Atromitos - PAOK: statisticile meciului
Atromitos - PAOK: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Atromitos a jucat împotriva PAOK în Super League (Grecia). Meciul s-a jucat la data de 30 august 2026. Stadion: Stadio Peristeriou. Scor final: 1:2.
Forma actuală
Atromitos: 0-0-1, 0.00 puncte/meci. PAOK: 1-0-0, 3.00 puncte/meci.
Statistici goluri
Atromitos marchează 0.00 si primește 1.00 goluri pe meci. PAOK marchează 4.00 si primește 0.00. Media ligii: 3.00 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Atromitos 0%, PAOK 0%. Over 2.5: Atromitos 0%, PAOK 100%. Nivel liga: BTTS 44%, Over 2.5 56%.
xG, șuturi și stil
PAOK are xG mai mare: 1.49 față de 0.80. Atromitos: 8.0 șuturi pe meci, PAOK: 13.0.
Reprizele meciului
Atromitos: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.00. PAOK: conduce la pauză în 100%, goluri în repriza a doua 2.00.
Goluri pe minute
Atromitos: 0-15 (0 goluri). PAOK: 31-45+ (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Super League: 3.00 goluri pe meci, BTTS 44%, Over 2.5 56%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-0-1. Medie goluri 1.50, BTTS 0%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
PAOK abordează meciul de pe locul al doilea în clasament și a început sezonul cu o victorie cu 4:0, în timp ce Atromitos ocupă poziția a noua după înfrângerea cu 0:1. Oaspeții au și un reper foarte solid în defensivă, deoarece nu au primit gol în singurul meci de campionat disputat, iar gazdele nu au reușit să înscrie. Totuși, ultimele cinci partide arată mai bine pentru Atromitos: a marcat 13 goluri, a primit doar 4 și a câștigat de 3 ori, față de cele 9 goluri marcate și 5 primite de PAOK. În ciuda eficienței pe termen scurt a gazdelor, poziția superioară a lui PAOK, startul puternic în competiție și rezultatul net superior din prima etapă de campionat le oferă oaspeților șanse ușor mai mari la victorie.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Selecția pentru BTTS „nu” este susținută de procentul scăzut, de 33%, al meciurilor din ligă în care au marcat ambele echipe, precum și de 67% dintre partidele încheiate cu cel puțin o poartă intactă. Conform datelor din acest sezon, Atromitos a păstrat poarta intactă în 100% dintre meciurile disputate acasă, iar xG-ul defensiv împotriva sa este de doar 0,77. PAOK are însă argumente ofensive: în ultimele cinci meciuri a marcat în medie 1,8 goluri, la un xG de 1,75, astfel că excluderea unui gol al oaspeților ar fi prea riscantă. Scenariul fără BTTS (NG) poate fi decis mai degrabă de eficiența limitată a uneia dintre echipe, deoarece ambele formații au avut BTTS doar în 40% dintre ultimele cinci meciuri. Atromitos a marcat recent 2,6 goluri pe meci, însă PAOK a primit în medie doar 1,0 goluri și a permis un xG de 1,08, ceea ce consolidează șansa ca cel puțin una dintre echipe să rămână fără gol.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Atromitos a marcat în medie 2,6 goluri în ultimele cinci meciuri, înscriind în total 13 goluri, în timp ce PAOK a înregistrat o medie de 1,8 goluri pe meci. Potențialul ofensiv al oaspeților este confirmat de un xG de 1,75, iar Atromitos le-a permis adversarilor o medie de 1,46 xG în aceeași perioadă, ceea ce susține prognoza unui gol pentru PAOK. Gazdele au creat în medie 1,41 xG, în timp ce PAOK le-a permis adversarilor 1,08 xG, astfel încât și contribuția lor la totalul golurilor este probabilă. Totalul golurilor așteptate, de 2,90, oferă un avantaj clar pentru Peste 1,5 goluri, deși la linia de 2,5 riscul este deja considerabil mai mare.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Scenariul cel mai probabil este ca Atromitos să conducă la pauză și să își păstreze avantajul până la final, deși datele din sezonul în curs au un eșantion foarte redus: includ un singur meci al gazdelor și niciun meci în deplasare al lui PAOK. În ultimele 5 meciuri, Atromitos a marcat în medie 2,6 goluri și a primit 0,8, în timp ce PAOK a înscris 1,8 goluri și a primit 1,0. Gazdele conduceau la pauză în 60% dintre aceste partide, față de 40% în cazul oaspeților, iar înainte de pauză marcau în medie 1,4 goluri, comparativ cu 0,8 ale lui PAOK. După pauză, Atromitos arată în continuare ușor mai bine, marcând în medie 1,2 goluri și primind 0,4, în timp ce PAOK înregistrează 1,0, respectiv 0,6. Avantajul gazdelor în ceea ce privește forma, producția ofensivă și bilanțul ambelor reprize justifică alegerea variantei 1/1, însă numărul limitat de date din sezon implică un risc semnificativ.