Atlanta United FC - Charlotte: statisticile meciului
Atlanta United FC - Charlotte: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Atlanta United FC a jucat împotriva Charlotte în MLS (Statele Unite). Meciul s-a jucat la data de 29 august 2026. Stadion: Mercedes-Benz Stadium. Scor final: 0:2.
Forma actuală
Atlanta United FC: 3-0-2, 1.80 puncte/meci. Charlotte: 3-1-1, 2.00 puncte/meci.
Statistici goluri
Atlanta United FC marchează 1.19 si primește 1.71 goluri pe meci. Charlotte marchează 1.81 si primește 1.52. Media ligii: 3.19 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Atlanta United FC 67%, Charlotte 71%. Over 2.5: Atlanta United FC 62%, Charlotte 71%. Nivel liga: BTTS 63%, Over 2.5 62%.
xG, șuturi și stil
Charlotte are xG mai mare: 1.40 față de 1.36. Atlanta United FC: 12.4 șuturi pe meci, Charlotte: 11.6.
Reprizele meciului
Atlanta United FC: conduce la pauză în 29%, goluri în repriza a doua 0.76. Charlotte: conduce la pauză în 38%, goluri în repriza a doua 1.00.
Goluri pe minute
Atlanta United FC: 61-75 (6 goluri). Charlotte: 76-90+ (8 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
MLS: 3.19 goluri pe meci, BTTS 63%, Over 2.5 62%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 1 dueluri directe anterioare: 0-1-0. Medie goluri 4.00, BTTS 100%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Atlanta United are un argument mai clar în ceea ce privește avantajul terenului propriu: câștigă 40% dintre meciurile disputate acasă, în timp ce Charlotte se impune în doar 22% dintre deplasări și pierde nu mai puțin de 56% dintre acestea. Gazdele creează mai multe ocazii pe teren propriu, înregistrând în medie 1,38 xG și 12,6 șuturi pe meci, față de 1,17 xG și 9,44 șuturi ale lui Charlotte în deplasare. Defensiva oaspeților este deosebit de vulnerabilă la erori, deoarece în deplasare primește în medie 2,11 goluri, la 1,91 xG permise adversarilor, în timp ce Atlanta marchează 1,5 goluri pe meci pe propriul stadion. Ambele echipe au fost eficiente în ultima perioadă, cu 9 goluri marcate de Atlanta și 11 de Charlotte în ultimele cinci meciuri, însă gazdele au câștigat 3 dintre ultimele 5 partide, iar superioritatea lor în crearea ocaziilor ar trebui să facă diferența. Numărul redus de meciuri fără gol primit de ambele formații, 10% pentru Atlanta și 11% pentru Charlotte, indică suplimentar un meci cu goluri, în care o victorie la limită a gazdelor este scenariul mai probabil.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Atlanta înregistrează BTTS în 75% dintre meciuri, iar Charlotte în 67%, ceea ce înseamnă că ambii indicatori depășesc media ligii MLS, de 63%. Gazdele marchează în medie 2,17 goluri pe teren propriu, în timp ce Charlotte primește în deplasare nu mai puțin de 2,11 goluri și păstrează poarta intactă doar în 11% dintre partide. Nici Atlanta nu oferă siguranță deplină în defensivă: xG-ul mediu primit este de 1,43, iar în ultimele cinci meciuri a încasat câte 2,0 goluri. Forma ofensivă a oaspeților rămâne solidă, deoarece au marcat în medie 2,2 goluri în ultimele cinci apariții, la un xG de 1,44. Un semnal deosebit de puternic este seria Atlantei, în care ambele echipe au marcat în fiecare dintre ultimele cinci meciuri, astfel că varianta mai probabilă este BTTS: Da (Ambele echipe marchează/GG).
