30 (2 gole). Najwięcej tracą w 16-30 (4). Bilans końcówek (76-90): -2 - końcówki to ich słabość.

Como
ZdobyteStracone
0
1
0-15
4
3
16-30
2
1
31-45
1
0
46-60
0
0
61-75
2
1
76-90

Najgroźniejsi w minutach 16-30 (4 gole). Najwięcej tracą w 16-30 (3). Bilans końcówek (76-90): +1 - wygrywają końcówki.

* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.

Dodatkowe wskaźniki drużyn— co pokazują xG, skuteczność i forma?

Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.

Profil tego meczu

3.00
Szacowana liczba goli
atak vs obrona rywala
1.1 : 1.9
Szacowany rozkład goli
gospodarz : gość
105%
Tempo na tle ligi
100% = średnia ligowa
67%
Obie drużyny strzeliły (BTTS)
średnia z sezonów obu ekip
0%
Efekt derby
gole w H2H vs typowe mecze
45%
Szacunek BTTS
z częstości strzelania obu ekip
11%
Ryzyko 0:0
ok. 1 na 9 meczów
2-3
Najczęstszy przedział goli
atak vs obrona obu stron

Fiorentina

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
+0.30
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
-1.46
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
+0.4 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
-0.59
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
-0.87
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
75%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
177%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
+0.13
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
+0.5
Gole w końcówce
14% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 0% pada w pierwszym kwadransie.
14%

Como

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
+0.99
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
-0.49
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
-1.5 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
-0.87
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
+0.38
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
114%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
65%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
+0.17
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
-0.5
Gole w końcówce
22% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 0% pada w pierwszym kwadransie.
22%

* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.

Kontekst ligowy— czy to liga bramkostrzelna?

Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (Serie A).

Drużyny na tle ligi

FiorentinaLigaComo
Średnia goli w meczu▲ 3.502.87▼ 2.50
Obie drużyny strzeliły▲ 67%60%▲ 67%
Min. 3 gole (Over 2.5)▲ 83%57%▼ 50%
Czyste konta▼ 0%21%▼ 17%
Gol do przerwy▲ 83%67%▲ 83%
Gol po przerwie▲ 100%85%▼ 50%

^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.

2.87
Średnia goli na mecz
60%
Obie drużyny strzeliły
57%
Min. 3 gole (Over 2.5)
21%
Czyste konta
1.55
Gole gospodarzy / mecz
1.32
Gole gości / mecz
+17%
Przewaga ataku u siebie
+15%
Przewaga defensywy u siebie
+14%
Łączna przewaga gospodarza
Gole w 1. połowie (cała liga)
67%
1 gol
35%
2 gole
15%
3 gole
8%
4 gole
Gole w 2. połowie (cała liga)
85%
1 gol
47%
2 gole
22%
3 gole
5%
4 gole

Mecze bezpośrednie

Ostatnie spotkania (2): Fiorentina 1 - 0 - 1 Como. Średnia goli 3.00, obie drużyny strzeliły w 100% meczów.

Calcio Como
1 : 2
ACF Fiorentina
ACF Fiorentina
1 : 2
Calcio Como

Najczęstsze pytania

Kiedy grają Fiorentina i Como?

Fiorentina zagra z Como 18 października 2026 w rozgrywkach Serie A na stadionie Stadio Artemio Franchi. Dokładną godzinę w Twojej strefie czasowej pokazujemy w nagłówku meczu.

Jak wyglądają mecze bezpośrednie Fiorentina - Como?

W ostatnich 2 meczach bezpośrednich Fiorentina wygrał 1, Como 1, a 0 zakończyło się remisem. Średnia goli w tych spotkaniach to 3,00, a obie drużyny strzelały w 100% z nich.

Jak wyglądają statystyki goli przed meczem Fiorentina - Como?

Fiorentina strzela średnio 1,17 gola na mecz, a Como 1,50. Średnia goli w Serie A to 2,87, Over 2.5 pada w 57% meczów. BTTS notują w 67% (Fiorentina) i 67% (Como) spotkań.

W jakiej formie są Fiorentina i Como?

W ostatnich 5 meczach Fiorentina ma bilans 1-1-3 (0,80 pkt/mecz), a Como 3-1-1 (2,00 pkt/mecz).

Gdzie znajdę typ i analizę na mecz Fiorentina - Como?

Na tej stronie pokazujemy pełny kontekst statystyczny meczu — formę, H2H, gole, BTTS i Over/Under. Typ, wartość zakładu i pełne uzasadnienie znajdziesz w aplikacji NoFluffPicks.