Uganda - Uganda Premier LeagueDate actualizate la 17 octombrie 2026

Blacks Power - URA: statisticile meciului

Argumentare:

Analiza completă și pontul în aplicație

Vezi analiza pentru pariuri, pontul, value bet-ul și argumentarea completă pentru acest meci.

Vezi analiza și pontul

Blacks Power - URA: formă, goluri și statistici importante

Informații esențiale despre meci

Blacks Power joacă împotriva URA în Uganda Premier League (Uganda). Meciul este programat pentru 20 octombrie 2026.

Forma actuală

Blacks Power: 2-0-3, 1.20 puncte/meci. URA: 1-1-3, 0.80 puncte/meci.

Statistici goluri

Blacks Power marchează 1.00 si primește 1.50 goluri pe meci. URA marchează 0.60 si primește 1.40. Media ligii: 2.14 goluri.

BTTS / Over / Under

BTTS: Blacks Power 50%, URA 40%. Over 2.5: Blacks Power 67%, URA 40%. Nivel liga: BTTS 36%, Over 2.5 40%.

xG, șuturi și stil

Blacks Power are xG mai mare: 1.49 față de 1.23. Blacks Power: 9.5 șuturi pe meci, URA: 6.6.

Reprizele meciului

Blacks Power: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.67. URA: conduce la pauză în 0%, goluri în repriza a doua 0.40.

Goluri pe minute

Blacks Power: 46-60 (3 goluri). URA: 76-90+ (2 goluri). Este distribuție istorică, nu predicție pentru minutul golului.

Context de ligă

Uganda Premier League: 2.14 goluri pe meci, BTTS 36%, Over 2.5 40%.

Meciuri directe

Nu există eșantion H2H aliniat în baza de date.

Inainte de meci

Cote 1X2

(-)
(-)
(-)

Profil înainte de meci— ce spun datele sezonului?

Profil bazat pe date de sezon și formă. Statisticile de desfășurare a meciului apar doar după ce meciul se joacă.

1Goluri marcate / meci0.6
Blacks PowerURA
1.5Goluri primite / meci1.4
Blacks PowerURA
48%Posesie medie58%
Blacks PowerURA
5.33Șuturi pe poartă / meci2.6
Blacks PowerURA

Statistici echipe— cine este mai eficient?

Comparație între atacul și apărarea ambelor echipe în sezonul curent.

9.5Șuturi pe meci6.6
Blacks PowerURA
5.33Șuturi pe poartă2.6
Blacks PowerURA
10.5%Conversia șuturilor9.1%
Blacks PowerURA
48%Posesie58%
Blacks PowerURA
1.49xG pentru1.23
Blacks PowerURA
1.5xG împotrivă1.4
Blacks PowerURA

Calitatea șuturilor

Blacks Power: EchilibratăURA: Echilibrată
Blacks PowerURA
Precizie (șuturi pe poartă)56%39%
Calitatea ocaziilor (xG pe șut)0.160.19
Finalizare (goluri pe șut pe poartă)0.190.23

Un xG pe șut în jur de 0.08 înseamnă de obicei încercări de la distanță; 0.15+ indică de regulă ocazii din careu. Eticheta de stil vine din posesie, volumul de șuturi și conversie.

* xG (goluri așteptate) spune câte goluri ar trebui să marcheze o echipă din ocaziile sale. Dacă golurile reale depășesc xG, finalizarea este peste medie; dacă rămân sub, ocaziile sunt ratate.

Forma echipelor— cine este în formă mai bună?

Ultimele cinci meciuri și bilanțul sezonului, total și împărțit acasă/deplasare.

Blacks Power stă cu 50% mai bine la: forma ultimelor 5.

