Lituania - A LygaDate actualizate la 06 septembrie 2026

Banga - Panevėžys: statisticile meciului

Banga crest
Banga
0 : 1pauza 0:0
Panevėžys crest
Panevėžys
165%(2.20)
X20%(3.20)
215%(2.87)

Banga prezintă un avantaj clar ca gazdă, câștigând 50% din meciurile de acasă și înregistrând un bilanț de goluri impresionant de +4, cu doar 0.5 goluri primite pe meci acasă. Panevėžys în deplasare este într-o formă slabă – a pierdut toate meciurile în deplasare din sezon, primind în medie până la 4 goluri pe meci, cu un bilanț de goluri de -7. Diferența de eficacitate este imensă: Banga marchează în medie 2.5 goluri pe meci acasă, cu o rată de conversie de 22%, în timp ce Panevėžys înscrie doar 0.5 goluri în deplasare, cu o rată de conversie de doar 8%. Statisticile xG confirmă și ele dominația gazdelor (1.38 vs 0.88), iar forma recentă a lui Panevėžys în deplasare (două înfrângeri consecutive) le diminuează și mai mult șansele. Cu o asemenea diferență evidentă în dispoziție, în special în contextul performanțelor de acasă și în deplasare, victoria lui Banga este cel mai probabil scenariu.

Banga - Panevėžys: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Banga a jucat împotriva Panevėžys în A Lyga (Lituania). Meciul s-a jucat la data de 21 martie 2026. Scor final: 0:1.

Forma actuală

Banga: 2-0-3, 1.20 puncte/meci. Panevėžys: 1-2-2, 1.00 puncte/meci.

Statistici goluri

Banga marchează 1.40 si primește 0.60 goluri pe meci. Panevėžys marchează 0.80 si primește 2.00. Media ligii: 2.41 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Banga 0%, Panevėžys 60%. Over 2.5: Banga 20%, Panevėžys 60%. Nivel liga: BTTS 44%, Over 2.5 41%.

xG, șuturi și stil

Banga are xG mai mare: 1.32 față de 1.25. Banga: 11.8 șuturi pe meci, Panevėžys: 10.8.

Reprizele meciului

Banga: conduce la pauză în 20%, goluri în repriza a doua 0.60. Panevėžys: conduce la pauză în 40%, goluri în repriza a doua 0.00.

Goluri pe minute

Banga: 16-30 (3 goluri). Panevėžys: 16-30 (3 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

A Lyga: 2.41 goluri pe meci, BTTS 44%, Over 2.5 41%.

Meciuri directe

Înaintea acestui meci erau disponibile 4 dueluri directe anterioare: 0-3-1. Medie goluri 2.25, BTTS 75%.

Analiză pre-meci arhivată

Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.

Analiza generală a meciului

Banga prezintă un avantaj clar ca gazdă, câștigând 50% din meciurile de acasă și înregistrând un bilanț de goluri impresionant de +4, cu doar 0.5 goluri primite pe meci acasă. Panevėžys în deplasare este într-o formă slabă – a pierdut toate meciurile în deplasare din sezon, primind în medie până la 4 goluri pe meci, cu un bilanț de goluri de -7. Diferența de eficacitate este imensă: Banga marchează în medie 2.5 goluri pe meci acasă, cu o rată de conversie de 22%, în timp ce Panevėžys înscrie doar 0.5 goluri în deplasare, cu o rată de conversie de doar 8%. Statisticile xG confirmă și ele dominația gazdelor (1.38 vs 0.88), iar forma recentă a lui Panevėžys în deplasare (două înfrângeri consecutive) le diminuează și mai mult șansele. Cu o asemenea diferență evidentă în dispoziție, în special în contextul performanțelor de acasă și în deplasare, victoria lui Banga este cel mai probabil scenariu.

Vezi prezentarea statistică

Pe reprize

0 : 0
Prima repriza
0 : 1
A doua repriza

Statisticile meciului

53Posesie (%)47
BangaPanevėžys
14Suturi11
BangaPanevėžys
4Suturi pe poarta3
BangaPanevėžys
1.41xG1.17
BangaPanevėžys
5Cornere1
BangaPanevėžys
34Atacuri periculoase38
BangaPanevėžys
21Faulturi11
BangaPanevėžys
3Cartonase4
BangaPanevėžys

Profil înainte de mecice spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1.4Goluri marcate / meci0.8
BangaPanevėžys
0.6Goluri primite / meci2
BangaPanevėžys
46%Posesie medie48%
BangaPanevėžys
3.8Șuturi pe poartă / meci4.2
BangaPanevėžys

Statistici echipecine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

11.8Șuturi pe meci10.8
BangaPanevėžys
3.8Șuturi pe poartă4.2
BangaPanevėžys
11.9%Conversia șuturilor7.4%
BangaPanevėžys
46%Posesie48%
BangaPanevėžys
1.32xG pentru1.25
BangaPanevėžys
1.11xG împotrivă1.78
BangaPanevėžys

Calitatea șuturilor

Banga: EchilibratăPanevėžys: Echilibrată
BangaPanevėžys
Precizie (șuturi pe poartă)32%39%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.110.12
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.370.19

