Al Taawon - Neom SC: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Al Taawon a jucat împotriva Neom SC în Professional League (Arabia Saudită). Meciul s-a jucat la data de 23 noiembrie 2025. Scor final: 1:1.

Forma actuală

Al Taawon: 5-0-0, 3.00 puncte/meci. Neom SC: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.

Statistici goluri

Al Taawon marchează 2.88 si primește 1.50 goluri pe meci. Neom SC marchează 1.50 si primește 1.63. Media ligii: 3.13 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Al Taawon 63%, Neom SC 75%. Over 2.5: Al Taawon 75%, Neom SC 63%. Nivel liga: BTTS 66%, Over 2.5 58%.

xG, șuturi și stil

Neom SC are xG mai mare: 1.33 față de 1.32. Al Taawon: 11.9 șuturi pe meci, Neom SC: 12.4.

Reprizele meciului

Al Taawon: conduce la pauză în 63%, goluri în repriza a doua 1.63. Neom SC: conduce la pauză în 50%, goluri în repriza a doua 0.63.

Goluri pe minute

Al Taawon: 61-75 (6 goluri). Neom SC: 16-30 (3 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Professional League: 3.13 goluri pe meci, BTTS 66%, Over 2.5 58%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Pe reprize

0 : 0
Prima repriza
1 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

49Posesie (%)51
Al TaawonNeom SC
8Suturi15
Al TaawonNeom SC
2Suturi pe poarta2
Al TaawonNeom SC
0.91xG1.3
Al TaawonNeom SC
8Cornere1
Al TaawonNeom SC
37Atacuri periculoase31
Al TaawonNeom SC
11Faulturi16
Al TaawonNeom SC
3Cartonase3
Al TaawonNeom SC

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

Al TaawonNeom SC
2.88Goluri marcate / meci1.5
Al TaawonNeom SC
1.5Goluri primite / meci1.63
Al TaawonNeom SC
48%Posesie medie53%
Al TaawonNeom SC
5.25Șuturi pe poartă / meci4.88
Al TaawonNeom SC

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

11.88Șuturi pe meci12.38
Al TaawonNeom SC
5.25Șuturi pe poartă4.88
Al TaawonNeom SC
24.2%Conversia șuturilor12.1%
Al TaawonNeom SC
48%Posesie53%
Al TaawonNeom SC
1.32xG pentru1.33
Al TaawonNeom SC
1.5xG împotrivă1.25
Al TaawonNeom SC

Calitatea șuturilor

Al Taawon: Finalizare eficientăNeom SC: Echilibrată
Al TaawonNeom SC
Precizie (șuturi pe poartă)44%39%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.550.31

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Al Taawon stă cu 114% mai bine la: forma ultimelor 5.

3 pct / meci - Al Taawon · 1.4 pct / meci - Neom SC

Al Taawon
WWWWW
5 victorii la rând
Distribuția rezultatelor
88% W0% R13% P
Sezon (V-E-Î)
7-0-1
2.63 pct / meci · golaveraj +11
Ultimele 5 (V-E-Î)
5-0-0
3.00 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
3-0-1
Ultimele 5 acasă
3-0-1
LWWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 3.2Goluri primite: 0.8xG: 1.51xG advers: 1.41BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Neom SC
WLDWL
Distribuția rezultatelor
50% W13% R38% P
Sezon (V-E-Î)
4-1-3
1.63 pct / meci · golaveraj -1
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
3-0-1
Ultimele 5 în deplasare
3-0-1
LWWW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.8Goluri primite: 2.2xG: 1.21xG advers: 1.49BTTS: 100%Over 2.5: 80%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Al Taawon stă cu 92% mai bine la: goluri marcate pe meci.

2.88 goluri / meci - Al Taawon · 1.5 goluri / meci - Neom SC

Al Taawon stă cu 9% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.5 goluri / meci - Al Taawon · 1.63 goluri / meci - Neom SC

Profil ofensiv Al Taawon: foarte solid

Al Taawon marchează în 88% dintre meciuri (7 din 8 meciuri), iar Neom SC păstrează poarta curată în 13% (1 din 8 meciuri).

