Bilje - Dekani: statisticile meciului
Bilje - Dekani: formă, goluri și statistici importante
Informații esențiale despre meci
Bilje a jucat împotriva Dekani în 2. SNL (Slovenia). Meciul s-a jucat la data de 6 octombrie 2026. Stadion: Stadion V dolinci. Scor final: 2:0.
Forma actuală
Bilje: 2-0-3, 1.20 puncte/meci. Dekani: 2-3-0, 1.80 puncte/meci.
Statistici goluri
Bilje marchează 1.88 si primește 2.13 goluri pe meci. Dekani marchează 0.75 si primește 0.50. Media ligii: 2.97 goluri.
BTTS / Over / Under
BTTS: Bilje 75%, Dekani 13%. Over 2.5: Bilje 88%, Dekani 25%. Nivel liga: BTTS 46%, Over 2.5 58%.
xG, șuturi și stil
Bilje are xG mai mare: 1.50 față de 1.48. Bilje: 11.0 șuturi pe meci, Dekani: 12.0.
Reprizele meciului
Bilje: conduce la pauză în 50%, goluri în repriza a doua 0.63. Dekani: conduce la pauză în 25%, goluri în repriza a doua 0.25.
Goluri pe minute
Bilje: 31-45+ (8 goluri). Dekani: 31-45+ (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.
Context de ligă
2. SNL: 2.97 goluri pe meci, BTTS 46%, Over 2.5 58%.
Meciuri directe
Înaintea acestui meci erau disponibile 2 dueluri directe anterioare: 0-2-0. Medie goluri 2.00, BTTS 50%.
Analiză pre-meci arhivată
Această analiză a fost pregătită înainte de start. Concluziile se bazează exclusiv pe datele disponibile înaintea meciului și nu includ rezultatul final sau statisticile de după meci.
Analiza generală a meciului
Bilje a câștigat 3 dintre ultimele 5 meciuri și a marcat 12 goluri în această perioadă, în timp ce Dekani a înscris doar 4 goluri. Pe teren propriu, gazdele marchează în medie 1,75 goluri pe meci, iar oaspeții înscriu în deplasare doar 0,67 și nu au marcat în 67% dintre aceste meciuri. Totuși, Dekani se apără mai solid: în deplasare primește în medie 0,67 goluri, față de 1,75 încasate de Bilje pe teren propriu, ceea ce limitează avantajul gazdelor. Calitatea ocaziilor create este aproape identică — media xG este de 1,53 pentru Bilje acasă și de 1,54 pentru Dekani în deplasare — însă gazdele au transformat până acum ocaziile în goluri cu mult mai multă eficiență. Prin urmare, mizez pe victoria lui Bilje, deși defensiva oaspeților și faptul că gazdele au pierdut 50% dintre meciurile de pe teren propriu indică o partidă echilibrată.
Vezi prezentarea statisticăBTTS - vor marca ambele echipe?
Cel mai puternic semnal indică faptul că cel puțin una dintre echipe nu va marca: Bilje a păstrat poarta intactă în 80% dintre meciurile de acasă, iar Dekani nu a înscris în 67% dintre partidele din deplasare. Și gazdele au uneori probleme la finalizare — nu au marcat în 60% dintre meciurile de acasă, cu o medie de 0,8 goluri, în timp ce oaspeții înscriu în deplasare în medie 0,67 goluri. În meciurile de acasă disputate până acum de Bilje, ambele echipe nu au marcat niciodată, iar în partidele din deplasare ale lui Dekani acest lucru s-a întâmplat în 33% dintre cazuri. Un contraargument este forma recentă a lui Bilje: în ultimele cinci meciuri a înscris în medie 2,4 goluri și a primit 1,6, ceea ce sporește șansa ca ambele echipe să marcheze (GG). În ciuda acestei îmbunătățiri a gazdelor, faptul că Dekani nu înscrie frecvent și procentul ridicat de meciuri fără gol primit de Bilje fac ca selecția „Nu” (NG) — cel puțin una dintre echipe nu marchează — să fie mai probabilă.
