Anglia - League OneStadium mkDane aktualne na 16 października 2026

Milton Keynes Dons - Luton Town: statystyki meczu

Uzasadnienie:

Pełna analiza i typ w aplikacji

Sprawdź analizę bukmacherską, typ, value bet i pełne uzasadnienie dla tego meczu.

Sprawdź analizę i typ

Milton Keynes Dons - Luton Town: forma, gole i najważniejsze statystyki

Najważniejsze informacje o meczu

Milton Keynes Dons zagra z Luton Town w rozgrywkach League One (Anglia). Mecz zaplanowano na 17 października 2026. Miejscem spotkania jest Stadium mk.

Aktualna forma

Milton Keynes Dons ma bilans 0-3-2 w ostatnich pięciu meczach i średnio 0.60 pkt/mecz. Luton Town ma w tym samym okresie bilans 2-1-2 oraz 1.40 pkt/mecz. Luton Town ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 1.38 wobec 0.75.

Statystyki bramek

Milton Keynes Dons strzela średnio 1.13 gola i traci 1.88 gola na mecz. Luton Town strzela średnio 2.00 gola i traci 1.88 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 2.87 gola na spotkanie.

BTTS / Over / Under

BTTS występował w 75% meczów Milton Keynes Dons i w 75% meczów Luton Town. Over 2.5 padał odpowiednio w 50% i 63% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 61%, a Over 2.5 wynosi 54%.

xG, strzały i styl

Luton Town ma wyższe xG tworzone na mecz: 1.46 wobec 1.42. Milton Keynes Dons oddaje średnio 14.0 strzału, a Luton Town 13.5. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.

Połowy meczu

Milton Keynes Dons prowadzi do przerwy w 25% meczów, a Luton Town w 13%. Milton Keynes Dons zdobywa po przerwie średnio 0.75 gola, a Luton Town 1.38. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 75% i 75% ich spotkań.

Gole według minut

Milton Keynes Dons najczęściej strzela w przedziale 46-60 (4 goli). Luton Town najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (5 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.

Kontekst ligowy

Tło ligowe dla League One: 2.87 gola na mecz, BTTS 61% i Over 2.5 54%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.48 gola, a goście 1.40. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.

Mecze bezpośrednie

Brak wystarczającej historii bezpośrednich meczów w bazie, dlatego H2H nie jest traktowane jako główny sygnał statystyczny.

Przed meczem

Kursy 1X2

(2.52)
(3.55)
(2.52)

Profil przedmeczowy— co mówią dane sezonowe obu drużyn?

To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.

Milton Keynes DonsLuton Town
1.13Gole zdobyte / mecz2
Milton Keynes DonsLuton Town
1.88Gole stracone / mecz1.88
Milton Keynes DonsLuton Town
45%Średnie posiadanie55%
Milton Keynes DonsLuton Town
3.38Strzały celne / mecz4.75
Milton Keynes DonsLuton Town
Milton Keynes DonsLuton Town

Statystyki drużyn— kto gra skuteczniej?

Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.

14Strzały na mecz13.5
Milton Keynes DonsLuton Town
3.38Strzały celne4.75
Milton Keynes DonsLuton Town
8%Skuteczność strzałów14.8%
Milton Keynes DonsLuton Town
45%Posiadanie piłki55%
Milton Keynes DonsLuton Town
1.42xG tworzone1.46
Milton Keynes DonsLuton Town
1.72xG dopuszczone1.36
Milton Keynes DonsLuton Town

Jakość strzelania

Milton Keynes Dons: OfensywnyLuton Town: Skuteczny w wykończeniu
Milton Keynes DonsLuton Town
Celność (strzały w światło bramki)24%35%
Jakość sytuacji (xG na strzał)0.100.11
Wykończenie (gole na strzał celny)0.330.42

xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.

* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.

Forma drużyn— kto jest w lepszej dyspozycji?

Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.

Luton Town wypada o 133% lepiej pod względem: formy z ostatnich 5 meczów.

