Turcia - 1. LigAntalya StadyumuDate actualizate la 02 noiembrie 2026

Antalyaspor - Van BB: statisticile meciului

Antalyaspor crest
Antalyaspor
3 : 0pauza 1:0
Van BB crest
Van BB

Antalyaspor - Van BB: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Antalyaspor a jucat împotriva Van BB în 1. Lig (Turcia). Meciul s-a jucat la data de 20 septembrie 2026. Stadion: Antalya Stadyumu. Scor final: 3:0.

Forma actuală

Antalyaspor: 2-0-3, 1.20 puncte/meci. Van BB: 1-3-1, 1.20 puncte/meci.

Statistici goluri

Antalyaspor marchează 1.57 si primește 1.86 goluri pe meci. Van BB marchează 1.14 si primește 2.00. Media ligii: 2.60 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Antalyaspor 71%, Van BB 71%. Over 2.5: Antalyaspor 71%, Van BB 43%. Nivel liga: BTTS 54%, Over 2.5 46%.

xG, șuturi și stil

Antalyaspor are xG mai mare: 1.36 față de 1.19. Antalyaspor: 11.7 șuturi pe meci, Van BB: 10.6.

Reprizele meciului

Antalyaspor: conduce la pauză în 43%, goluri în repriza a doua 1.00. Van BB: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.71.

Goluri pe minute

Antalyaspor: 61-75 (4 goluri). Van BB: 31-45+ (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

1. Lig: 2.60 goluri pe meci, BTTS 54%, Over 2.5 46%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Antalyaspor are o calitate superioară a jocului pe teren propriu: marchează în medie 2,00 goluri la 1,30 xG, în timp ce Van BB înscrie 1,33 goluri în deplasare și generează 1,26 xG. Gazdele domină posesia mingii (59% față de 46%) și sunt mai eficiente în fața porții, transformând 18% dintre șuturi, comparativ cu 12% în cazul oaspeților. Totuși, ambele defensive sunt vulnerabile la greșeli, deoarece Antalyaspor primește acasă 2,50 goluri pe meci, iar Van BB în deplasare 2,33, niciuna dintre echipe nereușind să păstreze poarta intactă. Forma din ultimele cinci partide este identică din punct de vedere al punctelor, însă Van BB a remizat în 3 dintre ultimele 5 meciuri și în nu mai puțin de 67% dintre deplasări, ceea ce crește clar șansa unei remize. Cu toate acestea, avantajul gazdelor în construcția jocului și eficiență îi oferă lui Antalyaspor șanse ușor mai mari de victorie.

Vezi prezentarea statistică
BTTS - vor marca ambele echipe?

Van BB a avut BTTS în 100% dintre meciurile sezonului, iar Antalyaspor în 50%, în timp ce în ultimele cinci partide ambele echipe au înregistrat acest scenariu în nu mai puțin de 80% dintre cazuri. Niciuna dintre echipe nu a păstrat vreo partidă fără gol primit în acest sezon, ceea ce crește clar șansele ca fiecare formație să înscrie cel puțin un gol. Forma lor ofensivă actuală este similară: atât gazdele, cât și oaspeții au marcat în medie câte 1,4 goluri în ultimele cinci meciuri și au primit câte 1,6. Potențialul ofensiv este confirmat și de valorile xG din ultimele cinci apariții, de 1,37 pentru Antalyaspor și 1,24 pentru Van BB. Deși Antalyaspor nu a marcat în 50% dintre meciurile sezonului, apărarea slabă a lui Van BB, care primește în medie 2,33 goluri, susține scenariul unui gol al gazdelor și pronosticul BTTS Da. BTTS Nu înseamnă automat 0:0, ci faptul că cel puțin una dintre echipe nu marchează.

