Norwegia - EliteserienBriskeby ArenaDane aktualne na 21 października 2026

HamKam - Rosenborg: statystyki meczu

Uzasadnienie:

Pełna analiza i typ w aplikacji

Sprawdź analizę bukmacherską, typ, value bet i pełne uzasadnienie dla tego meczu.

Sprawdź analizę i typ

HamKam - Rosenborg: forma, gole i najważniejsze statystyki

Najważniejsze informacje o meczu

HamKam zagra z Rosenborg w rozgrywkach Eliteserien (Norwegia). Mecz zaplanowano na 24 października 2026. Miejscem spotkania jest Briskeby Arena.

Aktualna forma

HamKam ma bilans 1-0-4 w ostatnich pięciu meczach i średnio 0.60 pkt/mecz. Rosenborg ma w tym samym okresie bilans 4-1-0 oraz 2.60 pkt/mecz. Rosenborg ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 1.61 wobec 1.13.

Statystyki bramek

HamKam strzela średnio 1.43 gola i traci 2.09 gola na mecz. Rosenborg strzela średnio 1.87 gola i traci 1.35 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 3.21 gola na spotkanie.

BTTS / Over / Under

BTTS występował w 61% meczów HamKam i w 43% meczów Rosenborg. Over 2.5 padał odpowiednio w 74% i 61% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 60%, a Over 2.5 wynosi 62%.

xG, strzały i styl

Rosenborg ma wyższe xG tworzone na mecz: 1.67 wobec 1.25. HamKam oddaje średnio 10.7 strzału, a Rosenborg 14.2. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.

Połowy meczu

HamKam prowadzi do przerwy w 22% meczów, a Rosenborg w 43%. HamKam zdobywa po przerwie średnio 1.00 gola, a Rosenborg 0.87. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 83% i 83% ich spotkań.

Gole według minut

HamKam najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (10 goli). Rosenborg najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (11 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.

Kontekst ligowy

Tło ligowe dla Eliteserien: 3.21 gola na mecz, BTTS 60% i Over 2.5 62%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.83 gola, a goście 1.38. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.

Mecze bezpośrednie

Przed tym spotkaniem drużyny rozegrały 5 ostatnich meczów bezpośrednich dostępnych w bazie. Bilans dla gospodarza tej strony to 1-0-4, średnia goli wynosi 2.60, a BTTS pojawił się w 0% tych spotkań.

Przed meczem

Kursy 1X2

(4.35)
(4.14)
(1.74)

Profil przedmeczowy— co mówią dane sezonowe obu drużyn?

To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.

1.43Gole zdobyte / mecz1.87
HamKamRosenborg
2.09Gole stracone / mecz1.35
HamKamRosenborg
46%Średnie posiadanie53%
HamKamRosenborg
3.91Strzały celne / mecz5.48
HamKamRosenborg

Statystyki drużyn— kto gra skuteczniej?

Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.

10.7Strzały na mecz14.22
HamKamRosenborg
3.91Strzały celne5.48
HamKamRosenborg
13.4%Skuteczność strzałów13.1%
HamKamRosenborg
46%Posiadanie piłki53%
HamKamRosenborg
1.25xG tworzone1.67
HamKamRosenborg
1.88xG dopuszczone1.5
HamKamRosenborg

Jakość strzelania

HamKam: KontratakującyRosenborg: Ofensywny
HamKamRosenborg
Celność (strzały w światło bramki)37%39%
Jakość sytuacji (xG na strzał)0.120.12
Wykończenie (gole na strzał celny)0.370.34

xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.

* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.

Forma drużyn— kto jest w lepszej dyspozycji?

Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.

Rosenborg wypada o 333% lepiej pod względem: formy z ostatnich 5 meczów.