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Atlanta înscrie în medie 2,17 goluri pe teren propriu, iar Charlotte primește nu mai puțin de 2,11 goluri pe meci în deplasare, ceea ce susține puternic producția ofensivă a gazdelor. Potențialul ofensiv este confirmat de xG: 1,56 pentru Atlanta și 1,17 pentru Charlotte, în timp ce xG-ul mediu primit de cele două echipe este de 1,43, respectiv 1,91. În ultimele cinci meciuri, Atlanta a marcat 9 și a primit 10 goluri, în timp ce Charlotte a înscris de 11 ori, astfel că ambele echipe participă în prezent la meciuri deschise. Linia Peste 1,5 goluri a fost acoperită în 75% dintre meciurile lui Atlanta și în 89% dintre partidele lui Charlotte, motiv pentru care Peste 1,5 are cel mai solid și mai stabil suport în date.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Atlanta United conducea la pauză în 50% dintre meciuri, în timp ce Charlotte doar în 22%, iar oaspeții intrau la pauză cu scor egal în 56% dintre partidele lor. Gazdele înscriu în medie 2,17 goluri pe meci și primesc 1,08, în timp ce Charlotte marchează 1,33 goluri în deplasare, dar le permite adversarilor să înscrie 2,11 goluri. Avantajul echipei Atlanta este vizibil și în privința creării ocaziilor: xG-ul mediu al acesteia este de 1,56, față de 1,17 pentru Charlotte, iar numărul șuturilor pe poartă este de 6,00 comparativ cu 3,78. După pauză, Atlanta înscrie în medie 1,33 goluri și primește doar 0,50, în timp ce Charlotte marchează 0,56 și primește 1,22, ceea ce întărește scenariul menținerii avantajului gazdelor până la final, respectiv 1/1 în piața Pauză/Final (P/F).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Atlanta United FC | Charlotte | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 33% | 43% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.11 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.29 | 0.36 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Charlotte stă cu 11% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.8 pct / meci - Atlanta United FC · 2 pct / meci - Charlotte
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Charlotte stă cu 52% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.19 goluri / meci - Atlanta United FC · 1.81 goluri / meci - Charlotte
Charlotte stă cu 13% mai bine la: goluri primite pe meci.
1.71 goluri / meci - Atlanta United FC · 1.52 goluri / meci - Charlotte
Atlanta United FC marchează în 67% dintre meciuri (14 din 21 meciuri), iar Charlotte păstrează poarta curată în 14% (3 din 21 meciuri).
Charlotte marchează în 81% dintre meciuri (17 din 21 meciuri), iar Atlanta United FC păstrează poarta curată în 5% (1 din 21 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Atlanta United FC
Over / Under - Charlotte
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Charlotte stă cu 28% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.19 pct / meci - Atlanta United FC · 1.52 pct / meci - Charlotte
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Atlanta United FC - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 29% dintre meciuri și câștigă 29%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.4 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Charlotte - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 38% dintre meciuri și câștigă 43%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.1 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.80 | 0.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.8 | 1.0 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 1.4 |
| Media golurilor pe meci | 1.4 | 2.4 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 40% | 80% |
| 3 goluri | 0% | 40% |
| Poartă intactă | 60% | 20% |
| Fără gol | 40% | 20% |
| Golaveraj | +1 | -2 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.20 | 1.40 |
| Goluri marcate / meci | 1.4 | 1.0 |
| Goluri primite / meci | 0.6 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 2.0 | 1.8 |
| 1 gol | 80% | 80% |
| 2 goluri | 80% | 40% |
| 3 goluri | 40% | 40% |
| Poartă intactă | 40% | 40% |
| Fără gol | 20% | 40% |
| Golaveraj | +4 | +1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 61-75 (6 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (10). Bilanț final (76-90): -5 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (8 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (8). Bilanț final (76-90): 0.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Atlanta United FC
Charlotte
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (MLS).
Echipele vs liga
| Atlanta United FC | Liga | Charlotte | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.90 | 3.19 | ▲ 3.33 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 67% | 63% | ▲ 71% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | • 62% | 62% | ▲ 71% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 5% | 20% | ▼ 14% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 67% | 77% | • 76% |
| Gol după pauză | ▲ 86% | 81% | ▼ 76% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meci anterior: Atlanta United FC 0 - 1 - 0 Charlotte. Media golurilor 4.00, ambele echipe au marcat in 100% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Atlanta United FC - Charlotte?
Meciul din MLS s-a încheiat Atlanta United FC 0:2 Charlotte. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Atlanta United FC - Charlotte?
Atlanta United FC marchează în medie 1,19 goluri pe meci, iar Charlotte 1,81. Media în MLS este de 3,19 goluri, cu Over 2.5 în 62% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 67% din meciurile Atlanta United FC și 71% din cele ale Charlotte.
În ce formă sunt Atlanta United FC și Charlotte?
În ultimele 5 meciuri Atlanta United FC are un bilanț de 3-0-2 (1,80 puncte pe meci), iar Charlotte 3-1-1 (2,00 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Atlanta United FC - Charlotte?
Fundalul statistic pentru Atlanta United FC - Charlotte — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