1.2 pct / meci - Blacks Power · 0.8 pct / meci - URA

Blacks Power
WWLLL
Distribuția rezultatelor
50% V0% E50% I
Sezon (V-E-Î)
3-0-3
1.50 pct / meci · golaveraj -3
Ultimele 5 (V-E-Î)
2-0-3
1.20 pct / meci
Bilanț acasă (V-E-I)
2-0-1
Ultimele 5 acasă
2-0-1
WWL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 1.0Goluri primite: 1.8xG: 1.47xG advers: 1.49BTTS: 60%Over 2.5: 80%
URA
WLLLD
Distribuția rezultatelor
20% V20% E60% I
Sezon (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci · golaveraj -4
Ultimele 5 (V-E-Î)
1-1-3
0.80 pct / meci
Bilanț în deplasare (V-E-I)
1-0-1
Ultimele 5 în deplasare
1-0-1
WL
Ultimele 5 meciuri - medii
Goluri marcate: 0.6Goluri primite: 1.4xG: 1.23xG advers: 1.40BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Goluri— cum marchează și primesc gol cele două echipe?

Câte goluri marchează și primesc echipele, plus cât de des păstrează poarta curată sau nu marchează.

Blacks Power stă cu 67% mai bine la: goluri marcate pe meci.

1 goluri / meci - Blacks Power · 0.6 goluri / meci - URA

URA stă cu 7% mai bine la: goluri primite pe meci.

1.5 goluri / meci - Blacks Power · 1.4 goluri / meci - URA

Profil ofensiv Blacks Power: foarte solid

Blacks Power marchează în 83% dintre meciuri (5 din 6 meciuri), iar URA păstrează poarta curată în 20% (1 din 5 meciuri).

Profil ofensiv URA: neuniform

URA marchează în 40% dintre meciuri (2 din 5 meciuri), iar Blacks Power păstrează poarta curată în 33% (2 din 6 meciuri).

6Goluri marcate (sezon)3
Blacks PowerURA
9Goluri primite (sezon)7
Blacks PowerURA
2.5Media golurilor pe meci2
Blacks PowerURA
5Goluri marcate (ultimele 5)3
Blacks PowerURA
9Goluri primite (ultimele 5)7
Blacks PowerURA

Cât de des marchează cel puțin...

83%1 gol40%
Blacks PowerURA
17%2 goluri20%
Blacks PowerURA
0%3 goluri0%
Blacks PowerURA
0%4 goluri0%
Blacks PowerURA

Cât de des primește cel puțin...

67%1 gol80%
Blacks PowerURA
50%2 goluri20%
Blacks PowerURA
17%3 goluri20%
Blacks PowerURA
17%4 goluri20%
Blacks PowerURA

* Statisticile includ meciurile de acasă și din deplasare ale ambelor echipe în sezonul curent.

Ambele echipe marchează (BTTS)— cât de des marchează ambele echipe?

Cât de des în meciurile celor două echipe marchează ambele părți, comparat cu media ligii.

Tipare de goluri

17%BTTS la pauză20%
Blacks PowerURA
0%BTTS în ambele reprize0%
Blacks PowerURA
0%Gol în ambele reprize0%
Blacks PowerURA

BTTS și numărul de goluri

50%Min. 3 goluri și BTTS40%
Blacks PowerURA
17%Min. 3 goluri fără BTTS0%
Blacks PowerURA
60%BTTS - ultimele 540%
Blacks PowerURA

Număr de goluri (Over/Under)— cât de des depășesc meciurile liniile de gol?

Cât de des meciurile acestor echipe depășesc pragurile de goluri în meci și în reprize.

Repriza 1

67%Min. 1 gol înainte de pauză60%
Blacks PowerURA
50%Min. 2 goluri înainte de pauză20%
Blacks PowerURA
17%Min. 3 goluri înainte de pauză20%
Blacks PowerURA

Repriza 2

83%Min. 1 gol după pauză60%
Blacks PowerURA
17%Min. 2 goluri după pauză20%
Blacks PowerURA
0%Min. 3 goluri după pauză0%
Blacks PowerURA

Reprizele meciului— în ce repriză marchează mai des?

Cum împart echipele jocul între prima și a doua repriză: goluri, puncte, clean sheet și scor la pauză.

Blacks Power stă cu 25% mai bine la: forma din repriza 1 (puncte la pauză).

