Cipru - Second DivisionDate actualizate la 06 septembrie 2026

ASIL Lysi - Ayia Napa: statisticile meciului

ASIL Lysi crest
ASIL Lysi
1 : 1pauza 0:1
Ayia Napa crest
Ayia Napa
130%(2.40)
X25%(3.15)
245%(2.84)

Ayia Napa ocupă locul 3 în clasament și prezintă o formă mult mai bună în deplasare, cu 57% meciuri câștigate pe teren străin, în timp ce ASIL Lysi are doar 33% victorii acasă. Oaspeții marchează în medie 2 goluri pe meci în deplasare, având o eficiență de 26%, mult peste gazde, care au o medie de 0.83 goluri și o eficiență de 10%. Ayia Napa nu a păstrat niciodată poarta intactă în deplasare, dar forța lor ofensivă (19 goluri în sezon) și media xG superioară (1.3) le oferă un avantaj. ASIL Lysi are o serie pozitivă fără înfrângere în ultimele 5 meciuri, însă eficiența scăzută în fața porții și faptul că 33% dintre meciurile de acasă se termină fără gol marcat sugerează dificultăți în a învinge o echipă solidă a oaspeților. Diferența de golaveraj (+3 pentru oaspeți vs +1 pentru gazde în meciurile respective) confirmă suplimentar avantajul celor de la Ayia Napa.

ASIL Lysi - Ayia Napa: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

ASIL Lysi a jucat împotriva Ayia Napa în Second Division (Cipru). Meciul s-a jucat la data de 10 ianuarie 2026. Scor final: 1:1.

Forma actuală

ASIL Lysi: 3-2-0, 2.20 puncte/meci. Ayia Napa: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.

Statistici goluri

ASIL Lysi marchează 0.92 si primește 0.92 goluri pe meci. Ayia Napa marchează 1.36 si primește 1.00. Media ligii: 2.49 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: ASIL Lysi 46%, Ayia Napa 43%. Over 2.5: ASIL Lysi 31%, Ayia Napa 36%. Nivel liga: BTTS 46%, Over 2.5 45%.

xG, șuturi și stil

ASIL Lysi are xG mai mare: 1.41 față de 1.16. ASIL Lysi: 9.4 șuturi pe meci, Ayia Napa: 4.1.

Reprizele meciului

ASIL Lysi: conduce la pauză în 15%, goluri în repriza a doua 0.54. Ayia Napa: conduce la pauză în 14%, goluri în repriza a doua 0.79.

Goluri pe minute

ASIL Lysi: 61-75 (3 goluri). Ayia Napa: 76-90+ (8 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Second Division: 2.49 goluri pe meci, BTTS 46%, Over 2.5 45%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Ayia Napa ocupă locul 3 în clasament și prezintă o formă mult mai bună în deplasare, cu 57% meciuri câștigate pe teren străin, în timp ce ASIL Lysi are doar 33% victorii acasă. Oaspeții marchează în medie 2 goluri pe meci în deplasare, având o eficiență de 26%, mult peste gazde, care au o medie de 0.83 goluri și o eficiență de 10%. Ayia Napa nu a păstrat niciodată poarta intactă în deplasare, dar forța lor ofensivă (19 goluri în sezon) și media xG superioară (1.3) le oferă un avantaj. ASIL Lysi are o serie pozitivă fără înfrângere în ultimele 5 meciuri, însă eficiența scăzută în fața porții și faptul că 33% dintre meciurile de acasă se termină fără gol marcat sugerează dificultăți în a învinge o echipă solidă a oaspeților. Diferența de golaveraj (+3 pentru oaspeți vs +1 pentru gazde în meciurile respective) confirmă suplimentar avantajul celor de la Ayia Napa.

Vezi prezentarea statistică

Pe reprize

0 : 1
Prima repriza
1 : 0
A doua repriza

Statisticile meciului

53Posesie (%)47
ASIL LysiAyia Napa
8Suturi6
ASIL LysiAyia Napa
2Suturi pe poarta3
ASIL LysiAyia Napa
0.91xG0.85
ASIL LysiAyia Napa
5Cornere4
ASIL LysiAyia Napa
36Atacuri periculoase36
ASIL LysiAyia Napa
13Faulturi12
ASIL LysiAyia Napa
0Cartonase0
ASIL LysiAyia Napa

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

ASIL LysiAyia Napa
0.92Goluri marcate / meci1.36
ASIL LysiAyia Napa
0.92Goluri primite / meci1
ASIL LysiAyia Napa
48%Posesie medie27%
ASIL LysiAyia Napa
4Șuturi pe poartă / meci1.5
ASIL LysiAyia Napa

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

9.38Șuturi pe meci4.14
ASIL LysiAyia Napa
4Șuturi pe poartă1.5
ASIL LysiAyia Napa
9.8%Conversia șuturilor32.8%
ASIL LysiAyia Napa
48%Posesie27%
ASIL LysiAyia Napa
1.41xG pentru1.16
ASIL LysiAyia Napa
1.19xG împotrivă1.21
ASIL LysiAyia Napa

Calitatea șuturilor

ASIL Lysi: EchilibratăAyia Napa: Pe contraatac
ASIL LysiAyia Napa
Precizie (șuturi pe poartă)43%36%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.150.28
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.230.91

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

ASIL Lysi stă cu 57% mai bine la: forma ultimelor 5.