Vezi statisticile BTTSOver/Under - analiza numărului de goluri
Cea mai solidă opțiune este Sub 3,5 goluri: în meciurile disputate acasă de Bilje și în cele jucate în deplasare de Dekani, această limită nu a fost depășită, iar mediile golurilor marcate de cele două echipe sunt de 0,8, respectiv 0,67. Bilje a păstrat poarta intactă în 80% dintre meciurile de acasă, ceea ce limitează perspectivele ofensive ale oaspeților. Totuși, se impune prudență: în ultimele 5 meciuri, Bilje a marcat în medie 2,4 goluri, iar în 80% dintre aceste partide s-au înscris cel puțin 3 goluri. În ciuda acestei creșteri a formei ofensive, prognoza de 2,35 goluri în total susține mai convingător pragul de 3,5 decât limita inferioară de 2,5.
Vezi statisticile Over/UnderHT/FT - scenariul la pauză și la final
Bilje a condus la pauză în 40% dintre meciurile disputate pe teren propriu, în timp ce Dekani nu a condus niciodată în deplasare și a intrat la pauză în dezavantaj în 33% dintre partide. Gazdele primesc în medie 0,2 goluri înainte de pauză, față de 0,67 în cazul oaspeților, ceea ce susține perspectiva unui avantaj timpuriu pentru Bilje. În ultimele cinci meciuri, indiferent de teren, Bilje a marcat în medie 2,4 goluri, iar Dekani 0,8, astfel că gazdele au și argumente mai solide pentru a câștiga partida. După pauză, Dekani înscrie în deplasare în medie doar 0,33 goluri, prin urmare îi poate fi dificil să recupereze un eventual deficit. Egalul la pauză rămâne un risc semnificativ, fiind înregistrat în 67% dintre meciurile disputate de Dekani în deplasare, însă, per ansamblu, datele indică cel mai clar Pauză/Final (P/F): 1 pauză / 1 final.
Vezi statisticile primei și celei de-a doua reprizePe reprize
Statisticile meciului
Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?
Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.
Statistici echipe— cine este mai eficient?
Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.
Calitatea șuturilor
| Bilje | Dekani | |
|---|---|---|
| Precizie (șuturi pe poartă) | 43% | 29% |
| Calitatea ocaziilor (xG pe șut) | 0.14 | 0.12 |
| Finalizare (goluri pe șut pe poartă) | 0.40 | 0.21 |
Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.
* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.
Forma echipelor— cine este în formă mai bună?
Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.
Dekani stă cu 50% mai bine la: forma ultimelor 5.
1.2 pct / meci - Bilje · 1.8 pct / meci - Dekani
Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?
Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.
Bilje stă cu 151% mai bine la: goluri marcate pe meci.
1.88 goluri / meci - Bilje · 0.75 goluri / meci - Dekani
Dekani stă cu 326% mai bine la: goluri primite pe meci.
2.13 goluri / meci - Bilje · 0.5 goluri / meci - Dekani
Bilje marchează în 88% dintre meciuri (7 din 8 meciuri), iar Dekani păstrează poarta curată în 63% (5 din 8 meciuri).
Dekani marchează în 38% dintre meciuri (3 din 8 meciuri), iar Bilje păstrează poarta curată în 13% (1 din 8 meciuri).
Cât de des marchează cel puțin...
Cât de des primește cel puțin...
* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.
Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?
Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.
Tipare de goluri
BTTS și numărul de goluri
Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?
Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.
Meci întreg - comparație echipe (Over)
Over / Under - Bilje
Over / Under - Dekani
Repriza 1
Repriza 2
Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?
Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.
Bilje stă cu 40% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).
1.75 pct / meci - Bilje · 1.25 pct / meci - Dekani
Înainte de pauză (repriza 1)
După pauză (repriza 2)
Bilje - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 50% dintre meciuri și câștigă 50%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Primește cu 0.9 goluri pe meci mai mult după pauză - nivelul defensiv scade în repriza a doua.
