Polska - EkstraklasaStadion RakówDane aktualne na 22 września 2026

Mecz wstrzymany lub przełożony

Termin spotkania może ulec zmianie. Statystyki pozostają dostępne jako kontekst meczu.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin: statystyki meczu

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin: forma, gole i najważniejsze statystyki

Najważniejsze informacje o meczu

Raków Częstochowa zagra z Zagłębie Lubin w rozgrywkach Ekstraklasa (Polska). Termin spotkania może ulec zmianie. Statystyki pozostają dostępne jako kontekst meczu. Miejscem spotkania jest Stadion Raków.

Aktualna forma

Raków Częstochowa ma bilans 1-0-4 w ostatnich pięciu meczach i średnio 0.60 pkt/mecz. Zagłębie Lubin ma w tym samym okresie bilans 2-3-0 oraz 1.80 pkt/mecz. Zagłębie Lubin ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 1.71 wobec 0.43.

Statystyki bramek

Raków Częstochowa strzela średnio 1.14 gola i traci 2.14 gola na mecz. Zagłębie Lubin strzela średnio 1.14 gola i traci 0.86 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 2.84 gola na spotkanie.

BTTS / Over / Under

BTTS występował w 86% meczów Raków Częstochowa i w 57% meczów Zagłębie Lubin. Over 2.5 padał odpowiednio w 86% i 43% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 64%, a Over 2.5 wynosi 58%.

xG, strzały i styl

Raków Częstochowa ma wyższe xG tworzone na mecz: 1.58 wobec 1.51. Raków Częstochowa oddaje średnio 13.9 strzału, a Zagłębie Lubin 13.7. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.

Połowy meczu

Raków Częstochowa prowadzi do przerwy w 14% meczów, a Zagłębie Lubin w 14%. Raków Częstochowa zdobywa po przerwie średnio 0.71 gola, a Zagłębie Lubin 0.86. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 100% i 71% ich spotkań.

Gole według minut

Raków Częstochowa najczęściej strzela w przedziale 31-45+ (2 goli). Zagłębie Lubin najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (4 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.

Kontekst ligowy

Tło ligowe dla Ekstraklasa: 2.84 gola na mecz, BTTS 64% i Over 2.5 58%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.60 gola, a goście 1.24. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.

Mecze bezpośrednie

Przed tym spotkaniem drużyny rozegrały 2 ostatnich meczów bezpośrednich dostępnych w bazie. Bilans dla gospodarza tej strony to 0-1-1, średnia goli wynosi 0.50, a BTTS pojawił się w 0% tych spotkań.

Profil przedmeczowyco mówią dane sezonowe obu drużyn?

To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.

Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
1.14Gole zdobyte / mecz1.14
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
2.14Gole stracone / mecz0.86
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
53%Średnie posiadanie43%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
3.71Strzały celne / mecz3.71
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Statystyki drużynkto gra skuteczniej?

Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.

13.86Strzały na mecz13.71
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
3.71Strzały celne3.71
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
8.2%Skuteczność strzałów8.3%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
53%Posiadanie piłki43%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
1.58xG tworzone1.51
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
1.8xG dopuszczone1.71
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Jakość strzelania

Raków Częstochowa: ZbalansowanyZagłębie Lubin: Zbalansowany
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
Celność (strzały w światło bramki)27%27%
Jakość sytuacji (xG na strzał)0.110.11
Wykończenie (gole na strzał celny)0.310.31

xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.

* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.

Forma drużynkto jest w lepszej dyspozycji?

Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.

Zagłębie Lubin wypada o 200% lepiej pod względem: formy z ostatnich 5 meczów.

0.6 pkt / mecz - Raków Częstochowa · 1.8 pkt / mecz - Zagłębie Lubin

Raków Częstochowa
LLLLW
Rozkład wyników w sezonie
14% Z0% R86% P
Sezon (Z-R-P)
1-0-6
0.43 pkt / mecz · bilans bramek -7
Ostatnie 5 (Z-R-P)
1-0-4
0.60 pkt / mecz
Bilans u siebie (Z-R-P)
1-0-3
Ostatnie 5 u siebie
1-0-3
LLLW
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.2Gole stracone: 2.2xG: 1.48xG rywali: 2.06BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Zagłębie Lubin
WDDDW
Bez porażki w ostatnich 5 meczach
Rozkład wyników w sezonie
43% Z43% R14% P
Sezon (Z-R-P)
3-3-1
1.71 pkt / mecz · bilans bramek +2
Ostatnie 5 (Z-R-P)
2-3-0
1.80 pkt / mecz
Bilans na wyjeździe (Z-R-P)
0-2-1
Ostatnie 5 na wyjeździe
0-2-1
LDD
Ostatnie 5 meczów - średnie
Gole zdobyte: 1.0Gole stracone: 0.6xG: 1.62xG rywali: 1.57BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Golejak obie drużyny strzelają i tracą?

Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.

Zagłębie Lubin wypada o 149% lepiej pod względem: goli traconych na mecz.