2.2 pct / meci - ASIL Lysi · 1.4 pct / meci - Ayia Napa

ASIL Lysi
DWWDW
Neînvinsă în ultimele 5 meciuri
Distribuția rezultatelor
38% W31% R31% P
Sezon (V-E-Î)
5-4-4
1.46 pct / meci · golaveraj 0
Ultimele 5 (V-E-Î)
3-2-0
2.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
2-2-2
Ultimele 5 acasă
1-2-2
DLLWD
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.0Goluri primite: 0.4xG: 1.54xG advers: 1.07BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Ayia Napa
DLWWL
Distribuția rezultatelor
50% W29% R21% P
Sezon (V-E-Î)
7-4-3
1.79 pct / meci · golaveraj +5
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-1-2
1.40 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
4-2-1
Ultimele 5 în deplasare
4-0-1
WWWLW
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 1.0xG: 1.18xG advers: 1.12BTTS: 20%Over 2.5: 20%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Ayia Napa stă cu 48% mai bine la: goluri marcate pe meci.

0.92 goluri / meci - ASIL Lysi · 1.36 goluri / meci - Ayia Napa

ASIL Lysi stă cu 9% mai bine la: goluri primite pe meci.

0.92 goluri / meci - ASIL Lysi · 1 goluri / meci - Ayia Napa

Profil ofensiv ASIL Lysi: solid

ASIL Lysi marchează în 69% dintre meciuri (9 din 13 meciuri), iar Ayia Napa păstrează poarta curată în 36% (5 din 14 meciuri).

Profil ofensiv Ayia Napa: solid

Ayia Napa marchează în 64% dintre meciuri (9 din 14 meciuri), iar ASIL Lysi păstrează poarta curată în 31% (4 din 13 meciuri).

12Goluri marcate (sezon)19
ASIL LysiAyia Napa
12Goluri primite (sezon)14
ASIL LysiAyia Napa
1.85Media golurilor pe meci2.36
ASIL LysiAyia Napa
5Goluri marcate (ultimele 5)4
ASIL LysiAyia Napa
2Goluri primite (ultimele 5)5
ASIL LysiAyia Napa

Cât de des marchează cel puțin...

69%1 gol64%
ASIL LysiAyia Napa
23%2 goluri50%
ASIL LysiAyia Napa
0%3 goluri14%
ASIL LysiAyia Napa
0%4 goluri7%
ASIL LysiAyia Napa

Cât de des primește cel puțin...

69%1 gol64%
ASIL LysiAyia Napa
15%2 goluri29%
ASIL LysiAyia Napa
8%3 goluri7%
ASIL LysiAyia Napa
0%4 goluri0%
ASIL LysiAyia Napa

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

46%
Media ligii

Tipare de goluri

23%BTTS la pauză36%
ASIL LysiAyia Napa
0%BTTS în ambele reprize14%
ASIL LysiAyia Napa
8%Gol în ambele reprize29%
ASIL LysiAyia Napa

BTTS și numărul de goluri

23%Min. 3 goluri și BTTS36%
ASIL LysiAyia Napa
8%Min. 3 goluri fără BTTS0%
ASIL LysiAyia Napa
40%BTTS - ultimele 520%
ASIL LysiAyia Napa

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

46%Min. 1 gol înainte de pauză64%
ASIL LysiAyia Napa
23%Min. 2 goluri înainte de pauză50%
ASIL LysiAyia Napa
8%Min. 3 goluri înainte de pauză7%
ASIL LysiAyia Napa

Repriza 2

77%Min. 1 gol după pauză57%
ASIL LysiAyia Napa
23%Min. 2 goluri după pauză36%
ASIL LysiAyia Napa
8%Min. 3 goluri după pauză7%
ASIL LysiAyia Napa

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

ASIL Lysi stă cu 7% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.15 pct / meci - ASIL Lysi · 1.07 pct / meci - Ayia Napa

ASIL Lysi - starea la pauză
15% conduce69% egal15% condusă
Ayia Napa - starea la pauză
14% conduce64% egal21% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.15Puncte pe meci (repriza 1)1.07
ASIL LysiAyia Napa
0.38Goluri marcate (repriza 1)0.57
ASIL LysiAyia Napa
0.38Goluri primite (repriza 1)0.71
ASIL LysiAyia Napa
0.77Media golurilor (repriza 1)1.29
ASIL LysiAyia Napa
62%Poartă intactă înainte de pauză43%
ASIL LysiAyia Napa
69%Fără gol înainte de pauză57%
ASIL LysiAyia Napa