Dekani - rezultatele reprizei a 2-a
Conduce la pauză în 25% dintre meciuri și câștigă 38%. Câștigă și meciuri fără avantaj la pauză.
Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.40 | 0.60 |
| Goluri marcate / meci | 1.4 | 0.4 |
| Goluri primite / meci | 1.0 | 1.2 |
| Media golurilor pe meci | 2.4 | 1.6 |
| 1 gol | 100% | 100% |
| 2 goluri | 80% | 40% |
| 3 goluri | 40% | 20% |
| Poartă intactă | 20% | 20% |
| Fără gol | 20% | 80% |
| Golaveraj | +2 | -4 |
| Repriza 1 | Repriza 2 | |
|---|---|---|
| Puncte pe meci | 1.40 | 1.40 |
| Goluri marcate / meci | 0.4 | 0.2 |
| Goluri primite / meci | 0.2 | 0.0 |
| Media golurilor pe meci | 0.6 | 0.2 |
| 1 gol | 40% | 20% |
| 2 goluri | 20% | 0% |
| 3 goluri | 0% | 0% |
| Poartă intactă | 80% | 100% |
| Fără gol | 60% | 80% |
| Golaveraj | +1 | +1 |
* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.
Goluri pe minute— când apar golurile?
Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (8 goals). Primește cel mai mult în 76-90 (5). Bilanț final (76-90): -3 - finalurile de meci sunt un punct slab.
Cea mai periculoasă în minutele 31-45 (2 goals). Primește cel mai mult în 0-15 (2). Bilanț final (76-90): +1 - câștigă finalurile de meci.
* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.
Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?
O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.
Profilul meciului
Bilje
Dekani
* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.
Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?
Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (2. SNL).
Echipele vs liga
| Bilje | Liga | Dekani | |
|---|---|---|---|
| Media golurilor pe meci | ▲ 4.00 | 2.97 | ▼ 1.25 |
| Ambele echipe au marcat | ▲ 75% | 46% | ▼ 13% |
| Min. 3 goluri (Over 2.5) | ▲ 88% | 58% | ▼ 25% |
| Meciuri fără gol primit | ▼ 13% | 32% | ▲ 63% |
| Gol înainte de pauză | ▲ 88% | 73% | ▼ 63% |
| Gol după pauză | ▲ 100% | 79% | ▼ 38% |
^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.
Arbitrul și antrenorii
Deschide profilurile sezonului pentru a compara rezultatele, golurile și tendințele disciplinare.
Meciuri directe
Meciuri recente (2): Bilje 0 - 2 - 0 Dekani. Media golurilor 2.00, ambele echipe au marcat in 50% meciuri.
Întrebări frecvente
Care a fost rezultatul Bilje - Dekani?
Meciul din 2. SNL s-a încheiat Bilje 2:0 Dekani. Statisticile complete, împărțirea pe reprize și meciurile directe sunt pe această pagină.
Care este bilanțul întâlnirilor directe dintre Bilje și Dekani?
În ultimele 2 întâlniri directe Bilje a câștigat 0, Dekani 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. Media a fost de 2,00 goluri, ambele echipe marcând în 50%.
Ce arată statisticile golurilor înainte de Bilje - Dekani?
Bilje marchează în medie 1,88 goluri pe meci, iar Dekani 0,75. Media în 2. SNL este de 2,97 goluri, cu Over 2.5 în 58% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 75% din meciurile Bilje și 13% din cele ale Dekani.
În ce formă sunt Bilje și Dekani?
În ultimele 5 meciuri Bilje are un bilanț de 2-0-3 (1,20 puncte pe meci), iar Dekani 2-3-0 (1,80 puncte pe meci).
Unde găsesc pontul și analiza pentru Bilje - Dekani?
Fundalul statistic pentru Bilje - Dekani — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.