Vezi statisticile BTTS
Over/Under - analiza numărului de goluri

Niciuna dintre echipe nu a păstrat încă poarta intactă, iar fiecare a marcat cel puțin 2 goluri în 100% dintre meciurile disputate până acum. Antalyaspor primește în medie 1.75 goluri pe meci, în timp ce Van BB încasează nu mai puțin de 2.33, ceea ce crește clar potențialul ofensiv al ambelor formații. În ultimele 5 meciuri, echipele au marcat câte 1.4 goluri și au primit câte 1.6, iar media totală din această perioadă a fost de 3.0 goluri pe meci. În plus, ambele echipe au înregistrat goluri de ambele părți în 80% dintre ultimele 5 meciuri, motiv pentru care pragul de 1.5 goluri are cel mai solid suport statistic. Linia de 2.5 arată, de asemenea, pozitiv, însă variabilitatea mai mare a rezultatelor lui Antalyaspor face ca Peste 1.5 goluri să fie alegerea mai sigură.

Vezi statisticile Over/Under
HT/FT - scenariul la pauză și la final

Cel mai probabil este un rezultat de egalitate la pauză și victoria lui Antalyaspor la final, deoarece Van BB a remizat în nu mai puțin de 67% dintre meciuri, iar în ultimele cinci partide a intrat la pauză cu scor egal în 60% dintre cazuri. Oaspeții nu au fost conduși la pauză nici măcar o dată, în timp ce Antalyaspor a fost în avantaj după 45 de minute în 40% dintre ultimele cinci meciuri. După pauză, gazdele marchează în medie 0,5 goluri și primesc 0,5, în timp ce Van BB înscrie, ce-i drept, 1,0 gol, dar primește, de asemenea, nu mai puțin de 1,0, ceea ce sporește șansele gazdelor de a înclina în favoarea lor un meci echilibrat. Superioritatea lui Antalyaspor este vizibilă și în rezultatele finale: gazdele au câștigat 25% dintre meciuri, iar Van BB nu a obținut încă nicio victorie și primește în medie 2,33 goluri pe meci. Ambele echipe au valori xG similare în atac, 1,14 pentru gazde față de 1,26 pentru oaspeți, însă apărarea slabă a lui Van BB într-un meci deschis îi oferă lui Antalyaspor perspective mai bune pentru a obține victoria în repriza a doua.

Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprize

Pe reprize

1 : 0
Prima repriza
2 : 0
A doua repriza

Statisticile meciului

49Posesie (%)51
AntalyasporVan BB
9Suturi7
AntalyasporVan BB
3Suturi pe poarta3
AntalyasporVan BB
1.03xG0.92
AntalyasporVan BB
3Cornere2
AntalyasporVan BB
34Atacuri periculoase36
AntalyasporVan BB
11Faulturi16
AntalyasporVan BB
1Cartonase2
AntalyasporVan BB

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

AntalyasporVan BB
1.57Goluri marcate / meci1.14
AntalyasporVan BB
1.86Goluri primite / meci2
AntalyasporVan BB
58%Posesie medie45%
AntalyasporVan BB
3.29Șuturi pe poartă / meci3.14
AntalyasporVan BB

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

11.71Șuturi pe meci10.57
AntalyasporVan BB
3.29Șuturi pe poartă3.14
AntalyasporVan BB
13.4%Conversia șuturilor10.8%
AntalyasporVan BB
58%Posesie45%
AntalyasporVan BB
1.36xG pentru1.19
AntalyasporVan BB
1.33xG împotrivă1.48
AntalyasporVan BB

Calitatea șuturilor

Antalyaspor: Finalizare eficientăVan BB: Echilibrată
AntalyasporVan BB
Precizie (șuturi pe poartă)28%30%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.120.11
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.480.36

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Antalyaspor
LLWLW
Distribuția rezultatelor
43% V0% E57% I
Sezon (V-E-Î)
3-0-4
1.29 pct / meci · golaveraj -2
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-0-3
1.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
1-0-3
Ultimele 5 acasă
1-0-3
WLLL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.4Goluri primite: 1.6xG: 1.37xG advers: 1.07BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Van BB
WDLDD
Distribuția rezultatelor
14% V43% E43% I
Sezon (V-E-Î)
1-3-3
0.86 pct / meci · golaveraj -6
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-3-1
1.20 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
0-2-1
Ultimele 5 în deplasare
0-2-1
LDD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.4Goluri primite: 1.6xG: 1.24xG advers: 1.39BTTS: 80%Over 2.5: 40%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Antalyaspor stă cu 38% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.57 goluri / meci - Antalyaspor · 1.14 goluri / meci - Van BB

Antalyaspor stă cu 8% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.86 goluri / meci - Antalyaspor · 2 goluri / meci - Van BB

Profil ofensiv Antalyaspor: foarte solid

Antalyaspor marchează în 86% dintre meciuri (6 din 7 meciuri), iar Van BB păstrează poarta curată în 0% (0 din 7 meciuri).