După pauză (repriza 2)

1.38Puncte pe meci (repriza 2)1.64
ASIL LysiAyia Napa
0.54Goluri marcate (repriza 2)0.79
ASIL LysiAyia Napa
0.54Goluri primite (repriza 2)0.29
ASIL LysiAyia Napa
1.08Media golurilor (repriza 2)1.07
ASIL LysiAyia Napa
62%Poartă intactă după pauză79%
ASIL LysiAyia Napa
54%Fără gol după pauză50%
ASIL LysiAyia Napa

ASIL Lysi - rezultatele reprizei a 2-a

38% W23% R38% P
15
Puncte la pauză
5
Goluri la pauză
0
Golaveraj (repriza 1)
18
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
1.15
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului253%

Conduce la pauză în 15% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Ayia Napa - rezultatele reprizei a 2-a

36% W57% R7% P
15
Puncte la pauză
8
Goluri la pauză
-2
Golaveraj (repriza 1)
23
Puncte în repriza a 2-a
+7
Golaveraj (repriza 2)
1.07
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului357%

Conduce la pauză în 14% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză-0.4

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

ASIL Lysi - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.401.80
Goluri marcate / meci0.60.4
Goluri primite / meci0.40.0
Media golurilor pe meci1.00.4
1 gol40%40%
2 goluri40%0%
3 goluri20%0%
Poartă intactă60%100%
Fără gol60%60%
Golaveraj+1+2
Pauză: 20% conduce - 80% egal - 0% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 60% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 3
Ayia Napa - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.601.80
Goluri marcate / meci0.20.6
Goluri primite / meci1.00.0
Media golurilor pe meci1.20.6
1 gol60%40%
2 goluri60%20%
3 goluri0%0%
Poartă intactă40%100%
Fără gol80%60%
Golaveraj-4+3
Pauză: 0% conduce - 60% egal - 40% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 60% egal - 0% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 1

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

ASIL Lysi
MarcatePrimite
2
2
0-15
1
1
16-30
2
2
31-45
2
0
46-60
3
3
61-75
2
4
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (3 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (4). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.

Ayia Napa
MarcatePrimite
3
3
0-15
3
3
16-30
2
4
31-45
1
3
46-60
2
1
61-75
8
0
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (8 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (4). Bilanț final (76-90): +8 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.10
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.0 : 1.1
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
84%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
45%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
44%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
11%
Risc de 0:0
circa 1 din 9 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

ASIL Lysi

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.22
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.22
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-0.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.49
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.27
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
80%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
69%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
+0.74
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
17% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 17% vin în primul sfert de oră.
17%

Ayia Napa

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.05
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.41
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-2.2 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.20
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.21
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
102%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
87%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.39
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
42% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 16% vin în primul sfert de oră.
42%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Second Division).

Echipele vs liga

ASIL LysiLigaAyia Napa
Media golurilor pe meci 1.852.49 2.36
Ambele echipe au marcat 46%46% 43%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 31%45% 36%
Meciuri fără gol primit 31%32% 36%
Gol înainte de pauză 46%67% 64%
Gol după pauză 77%76% 57%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.49
Media golurilor pe meci
46%
Ambele echipe au marcat
45%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
32%
Meciuri fără gol primit
1.15
Goluri acasă / meci
1.33
Goluri în deplasare / meci
+-14%
Avantajul gazdelor în atac
+-16%
Avantajul gazdelor în apărare
+-11%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
67%
1 gol
40%
2 goluri
8%
3 goluri
2%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
76%
1 gol
41%
2 goluri
11%
3 goluri
5%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Gazde

Oaspeți

Alți jucători înregistrați

Efstathios Giannara⚽ 1

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. Ayia NapaGolEfstathios Giannara

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul ASIL Lysi - Ayia Napa?

Meciul din Second Division s-a încheiat ASIL Lysi 1:1 Ayia Napa. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Ce arată statisticile golurilor înainte de ASIL Lysi - Ayia Napa?

ASIL Lysi marchează în medie 0,92 goluri pe meci, iar Ayia Napa 1,36. Media în Second Division este de 2,49 goluri, cu Over 2.5 în 45% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 46% din meciurile ASIL Lysi și 43% din cele ale Ayia Napa.

În ce formă sunt ASIL Lysi și Ayia Napa?

În ultimele 5 meciuri ASIL Lysi are un bilanț de 3-2-0 (2,20 puncte pe meci), iar Ayia Napa 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru ASIL Lysi - Ayia Napa?

Aici verifici cifrele dinaintea meciului ASIL Lysi - Ayia Napa: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.