Bayern München - Union Berlin: statisticile meciului
Bayern München - Union Berlin: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Bayern München a jucat împotriva Union Berlin în Bundesliga (Germania). Meciul s-a jucat la data de 18 septembrie 2026. Stadion: Allianz Arena. Scor final: 7:0.
Forma actuală
Bayern München: 2-1-0, 2.33 puncte/meci. Union Berlin: 0-1-2, 0.33 puncte/meci.
Statistici goluri
Bayern München marchează 2.33 si primește 0.67 goluri pe meci. Union Berlin marchează 1.33 si primește 3.33. Media ligii: 3.85 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Bayern München 67%, Union Berlin 67%. Over 2.5: Bayern München 67%, Union Berlin 100%. Nivel liga: BTTS 59%, Over 2.5 81%.
xG, șuturi și stil
Bayern München are xG mai mare: 2.52 față de 1.81. Bayern München: 21.3 șuturi pe meci, Union Berlin: 14.7.
Reprizele meciului
Bayern München: conduce la pauză în 67%, goluri în repriza a doua 1.67. Union Berlin: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 1.00.
Goluri pe minute
Bayern München: 16-30 (2 goluri). Union Berlin: 76-90+ (3 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
Bundesliga: 3.85 goluri pe meci, BTTS 59%, Over 2.5 81%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 1-1-0. Medie goluri 4.00, BTTS 50%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Bayern München este favoritul clar: a câștigat 4 din ultimele 5 meciuri, a marcat 16 goluri în acestea și rămâne neînvins în acest sezon. Pe teren propriu, gazdele au câștigat toate meciurile, înscriind în medie 5 goluri la 21 de șuturi și 9 șuturi pe poartă per partidă. Media lor xG este de 2,40, în timp ce Union Berlin creează în deplasare ocazii evaluate la doar 0,63 xG, nu a marcat încă și a pierdut fiecare meci. Oaspeții primesc în medie 4 goluri pe meci în deplasare, iar xG-ul primit, de 2,43, indică faptul că le permit constant adversarilor să-și creeze ocazii foarte bune. Superioritatea lui Bayern la posesie, 59% față de 36%, precum și avantajul în ceea ce privește calitatea și numărul ocaziilor ar trebui să se traducă într-o victorie clară a gazdelor.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic argument pentru BTTS „Nu” / Nu marchează (NG) rezultă din ofensiva foarte slabă a lui Union Berlin în datele sezonului: oaspeții nu au înscris încă niciun gol, au o medie de 0.0 goluri, 0.63 xG și 0 șuturi pe poartă pe meci. Bayern ar trebui să creeze multe ocazii, deoarece înregistrează 2.44 xG și 9.0 șuturi pe poartă pe partidă, în timp ce Union primește în medie 4.0 goluri la 2.43 xG permise adversarilor. Forma actuală a oaspeților este însă mai bună, întrucât în ultimele cinci meciuri au marcat în medie 2.0 goluri, au atins 1.84 xG, iar BTTS a fost prezent în 80% dintre partidele lor. Pe de altă parte, Bayern s-a apărat foarte eficient în aceeași perioadă, primind doar 0.6 goluri și permițând doar 0.64 xG pe meci, ceea ce limitează clar șansele lui Union de a înscrie. Prin urmare, scenariul în care Bayern marchează, iar cel puțin una dintre echipe — în principal oaspeții — nu înscrie, este mai probabil decât un gol de ambele părți.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Bayern a marcat în medie 3,2 goluri în ultimele 5 meciuri, cu un xG foarte ridicat de 2,63, ceea ce indică o capacitate constantă de a crea numeroase ocazii. În aceeași perioadă, Union a primit în medie 2,8 goluri, iar în deplasare xG-ul său mediu împotriva adversarilor ajunge la 2,43; un avantaj deosebit de favorabil pentru gazde. În meciurile disputate până acum de ambele echipe în acest sezon s-au marcat de fiecare dată cel puțin 2 goluri, iar partidele cu Peste 2.5 și Peste 3.5 goluri au fost înregistrate de ambele formații în 100% dintre cazuri. Union are argumente pentru a înscrie cel puțin un gol, deoarece în ultimele cinci apariții a marcat în medie 2,0 goluri, însă Bayern a primit atunci doar 0,6 goluri pe meci. Cea mai solidă selecție este Peste 1.5 goluri, deoarece avantajul ofensiv al lui Bayern în fața defensivei slabe a oaspeților oferă o probabilitate foarte ridicată pentru cel puțin două goluri.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Bayern a câștigat 4 dintre ultimele 5 meciuri, marcând în medie 3,2 goluri și primind doar 0,6, în timp ce Union a încasat în această perioadă o medie de 2,8 goluri. Gazdele au fost în avantaj la pauză în 60% dintre ultimele meciuri și nu au pierdut niciunul dintre acestea după prima repriză, în timp ce Union nu a condus niciodată și în 60% dintre cazuri a intrat la pauză în dezavantaj. Superioritatea în ceea ce privește calitatea ocaziilor este evidentă: media xG a lui Bayern este de 2,44, față de 0,63 pentru Union, iar formația din München expediază în medie 20 de șuturi, dintre care 9 pe poartă, comparativ cu 5 încercări ale adversarilor. După pauză, Bayern este de asemenea foarte eficient, înregistrând o medie de 2,4 goluri în ultimele cinci apariții, în timp ce Union permite atunci, în medie, 1,6 goluri. Prin urmare, cel mai probabil scenariu este ca Bayern să fie în avantaj încă de la pauză și să-și mențină victoria până la final, respectiv 1/1 în piața Pauză/Final (P/F).
