Almere City - Volendam: statisticile meciului
Almere City - Volendam: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Almere City a jucat împotriva Volendam în Eerste Divisie (Țările de Jos). Meciul s-a jucat la data de 3 octombrie 2026. Stadion: Yanmar Stadion. Scor final: 1:0.
Forma actuală
Almere City: 3-0-2, 1.80 puncte/meci. Volendam: 3-0-2, 1.80 puncte/meci.
Statistici goluri
Almere City marchează 2.25 si primește 0.88 goluri pe meci. Volendam marchează 2.50 si primește 2.00. Media ligii: 3.72 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Almere City 50%, Volendam 63%. Over 2.5: Almere City 63%, Volendam 75%. Nivel liga: BTTS 72%, Over 2.5 71%.
xG, șuturi și stil
Almere City are xG mai mare: 1.72 față de 1.45. Almere City: 15.4 șuturi pe meci, Volendam: 11.9.
Reprizele meciului
Almere City: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 1.88. Volendam: conduce la pauză în 38%, goluri în repriza a doua 1.50.
Goluri pe minute
Almere City: 76-90+ (8 goluri). Volendam: 61-75 (5 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Eerste Divisie: 3.72 goluri pe meci, BTTS 72%, Over 2.5 71%.
Meciuri directe
Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Almere City ocupă locul al doilea în clasament și a câștigat 2 din cele 3 meciuri disputate acasă, în timp ce Volendam a pierdut toate cele 4 partide din deplasare. Cea mai mare diferență se observă în defensivă: gazdele primesc în medie 0,67 goluri pe teren propriu, iar oaspeții încasează nu mai puțin de 3,25 în deplasare. Ambele echipe au câștigat câte 3 dintre ultimele 5 meciuri, însă Volendam a primit 12 goluri în această perioadă, față de 5 încasate de Almere. Oaspeții pot pune probleme adversarilor, marcând în medie 1,5 goluri în deplasare, dar xG-ul lor în aceste partide este de 1,01, comparativ cu 1,38 pentru Almere pe teren propriu. Deși gazdele le permit adversarilor să ajungă acasă la ocazii cu un xG mediu de 1,97, seria de înfrângeri în deplasare a lui Volendam și numărul de goluri încasate înclină balanța în favoarea unei victorii a lui Almere City.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
BTTS s-a înregistrat în 75% dintre meciurile lui Volendam și în 50% dintre partidele lui Almere City, în timp ce media ligii este de 71%, ceea ce susține scenariul în care ambele echipe marchează. Golul gazdelor pare deosebit de probabil: pe teren propriu înscriu în medie 3,5 goluri, în timp ce Volendam primește 3,25 în deplasare. Oaspeții au, la rândul lor, argumente ofensive — în ultimele cinci meciuri au marcat în medie 3,0 goluri, iar xG-ul lor a fost de 1,69. Totuși, prudența este justificată de faptul că Almere City nu a primit gol în 50% dintre meciurile de pe teren propriu, iar în ultimele cinci partide le-a permis adversarilor să înscrie în medie 1,0 gol. În ciuda acestei solidități defensive a gazdelor, forma ofensivă a lui Volendam și numărul ridicat de goluri primite de oaspeți fac ca BTTS „Da” să fie opțiunea mai probabilă.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Almere City înscrie în medie 3,5 goluri pe teren propriu, iar Volendam primește 3,25 goluri în deplasare, ceea ce indică un potențial ofensiv ridicat pentru gazde. Acest lucru este confirmat de mediile xG: 1,89 pentru atacul lui Almere, față de 2,07 xG permise de apărarea lui Volendam. În ultimele cinci meciuri, Volendam a primit în medie 2,4 goluri, iar în 80% dintre aceste partide s-au marcat cel puțin trei goluri; în cazul lui Almere, procentul a fost de 60%. Linia Peste 1,5 goluri are cele mai solide argumente: a fost depășită în 100% dintre meciurile lui Almere de pe teren propriu și în 75% dintre meciurile jucate de Volendam în deplasare. Proiecția de 4,15 goluri oferă acestei linii o marjă de siguranță mai mare decât liniile de 2,5 și 3,5, deși și acestea par promițătoare.