2.14 gola / mecz - Raków Częstochowa · 0.86 gola / mecz - Zagłębie Lubin

Profil strzelecki Raków Częstochowa: mocny

Raków Częstochowa strzela w 86% swoich meczów (6 z 7 meczów), a Zagłębie Lubin kończy z czystym kontem 43% spotkań (3 z 7 meczów).

Profil strzelecki Zagłębie Lubin: bardzo mocny

Zagłębie Lubin strzela w 71% swoich meczów (5 z 7 meczów), a Raków Częstochowa kończy z czystym kontem 0% spotkań (0 z 7 meczów).

8Gole zdobyte (sezon)8
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
15Gole stracone (sezon)6
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
3.29Średnia goli w meczu2
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
6Gole zdobyte (ost. 5)5
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
11Gole stracone (ost. 5)3
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Jak często strzelają minimum...

86%1 gol71%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
29%2 gole43%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
0%3 gole0%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
0%4 gole0%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Jak często tracą minimum...

100%1 gol57%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
71%2 gole14%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
14%3 gole14%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
14%4 gole0%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.

Obie drużyny strzeliły (BTTS)jak często obie drużyny strzelają?

Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.

64%
Średnia ligowa

Wzorce bramkowe

29%BTTS do przerwy14%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
14%BTTS w obu połowach0%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
29%Gol w obu połowach14%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

BTTS a liczba goli

86%Min. 3 gole i BTTS43%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
0%Min. 3 gole bez BTTS0%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
80%BTTS - ostatnie 560%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Liczba goli (Over/Under)jak często mecze przekraczają linie bramkowe?

Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.

Cały mecz - porównanie drużyn (Over)

Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

1. połowa

71%Min. 1 gol do przerwy43%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
43%Min. 2 gole do przerwy14%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
14%Min. 3 gole do przerwy0%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

2. połowa

100%Min. 1 gol po przerwie71%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
57%Min. 2 gole po przerwie71%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
29%Min. 3 gole po przerwie0%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Połowy meczukiedy drużyny strzelają częściej?

Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.

Zagłębie Lubin wypada o 33% lepiej pod względem: formy w pierwszych połowach (punkty do przerwy).

0.86 pkt / mecz - Raków Częstochowa · 1.14 pkt / mecz - Zagłębie Lubin

Raków Częstochowa - stan meczu do przerwy
14% prowadzi43% remis43% przegrywa
Zagłębie Lubin - stan meczu do przerwy
14% prowadzi71% remis14% przegrywa

Do przerwy (1. połowa)

0.86Punkty na mecz (1. poł.)1.14
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
0.43Gole zdobyte (1. poł.)0.29
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
0.86Gole stracone (1. poł.)0.29
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
1.29Średnia goli w meczu (1. poł.)0.57
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
43%Czyste konto do przerwy71%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
57%Bez gola do przerwy71%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Po przerwie (2. połowa)

1Punkty na mecz (2. poł.)1.43
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
0.71Gole zdobyte (2. poł.)0.86
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
1.29Gole stracone (2. poł.)0.57
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
2Średnia goli w meczu (2. poł.)1.43
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
29%Czyste konto po przerwie57%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin
29%Bez gola po przerwie43%
Raków CzęstochowaZagłębie Lubin

Raków Częstochowa - wyniki drugich połów

29% Z14% R57% P
6
Punkty do przerwy
3
Gole do przerwy
-3
Bilans bramek (1. poł.)
7
Punkty 2. połowa
-4
Bilans bramek (2. poł.)
0.86
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia100%

Prowadzi do przerwy w 14% meczów, a wygrywa 14%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie+0.4

Traci po przerwie o 0.4 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.

Zagłębie Lubin - wyniki drugich połów

29% Z57% R14% P
8
Punkty do przerwy
2
Gole do przerwy
0
Bilans bramek (1. poł.)
10
Punkty 2. połowa
+2
Bilans bramek (2. poł.)
1.14
Pkt na mecz do przerwy
Utrzymywanie prowadzenia307%

Prowadzi do przerwy w 14% meczów, a wygrywa 43%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.

Kondycja obrony po przerwie+0.3

Traci po przerwie o 0.3 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.

Raków Częstochowa - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz1.001.20
Gole zdobyte / mecz0.60.6
Gole stracone / mecz1.01.2
Średnia goli w meczu1.61.8
1 gol80%100%
2 gole60%40%
3 gole20%20%
Czyste konto40%40%
Bez gola40%40%
Bilans bramek-2-3
Do przerwy: 20% prowadzi - 40% remis - 40% przegrywa
2. połowa: 40% wygrana - 0% remis - 60% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 40% - Gole do przerwy łącznie: 3
Zagłębie Lubin - ostatnie 5 meczów w połowach
1. połowa2. połowa
Punkty na mecz1.201.40
Gole zdobyte / mecz0.20.8
Gole stracone / mecz0.20.4
Średnia goli w meczu0.41.2
1 gol40%60%
2 gole0%60%
3 gole0%0%
Czyste konto80%60%
Bez gola80%40%
Bilans bramek0+2
Do przerwy: 20% prowadzi - 60% remis - 20% przegrywa
2. połowa: 20% wygrana - 80% remis - 0% porażka
BTTS do przerwy (ost. 5): 0% - Gole do przerwy łącznie: 1

* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.

