Francja - Ligue 1Groupama StadiumDane aktualne na 16 października 2026

Olympique Lyonnais - Nice: statystyki meczu

Uzasadnienie:

Pełna analiza i typ w aplikacji

Sprawdź analizę bukmacherską, typ, value bet i pełne uzasadnienie dla tego meczu.

Sprawdź analizę i typ

Olympique Lyonnais - Nice: forma, gole i najważniejsze statystyki

Najważniejsze informacje o meczu

Olympique Lyonnais zagra z Nice w rozgrywkach Ligue 1 (Francja). Mecz zaplanowano na 18 października 2026. Miejscem spotkania jest Groupama Stadium.

Aktualna forma

Olympique Lyonnais ma bilans 2-2-1 w ostatnich pięciu meczach i średnio 1.60 pkt/mecz. Nice ma w tym samym okresie bilans 2-1-2 oraz 1.40 pkt/mecz. Olympique Lyonnais ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 1.83 wobec 1.33.

Statystyki bramek

Olympique Lyonnais strzela średnio 1.83 gola i traci 0.67 gola na mecz. Nice strzela średnio 0.83 gola i traci 1.17 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 2.91 gola na spotkanie.

BTTS / Over / Under

BTTS występował w 50% meczów Olympique Lyonnais i w 50% meczów Nice. Over 2.5 padał odpowiednio w 50% i 50% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 61%, a Over 2.5 wynosi 61%.

xG, strzały i styl

Olympique Lyonnais ma wyższe xG tworzone na mecz: 1.48 wobec 1.36. Olympique Lyonnais oddaje średnio 13.3 strzału, a Nice 11.8. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.

Połowy meczu

Olympique Lyonnais prowadzi do przerwy w 33% meczów, a Nice w 17%. Olympique Lyonnais zdobywa po przerwie średnio 1.17 gola, a Nice 0.33. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 83% i 67% ich spotkań.

Gole według minut

Olympique Lyonnais najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (4 goli). Nice najczęściej strzela w przedziale 31-45+ (2 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.

Kontekst ligowy

Tło ligowe dla Ligue 1: 2.91 gola na mecz, BTTS 61% i Over 2.5 61%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.67 gola, a goście 1.24. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.

Mecze bezpośrednie

Przed tym spotkaniem drużyny rozegrały 2 ostatnich meczów bezpośrednich dostępnych w bazie. Bilans dla gospodarza tej strony to 1-0-1, średnia goli wynosi 3.50, a BTTS pojawił się w 50% tych spotkań.

Przed meczem

Kursy 1X2

(1.66)
(4.31)
(5.49)

Profil przedmeczowy— co mówią dane sezonowe obu drużyn?

To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.

Olympique LyonnaisNice
1.83Gole zdobyte / mecz0.83
Olympique LyonnaisNice
0.67Gole stracone / mecz1.17
Olympique LyonnaisNice
52%Średnie posiadanie55%
Olympique LyonnaisNice
5Strzały celne / mecz3.5
Olympique LyonnaisNice

Statystyki drużyn— kto gra skuteczniej?

Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.

13.33Strzały na mecz11.83
Olympique LyonnaisNice
5Strzały celne3.5
Olympique LyonnaisNice
13.8%Skuteczność strzałów7%
Olympique LyonnaisNice
52%Posiadanie piłki55%
Olympique LyonnaisNice
1.48xG tworzone1.36
Olympique LyonnaisNice
1.32xG dopuszczone1.4
Olympique LyonnaisNice

Jakość strzelania

Olympique Lyonnais: Skuteczny w wykończeniuNice: Zbalansowany
Olympique LyonnaisNice
Celność (strzały w światło bramki)38%30%
Jakość sytuacji (xG na strzał)0.110.11
Wykończenie (gole na strzał celny)0.370.24

xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.

* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.

Forma drużyn— kto jest w lepszej dyspozycji?

Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.

Olympique Lyonnais wypada o 14% lepiej pod względem: formy z ostatnich 5 meczów.