Profil ofensiv Neom SC: foarte solid

Neom SC marchează în 88% dintre meciuri (7 din 8 meciuri), iar Al Taawon păstrează poarta curată în 25% (2 din 8 meciuri).

23Goluri marcate (sezon)12
Al TaawonNeom SC
12Goluri primite (sezon)13
Al TaawonNeom SC
4.38Media golurilor pe meci3.13
Al TaawonNeom SC
16Goluri marcate (ultimele 5)9
Al TaawonNeom SC
4Goluri primite (ultimele 5)11
Al TaawonNeom SC

Cât de des marchează cel puțin...

88%1 gol88%
Al TaawonNeom SC
75%2 goluri38%
Al TaawonNeom SC
50%3 goluri25%
Al TaawonNeom SC
38%4 goluri0%
Al TaawonNeom SC

Cât de des primește cel puțin...

75%1 gol88%
Al TaawonNeom SC
38%2 goluri50%
Al TaawonNeom SC
13%3 goluri25%
Al TaawonNeom SC
13%4 goluri0%
Al TaawonNeom SC

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

25%BTTS la pauză38%
Al TaawonNeom SC
13%BTTS în ambele reprize25%
Al TaawonNeom SC
50%Gol în ambele reprize38%
Al TaawonNeom SC

BTTS și numărul de goluri

63%Min. 3 goluri și BTTS63%
Al TaawonNeom SC
13%Min. 3 goluri fără BTTS0%
Al TaawonNeom SC
60%BTTS - ultimele 5100%
Al TaawonNeom SC

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

75%Min. 1 gol înainte de pauză88%
Al TaawonNeom SC
50%Min. 2 goluri înainte de pauză50%
Al TaawonNeom SC
38%Min. 3 goluri înainte de pauză25%
Al TaawonNeom SC

Repriza 2

100%Min. 1 gol după pauză63%
Al TaawonNeom SC
75%Min. 2 goluri după pauză63%
Al TaawonNeom SC
50%Min. 3 goluri după pauză13%
Al TaawonNeom SC

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Al Taawon stă cu 22% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

2.13 pct / meci - Al Taawon · 1.75 pct / meci - Neom SC

Al Taawon - starea la pauză
63% conduce25% egal13% condusă
Neom SC - starea la pauză
50% conduce25% egal25% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

2.13Puncte pe meci (repriza 1)1.75
Al TaawonNeom SC
1.25Goluri marcate (repriza 1)0.88
Al TaawonNeom SC
0.38Goluri primite (repriza 1)0.75
Al TaawonNeom SC
1.63Media golurilor (repriza 1)1.63
Al TaawonNeom SC
63%Poartă intactă înainte de pauză38%
Al TaawonNeom SC
38%Fără gol înainte de pauză38%
Al TaawonNeom SC

După pauză (repriza 2)

1.75Puncte pe meci (repriza 2)0.88
Al TaawonNeom SC
1.63Goluri marcate (repriza 2)0.63
Al TaawonNeom SC
1.13Goluri primite (repriza 2)0.88
Al TaawonNeom SC
2.75Media golurilor (repriza 2)1.5
Al TaawonNeom SC
38%Poartă intactă după pauză38%
Al TaawonNeom SC
25%Fără gol după pauză38%
Al TaawonNeom SC

Al Taawon - rezultatele reprizei a 2-a

50% W25% R25% P
17
Puncte la pauză
10
Goluri la pauză
+7
Golaveraj (repriza 1)
14
Puncte în repriza a 2-a
+4
Golaveraj (repriza 2)
2.13
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului140%

Conduce la pauză în 63% dintre meciuri și câștigă 88%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.7

Primește cu 0.7 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Neom SC - rezultatele reprizei a 2-a

0% W88% R13% P
14
Puncte la pauză
7
Goluri la pauză
+1
Golaveraj (repriza 1)
7
Puncte în repriza a 2-a
-2
Golaveraj (repriza 2)
1.75
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.1