0.5 pct / meci - Blacks Power · 0.4 pct / meci - URA

Blacks Power - starea la pauză
0% conduce50% egal50% condusă
URA - starea la pauză
0% conduce40% egal60% condusă

Înainte de pauză (repriza 1)

0.5Puncte pe meci (repriza 1)0.4
Blacks PowerURA
0.17Goluri marcate (repriza 1)0.2
Blacks PowerURA
1.17Goluri primite (repriza 1)1
Blacks PowerURA
1.33Media golurilor (repriza 1)1.2
Blacks PowerURA
33%Poartă intactă înainte de pauză40%
Blacks PowerURA
83%Fără gol înainte de pauză80%
Blacks PowerURA

După pauză (repriza 2)

1.67Puncte pe meci (repriza 2)1
Blacks PowerURA
0.67Goluri marcate (repriza 2)0.4
Blacks PowerURA
0.33Goluri primite (repriza 2)0.4
Blacks PowerURA
1Media golurilor (repriza 2)0.8
Blacks PowerURA
67%Poartă intactă după pauză60%
Blacks PowerURA
50%Fără gol după pauză80%
Blacks PowerURA

Blacks Power - rezultatele reprizei a 2-a

50% V17% E33% I
3
Puncte la pauză
1
Goluri la pauză
-6
Golaveraj (repriza 1)
10
Puncte în repriza a 2-a
+2
Golaveraj (repriza 2)
0.50
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză-0.8

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

URA - rezultatele reprizei a 2-a

20% V40% E40% I
2
Puncte la pauză
1
Goluri la pauză
-4
Golaveraj (repriza 1)
5
Puncte în repriza a 2-a
0
Golaveraj (repriza 2)
0.40
PPG înainte de pauză
Apărarea după pauză-0.6

Apărarea rămâne stabilă pe tot parcursul meciului.

Blacks Power - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.401.80
Goluri marcate / meci0.20.8
Goluri primite / meci1.40.4
Media golurilor pe meci1.61.2
1 gol80%100%
2 goluri60%20%
3 goluri20%0%
Poartă intactă20%60%
Fără gol80%40%
Golaveraj-6+2
Pauză: 0% conduce - 40% egal - 60% condusă
Repriza 2: 60% câștigată - 0% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 1
URA - ultimele 5 meciuri pe reprize
Repriza 1Repriza 2
Puncte pe meci0.401.00
Goluri marcate / meci0.20.4
Goluri primite / meci1.00.4
Media golurilor pe meci1.20.8
1 gol60%60%
2 goluri20%20%
3 goluri20%0%
Poartă intactă40%60%
Fără gol80%80%
Golaveraj-40
Pauză: 0% conduce - 40% egal - 60% condusă
Repriza 2: 20% câștigată - 40% egal - 40% pierdută
BTTS la pauză (ult. 5): 20% - Total goluri la pauză: 1

* Culorile din tabele arată frecvența: verde este frecvent, galben moderat, roșu rar. Este o frecvență, nu o notă pentru echipă.

Goluri pe minute— când apar golurile?

Fazele meciului în care echipele marchează și primesc cel mai des.

Blacks Power
MarcatePrimite
1
1
0-15
1
2
16-30
0
4
31-45
3
1
46-60
1
0
61-75
0
1
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 46-60 (3 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (4). Bilanț final (76-90): -1 - finalurile de meci sunt un punct slab.

URA
MarcatePrimite
1
1
0-15
0
1
16-30
0
3
31-45
0
2
46-60
0
0
61-75
2
0
76-90

Cea mai periculoasă în minutele 76-90 (2 goals). Primește cel mai mult în 31-45 (3). Bilanț final (76-90): +2 - câștigă finalurile de meci.

* Intervalele 31-45 și 76-90 includ golurile din prelungiri.

Indicatori suplimentari ai echipelor— ce arată xG, eficiența și forma?

O comparație a calității ocaziilor, rezultatelor și tendințelor pe baza meciurilor jucate în acest sezon.