1.6 pkt / mecz - Olympique Lyonnais · 1.4 pkt / mecz - Nice

Olympique Lyonnais
DWDWL
Rozkład wyników w sezonie
50% Z33% R17% P
Sezon (Z-R-P)
3-2-1
1.83 pkt / mecz · bilans bramek +7
Ostatnie 5 (Z-R-P)
2-2-1
1.60 pkt / mecz
Bilans u siebie (Z-R-P)
2-1-0
Ostatnie 5 u siebie
2-1-0
DWW
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.8Gole stracone: 0.8xG: 1.51xG rywali: 1.27BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Nice
LDLWW
Rozkład wyników w sezonie
33% Z33% R33% P
Sezon (Z-R-P)
2-2-2
1.33 pkt / mecz · bilans bramek -2
Ostatnie 5 (Z-R-P)
2-1-2
1.40 pkt / mecz
Bilans na wyjeździe (Z-R-P)
0-0-2
Ostatnie 5 na wyjeździe
0-0-2
LL
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.0Gole stracone: 1.4xG: 1.36xG rywali: 1.46BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Gole— jak obie drużyny strzelają i tracą?

Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.

Olympique Lyonnais wypada o 120% lepiej pod względem: goli zdobywanych na mecz.

1.83 gola / mecz - Olympique Lyonnais · 0.83 gola / mecz - Nice

Olympique Lyonnais wypada o 75% lepiej pod względem: goli traconych na mecz.

0.67 gola / mecz - Olympique Lyonnais · 1.17 gola / mecz - Nice

Profil strzelecki Olympique Lyonnais: bardzo mocny

Olympique Lyonnais strzela w 83% swoich meczów (5 z 6 meczów), a Nice kończy z czystym kontem 17% spotkań (1 z 6 meczów).

Profil strzelecki Nice: niejednoznaczny

Nice strzela w 50% swoich meczów (3 z 6 meczów), a Olympique Lyonnais kończy z czystym kontem 50% spotkań (3 z 6 meczów).

11Gole zdobyte (sezon)5
Olympique LyonnaisNice
4Gole stracone (sezon)7
Olympique LyonnaisNice
2.5Średnia goli w meczu2
Olympique LyonnaisNice
9Gole zdobyte (ost. 5)5
Olympique LyonnaisNice
4Gole stracone (ost. 5)7
Olympique LyonnaisNice

Jak często strzelają minimum...

83%1 gol50%
Olympique LyonnaisNice
50%2 gole33%
Olympique LyonnaisNice
33%3 gole0%
Olympique LyonnaisNice
17%4 gole0%
Olympique LyonnaisNice

Jak często tracą minimum...

50%1 gol83%
Olympique LyonnaisNice
17%2 gole17%
Olympique LyonnaisNice
0%3 gole17%
Olympique LyonnaisNice
0%4 gole0%
Olympique LyonnaisNice

* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.

Obie drużyny strzeliły (BTTS)— jak często obie drużyny strzelają?

Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.

Wzorce bramkowe

17%BTTS do przerwy33%
Olympique LyonnaisNice
0%BTTS w obu połowach0%
Olympique LyonnaisNice
33%Gol w obu połowach33%
Olympique LyonnaisNice

BTTS a liczba goli

33%Min. 3 gole i BTTS33%
Olympique LyonnaisNice
17%Min. 3 gole bez BTTS17%
Olympique LyonnaisNice
60%BTTS - ostatnie 560%
Olympique LyonnaisNice

Liczba goli (Over/Under)— jak często mecze przekraczają linie bramkowe?

Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.

1. połowa

50%Min. 1 gol do przerwy67%
Olympique LyonnaisNice
33%Min. 2 gole do przerwy33%
Olympique LyonnaisNice
17%Min. 3 gole do przerwy0%
Olympique LyonnaisNice

2. połowa

83%Min. 1 gol po przerwie67%
Olympique LyonnaisNice
67%Min. 2 gole po przerwie33%
Olympique LyonnaisNice
0%Min. 3 gole po przerwie0%
Olympique LyonnaisNice

Połowy meczu— kiedy drużyny strzelają częściej?

Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.

Olympique Lyonnais wypada o 28% lepiej pod względem: formy w pierwszych połowach (punkty do przerwy).