Profil ofensiv Van BB: foarte solid

Van BB marchează în 71% dintre meciuri (5 din 7 meciuri), iar Antalyaspor păstrează poarta curată în 14% (1 din 7 meciuri).

11Goluri marcate (sezon)8
AntalyasporVan BB
13Goluri primite (sezon)14
AntalyasporVan BB
3.43Media golurilor pe meci3.14
AntalyasporVan BB
7Goluri marcate (ultimele 5)7
AntalyasporVan BB
8Goluri primite (ultimele 5)8
AntalyasporVan BB

Cât de des marchează cel puțin...

86%1 gol71%
AntalyasporVan BB
43%2 goluri29%
AntalyasporVan BB
14%3 goluri14%
AntalyasporVan BB
14%4 goluri0%
AntalyasporVan BB

Cât de des primește cel puțin...

86%1 gol100%
AntalyasporVan BB
71%2 goluri71%
AntalyasporVan BB
29%3 goluri14%
AntalyasporVan BB
0%4 goluri14%
AntalyasporVan BB

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

14%BTTS la pauză29%
AntalyasporVan BB
0%BTTS în ambele reprize14%
AntalyasporVan BB
14%Gol în ambele reprize29%
AntalyasporVan BB

BTTS și numărul de goluri

71%Min. 3 goluri și BTTS43%
AntalyasporVan BB
0%Min. 3 goluri fără BTTS0%
AntalyasporVan BB
80%BTTS - ultimele 580%
AntalyasporVan BB

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

100%Min. 1 gol înainte de pauză86%
AntalyasporVan BB
29%Min. 2 goluri înainte de pauză43%
AntalyasporVan BB
0%Min. 3 goluri înainte de pauză29%
AntalyasporVan BB

Repriza 2

86%Min. 1 gol după pauză100%
AntalyasporVan BB
57%Min. 2 goluri după pauză43%
AntalyasporVan BB
29%Min. 3 goluri după pauză0%
AntalyasporVan BB

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Antalyaspor stă cu 233% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.43 pct / meci - Antalyaspor · 0.43 pct / meci - Van BB

Antalyaspor - starea la pauză
43% conduce14% egal43% condusă
Van BB - starea la pauză
0% conduce43% egal57% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.43Puncte pe meci (repriza 1)0.43
AntalyasporVan BB
0.57Goluri marcate (repriza 1)0.43
AntalyasporVan BB
0.71Goluri primite (repriza 1)1.29
AntalyasporVan BB
1.29Media golurilor (repriza 1)1.71
AntalyasporVan BB
43%Poartă intactă înainte de pauză14%
AntalyasporVan BB
43%Fără gol înainte de pauză71%
AntalyasporVan BB

După pauză (repriza 2)

1.14Puncte pe meci (repriza 2)1.29
AntalyasporVan BB
1Goluri marcate (repriza 2)0.71
AntalyasporVan BB
1.14Goluri primite (repriza 2)0.71
AntalyasporVan BB
2.14Media golurilor (repriza 2)1.43
AntalyasporVan BB
29%Poartă intactă după pauză29%
AntalyasporVan BB
57%Fără gol după pauză29%
AntalyasporVan BB

Antalyaspor - rezultatele reprizei a 2-a

29% V29% E43% I
10
Puncte la pauză
4
Goluri la pauză
-1
Golaveraj (repriza 1)
8
Puncte în repriza a 2-a
-1
Golaveraj (repriza 2)
1.43
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului100%

Conduce la pauză în 43% dintre meciuri și câștigă 43%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.4

Primește cu 0.4 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Van BB - rezultatele reprizei a 2-a

29% V43% E29% I
3
Puncte la pauză
3
Goluri la pauză
-6
Golaveraj (repriza 1)
9
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
0.43
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză-0.6

