Richards Bay - Mamelodi Sundowns: statystyki meczu
Richards Bay - Mamelodi Sundowns: forma, gole i najważniejsze statystyki
Najważniejsze informacje o meczu
Richards Bay zagrał z Mamelodi Sundowns w rozgrywkach Premier Soccer League (Republika Południowej Afryki). Spotkanie rozegrano 13 października 2026. Miejscem spotkania jest Richards Bay Sports Stadium. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4.
Aktualna forma
Richards Bay ma bilans 0-2-3 w ostatnich pięciu meczach i średnio 0.40 pkt/mecz. Mamelodi Sundowns ma w tym samym okresie bilans 4-1-0 oraz 2.60 pkt/mecz. Mamelodi Sundowns ma wyższe tempo punktowania w sezonie: 2.50 wobec 0.43.
Statystyki bramek
Richards Bay strzela średnio 1.14 gola i traci 2.43 gola na mecz. Mamelodi Sundowns strzela średnio 2.38 gola i traci 0.88 gola na mecz. Średnia ligowa wynosi 2.28 gola na spotkanie.
BTTS / Over / Under
BTTS występował w 86% meczów Richards Bay i w 63% meczów Mamelodi Sundowns. Over 2.5 padał odpowiednio w 71% i 50% ich spotkań. W lidze BTTS wynosi 44%, a Over 2.5 wynosi 33%.
xG, strzały i styl
Mamelodi Sundowns ma wyższe xG tworzone na mecz: 2.03 wobec 1.60. Richards Bay oddaje średnio 12.6 strzału, a Mamelodi Sundowns 17.1. Posiadanie piłki jest statystyką sezonową drużyn, a nie przewidywanym posiadaniem w nadchodzącym meczu.
Połowy meczu
Richards Bay prowadzi do przerwy w 29% meczów, a Mamelodi Sundowns w 50%. Richards Bay zdobywa po przerwie średnio 0.71 gola, a Mamelodi Sundowns 1.63. Over 0.5 w drugiej połowie występował odpowiednio w 100% i 100% ich spotkań.
Gole według minut
Richards Bay najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (3 goli). Mamelodi Sundowns najczęściej strzela w przedziale 76-90+ (8 goli). Te rozkłady są opisem historycznych minut bramek, nie przewidywaniem minuty gola w nadchodzącym meczu.
Kontekst ligowy
Tło ligowe dla Premier Soccer League: 2.28 gola na mecz, BTTS 44% i Over 2.5 33%. Średnio gospodarze zdobywają w tej lidze 1.25 gola, a goście 1.04. Przewaga gospodarza w modelu ligowym jest opisana jako kontekst rozgrywek, a nie jako typ na ten mecz.
Mecze bezpośrednie
Przed tym spotkaniem drużyny rozegrały 2 ostatnich meczów bezpośrednich dostępnych w bazie. Bilans dla gospodarza tej strony to 0-1-1, średnia goli wynosi 2.50, a BTTS pojawił się w 50% tych spotkań.
Archiwalna analiza przedmeczowa
To zapis analizy przygotowanej przed rozpoczęciem spotkania. Poniższe wnioski opierają się wyłącznie na danych dostępnych przed pierwszym gwizdkiem i nie uwzględniają końcowego wyniku ani statystyk pomeczowych.
Ogólna analiza meczu
Mamelodi Sundowns, lider tabeli, pozostaje niepokonane po 8 meczach (6 zwycięstw i 2 remisy), podczas gdy 15. Richards Bay nie wygrało żadnego z 7 spotkań. W ostatnich 5 kolejkach goście zdobyli 13 punktów i stracili 3 gole, a gospodarze zebrali tylko 2 punkty, tracąc aż 14 bramek. Przewaga gości widoczna jest również w jakości sytuacji: na wyjazdach wypracowują średnio 1,82 xG i dopuszczają rywali do 0,96 xG, wobec odpowiednio 1,73 i 1,62 xG Richards Bay u siebie. Gospodarze tracą na własnym boisku średnio 2,25 gola na mecz i przegrali 75% tych spotkań, co przy wyjazdowej średniej 1,75 gola Sundowns wyraźnie zwiększa szanse lidera. Remis pozostaje możliwy, bo połowa wyjazdów gości zakończyła się podziałem punktów, ale bilans formy i defensywy przemawia za ich zwycięstwem.
Zobacz przegląd statystycznyBTTS - czy obie drużyny strzelą?