1.5 pkt / mecz - Olympique Lyonnais · 1.17 pkt / mecz - Nice

Olympique Lyonnais - stan meczu do przerwy
33% prowadzi50% remis17% przegrywa
Nice - stan meczu do przerwy
17% prowadzi67% remis17% przegrywa

Do przerwy (1. połowa)

1.5Punkty na mecz (1. poł.)1.17
Olympique LyonnaisNice
0.67Gole zdobyte (1. poł.)0.5
Olympique LyonnaisNice
0.33Gole stracone (1. poł.)0.5
Olympique LyonnaisNice
1Średnia goli w meczu (1. poł.)1
Olympique LyonnaisNice
67%Czyste konto do przerwy50%
Olympique LyonnaisNice
67%Bez gola do przerwy50%
Olympique LyonnaisNice

Po przerwie (2. połowa)

2Punkty na mecz (2. poł.)1
Olympique LyonnaisNice
1.17Gole zdobyte (2. poł.)0.33
Olympique LyonnaisNice
0.33Gole stracone (2. poł.)0.67
Olympique LyonnaisNice
1.5Średnia goli w meczu (2. poł.)1
Olympique LyonnaisNice
67%Czyste konto po przerwie50%
Olympique LyonnaisNice
17%Bez gola po przerwie67%
Olympique LyonnaisNice

Olympique Lyonnais - wyniki drugich połów

50% Z50% R0% P
9
Punkty do przerwy
4
Gole do przerwy
+2
Bilans bramek (1. poł.)
12
Punkty 2. połowa
+5
Bilans bramek (2. poł.)
1.50
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia152%

Prowadzi do przerwy w 33% meczów, a wygrywa 50%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie0.0

Defensywa trzyma poziom przez cały mecz.

Nice - wyniki drugich połów

17% Z50% R33% P
7
Punkty do przerwy
3
Gole do przerwy
0
Bilans bramek (1. poł.)
6
Punkty 2. połowa
-2
Bilans bramek (2. poł.)
1.17
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia194%

Prowadzi do przerwy w 17% meczów, a wygrywa 33%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie+0.2

Traci po przerwie o 0.2 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.

Olympique Lyonnais - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz1.601.80
Gole zdobyte / mecz0.81.0
Gole stracone / mecz0.40.4
Średnia goli w meczu1.21.4
1 gol60%80%
2 gole40%60%
3 gole20%0%
Czyste konto60%60%
Bez gola60%20%
Bilans bramek+2+3
Do przerwy: 40% prowadzi - 40% remis - 20% przegrywa
2. połowa: 40% wygrana - 60% remis - 0% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 20% - Gole do przerwy łącznie: 4
Nice - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz1.201.00
Gole zdobyte / mecz0.60.4
Gole stracone / mecz0.60.8
Średnia goli w meczu1.21.2
1 gol80%80%
2 gole40%40%
3 gole0%0%
Czyste konto40%40%
Bez gola40%60%
Bilans bramek0-2
Do przerwy: 20% prowadzi - 60% remis - 20% przegrywa
2. połowa: 20% wygrana - 40% remis - 40% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 40% - Gole do przerwy łącznie: 3

* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.

Gole według minut— kiedy padają bramki?

W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.

Olympique Lyonnais
ZdobyteStracone
1
0
0-15
2
0
16-30
1
2
31-45
2
0
46-60
1
1
61-75
4
1
76-90

Najgroźniejsi w minutach 76-90 (4 gole). Najwięcej tracą w 31-45 (2). Bilans końcówek (76-90): +3 - wygrywają końcówki.

Nice
ZdobyteStracone
0
1
0-15
1
1
16-30
2
1
31-45
0
1
46-60
1
1
61-75
1
2
76-90

Najgroźniejsi w minutach 31-45 (2 gole). Najwięcej tracą w 76-90 (2). Bilans końcówek (76-90): -1 - końcówki to ich słabość.

* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.

Dodatkowe wskaźniki drużyn— co pokazują xG, skuteczność i forma?

Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.