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Atromitos | PAOK | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 13% | 38% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.10 | 0.11 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.00 | 0.80 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Atromitos marchează în 0% dintre meciuri (0 din 1 meciuri), iar PAOK păstrează poarta curată în 100% (1 din 1 meciuri).
PAOK marchează în 100% dintre meciuri (1 din 1 meciuri), iar Atromitos păstrează poarta curată în 0% (0 din 1 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Atromitos
Over / Under - PAOK
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
PAOK stă cu 200% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1 pct / meci - Atromitos · 3 pct / meci - PAOK
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Atromitos - rezultatele reprizei a 2-a
Primește cu 1.0 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
PAOK - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 100% dintre meciuri și câștigă 100%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.00 | 0.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.0 | 0.0 |
| Goluri primite / meci | 0.0 | 1.0 |
| Media golurilor pe meci | 0.0 | 1.0 |
| 1 gol | 0% | 100% |
| 2 goluri | 0% | 0% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 100% | 0% |
| Fără gol | 100% | 100% |
| Golaveraj | 0 | -1 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 3.00 | 3.00 |
| Goluri marcate / meci | 2.0 | 2.0 |
| Goluri primite / meci | 0.0 | 0.0 |
| Media golurilor pe meci | 2.0 | 2.0 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 100% | 100% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 100% | 100% |
| Fără gol | 0% | 0% |
| Golaveraj | +2 | +2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Primește cel mai mult în 76-90 (1). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (2 goals). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Atromitos
PAOK
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Super League).
Echipele vs liga
| Atromitos | Liga | PAOK | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 1.00 | 3.00 | ▲ 4.00 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 0% | 44% | ▼ 0% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 0% | 56% | ▲ 100% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 0% | 28% | ▲ 100% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 0% | 89% | ▲ 100% |
| Gol după pauză | ▲ 100% | 89% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Atromitos 1 - 0 - 1 PAOK. Media golurilor 1.50, ambele echipe au marcat in 0% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Atromitos - PAOK?
Meciul din Super League s-a încheiat Atromitos 1:2 PAOK. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Atromitos și PAOK?
În ultimele 2 întâlniri directe Atromitos a câștigat 1, PAOK 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 1,50 goluri, ambele echipe marcând în 0%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Atromitos - PAOK?
Atromitos marchează în medie 0,00 goluri pe meci, iar PAOK 4,00. Media în Super League este de 3,00 goluri, cu Over 2.5 în 56% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 0% din meciurile Atromitos și 0% din cele ale PAOK.
În ce formă sunt Atromitos și PAOK?
În ultimele 5 meciuri Atromitos are un bilanț de 0-0-1 (0,00 puncte pe meci), iar PAOK 1-0-0 (3,00 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Atromitos - PAOK?
Aici verifici cifrele dinaintea meciului Atromitos - PAOK: formă, H2H, goluri și Over/Under. Pontul, value-ul și justificarea sunt publicate în aplicația NoFluffPicks.