Primește cu 0.1 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Al Taawon - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci2.202.00
Goluri marcate / meci1.41.8
Goluri primite / meci0.20.6
Media golurilor pe meci1.62.4
1 gol60%100%
2 goluri60%60%
3 goluri40%40%
Poartă intactă80%60%
Fără gol40%20%
Golaveraj+6+6
Pauză: 60% conduce - 40% egal - 0% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 20% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 7
Neom SC - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.600.80
Goluri marcate / meci1.00.8
Goluri primite / meci1.01.2
Media golurilor pe meci2.02.0
1 gol80%80%
2 goluri80%80%
3 goluri40%20%
Poartă intactă20%20%
Fără gol40%20%
Golaveraj0-2
Pauză: 40% conduce - 40% egal - 20% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 80% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 60% - Total goluri la pauză: 5

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Al Taawon
MarcatePrimite
5
1
0-15
2
0
16-30
3
2
31-45
4
4
46-60
6
1
61-75
3
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (6 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (4). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Neom SC
MarcatePrimite
2
2
0-15
3
3
16-30
2
1
31-45
1
2
46-60
2
1
61-75
2
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (3 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (4). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.75
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
2.3 : 1.5
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
120%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
69%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
77%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
2%
Risc de 0:0
circa 1 din 50 meciuri
4+
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Al Taawon

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.18
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+1.56
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.1 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+1.56
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
0.00
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
179%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
99%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.37
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.4
Goluri în final
13% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 22% vin în primul sfert de oră.
13%

Neom SC

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.08
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.21
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.0 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.17
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.38
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
99%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
101%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.23
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.3
Goluri în final
17% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 17% vin în primul sfert de oră.
17%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Professional League).

Echipele vs liga

Al TaawonLigaNeom SC
Media golurilor pe meci 4.383.13 3.13
Ambele echipe au marcat 63%66% 75%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 75%58% 63%
Meciuri fără gol primit 25%20% 13%
Gol înainte de pauză 75%75% 88%
Gol după pauză 100%77% 63%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

3.13
Media golurilor pe meci
66%
Ambele echipe au marcat
58%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
20%
Meciuri fără gol primit
1.61
Goluri acasă / meci
1.52
Goluri în deplasare / meci
+6%
Avantajul gazdelor în atac
+6%
Avantajul gazdelor în apărare
+2%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
75%
1 gol
44%
2 goluri
22%
3 goluri
4%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
77%
1 gol
53%
2 goluri
24%
3 goluri
11%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. Neom SCCartonaș galbenAbdoulaye Doucouré
  2. Al TaawonCartonaș galbenAchraf El Mahdioui
  3. Al TaawonCartonaș galbenWaleed Abdul Wahab Al-Ahmad
  4. Neom SCSchimbareIntră: Alexandre LacazetteIese: Ahmed Abdoh Jaber
  5. Al TaawonSchimbareIntră: Victor Hugo Ramos de SouzaIese: Angelo Fulgini
  6. Neom SCSchimbareIntră: Awn Mutlaq Al SlaluliIese: Khalifah Aldawsari
  7. Neom SCCartonaș galbenFaris Abdi
  8. Neom SCSchimbareIntră: Hassan Al-AliIese: Aloyayari Abdulmalik
  9. Al TaawonCartonaș galbenAndrei Girotto
  10. Neom SCCartonaș galbenAbdulaziz Noor
  11. Al TaawonGolWaleed Abdul Wahab Al-AhmadPasă decisivă: Sultan Madash

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Contextul arbitrului

Mediile sezonului și distribuția rezultatelor în meciurile conduse de acest arbitru.

Khald AlahmariMeciuri arbitrate: 8
3,63Cartonașe pe meci
0Penalty-uri pe meci
1 / X / 238%Victorii ale gazdelor38%Egaluri25%Victorii ale oaspeților

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Al Taawon - Neom SC?

Meciul din Professional League s-a încheiat Al Taawon 1:1 Neom SC. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Al Taawon - Neom SC?

Al Taawon marchează în medie 2,88 goluri pe meci, iar Neom SC 1,50. Media în Professional League este de 3,13 goluri, cu Over 2.5 în 58% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 63% din meciurile Al Taawon și 75% din cele ale Neom SC.

În ce formă sunt Al Taawon și Neom SC?

În ultimele 5 meciuri Al Taawon are un bilanț de 5-0-0 (3,00 puncte pe meci), iar Neom SC 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Al Taawon - Neom SC?

Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.