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Antalyaspor - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.401.40
Goluri marcate / meci0.60.8
Goluri primite / meci0.80.8
Media golurilor pe meci1.41.6
1 gol100%80%
2 goluri40%60%
3 goluri0%20%
Poartă intactă40%40%
Fără gol40%60%
Golaveraj-10
Pauză: 40% conduce - 20% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 20% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 3
Van BB - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.601.60
Goluri marcate / meci0.60.8
Goluri primite / meci1.00.6
Media golurilor pe meci1.61.4
1 gol80%100%
2 goluri40%40%
3 goluri20%0%
Poartă intactă20%40%
Fără gol60%20%
Golaveraj-2+1
Pauză: 0% conduce - 60% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 40% egal - 20% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 3

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Antalyaspor
MarcatePrimite
1
1
0-15
0
3
16-30
3
1
31-45
1
3
46-60
4
2
61-75
2
3
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (4 goals). Primește cel mai mult în 16-30 (3). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Van BB
MarcatePrimite
1
2
0-15
0
3
16-30
2
4
31-45
2
3
46-60
1
0
61-75
2
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (2 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (4). Bilanț final (76-90): 0.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

3.29
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.8 : 1.5
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
126%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
71%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
61%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
4%
Risc de 0:0
circa 1 din 25 meciuri
2-3
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Antalyaspor

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.03
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.32
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+0.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.21
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.53
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
108%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
163%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.09
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.4
Goluri în final
18% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 9% vin în primul sfert de oră.
18%

Van BB

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.29
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.57
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+0.8 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.05
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.52
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
100%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
137%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.34
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.3
Goluri în final
25% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 13% vin în primul sfert de oră.
25%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (1. Lig).

Echipele vs liga

AntalyasporLigaVan BB
Media golurilor pe meci▲ 3.432.60▲ 3.14
Ambele echipe au marcat▲ 71%54%▲ 71%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 71%46%▼ 43%
Meciuri fără gol primit▼ 14%27%▼ 0%
Gol înainte de pauză▲ 100%76%▲ 86%
Gol după pauză▲ 86%77%▲ 100%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.60
Media golurilor pe meci
54%
Ambele echipe au marcat
46%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
27%
Meciuri fără gol primit
1.46
Goluri acasă / meci
1.14
Goluri în deplasare / meci
+28%
Avantajul gazdelor în atac
+22%
Avantajul gazdelor în apărare
+6%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
76%
1 gol
36%
2 goluri
13%
3 goluri
4%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
77%
1 gol
38%
2 goluri
8%
3 goluri
3%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. AntalyasporCartonaș galbenFrancis Beny Nzaba
  2. AntalyasporGolSander van de StreekPasă decisivă: Mevlüt Şimşek
  3. Van BBSchimbareIntră: Ozan KökcüIese: Özkan Yiğiter
  4. Van BBCartonaș galbenKadir Seven
  5. AntalyasporGolNuno Miguel da Costa JóiaPasă decisivă: Mevlüt Şimşek
  6. Van BBCartonaș galbenSinan Osmanoğlu
  7. Van BBSchimbareIntră: İlkan SeverIese: Alvaro de Oliveira
  8. Van BBSchimbareIntră: Mehmet ÖzcanIese: Hikmet Ciftci
  9. AntalyasporSchimbareIntră: Samet YalçınIese: Pedro Filipe Barbosa Moreira
  10. AntalyasporGolSamet YalçınPasă decisivă: Hasan Yakub İlçin

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Antalyaspor - Van BB?

Meciul din 1. Lig s-a încheiat Antalyaspor 3:0 Van BB. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Antalyaspor - Van BB?

Antalyaspor marchează în medie 1,57 goluri pe meci, iar Van BB 1,14. Media în 1. Lig este de 2,60 goluri, cu Over 2.5 în 46% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 71% din meciurile Antalyaspor și 71% din cele ale Van BB.

În ce formă sunt Antalyaspor și Van BB?

În ultimele 5 meciuri Antalyaspor are un bilanț de 2-0-3 (1,20 puncte pe meci), iar Van BB 1-3-1 (1,20 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Antalyaspor - Van BB?

Fundalul statistic pentru Antalyaspor - Van BB — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.