0.6 pkt / mecz - HamKam · 2.6 pkt / mecz - Rosenborg

HamKam
LLLWL
Rozkład wyników w sezonie
30% Z22% R48% P
Sezon (Z-R-P)
7-5-11
1.13 pkt / mecz · bilans bramek -15
Ostatnie 5 (Z-R-P)
1-0-4
0.60 pkt / mecz
Bilans u siebie (Z-R-P)
5-2-4
Ostatnie 5 u siebie
0-2-3
LDDLL
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.4Gole stracone: 3.2xG: 1.11xG rywali: 2.16BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Rosenborg
WWWDW
Bez porażki w ostatnich 5 meczach
Rozkład wyników w sezonie
48% Z17% R35% P
Sezon (Z-R-P)
11-4-8
1.61 pkt / mecz · bilans bramek +12
Ostatnie 5 (Z-R-P)
4-1-0
2.60 pkt / mecz
Bilans na wyjeździe (Z-R-P)
4-1-6
Ostatnie 5 na wyjeździe
3-0-2
LWLWW
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 3.2Gole stracone: 1.0xG: 2.18xG rywali: 1.36BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Gole— jak obie drużyny strzelają i tracą?

Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.

Rosenborg wypada o 31% lepiej pod względem: goli zdobywanych na mecz.

1.43 gola / mecz - HamKam · 1.87 gola / mecz - Rosenborg

Rosenborg wypada o 55% lepiej pod względem: goli traconych na mecz.

2.09 gola / mecz - HamKam · 1.35 gola / mecz - Rosenborg

Profil strzelecki HamKam: mocny

HamKam strzela w 78% swoich meczów (18 z 23 meczów), a Rosenborg kończy z czystym kontem 35% spotkań (8 z 23 meczów).

Profil strzelecki Rosenborg: bardzo mocny

Rosenborg strzela w 74% swoich meczów (17 z 23 meczów), a HamKam kończy z czystym kontem 17% spotkań (4 z 23 meczów).

33Gole zdobyte (sezon)43
HamKamRosenborg
48Gole stracone (sezon)31
HamKamRosenborg
3.52Średnia goli w meczu3.22
HamKamRosenborg
7Gole zdobyte (ost. 5)16
HamKamRosenborg
16Gole stracone (ost. 5)5
HamKamRosenborg

Jak często strzelają minimum...

78%1 gol74%
HamKamRosenborg
43%2 gole65%
HamKamRosenborg
13%3 gole30%
HamKamRosenborg
9%4 gole13%
HamKamRosenborg

Jak często tracą minimum...

83%1 gol65%
HamKamRosenborg
61%2 gole43%
HamKamRosenborg
35%3 gole22%
HamKamRosenborg
22%4 gole4%
HamKamRosenborg

* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.

Obie drużyny strzeliły (BTTS)— jak często obie drużyny strzelają?

Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.

Wzorce bramkowe

17%BTTS do przerwy26%
HamKamRosenborg
13%BTTS w obu połowach13%
HamKamRosenborg
26%Gol w obu połowach57%
HamKamRosenborg

BTTS a liczba goli

52%Min. 3 gole i BTTS35%
HamKamRosenborg
22%Min. 3 gole bez BTTS26%
HamKamRosenborg
60%BTTS - ostatnie 560%
HamKamRosenborg

Liczba goli (Over/Under)— jak często mecze przekraczają linie bramkowe?

Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.

1. połowa

87%Min. 1 gol do przerwy91%
HamKamRosenborg
39%Min. 2 gole do przerwy57%
HamKamRosenborg
9%Min. 3 gole do przerwy4%
HamKamRosenborg

2. połowa

83%Min. 1 gol po przerwie83%
HamKamRosenborg
70%Min. 2 gole po przerwie48%
HamKamRosenborg
39%Min. 3 gole po przerwie22%
HamKamRosenborg

Połowy meczu— kiedy drużyny strzelają częściej?

Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.

Rosenborg wypada o 81% lepiej pod względem: formy w pierwszych połowach (punkty do przerwy).

