Auda - Super Nova: statisticile meciului
Auda - Super Nova: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Auda a jucat împotriva Super Nova în Virsliga (Letonia). Meciul s-a jucat la data de 29 august 2026. Stadion: Sporta komplekss Ķeizarmežs. Scor final: 1:1.
Forma actuală
Auda: 4-1-0, 2.60 puncte/meci. Super Nova: 2-1-2, 1.40 puncte/meci.
Statistici goluri
Auda marchează 1.65 si primește 1.00 goluri pe meci. Super Nova marchează 1.04 si primește 1.48. Media ligii: 2.99 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Auda 50%, Super Nova 60%. Over 2.5: Auda 50%, Super Nova 56%. Nivel liga: BTTS 55%, Over 2.5 56%.
xG, șuturi și stil
Auda are xG mai mare: 1.61 față de 1.18. Auda: 13.1 șuturi pe meci, Super Nova: 9.2.
Reprizele meciului
Auda: conduce la pauză în 42%, goluri în repriza a doua 0.88. Super Nova: conduce la pauză în 20%, goluri în repriza a doua 0.48.
Goluri pe minute
Auda: 31-45+ (11 goluri). Super Nova: 76-90+ (7 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Virsliga: 2.99 goluri pe meci, BTTS 55%, Over 2.5 56%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 7 dueluri directe anterioare: 6-1-0. Medie goluri 2.43, BTTS 57%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Auda ocupă locul 3, în timp ce Super Nova este pe poziția a șasea, iar pe parcursul întregului sezon gazdele au câștigat 15 meciuri și au suferit 6 înfrângeri, față de cele 8 victorii și 13 înfrângeri ale adversarelor. Pe teren propriu, Auda marchează în medie 2,00 goluri pe meci, își creează ocazii în valoare de 1,65 xG și expediază 4,83 șuturi pe poartă, în timp ce Super Nova în deplasare înregistrează doar 1,00 goluri, 1,20 xG și 3,50 șuturi pe poartă. Gazdele controlează mai frecvent jocul, având posesia mingii în 62% din timp, față de 45% în cazul oaspetelor, iar eficiența șuturilor lor este de 15%, comparativ cu 11% pentru Super Nova. Forma actuală este, de asemenea, favorabilă celor de la Auda: au câștigat 4 dintre ultimele 5 meciuri și au marcat 8 goluri în această perioadă, în timp ce oaspetele au înregistrat 2 victorii, o remiză și 2 înfrângeri, marcând doar 5 goluri. Super Nova și-a îmbunătățit recent apărarea, primind 4 goluri în cinci partide, însă xG-ul contra în deplasare este de 1,48, astfel că avantajul calității ocaziilor și factorul terenului propriu indică o victorie a celor de la Auda.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Deși Auda a avut Ambele echipe marchează (GG) în 77% dintre meciurile din întregul sezon, în ultimele cinci partide acest procent a scăzut la doar 20%, ceea ce slăbește clar argumentul în favoarea golurilor de ambele părți. Super Nova înregistrează GG în doar 42% dintre meciuri, iar într-o treime dintre partide păstrează poarta intactă sau nu înscrie, astfel că scenariul în care una dintre echipe nu marchează este frecvent pentru aceasta. Auda și-a îmbunătățit, de asemenea, apărarea în seria actuală: primește în medie 1,2 goluri, iar media xG permisă adversarelor este de doar 0,82, față de 1,85 goluri și 1,89 xG pe sezon. Oaspeții înscriu recent în medie 1,0 goluri pe meci, la 1,43 xG, însă regularitatea lor ofensivă limitată și buna organizare actuală a celor de la Auda înclină ușor balanța spre Nu marchează (NG). Cel mai probabil este scenariul în care Auda va profita de apărarea mai slabă a adversarei, însă Super Nova nu va reuși să răspundă cu un gol.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
În ultimele cinci meciuri, Auda a marcat în medie 1,6 goluri, iar Super Nova a primit doar 0,8 goluri pe meci în această perioadă, ceea ce limitează perspectiva pentru gazde, în ciuda valorii bune xG de 1,82. Oaspeții au marcat recent în medie 1,0 goluri, în timp ce Auda și-a îmbunătățit defensiva, ajungând la 1,2 goluri primite și un xG împotriva de 0,82. În acest sezon, meciurile lui Super Nova nu au depășit niciodată pragul de 3,5 goluri, iar în cazul celor de la Auda această limită a fost depășită în doar 23% dintre partide. În același timp, ambele echipe au câte 92% dintre meciuri cu cel puțin un gol, astfel că un rezultat scăzut de 0-0 este puțin probabil, însă intervalul cel mai realist rămâne cel de 2-3 goluri. Cel mai puternic semnal este, prin urmare, Sub 3,5, susținut de o prognoză totală de 2,65 goluri și de date stabile privind apariția rară a patru goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Auda se află într-o formă actuală clar mai bună: a câștigat 4 din ultimele 5 meciuri, marcând în medie 1,6 goluri și primind 1,2, în timp ce Super Nova a câștigat doar 2 din 5 partide. Gazdele au fost în avantaj la pauză în 60% dintre ultimele cinci meciuri, iar oaspeții au condus la pauză o singură dată în aceeași perioadă și au fost conduși de două ori. În ultimele cinci prime reprize, Auda a marcat în medie 0,8 goluri, față de 0,2 goluri înscrise de Super Nova, în timp ce ambele echipe au primit câte 0,4 goluri înainte de pauză. Deși bilanțul punctelor pe întreg sezonul este favorabil echipei Super Nova, media de 1,0 goluri marcate în deplasare și forma bună actuală a celor de la Auda susțin scenariul în care gazdele conduc la pauză și își mențin avantajul până la final.