Annan Athletic - Stranraer: statisticile meciului
Annan Athletic - Stranraer: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Annan Athletic a jucat împotriva Stranraer în League Two (Scoția). Meciul s-a jucat la data de 10 octombrie 2026. Stadion: Galabank. Scor final: 1:6.
Forma actuală
Annan Athletic: 2-0-3, 1.20 puncte/meci. Stranraer: 4-1-0, 2.60 puncte/meci.
Statistici goluri
Annan Athletic marchează 1.00 si primește 1.22 goluri pe meci. Stranraer marchează 1.89 si primește 0.89. Media ligii: 3.40 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Annan Athletic 33%, Stranraer 44%. Over 2.5: Annan Athletic 33%, Stranraer 56%. Nivel liga: BTTS 53%, Over 2.5 62%.
xG, șuturi și stil
Stranraer are xG mai mare: 1.31 față de 1.11. Annan Athletic: 7.6 șuturi pe meci, Stranraer: 9.9.
Reprizele meciului
Annan Athletic: conduce la pauză în 22%, goluri în repriza a doua 0.67. Stranraer: conduce la pauză în 44%, goluri în repriza a doua 0.89.
Goluri pe minute
Annan Athletic: 76-90+ (3 goluri). Stranraer: 46-60 (4 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
League Two: 3.40 goluri pe meci, BTTS 53%, Over 2.5 62%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 5 dueluri directe anterioare: 3-2-0. Medie goluri 1.40, BTTS 20%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Stranraer ocupă locul 1 și a câștigat 3 dintre ultimele 5 meciuri, în timp ce Annan Athletic, aflată pe locul nouă, a obținut în acest interval 2 victorii. În deplasare, oaspeții înscriu în medie 2,75 goluri și au 5,75 șuturi pe poartă pe meci, în timp ce gazdele înregistrează acasă 1,4 goluri și, respectiv, 3,8 șuturi pe poartă. Eficiența șuturilor lui Stranraer în deplasare este de 28%, față de 17% pentru Annan pe teren propriu, deși diferența privind calitatea ocaziilor create este mică: media xG este de 1,32 față de 1,23. Șansele gazdelor cresc și pentru că oaspeții primesc în deplasare, în medie, 1,5 goluri, iar xG-ul adversarilor este de 1,64, însă Annan a pierdut 60% dintre meciurile disputate acasă. Prin urmare, eficiența mai bună și forma recentă superioară susțin victoria lui Stranraer, chiar dacă există riscul să primească un gol.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Stranraer înscrie în deplasare în medie 2,75 goluri și a marcat în fiecare dintre meciurile disputate până acum pe teren străin, ceea ce susține șansa ca oaspeții să înscrie. Annan marchează acasă în medie 1,2 goluri, iar Stranraer primește în deplasare 1,5 goluri, astfel că și gazdele au șanse reale să înscrie. În ultimele cinci meciuri, ambele echipe au marcat în 40% dintre partidele lui Annan și în 80% dintre cele ale lui Stranraer, ceea ce evidențiază o diferență clară între profilurile lor. Cel mai mare risc pentru pronosticul „Da” este apărarea gazdelor: acestea au păstrat poarta intactă în 60% dintre meciurile de acasă și primesc în medie doar 0,4 goluri pe meci pe teren propriu. Cu toate acestea, atacul eficient al oaspeților și vulnerabilitatea defensivei lor oferă un ușor avantaj scenariului în care ambele echipe marchează (GG).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Cea mai solidă opțiune este Peste 1,5 goluri: toate meciurile disputate în deplasare de Stranraer au depășit această linie, deși în meciurile de acasă ale lui Annan Athletic acest lucru s-a întâmplat doar în 40% dintre cazuri. Oaspeții înscriu în deplasare în medie 2,75 goluri, însă gazdele primesc acasă doar 0,4, astfel că estimez mai prudent aportul lui Stranraer la 1,55 goluri. Annan poate contribui cu un gol, deoarece oaspeții primesc în deplasare în medie 1,5 goluri, iar xG împotriva lor este de 1,64. Prognoza de 2,85 goluri indică aproximativ 78% șanse de a se înscrie cel puțin două goluri; linia de 2,5 este mai incertă, mai ales că a fost depășită în doar 20% dintre meciurile de acasă ale gazdelor.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Cel mai probabil, la pauză va fi egalitate: Annan Athletic a fost la egalitate după 45 de minute în 3 dintre cele 5 meciuri disputate până acum și nu a primit gol în 4 dintre acestea, iar Stranraer a intrat la pauză la egalitate în 3 dintre ultimele 5 partide. După pauză, oaspeții pot prelua controlul: în ultimele 5 meciuri au marcat în medie 1,6 goluri în repriza a doua, față de 0,4 ale gazdelor, și au câștigat această repriză în 60% dintre partide, comparativ cu 20% în cazul lui Annan. În favoarea victoriei lui Stranraer pledează și media de 2,8 goluri marcate în ultimele 5 meciuri, față de 1,0 pentru Annan. Scenariul în care oaspeții conduc deja la pauză rămâne aproape la fel de probabil, întrucât au fost în avantaj la pauză în 3 dintre cele 4 deplasări disputate până acum. Totuși, defensiva gazdelor din prima repriză înclină ușor opțiunea spre Pauză/Final (P/F): egalitate la pauză și victorie a oaspeților la final.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Annan Athletic | Stranraer | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 46% | 42% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.15 | 0.13 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.29 | 0.46 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Stranraer stă cu 117% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.2 pct / meci - Annan Athletic · 2.6 pct / meci - Stranraer