Profil tego meczu

2.25
Szacowana liczba goli
atak vs obrona rywala
1.5 : 0.8
Szacowany rozkład goli
gospodarz : gość
77%
Tempo na tle ligi
100% = średnia ligowa
50%
Obie drużyny strzeliły (BTTS)
średnia z sezonów obu ekip
+56%
Efekt derby
gole w H2H vs typowe mecze
42%
Szacunek BTTS
z częstości strzelania obu ekip
9%
Ryzyko 0:0
ok. 1 na 11 meczów
0-1
Najczęstszy przedział goli
atak vs obrona obu stron

Olympique Lyonnais

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
+0.16
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
+1.00
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
-4.9 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
+0.35
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
+0.65
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
110%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
54%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
-0.23
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
+0.5
Gole w końcówce
36% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 9% pada w pierwszym kwadransie.
36%

Nice

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
-0.04
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
-0.30
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
+1.9 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
-0.53
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
+0.23
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
67%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
70%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
+0.07
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
-0.2
Gole w końcówce
20% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 0% pada w pierwszym kwadransie.
20%

* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.

Kontekst ligowy— czy to liga bramkostrzelna?

Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (Ligue 1).

Drużyny na tle ligi

Olympique LyonnaisLigaNice
Średnia goli w meczu▼ 2.502.91▼ 2.00
Obie drużyny strzeliły▼ 50%61%▼ 50%
Min. 3 gole (Over 2.5)▼ 50%61%▼ 50%
Czyste konta▲ 50%23%▼ 17%
Gol do przerwy▼ 50%70%▼ 67%
Gol po przerwie▲ 83%81%▼ 67%

^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.

2.91
Średnia goli na mecz
61%
Obie drużyny strzeliły
61%
Min. 3 gole (Over 2.5)
23%
Czyste konta
1.67
Gole gospodarzy / mecz
1.24
Gole gości / mecz
+35%
Przewaga ataku u siebie
+26%
Przewaga defensywy u siebie
+18%
Łączna przewaga gospodarza
Gole w 1. połowie (cała liga)
70%
1 gol
35%
2 gole
13%
3 gole
2%
4 gole
Gole w 2. połowie (cała liga)
81%
1 gol
59%
2 gole
15%
3 gole
7%
4 gole

Mecze bezpośrednie

Ostatnie spotkania (2): Olympique Lyonnais 1 - 0 - 1 Nice. Średnia goli 3.50, obie drużyny strzeliły w 50% meczów.

Olympique Lyonnais
2 : 0
OGC Nice Côte d'Azur
OGC Nice Côte d'Azur
3 : 2
Olympique Lyonnais

Najczęstsze pytania

Kiedy grają Olympique Lyonnais i Nice?

Olympique Lyonnais zagra z Nice 18 października 2026 w rozgrywkach Ligue 1 na stadionie Groupama Stadium. Dokładną godzinę w Twojej strefie czasowej pokazujemy w nagłówku meczu.

Jak wyglądają mecze bezpośrednie Olympique Lyonnais - Nice?

W ostatnich 2 meczach bezpośrednich Olympique Lyonnais wygrał 1, Nice 1, a 0 zakończyło się remisem. Średnia goli w tych spotkaniach to 3,50, a obie drużyny strzelały w 50% z nich.

Jak wyglądają statystyki goli przed meczem Olympique Lyonnais - Nice?

Olympique Lyonnais strzela średnio 1,83 gola na mecz, a Nice 0,83. Średnia goli w Ligue 1 to 2,91, Over 2.5 pada w 61% meczów. BTTS notują w 50% (Olympique Lyonnais) i 50% (Nice) spotkań.

W jakiej formie są Olympique Lyonnais i Nice?

W ostatnich 5 meczach Olympique Lyonnais ma bilans 2-2-1 (1,60 pkt/mecz), a Nice 2-1-2 (1,40 pkt/mecz).

Gdzie znajdę typ i analizę na mecz Olympique Lyonnais - Nice?

Tutaj sprawdzisz liczby przed meczem Olympique Lyonnais - Nice: formę, H2H, gole i Over/Under. Sam typ, value i uzasadnienie publikujemy w aplikacji NoFluffPicks.