0.6 pkt / mecz - Milton Keynes Dons · 1.4 pkt / mecz - Luton Town

Milton Keynes Dons
LDDDL
Bez zwycięstwa w ostatnich 5 meczach
Rozkład wyników w sezonie
0% Z75% R25% P
Sezon (Z-R-P)
0-6-2
0.75 pkt / mecz · bilans bramek -6
Ostatnie 5 (Z-R-P)
0-3-2
0.60 pkt / mecz
Bilans u siebie (Z-R-P)
0-3-1
Ostatnie 5 u siebie
0-3-1
DDDL
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.2Gole stracone: 2.4xG: 1.36xG rywali: 1.54BTTS: 80%Over 2.5: 60%
Luton Town
WDLLW
Rozkład wyników w sezonie
38% Z25% R38% P
Sezon (Z-R-P)
3-2-3
1.38 pkt / mecz · bilans bramek +1
Ostatnie 5 (Z-R-P)
2-1-2
1.40 pkt / mecz
Bilans na wyjeździe (Z-R-P)
2-0-2
Ostatnie 5 na wyjeździe
2-0-2
WLLW
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.6Gole stracone: 1.0xG: 1.51xG rywali: 1.19BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Gole— jak obie drużyny strzelają i tracą?

Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.

Luton Town wypada o 77% lepiej pod względem: goli zdobywanych na mecz.

1.13 gola / mecz - Milton Keynes Dons · 2 gola / mecz - Luton Town

Profil strzelecki Milton Keynes Dons: bardzo mocny

Milton Keynes Dons strzela w 75% swoich meczów (6 z 8 meczów), a Luton Town kończy z czystym kontem 13% spotkań (1 z 8 meczów).

Profil strzelecki Luton Town: bardzo mocny

Luton Town strzela w 88% swoich meczów (7 z 8 meczów), a Milton Keynes Dons kończy z czystym kontem 25% spotkań (2 z 8 meczów).

9Gole zdobyte (sezon)16
Milton Keynes DonsLuton Town
15Gole stracone (sezon)15
Milton Keynes DonsLuton Town
3Średnia goli w meczu3.88
Milton Keynes DonsLuton Town
6Gole zdobyte (ost. 5)8
Milton Keynes DonsLuton Town
12Gole stracone (ost. 5)5
Milton Keynes DonsLuton Town

Jak często strzelają minimum...

75%1 gol88%
Milton Keynes DonsLuton Town
25%2 gole63%
Milton Keynes DonsLuton Town
13%3 gole25%
Milton Keynes DonsLuton Town
0%4 gole25%
Milton Keynes DonsLuton Town

Jak często tracą minimum...

75%1 gol88%
Milton Keynes DonsLuton Town
50%2 gole50%
Milton Keynes DonsLuton Town
38%3 gole25%
Milton Keynes DonsLuton Town
13%4 gole13%
Milton Keynes DonsLuton Town

* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.

Obie drużyny strzeliły (BTTS)— jak często obie drużyny strzelają?

Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.

61%
Średnia ligowa

Wzorce bramkowe

13%BTTS do przerwy38%
Milton Keynes DonsLuton Town
0%BTTS w obu połowach13%
Milton Keynes DonsLuton Town
0%Gol w obu połowach38%
Milton Keynes DonsLuton Town

BTTS a liczba goli

50%Min. 3 gole i BTTS63%
Milton Keynes DonsLuton Town
0%Min. 3 gole bez BTTS0%
Milton Keynes DonsLuton Town
80%BTTS - ostatnie 560%
Milton Keynes DonsLuton Town

Liczba goli (Over/Under)— jak często mecze przekraczają linie bramkowe?

Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.

Cały mecz - porównanie drużyn (Over)

1. połowa

75%Min. 1 gol do przerwy88%
Milton Keynes DonsLuton Town
25%Min. 2 gole do przerwy63%
Milton Keynes DonsLuton Town
13%Min. 3 gole do przerwy25%
Milton Keynes DonsLuton Town

2. połowa

75%Min. 1 gol po przerwie75%
Milton Keynes DonsLuton Town
38%Min. 2 gole po przerwie75%
Milton Keynes DonsLuton Town
38%Min. 3 gole po przerwie38%
Milton Keynes DonsLuton Town

Połowy meczu— kiedy drużyny strzelają częściej?

Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.

Milton Keynes Dons wypada o 33% lepiej pod względem: formy w pierwszych połowach (punkty do przerwy).

1 pkt / mecz - Milton Keynes Dons · 0.75 pkt / mecz - Luton Town

Milton Keynes Dons - stan meczu do przerwy
25% prowadzi25% remis50% przegrywa
Luton Town - stan meczu do przerwy
13% prowadzi38% remis50% przegrywa

Do przerwy (1. połowa)

1Punkty na mecz (1. poł.)0.75
Milton Keynes DonsLuton Town
0.38Gole zdobyte (1. poł.)0.63
Milton Keynes DonsLuton Town
0.75Gole stracone (1. poł.)1.25
Milton Keynes DonsLuton Town
1.13Średnia goli w meczu (1. poł.)1.88
Milton Keynes DonsLuton Town
38%Czyste konto do przerwy25%
Milton Keynes DonsLuton Town
75%Bez gola do przerwy50%
Milton Keynes DonsLuton Town

Po przerwie (2. połowa)

1Punkty na mecz (2. poł.)1.75
Milton Keynes DonsLuton Town
0.75Gole zdobyte (2. poł.)1.38
Milton Keynes DonsLuton Town
1.13Gole stracone (2. poł.)0.63
Milton Keynes DonsLuton Town
1.88Średnia goli w meczu (2. poł.)2
Milton Keynes DonsLuton Town
38%Czyste konto po przerwie50%
Milton Keynes DonsLuton Town
50%Bez gola po przerwie25%
Milton Keynes DonsLuton Town

Milton Keynes Dons - wyniki drugich połów

25% Z25% R50% P
8
Punkty do przerwy
3
Gole do przerwy
-3
Bilans bramek (1. poł.)
8
Punkty 2. połowa
-3
Bilans bramek (2. poł.)
1.00
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia0%

Prowadzi do przerwy w 25% meczów, a wygrywa 0%. Zdarza się gubić prowadzenie po przerwie.

Kondycja obrony po przerwie+0.4

Traci po przerwie o 0.4 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.

Luton Town - wyniki drugich połów

38% Z63% R0% P
6
Punkty do przerwy
5
Gole do przerwy
-5
Bilans bramek (1. poł.)
14
Punkty 2. połowa
+6
Bilans bramek (2. poł.)
0.75
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia292%

Prowadzi do przerwy w 13% meczów, a wygrywa 38%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie-0.6

Defensywa trzyma poziom przez cały mecz.

Milton Keynes Dons - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz0.800.80
Gole zdobyte / mecz0.21.0
Gole stracone / mecz0.81.6
Średnia goli w meczu1.02.6
1 gol80%80%
2 gole20%60%
3 gole0%60%
Czyste konto40%20%
Bez gola80%40%
Bilans bramek-3-3
Do przerwy: 20% prowadzi - 20% remis - 60% przegrywa
2. połowa: 20% wygrana - 20% remis - 60% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 0% - Gole do przerwy łącznie: 1
Luton Town - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz1.001.80
Gole zdobyte / mecz0.61.0
Gole stracone / mecz0.60.4
Średnia goli w meczu1.21.4
1 gol80%60%
2 gole40%60%
3 gole0%20%
Czyste konto40%60%
Bez gola60%40%
Bilans bramek0+3
Do przerwy: 20% prowadzi - 40% remis - 40% przegrywa
2. połowa: 40% wygrana - 60% remis - 0% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 20% - Gole do przerwy łącznie: 3

* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.

Gole według minut— kiedy padają bramki?

W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.

Milton Keynes Dons
ZdobyteStracone
0
2
0-15
2
1
16-30
1
3
31-45
4
2
46-60
0
3
61-75
2
4
76-90

Najgroźniejsi w minutach 46-60 (4 gole). Najwięcej tracą w 76-90 (4). Bilans końcówek (76-90): -2 - końcówki to ich słabość.