Gole według minutkiedy padają bramki?

W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.

Raków Częstochowa
ZdobyteStracone
0
1
0-15
1
0
16-30
2
5
31-45
2
2
46-60
1
2
61-75
2
5
76-90

Najgroźniejsi w minutach 31-45 (2 gole). Najwięcej tracą w 31-45 (5). Bilans końcówek (76-90): -3 - końcówki to ich słabość.

Zagłębie Lubin
ZdobyteStracone
1
0
0-15
0
1
16-30
1
1
31-45
1
0
46-60
1
1
61-75
4
3
76-90

Najgroźniejsi w minutach 76-90 (4 gole). Najwięcej tracą w 76-90 (3). Bilans końcówek (76-90): +1 - wygrywają końcówki.

* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.

Dodatkowe wskaźniki drużynco pokazują xG, skuteczność i forma?

Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.

Profil tego meczu

2.64
Szacowana liczba goli
atak vs obrona rywala
1.0 : 1.6
Szacowany rozkład goli
gospodarz : gość
93%
Tempo na tle ligi
100% = średnia ligowa
72%
Obie drużyny strzeliły (BTTS)
średnia z sezonów obu ekip
-81%
Efekt derby
gole w H2H vs typowe mecze
61%
Szacunek BTTS
z częstości strzelania obu ekip
4%
Ryzyko 0:0
ok. 1 na 25 meczów
2-3
Najczęstszy przedział goli
atak vs obrona obu stron

Raków Częstochowa

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
-0.22
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
-0.78
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
-1.7 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
-0.44
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
-0.34
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
71%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
173%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
+0.17
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
+0.3
Gole w końcówce
25% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 0% pada w pierwszym kwadransie.
25%

Zagłębie Lubin

Bilans xG netto
Różnica między jakością sytuacji tworzonych i dopuszczanych przez drużynę na mecz.
-0.20
Wyniki względem xG
Różnica między rzeczywistym bilansem bramek a bilansem wynikającym z xG.
+0.48
Punkty względem bilansu bramek
Porównanie zdobytych punktów z liczbą punktów wynikającą z bilansu bramek drużyny.
-1.4 pkt
Skuteczność w wykończeniu
Czy drużyna wykorzystuje sytuacje? Plus oznacza więcej goli niż wynika z jakości okazji.
-0.37
Skuteczność obrony
Czy obrona lub bramkarz ratują drużynę? Plus oznacza mniej straconych goli niż sugerują dopuszczone sytuacje.
+0.85
Atak na tle ligi
Ile strzela w porównaniu ze średnią ligi w tej roli. 120% oznacza 20% powyżej średniej.
92%
Obrona na tle ligi
Ile traci w porównaniu ze średnią ligi. 80% oznacza o 20% mniej straconych goli.
54%
Trend formy
Porównuje punkty z ostatnich 5 meczów ze średnią całego sezonu.
+0.09
Mocniejsza druga połowa?
O ile więcej goli drużyna strzela po przerwie niż przed nią.
+0.6
Gole w końcówce
50% goli drużyny pada w minutach 76-90. Dla porównania: 13% pada w pierwszym kwadransie.
50%

* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.

Kontekst ligowyczy to liga bramkostrzelna?

Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (Ekstraklasa).

Drużyny na tle ligi

Raków CzęstochowaLigaZagłębie Lubin
Średnia goli w meczu 3.292.84 2.00
Obie drużyny strzeliły 86%64% 57%
Min. 3 gole (Over 2.5) 86%58% 43%
Czyste konta 0%22% 43%
Gol do przerwy 71%66% 43%
Gol po przerwie 100%84% 71%

^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.

2.84
Średnia goli na mecz
64%
Obie drużyny strzeliły
58%
Min. 3 gole (Over 2.5)
22%
Czyste konta
1.60
Gole gospodarzy / mecz
1.24
Gole gości / mecz
+29%
Przewaga ataku u siebie
+23%
Przewaga defensywy u siebie
+18%
Łączna przewaga gospodarza
Gole w 1. połowie (cała liga)
66%
1 gol
33%
2 gole
12%
3 gole
3%
4 gole
Gole w 2. połowie (cała liga)
84%
1 gol
54%
2 gole
21%
3 gole
9%
4 gole

Sędzia i trenerzy

Otwórz profile sezonowe, aby sprawdzić bilans meczów, gole i statystyki dyscypliny.

Mecze bezpośrednie

Ostatnie spotkania (2): Raków Częstochowa 0 - 1 - 1 Zagłębie Lubin. Średnia goli 0.50, obie drużyny strzeliły w 0% meczów.