BTTS „tak” jest nieznacznie bardziej prawdopodobne, ponieważ w ostatnich 5 meczach Richards Bay notowało gole obu drużyn w 80% spotkań, a Mamelodi Sundowns w 60%. Gospodarze tracili w tym okresie średnio 2,8 gola, co przy średniej 2,0 gola strzelonego przez gości daje Mamelodi mocne podstawy do zdobycia bramki. Richards Bay również ma szansę trafić: strzelało średnio 1,2 gola w ostatnich 5 meczach, a jego xG wynosiło 1,61. Ostrożność jest jednak uzasadniona, bo Mamelodi traciło ostatnio tylko 0,6 gola na mecz, a Richards Bay zachowywało czyste konto w 75% swoich meczów u siebie. Te sygnały ograniczają przewagę typu „tak”, ale nie przeważają nad skutecznością obu ataków i ostatnią podatnością defensywy gospodarzy.
Zobacz statystyki BTTSOver/Under - analiza liczby goli
W ostatnich pięciu meczach Richards Bay strzelało średnio 1,2 gola, ale traciło aż 2,8, podczas gdy Mamelodi Sundowns zdobywało 2,0 gola i traciło tylko 0,6. Średnie xG z tego okresu wynoszą 1,61 dla gospodarzy i 1,89 dla gości, co wspiera prognozę około 3,1 gola w meczu. Ponad 1,5 gola padało w 100% spotkań obu drużyn w podanych statystykach, a w ostatnich pięciu meczach co najmniej trzy gole wystąpiły odpowiednio w 80% i 60% przypadków. Dlatego najsilniejszym wyborem jest powyżej 1,5 gola; wyższe linie są mniej pewne, zwłaszcza że w całej lidze tylko 33% meczów kończy się co najmniej trzema golami.
Zobacz statystyki Over/UnderHT/FT - scenariusz do przerwy i na koniec
Remis do przerwy jest najbardziej prawdopodobny, ponieważ Mamelodi Sundowns schodzili na przerwę przy remisie w 3 z 4 meczów ujętych w statystykach sezonowych oraz w 3 z ostatnich 5 spotkań. Richards Bay prowadzili wprawdzie do przerwy w 3 z 4 takich meczów i nie stracili w nich gola w pierwszej połowie, więc typ X/2 nie jest pozbawiony ryzyka. Za zwycięstwem gości przemawia jednak forma z ostatnich 5 spotkań: wygrali 4, podczas gdy gospodarze nie wygrali żadnego i stracili średnio 2,8 gola na mecz wobec 0,6 po stronie Sundowns. Szczególnie mocny jest sygnał z drugich połów tych spotkań: goście zdobywali po przerwie średnio 1,4 gola, a Richards Bay tracili 2,0 i przegrali tę część gry w 4 z 5 meczów. Dlatego scenariusz wyrównanej pierwszej połowy i rozstrzygnięcia na korzyść Sundowns po przerwie oceniam wyżej niż pozostałe warianty.
Zobacz statystyki pierwszej i drugiej połowyPodział na połowy
Statystyki meczu
Profil przedmeczowy— co mówią dane sezonowe obu drużyn?
To profil zespołów oparty na danych sezonowych i formie. Statystyki przebiegu konkretnego meczu pokazujemy dopiero po jego rozegraniu.
Statystyki drużyn— kto gra skuteczniej?
Porównanie ofensywy i defensywy obu zespołów w bieżącym sezonie.
Jakość strzelania
| Richards Bay | Mamelodi Sundowns | |
|---|---|---|
| Celność (strzały w światło bramki) | 35% | 36% |
| Jakość sytuacji (xG na strzał) | 0.13 | 0.12 |
| Wykończenie (gole na strzał celny) | 0.26 | 0.38 |
xG na strzał około 0.08 to zwykle strzały z dystansu, 0.15+ to najczęściej sytuacje z pola karnego. Etykieta stylu wynika z posiadania, liczby strzałów i skuteczności.
* xG (gole oczekiwane) mówi, ile bramek drużyna powinna strzelić ze swoich sytuacji. Jeśli strzela więcej niż xG, wykańcza akcje ponadprzeciętnie; jeśli mniej, marnuje okazje.
Forma drużyn— kto jest w lepszej dyspozycji?
Ostatnie pięć meczów i bilans sezonu, łącznie oraz z podziałem na mecze u siebie i na wyjeździe.