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Bayern München | Union Berlin | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 31% | 41% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.12 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.35 | 0.22 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Bayern München stă cu 606% mai bine la: forma ultimelor 5.
2.33 pct / meci - Bayern München · 0.33 pct / meci - Union Berlin
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Bayern München stă cu 75% mai bine la: goluri marcate pe meci.
2.33 goluri / meci - Bayern München · 1.33 goluri / meci - Union Berlin
Bayern München stă cu 397% mai bine la: goluri primite pe meci.
0.67 goluri / meci - Bayern München · 3.33 goluri / meci - Union Berlin
Bayern München marchează în 67% dintre meciuri (2 din 3 meciuri), iar Union Berlin păstrează poarta curată în 0% (0 din 3 meciuri).
Union Berlin marchează în 67% dintre meciuri (2 din 3 meciuri), iar Bayern München păstrează poarta curată în 33% (1 din 3 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Bayern München
Over / Under - Union Berlin
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Bayern München - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 67% dintre meciuri și câștigă 67%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.7 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Union Berlin - rezultatele reprizei a 2-a
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 2.33 | 1.67 |
| Goluri marcate / meci | 0.7 | 1.7 |
| Goluri primite / meci | 0.0 | 0.7 |
| Media golurilor pe meci | 0.7 | 2.3 |
| 1 gol | 67% | 67% |
| 2 goluri | 0% | 67% |
| 3 goluri | 0% | 33% |
| Poartă intactă | 100% | 33% |
| Fără gol | 33% | 33% |
| Golaveraj | +2 | +3 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 0.00 | 1.00 |
| Goluri marcate / meci | 0.3 | 1.0 |
| Goluri primite / meci | 1.7 | 1.7 |
| Media golurilor pe meci | 2.0 | 2.7 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 67% | 100% |
| 3 goluri | 33% | 67% |
| Poartă intactă | 0% | 0% |
| Fără gol | 67% | 33% |
| Golaveraj | -4 | -2 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 16-30 (2 goals). Primește cel mai mult în 46-60 (1). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.
Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (3 goals). Primește cel mai mult în 0-15 (3). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Bayern München
Union Berlin
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Bundesliga).
Echipele vs liga
| Bayern München | Liga | Union Berlin | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▼ 3.00 | 3.85 | ▲ 4.67 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 67% | 59% | ▲ 67% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▼ 67% | 81% | ▲ 100% |
| Meciuri fără gol primit | ▲ 33% | 24% | ▼ 0% |
| Gol înainte de pauză | ▼ 67% | 93% | ▲ 100% |
| Gol după pauză | ▼ 67% | 85% | ▲ 100% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Echipe de start și evenimente
Titulari, rezerve și evenimente verificate pentru acest meci.
Gazde
Primul unsprezece
Oaspeți
Primul unsprezece
Cronologia meciului
Goluri, cartonașe și schimbări așezate în ordine cronologică.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Bayern München 1 - 1 - 0 Union Berlin. Media golurilor 4.00, ambele echipe au marcat in 50% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Bayern München - Union Berlin?
Meciul din Bundesliga s-a încheiat Bayern München 7:0 Union Berlin. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Bayern München și Union Berlin?
În ultimele 2 întâlniri directe Bayern München a câștigat 1, Union Berlin 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 4,00 goluri, ambele echipe marcând în 50%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Bayern München - Union Berlin?
Bayern München marchează în medie 2,33 goluri pe meci, iar Union Berlin 1,33. Media în Bundesliga este de 3,85 goluri, cu Over 2.5 în 81% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 67% din meciurile Bayern München și 67% din cele ale Union Berlin.
În ce formă sunt Bayern München și Union Berlin?
În ultimele 5 meciuri Bayern München are un bilanț de 2-1-0 (2,33 puncte pe meci), iar Union Berlin 0-1-2 (0,33 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Bayern München - Union Berlin?
Această pagină arată tot contextul statistic — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under. Pontul, evaluarea valorii și justificarea completă sunt în aplicația NoFluffPicks.