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Auda | Super Nova | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 34% | 39% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.12 | 0.13 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.37 | 0.29 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Auda stă cu 86% mai bine la: forma ultimelor 5.
2.6 pct / meci - Auda · 1.4 pct / meci - Super Nova
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Auda stă cu 59% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.65 goluri / meci - Auda · 1.04 goluri / meci - Super Nova
Auda stă cu 48% mai bine la: goluri primite pe meci.
1 goluri / meci - Auda · 1.48 goluri / meci - Super Nova
Auda marchează în 88% dintre meciuri (23 din 26 meciuri), iar Super Nova păstrează poarta curată în 24% (6 din 25 meciuri).
Super Nova marchează în 76% dintre meciuri (19 din 25 meciuri), iar Auda păstrează poarta curată în 42% (11 din 26 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Auda
Over / Under - Super Nova
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Auda stă cu 45% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.62 pct / meci - Auda · 1.12 pct / meci - Super Nova
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Auda - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 42% dintre meciuri și câștigă 62%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
Super Nova - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 20% dintre meciuri și câștigă 32%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.20 | 1.80 |
| Goluri marcate / meci | 0.6 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.0 | 0.2 |
| Media golurilor pe meci | 0.6 | 1.0 |
| 1 gol | 60% | 60% |
| 2 goluri | 0% | 40% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 100% | 80% |
| Fără gol | 40% | 40% |
| Golaveraj | +3 | +3 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.40 | 1.40 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 0.8 |
| Goluri primite / meci | 0.2 | 0.8 |
| Media golurilor pe meci | 0.6 | 1.6 |
| 1 gol | 40% | 80% |
| 2 goluri | 20% | 60% |
| 3 goluri | 0% | 20% |
| Poartă intactă | 80% | 60% |
| Fără gol | 60% | 40% |
| Golaveraj | +1 | 0 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (11 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (6). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (7 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (12). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Auda
Super Nova
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Virsliga).
Echipele vs liga
| Auda | Liga | Super Nova | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 2.65 | 2.99 | ▼ 2.52 |
| Ambele echipe au marcat | ▼ 50% | 55% | ▲ 60% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 50% | 56% | • 56% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 42% | 24% | • 24% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 77% | 75% | ▼ 60% |
| Gol după pauză | ▼ 77% | 82% | ▲ 84% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Rezerve
Alți jucători înregistrați
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (7): Auda 6 - 1 - 0 Super Nova. Media golurilor 2.43, ambele echipe au marcat in 57% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Auda - Super Nova?
Meciul din Virsliga s-a încheiat Auda 1:1 Super Nova. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Auda și Super Nova?
În ultimele 7 întâlniri directe Auda a câștigat 6, Super Nova 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,43 goluri, ambele echipe marcând în 57%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Auda - Super Nova?
Auda marchează în medie 1,65 goluri pe meci, iar Super Nova 1,04. Media în Virsliga este de 2,99 goluri, cu Over 2.5 în 56% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Auda și 60% din cele ale Super Nova.
În ce formă sunt Auda și Super Nova?
În ultimele 5 meciuri Auda are un bilanț de 4-1-0 (2,60 puncte pe meci), iar Super Nova 2-1-2 (1,40 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Auda - Super Nova?
Fundalul statistic pentru Auda - Super Nova — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