0.91 pkt / mecz - HamKam · 1.65 pkt / mecz - Rosenborg

HamKam - stan meczu do przerwy
22% prowadzi26% remis52% przegrywa
Rosenborg - stan meczu do przerwy
43% prowadzi35% remis22% przegrywa

Do przerwy (1. połowa)

0.91Punkty na mecz (1. poł.)1.65
HamKamRosenborg
0.43Gole zdobyte (1. poł.)1
HamKamRosenborg
0.91Gole stracone (1. poł.)0.57
HamKamRosenborg
1.35Średnia goli w meczu (1. poł.)1.57
HamKamRosenborg
30%Czyste konto do przerwy52%
HamKamRosenborg
65%Bez gola do przerwy30%
HamKamRosenborg

Po przerwie (2. połowa)

1.39Punkty na mecz (2. poł.)1.35
HamKamRosenborg
1Gole zdobyte (2. poł.)0.87
HamKamRosenborg
1.17Gole stracone (2. poł.)0.78
HamKamRosenborg
2.17Średnia goli w meczu (2. poł.)1.65
HamKamRosenborg
39%Czyste konto po przerwie52%
HamKamRosenborg
30%Bez gola po przerwie39%
HamKamRosenborg

HamKam - wyniki drugich połów

35% Z35% R30% P
21
Punkty do przerwy
10
Gole do przerwy
-11
Bilans bramek (1. poł.)
32
Punkty 2. połowa
-4
Bilans bramek (2. poł.)
0.91
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia136%

Prowadzi do przerwy w 22% meczów, a wygrywa 30%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie+0.3

Traci po przerwie o 0.3 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.

Rosenborg - wyniki drugich połów

35% Z30% R35% P
38
Punkty do przerwy
23
Gole do przerwy
+10
Bilans bramek (1. poł.)
31
Punkty 2. połowa
+2
Bilans bramek (2. poł.)
1.65
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia112%

Prowadzi do przerwy w 43% meczów, a wygrywa 48%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie+0.2

Traci po przerwie o 0.2 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.

HamKam - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz0.400.80
Gole zdobyte / mecz0.41.0
Gole stracone / mecz1.22.0
Średnia goli w meczu1.63.0
1 gol100%80%
2 gole60%80%
3 gole0%80%
Czyste konto0%20%
Bez gola60%40%
Bilans bramek-4-5
Do przerwy: 0% prowadzi - 40% remis - 60% przegrywa
2. połowa: 20% wygrana - 20% remis - 60% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 40% - Gole do przerwy łącznie: 2
Rosenborg - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz2.601.80
Gole zdobyte / mecz1.81.4
Gole stracone / mecz0.20.8
Średnia goli w meczu2.02.2
1 gol100%100%
2 gole60%60%
3 gole20%40%
Czyste konto80%60%
Bez gola0%20%
Bilans bramek+8+3
Do przerwy: 80% prowadzi - 20% remis - 0% przegrywa
2. połowa: 60% wygrana - 0% remis - 40% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 20% - Gole do przerwy łącznie: 9

* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.

Gole według minut— kiedy padają bramki?

W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.

HamKam
ZdobyteStracone
1
5
0-15
2
5
16-30
7
11
31-45
8
14
46-60
5
4
61-75
10
9
76-90

Najgroźniejsi w minutach 76-90 (10 goli). Najwięcej tracą w 46-60 (14). Bilans końcówek (76-90): +1 - wygrywają końcówki.

Rosenborg
ZdobyteStracone
10
5
0-15
3
4
16-30
10
4
31-45
6
5
46-60
3
8
61-75
11
5
76-90

Najgroźniejsi w minutach 76-90 (11 goli). Najwięcej tracą w 61-75 (8). Bilans końcówek (76-90): +6 - wygrywają końcówki.

* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.

Dodatkowe wskaźniki drużyn— co pokazują xG, skuteczność i forma?

Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.