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelorcine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Banga stă cu 20% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.2 pct / meci - Banga · 1 pct / meci - Panevėžys

Banga
WLWLL
Distribuția rezultatelor
40% W0% R60% P
Sezon (V-E-Î)
2-0-3
1.20 pct / meci · golaveraj +4
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-0-3
1.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
1-0-1
Ultimele 5 acasă
1-0-1
WL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.4Goluri primite: 0.6xG: 1.32xG advers: 1.11BTTS: 0%Over 2.5: 20%
Panevėžys
DLDLW
Distribuția rezultatelor
20% W40% R40% P
Sezon (V-E-Î)
1-2-2
1.00 pct / meci · golaveraj -6
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-2-2
1.00 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
0-0-2
Ultimele 5 în deplasare
0-0-2
LL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.8Goluri primite: 2.0xG: 1.25xG advers: 1.78BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Goluricum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Banga stă cu 75% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1.4 goluri / meci - Banga · 0.8 goluri / meci - Panevėžys

Banga stă cu 233% mai bine la: goluri primite pe meci.

0.6 goluri / meci - Banga · 2 goluri / meci - Panevėžys

Profil ofensiv Banga: neuniform

Banga marchează în 40% dintre meciuri (2 din 5 meciuri), iar Panevėžys păstrează poarta curată în 20% (1 din 5 meciuri).

Profil ofensiv Panevėžys: neuniform

Panevėžys marchează în 60% dintre meciuri (3 din 5 meciuri), iar Banga păstrează poarta curată în 40% (2 din 5 meciuri).

7Goluri marcate (sezon)4
BangaPanevėžys
3Goluri primite (sezon)10
BangaPanevėžys
2Media golurilor pe meci2.8
BangaPanevėžys
7Goluri marcate (ultimele 5)4
BangaPanevėžys
3Goluri primite (ultimele 5)10
BangaPanevėžys

Cât de des marchează cel puțin...

40%1 gol60%
BangaPanevėžys
40%2 goluri20%
BangaPanevėžys
20%3 goluri0%
BangaPanevėžys
20%4 goluri0%
BangaPanevėžys

Cât de des primește cel puțin...

60%1 gol80%
BangaPanevėžys
0%2 goluri40%
BangaPanevėžys
0%3 goluri40%
BangaPanevėžys
0%4 goluri40%
BangaPanevėžys

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

0%BTTS la pauză40%
BangaPanevėžys
0%BTTS în ambele reprize0%
BangaPanevėžys
20%Gol în ambele reprize0%
BangaPanevėžys

BTTS și numărul de goluri

0%Min. 3 goluri și BTTS40%
BangaPanevėžys
20%Min. 3 goluri fără BTTS20%
BangaPanevėžys
0%BTTS - ultimele 560%
BangaPanevėžys

Număr de goluri (Over/Under)cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

40%Min. 1 gol înainte de pauză80%
BangaPanevėžys
20%Min. 2 goluri înainte de pauză60%
BangaPanevėžys
20%Min. 3 goluri înainte de pauză40%
BangaPanevėžys

Repriza 2

80%Min. 1 gol după pauză60%
BangaPanevėžys
20%Min. 2 goluri după pauză20%
BangaPanevėžys
0%Min. 3 goluri după pauză20%
BangaPanevėžys

Reprizele meciuluiîn ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Panevėžys stă cu 33% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

1.2 pct / meci - Banga · 1.6 pct / meci - Panevėžys

Banga - starea la pauză
20% conduce60% egal20% condusă
Panevėžys - starea la pauză
40% conduce40% egal20% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

1.2Puncte pe meci (repriza 1)1.6
BangaPanevėžys
0.8Goluri marcate (repriza 1)0.8
BangaPanevėžys
0.2Goluri primite (repriza 1)1
BangaPanevėžys
1Media golurilor (repriza 1)1.8
BangaPanevėžys
80%Poartă intactă înainte de pauză40%
BangaPanevėžys
80%Fără gol înainte de pauză40%
BangaPanevėžys

După pauză (repriza 2)

1.4Puncte pe meci (repriza 2)0.4
BangaPanevėžys
0.6Goluri marcate (repriza 2)0
BangaPanevėžys
0.4Goluri primite (repriza 2)1
BangaPanevėžys
1Media golurilor (repriza 2)1
BangaPanevėžys
60%Poartă intactă după pauză40%
BangaPanevėžys
60%Fără gol după pauză100%
BangaPanevėžys

Banga - rezultatele reprizei a 2-a

40% W20% R40% P
6
Puncte la pauză
4
Goluri la pauză
+3
Golaveraj (repriza 1)
7
Puncte în repriza a 2-a
+1
Golaveraj (repriza 2)
1.20
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului200%

Conduce la pauză în 20% dintre meciuri și câștigă 40%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.

Apărarea după pauză+0.2

Primește cu 0.2 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.

Panevėžys - rezultatele reprizei a 2-a

0% W40% R60% P
8
Puncte la pauză
4
Goluri la pauză
-1
Golaveraj (repriza 1)
2
Puncte în repriza a 2-a
-5
Golaveraj (repriza 2)
1.60
PPG înainte de pauză
Păstrarea avantajului50%

Conduce la pauză în 40% dintre meciuri și câștigă 20%. Uneori pierde avantajul după pauză.