Mamelodi Sundowns wypada o 550% lepiej pod względem: formy z ostatnich 5 meczów.
0.4 pkt / mecz - Richards Bay · 2.6 pkt / mecz - Mamelodi Sundowns
Gole— jak obie drużyny strzelają i tracą?
Ile bramek drużyny zdobywają i tracą, oraz jak często utrzymują czyste konto lub nie strzelają.
Mamelodi Sundowns wypada o 109% lepiej pod względem: goli zdobywanych na mecz.
1.14 gola / mecz - Richards Bay · 2.38 gola / mecz - Mamelodi Sundowns
Mamelodi Sundowns wypada o 176% lepiej pod względem: goli traconych na mecz.
2.43 gola / mecz - Richards Bay · 0.88 gola / mecz - Mamelodi Sundowns
Richards Bay strzela w 86% swoich meczów (6 z 7 meczów), a Mamelodi Sundowns kończy z czystym kontem 38% spotkań (3 z 8 meczów).
Mamelodi Sundowns strzela w 100% swoich meczów (8 z 8 meczów), a Richards Bay kończy z czystym kontem 0% spotkań (0 z 7 meczów).
Jak często strzelają minimum...
Jak często tracą minimum...
* Statystyki obejmują mecze u siebie i na wyjeździe obu drużyn w bieżącym sezonie.
Obie drużyny strzeliły (BTTS)— jak często obie drużyny strzelają?
Jak często w meczach obu drużyn bramki padają po obu stronach, w porównaniu do średniej ligowej.
Wzorce bramkowe
BTTS a liczba goli
Liczba goli (Over/Under)— jak często mecze przekraczają linie bramkowe?
Jak często mecze tych drużyn przekraczają kolejne progi bramkowe, w całym meczu i w poszczególnych połowach.
Cały mecz - porównanie drużyn (Over)
Over / Under - Richards Bay
Over / Under - Mamelodi Sundowns
1. połowa
2. połowa
Połowy meczu— kiedy drużyny strzelają częściej?
Jak drużyny rozkładają grę między pierwszą a drugą połowę: gole, punkty, czyste konta i stan meczu do przerwy.
Mamelodi Sundowns wypada o 100% lepiej pod względem: formy w pierwszych połowach (punkty do przerwy).
1 pkt / mecz - Richards Bay · 2 pkt / mecz - Mamelodi Sundowns
Do przerwy (1. połowa)
Po przerwie (2. połowa)
Richards Bay - wyniki drugich połów
Prowadzi do przerwy w 29% meczów, a wygrywa 0%. Zdarza się gubić prowadzenie po przerwie.
Traci po przerwie o 0.7 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.
Mamelodi Sundowns - wyniki drugich połów
Prowadzi do przerwy w 50% meczów, a wygrywa 75%. Wygrywa też mecze bez prowadzenia do przerwy.
Traci po przerwie o 0.6 gola na mecz więcej niż przed nią - defensywa siada w drugiej połowie.
| 1. połowa | 2. połowa | |
|---|---|---|
| Punkty na mecz | 1.40 | 0.20 |
| Gole zdobyte / mecz | 0.6 | 0.6 |
| Gole stracone / mecz | 0.8 | 2.0 |
| Średnia goli w meczu | 1.4 | 2.6 |
| 1 gol | 80% | 100% |
| 2 gole | 40% | 60% |
| 3 gole | 20% | 60% |
| Czyste konto | 40% | 0% |
| Bez gola | 60% | 60% |
| Bilans bramek | -1 | -7 |
| 1. połowa | 2. połowa | |
|---|---|---|
| Punkty na mecz | 2.20 | 2.20 |
| Gole zdobyte / mecz | 0.8 | 1.8 |
| Gole stracone / mecz | 0.0 | 0.8 |
| Średnia goli w meczu | 0.8 | 2.6 |
| 1 gol | 60% | 100% |
| 2 gole | 20% | 80% |
| 3 gole | 0% | 40% |
| Czyste konto | 100% | 40% |
| Bez gola | 40% | 0% |
| Bilans bramek | +4 | +5 |
* Kolory w tabelach pokazują częstość zdarzenia: zielone częste, żółte umiarkowane, czerwone rzadkie. To częstotliwość, nie ocena drużyny.
Gole według minut— kiedy padają bramki?
W których fazach meczu drużyny najczęściej zdobywają i tracą bramki.