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Stranraer stă cu 89% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1 goluri / meci - Annan Athletic · 1.89 goluri / meci - Stranraer
Stranraer stă cu 37% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.22 goluri / meci - Annan Athletic · 0.89 goluri / meci - Stranraer
Annan Athletic marchează în 67% dintre meciuri (6 din 9 meciuri), iar Stranraer păstrează poarta curată în 44% (4 din 9 meciuri).
Stranraer marchează în 78% dintre meciuri (7 din 9 meciuri), iar Annan Athletic păstrează poarta curată în 33% (3 din 9 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Annan Athletic
Over / Under - Stranraer
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Stranraer stă cu 37% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.22 pct / meci - Annan Athletic · 1.67 pct / meci - Stranraer
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Annan Athletic - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 22% dintre meciuri și câștigă 33%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.6 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Stranraer - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 44% dintre meciuri și câștigă 56%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 1.60 |
| Goluri marcate / meci | 0.2 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 0.4 |
| Media golurilor pe meci | 0.6 | 1.2 |
| 1 gol | 60% | 80% |
| 2 goluri | 0% | 40% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 60% | 60% |
| Fără gol | 80% | 40% |
| Golaveraj | -1 | +2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.00 | 2.20 |
| Goluri marcate / meci | 1.2 | 1.4 |
| Goluri primite / meci | 0.4 | 0.0 |
| Media golurilor pe meci | 1.6 | 1.4 |
| 1 gol | 80% | 60% |
| 2 goluri | 40% | 60% |
| 3 goluri | 20% | 20% |
| Poartă intactă | 60% | 100% |
| Fără gol | 40% | 40% |
| Golaveraj | +4 | +7 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (3 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (7). Bilanț final (76-90): -4 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (4 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (5). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Annan Athletic
Stranraer
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (League Two).
Echipele vs liga
| Annan Athletic | Liga | Stranraer | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.22 | 3.40 | ▼ 2.78 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 33% | 53% | ▼ 44% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 33% | 62% | ▼ 56% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 33% | 24% | ▲ 44% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 56% | 82% | ▼ 67% |
| Gol după pauză | ▲ 89% | 84% | ▼ 67% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (5): Annan Athletic 3 - 2 - 0 Stranraer. Media golurilor 1.40, ambele echipe au marcat in 20% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Annan Athletic - Stranraer?
Meciul din League Two s-a încheiat Annan Athletic 1:6 Stranraer. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Annan Athletic și Stranraer?
În ultimele 5 întâlniri directe Annan Athletic a câștigat 3, Stranraer 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 1,40 goluri, ambele echipe marcând în 20%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Annan Athletic - Stranraer?
Annan Athletic marchează în medie 1,00 goluri pe meci, iar Stranraer 1,89. Media în League Two este de 3,40 goluri, cu Over 2.5 în 62% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 33% din meciurile Annan Athletic și 44% din cele ale Stranraer.
În ce formă sunt Annan Athletic și Stranraer?
În ultimele 5 meciuri Annan Athletic are un bilanț de 2-0-3 (1,20 puncte pe meci), iar Stranraer 4-1-0 (2,60 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Annan Athletic - Stranraer?
Fundalul statistic pentru Annan Athletic - Stranraer — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