Luton Town
ZdobyteStracone
1
2
0-15
3
3
16-30
1
5
31-45
4
2
46-60
2
2
61-75
5
1
76-90

Najgroźniejsi w minutach 76-90 (5 goli). Najwięcej tracą w 31-45 (5). Bilans końcówek (76-90): +4 - wygrywają końcówki.

* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.

Dodatkowe wskaźniki drużyn— co pokazują xG, skuteczność i forma?

Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.

Profil tego meczu

3.44
Szacowana liczba goli
atak vs obrona rywala
1.5 : 1.9
Szacowany rozkład goli
gospodarz : gość
120%
Tempo na tle ligi
100% = średnia ligowa
75%
Obie drużyny strzeliły (BTTS)
średnia z sezonów obu ekip
-100%
Efekt derby
gole w H2H vs typowe mecze
66%
Szacunek BTTS
z częstości strzelania obu ekip
3%
Ryzyko 0:0
ok. 1 na 33 meczów
0-1
Najczęstszy przedział goli
atak vs obrona obu stron

Milton Keynes Dons

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
-0.30
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
-0.45
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
-0.4 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
-0.29
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
-0.16
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
76%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
134%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
-0.15
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
+0.4
Gole w końcówce
22% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 0% pada w pierwszym kwadransie.
22%

Luton Town

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
+0.10
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
+0.02
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
-1.8 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
+0.54
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
-0.52
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
143%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
127%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
+0.02
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
+0.7
Gole w końcówce
31% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 6% pada w pierwszym kwadransie.
31%

* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.

Kontekst ligowy— czy to liga bramkostrzelna?

Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (League One).

Drużyny na tle ligi

Milton Keynes DonsLigaLuton Town
Średnia goli w meczu▲ 3.002.87▲ 3.88
Obie drużyny strzeliły▲ 75%61%▲ 75%
Min. 3 gole (Over 2.5)▼ 50%54%▲ 63%
Czyste konta• 25%24%▼ 13%
Gol do przerwy▲ 75%65%▲ 88%
Gol po przerwie▼ 75%83%▼ 75%

^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.

2.87
Średnia goli na mecz
61%
Obie drużyny strzeliły
54%
Min. 3 gole (Over 2.5)
24%
Czyste konta
1.48
Gole gospodarzy / mecz
1.40
Gole gości / mecz
+6%
Przewaga ataku u siebie
+5%
Przewaga defensywy u siebie
+2%
Łączna przewaga gospodarza
Gole w 1. połowie (cała liga)
65%
1 gol
34%
2 gole
16%
3 gole
1%
4 gole
Gole w 2. połowie (cała liga)
83%
1 gol
47%
2 gole
27%
3 gole
13%
4 gole

Najczęstsze pytania

Kiedy grają Milton Keynes Dons i Luton Town?

Milton Keynes Dons zagra z Luton Town 17 października 2026 w rozgrywkach League One na stadionie Stadium mk. Dokładną godzinę w Twojej strefie czasowej pokazujemy w nagłówku meczu.

Jak wyglądają statystyki goli przed meczem Milton Keynes Dons - Luton Town?

Milton Keynes Dons strzela średnio 1,13 gola na mecz, a Luton Town 2,00. Średnia goli w League One to 2,87, Over 2.5 pada w 54% meczów. BTTS notują w 75% (Milton Keynes Dons) i 75% (Luton Town) spotkań.

W jakiej formie są Milton Keynes Dons i Luton Town?

W ostatnich 5 meczach Milton Keynes Dons ma bilans 0-3-2 (0,60 pkt/mecz), a Luton Town 2-1-2 (1,40 pkt/mecz).

Gdzie znajdę typ i analizę na mecz Milton Keynes Dons - Luton Town?

Na tej stronie pokazujemy pełny kontekst statystyczny meczu — formę, H2H, gole, BTTS i Over/Under. Typ, wartość zakładu i pełne uzasadnienie znajdziesz w aplikacji NoFluffPicks.