Najgroźniejsi w minutach 76-90 (3 gole). Najwięcej tracą w 76-90 (6). Bilans końcówek (76-90): -3 - końcówki to ich słabość.
Najgroźniejsi w minutach 76-90 (8 goli). Najwięcej tracą w 76-90 (3). Bilans końcówek (76-90): +5 - wygrywają końcówki.
* Przedziały 31-45 i 76-90 obejmują gole z doliczonego czasu gry.
Dodatkowe wskaźniki drużyn— co pokazują xG, skuteczność i forma?
Porównanie jakości sytuacji, wyników i trendów obu drużyn na podstawie rozegranych meczów bieżącego sezonu.
Profil tego meczu
Richards Bay
Mamelodi Sundowns
* Szacowana liczba i rozkład goli, szacunek BTTS, ryzyko 0:0 oraz przedział goli są wyliczane z publicznych średnich i częstości sezonowych obu drużyn. To statystyczny profil meczu, a nie prywatna prognoza modelu ani typ bukmacherski. Pozostałe wskaźniki opisują rozegrane mecze sezonu.
Kontekst ligowy— czy to liga bramkostrzelna?
Jak obie drużyny wypadają na tle średnich całej ligi (Premier Soccer League).
Drużyny na tle ligi
| Richards Bay | Liga | Mamelodi Sundowns | |
|---|---|---|---|
| Średnia goli w meczu | ▲ 3.57 | 2.28 | ▲ 3.25 |
| Obie drużyny strzeliły | ▲ 86% | 44% | ▲ 63% |
| Min. 3 gole (Over 2.5) | ▲ 71% | 33% | ▲ 50% |
| Czyste konta | ▼ 0% | 36% | ▲ 38% |
| Gol do przerwy | ▲ 86% | 56% | ▲ 63% |
| Gol po przerwie | ▲ 100% | 70% | ▲ 100% |
^ zielone = powyżej średniej ligi, ˇ czerwone = poniżej. To kierunek różnicy, nie ocena drużyny.
Składy i zdarzenia zawodników
Potwierdzony pierwszy skład, rezerwowi i zarejestrowane zdarzenia z tego meczu.
Gospodarze
Pierwszy skład
Rezerwowi
Goście
Pierwszy skład
Oś wydarzeń meczu
Gole, kartki i zmiany ułożone w porządku chronologicznym.
Sędzia i trenerzy
Otwórz profile sezonowe, aby sprawdzić bilans meczów, gole i statystyki dyscypliny.
Mecze bezpośrednie
Ostatnie spotkania (2): Richards Bay 0 - 1 - 1 Mamelodi Sundowns. Średnia goli 2.50, obie drużyny strzeliły w 50% meczów.
Najczęstsze pytania
Jaki był wynik meczu Richards Bay - Mamelodi Sundowns?
Mecz Premier Soccer League zakończył się wynikiem Richards Bay 1:4 Mamelodi Sundowns. Pełne statystyki spotkania, podział na połowy i H2H znajdziesz na tej stronie.
Jak wyglądają mecze bezpośrednie Richards Bay - Mamelodi Sundowns?
W ostatnich 2 meczach bezpośrednich Richards Bay wygrał 0, Mamelodi Sundowns 1, a 1 zakończyło się remisem. Średnia goli w tych spotkaniach to 2,50, a obie drużyny strzelały w 50% z nich.
Jak wyglądają statystyki goli przed meczem Richards Bay - Mamelodi Sundowns?
Richards Bay strzela średnio 1,14 gola na mecz, a Mamelodi Sundowns 2,38. Średnia goli w Premier Soccer League to 2,28, Over 2.5 pada w 33% meczów. BTTS notują w 86% (Richards Bay) i 63% (Mamelodi Sundowns) spotkań.
W jakiej formie są Richards Bay i Mamelodi Sundowns?
W ostatnich 5 meczach Richards Bay ma bilans 0-2-3 (0,40 pkt/mecz), a Mamelodi Sundowns 4-1-0 (2,60 pkt/mecz).
Gdzie znajdę typ i analizę na mecz Richards Bay - Mamelodi Sundowns?
Statystyczne tło meczu Richards Bay - Mamelodi Sundowns — forma, mecze bezpośrednie, gole, BTTS i Over/Under — jest na tej stronie. Typ z pełnym uzasadnieniem i oceną wartości czeka w aplikacji NoFluffPicks.