Apărarea după pauză0.0

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Banga - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.201.40
Goluri marcate / meci0.80.6
Goluri primite / meci0.20.4
Media golurilor pe meci1.01.0
1 gol40%80%
2 goluri20%20%
3 goluri20%0%
Poartă intactă80%60%
Fără gol80%60%
Golaveraj+3+1
Pauză: 20% conduce - 60% egal - 20% condusă
Repriza 2: 40% câștigată - 20% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 0% - Total goluri la pauză: 4
Panevėžys - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci1.600.40
Goluri marcate / meci0.80.0
Goluri primite / meci1.01.0
Media golurilor pe meci1.81.0
1 gol80%60%
2 goluri60%20%
3 goluri40%20%
Poartă intactă40%40%
Fără gol40%100%
Golaveraj-1-5
Pauză: 40% conduce - 40% egal - 20% condusă
Repriza 2: 0% câștigată - 40% egal - 60% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 40% - Total goluri la pauză: 4

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minutecând apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Banga
MarcatePrimite
1
0
0-15
3
0
16-30
0
1
31-45
1
0
46-60
2
2
61-75
0
0
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (3 goals). Primește cel mai mult în 61-75 (2). Bilanț final (76-90): 0.

Panevėžys
MarcatePrimite
0
1
0-15
3
1
16-30
1
3
31-45
0
2
46-60
0
1
61-75
0
2
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (3 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (3). Bilanț final (76-90): -2 - finalurile de meci sunt un punct slab.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelorce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.40
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.7 : 0.7
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
100%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
30%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-6%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
24%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
24%
Risc de 0:0
circa 1 din 4 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Banga

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
+0.21
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
+0.59
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
-6.7 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
+0.08
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
+0.51
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
108%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
54%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.2
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 14% vin în primul sfert de oră.
0%

Panevėžys

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.53
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.67
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+2.9 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.45
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
-0.22
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
72%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
154%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
-0.8
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 0% vin în primul sfert de oră.
0%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligăeste o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (A Lyga).

Echipele vs liga

BangaLigaPanevėžys
Media golurilor pe meci 2.002.41 2.80
Ambele echipe au marcat 0%44% 60%
Min. 3 goluri (Over 2.5) 20%41% 60%
Meciuri fără gol primit 40%33% 20%
Gol înainte de pauză 40%70% 80%
Gol după pauză 80%70% 60%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.41
Media golurilor pe meci
44%
Ambele echipe au marcat
41%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
33%
Meciuri fără gol primit
1.30
Goluri acasă / meci
1.11
Goluri în deplasare / meci
+17%
Avantajul gazdelor în atac
+15%
Avantajul gazdelor în apărare
+0%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
70%
1 gol
37%
2 goluri
11%
3 goluri
4%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
70%
1 gol
33%
2 goluri
15%
3 goluri
0%
4 goluri

Echipe de start și evenimente

Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.

Cronologia meciului

Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.

  1. BangaCartonaș galbenDovydas Norvilas
  2. PanevėžysCartonaș galbenLovro Grajfoner
  3. PanevėžysCartonaș galbenOleksandr Kurtsev
  4. BangaCartonaș galbenDeividas Malžinskas
  5. PanevėžysCartonaș galbenKwadwo Asamoah
  6. BangaCartonaș galbenKofi Fosuhene Asare
  7. PanevėžysGolKwadwo Asamoah
  8. PanevėžysSchimbareIntră: Marko BačaninIese: Edvin Muratovic
  9. PanevėžysCartonaș galbenOleksandr Kurtsev

Arbitrul și antrenorii

Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.

Meciuri directe

Meciuri recente (4): Banga 0 - 3 - 1 Panevėžys. Media golurilor 2.25, ambele echipe au marcat in 75% meciuri.

FK Banga Gargždai
2 : 2
FK Panevėžys
FK Panevėžys
1 : 0
FK Banga Gargždai
FK Banga Gargždai
1 : 1
FK Panevėžys
FK Panevėžys
1 : 1
FK Banga Gargždai

Întrebări frecvente

Care a fost rezultatul Banga - Panevėžys?

Meciul din A Lyga s-a încheiat Banga 0:1 Panevėžys. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.

Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Banga și Panevėžys?

În ultimele 4 întâlniri directe Banga a câștigat 0, Panevėžys 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,25 goluri, ambele echipe marcând în 75%.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Banga - Panevėžys?

Banga marchează în medie 1,40 goluri pe meci, iar Panevėžys 0,80. Media în A Lyga este de 2,41 goluri, cu Over 2.5 în 41% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 0% din meciurile Banga și 60% din cele ale Panevėžys.

În ce formă sunt Banga și Panevėžys?

În ultimele 5 meciuri Banga are un bilanț de 2-0-3 (1,20 puncte pe meci), iar Panevėžys 1-2-2 (1,00 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Banga - Panevėžys?

Fundalul statistic pentru Banga - Panevėžys — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.