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Almere City a câștigat toate cele 4 meciuri analizate disputate pe teren propriu, marcând în medie 3,5 goluri, în timp ce Volendam a pierdut toate cele 4 partide din deplasare și a primit în medie 3,25 goluri. Gazdele conduceau la pauză în 3 dintre aceste 4 meciuri și marcau în medie 1,75 goluri în prima repriză; oaspeții nu au condus niciodată la pauză în deplasare. Și după pauză, avantajul este de partea lui Almere: pe teren propriu marca atunci în medie 1,75 goluri, iar Volendam primea 2,25 în deplasare. Un motiv de prudență este faptul că în ultimele 5 meciuri ale lui Almere, incluzând și partidele din deplasare, scorul era egal la pauză. Cu toate acestea, concordanța rezultatelor de acasă și din deplasare ale celor două echipe face ca Almere să conducă la pauză și să câștige la final — 1 pauză / 1 final — să fie scenariul cel mai probabil.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Almere City | Volendam | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 37% | 46% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.39 | 0.45 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Volendam stă cu 11% mai bine la: goluri marcate pe meci.
2.25 goluri / meci - Almere City · 2.5 goluri / meci - Volendam
Almere City stă cu 127% mai bine la: goluri primite pe meci.
0.88 goluri / meci - Almere City · 2 goluri / meci - Volendam
Almere City marchează în 88% dintre meciuri (7 din 8 meciuri), iar Volendam păstrează poarta curată în 25% (2 din 8 meciuri).
Volendam marchează în 88% dintre meciuri (7 din 8 meciuri), iar Almere City păstrează poarta curată în 38% (3 din 8 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Almere City
Over / Under - Volendam
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Volendam stă cu 50% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1 pct / meci - Almere City · 1.5 pct / meci - Volendam
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Almere City - rezultatele reprizei a 2-a
Primește cu 0.1 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Volendam - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 38% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.5 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 1.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 1.8 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 0.6 |
| Media golurilor pe meci | 0.8 | 2.4 |
| 1 gol | 40% | 100% |
| 2 goluri | 40% | 60% |
| 3 goluri | 0% | 60% |
| Poartă intactă | 60% | 60% |
| Fără gol | 60% | 20% |
| Golaveraj | 0 | +6 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.40 | 1.20 |
| Goluri marcate / meci | 1.2 | 1.8 |
| Goluri primite / meci | 1.0 | 1.4 |
| Media golurilor pe meci | 2.2 | 3.2 |
| 1 gol | 80% | 100% |
| 2 goluri | 60% | 80% |
| 3 goluri | 40% | 60% |
| Poartă intactă | 20% | 40% |
| Fără gol | 60% | 20% |
| Golaveraj | +1 | +2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (8 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (2). Bilanț final (76-90): +7 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (5 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (5). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Almere City
Volendam
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Eerste Divisie).
Echipele vs liga
| Almere City | Liga | Volendam | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 3.13 | 3.72 | ▲ 4.50 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 50% | 72% | ▼ 63% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 63% | 71% | ▲ 75% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 38% | 15% | ▲ 25% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 38% | 81% | ▼ 75% |
| Gol după pauză | ▲ 100% | 85% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Rezerve
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Almere City - Volendam?
Meciul din Eerste Divisie s-a încheiat Almere City 1:0 Volendam. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Almere City - Volendam?
Almere City marchează în medie 2,25 goluri pe meci, iar Volendam 2,50. Media în Eerste Divisie este de 3,72 goluri, cu Over 2.5 în 71% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Almere City și 63% din cele ale Volendam.
În ce formă sunt Almere City și Volendam?
În ultimele 5 meciuri Almere City are un bilanț de 3-0-2 (1,80 puncte pe meci), iar Volendam 3-0-2 (1,80 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Almere City - Volendam?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