Profil tego meczu

3.37
Szacowana liczba goli
atak vs obrona rywala
1.4 : 2.0
Szacowany rozkład goli
gospodarz : gość
105%
Tempo na tle ligi
100% = średnia ligowa
52%
Obie drużyny strzeliły (BTTS)
średnia z sezonów obu ekip
-23%
Efekt derby
gole w H2H vs typowe mecze
58%
Szacunek BTTS
z częstości strzelania obu ekip
6%
Ryzyko 0:0
ok. 1 na 17 meczów
2-3
Najczęstszy przedział goli
atak vs obrona obu stron

HamKam

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
-0.63
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
-0.03
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
+3.9 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
+0.18
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
-0.21
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
78%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
151%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
-0.53
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
+0.6
Gole w końcówce
30% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 3% pada w pierwszym kwadransie.
30%

Rosenborg

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
+0.17
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
+0.35
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
-8.4 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
+0.20
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
+0.15
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
136%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
74%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
+0.99
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
-0.1
Gole w końcówce
26% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 23% pada w pierwszym kwadransie.
26%

* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.

Kontekst ligowy— czy to liga bramkostrzelna?

Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (Eliteserien).

Drużyny na tle ligi

HamKamLigaRosenborg
Średnia goli w meczu▲ 3.523.21• 3.22
Obie drużyny strzeliły• 61%60%▼ 43%
Min. 3 gole (Over 2.5)▲ 74%62%• 61%
Czyste konta▼ 17%22%▲ 35%
Gol do przerwy▲ 87%85%▲ 91%
Gol po przerwie▲ 83%79%▲ 83%

^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.

3.21
Średnia goli na mecz
60%
Obie drużyny strzeliły
62%
Min. 3 gole (Over 2.5)
22%
Czyste konta
1.83
Gole gospodarzy / mecz
1.38
Gole gości / mecz
+33%
Przewaga ataku u siebie
+25%
Przewaga defensywy u siebie
+19%
Łączna przewaga gospodarza
Gole w 1. połowie (cała liga)
85%
1 gol
47%
2 gole
15%
3 gole
4%
4 gole
Gole w 2. połowie (cała liga)
79%
1 gol
52%
2 gole
21%
3 gole
11%
4 gole

Mecze bezpośrednie

Ostatnie spotkania (5): HamKam 1 - 0 - 4 Rosenborg. Średnia goli 2.60, obie drużyny strzeliły w 0% meczów.

Rosenborg
4 : 0
HamKam
Hamarkameratene Fotball
4 : 0
Rosenborg BK
Rosenborg BK
2 : 0
Hamarkameratene Fotball
HamKam
0 : 2
Rosenborg
Rosenborg
1 : 0
HamKam

Najczęstsze pytania

Kiedy grają HamKam i Rosenborg?

HamKam zagra z Rosenborg 24 października 2026 w rozgrywkach Eliteserien na stadionie Briskeby Arena. Dokładną godzinę w Twojej strefie czasowej pokazujemy w nagłówku meczu.

Jak wyglądają mecze bezpośrednie HamKam - Rosenborg?

W ostatnich 5 meczach bezpośrednich HamKam wygrał 1, Rosenborg 4, a 0 zakończyło się remisem. Średnia goli w tych spotkaniach to 2,60, a obie drużyny strzelały w 0% z nich.

Jak wyglądają statystyki goli przed meczem HamKam - Rosenborg?

HamKam strzela średnio 1,43 gola na mecz, a Rosenborg 1,87. Średnia goli w Eliteserien to 3,21, Over 2.5 pada w 62% meczów. BTTS notują w 61% (HamKam) i 43% (Rosenborg) spotkań.

W jakiej formie są HamKam i Rosenborg?

W ostatnich 5 meczach HamKam ma bilans 1-0-4 (0,60 pkt/mecz), a Rosenborg 4-1-0 (2,60 pkt/mecz).

Gdzie znajdę typ i analizę na mecz HamKam - Rosenborg?

Na tej stronie pokazujemy pełny kontekst statystyczny meczu — formę, H2H, gole, BTTS i Over/Under. Typ, wartość zakładu i pełne uzasadnienie znajdziesz w aplikacji NoFluffPicks.