Profilul meciului

2.25
Goluri estimate
atac vs apărarea adversă
1.2 : 1.1
Împărțirea estimată a golurilor
acasă : deplasare
105%
Ritm vs ligă
100% = media ligii
45%
Ambele echipe au marcat (BTTS)
media sezoanelor ambelor echipe
-100%
Efect de derby
Goluri H2H vs meciuri tipice
33%
Estimare BTTS
din frecvența de marcare a ambelor echipe
10%
Risc de 0:0
circa 1 din 10 meciuri
0-1
Cel mai frecvent interval de goluri
atac vs apărare de ambele părți

Blacks Power

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.01
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.49
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+3.5 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.49
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
0.00
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
93%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
142%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
-0.30
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.5
Goluri în final
0% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 17% vin în primul sfert de oră.
0%

URA

Bilanț xG net
Diferența dintre calitatea ocaziilor create și permise pe meci.
-0.17
Rezultate comparate cu xG
Diferența dintre bilanțul real al golurilor și bilanțul descris de xG.
-0.63
Puncte comparate cu bilanțul golurilor
Comparație între punctele obținute și cele sugerate de bilanțul golurilor echipei.
+1.7 pct
Eficiența finalizării
Transformă echipa ocaziile? Pozitiv înseamnă că marchează mai mult decât sugerează calitatea ocaziilor.
-0.63
Eficiența apărării
Apărarea sau portarul salvează echipa? Pozitiv înseamnă că primește mai puțin decât sugerează ocaziile permise.
0.00
Atac vs ligă
Cât marchează echipa față de media ligii pentru acest rol. 120% înseamnă 20% peste medie.
57%
Apărare vs ligă
Cât primește echipa față de media ligii. 80% înseamnă cu 20% mai puține goluri primite.
130%
Tendința formei
Compară punctele din ultimele 5 meciuri cu media întregului sezon.
0.00
Repriză secundă mai bună?
Cu câte goluri mai mult marchează echipa după pauză față de înainte.
+0.2
Goluri în final
67% din golurile acestei echipe vin în minutele 76-90. Prin comparație, 33% vin în primul sfert de oră.
67%

* Numărul și distribuția estimate ale golurilor, estimarea BTTS, riscul de 0:0 și intervalul de goluri sunt calculate din medii și frecvențe publice de sezon. Este un profil statistic, nu o predicție privată a modelului sau un pont. Ceilalți indicatori descriu meciurile deja jucate.

Context de ligă— este o ligă cu multe goluri?

Cum se compară ambele echipe cu mediile ligii (Uganda Premier League).

Echipele vs liga

Blacks PowerLigaURA
Media golurilor pe meci▲ 2.502.14▼ 2.00
Ambele echipe au marcat▲ 50%36%▲ 40%
Min. 3 goluri (Over 2.5)▲ 67%40%• 40%
Meciuri fără gol primit▼ 33%40%▼ 20%
Gol înainte de pauză▲ 67%58%▲ 60%
Gol după pauză▲ 83%68%▼ 60%

^ verde = peste media ligii, ˇ roșu = sub media ligii. Arată direcția diferenței, nu o notă pentru echipă.

2.14
Media golurilor pe meci
36%
Ambele echipe au marcat
40%
Min. 3 goluri (Over 2.5)
40%
Meciuri fără gol primit
1.08
Goluri acasă / meci
1.06
Goluri în deplasare / meci
+2%
Avantajul gazdelor în atac
+2%
Avantajul gazdelor în apărare
+8%
Avantajul total al gazdelor
Goluri în repriza 1 (toată liga)
58%
1 gol
26%
2 goluri
10%
3 goluri
2%
4 goluri
Goluri în repriza 2 (toată liga)
68%
1 gol
30%
2 goluri
12%
3 goluri
6%
4 goluri

Întrebări frecvente

Când joacă Blacks Power și URA?

Blacks Power întâlnește URA pe 20 octombrie 2026 în Uganda Premier League. Ora exactă în fusul tău orar este afișată în partea de sus a paginii meciului.

Ce arată statisticile golurilor înainte de Blacks Power - URA?

Blacks Power marchează în medie 1,00 goluri pe meci, iar URA 0,60. Media în Uganda Premier League este de 2,14 goluri, cu Over 2.5 în 40% dintre meciuri. Ambele echipe marchează în 50% din meciurile Blacks Power și 40% din cele ale URA.

În ce formă sunt Blacks Power și URA?

În ultimele 5 meciuri Blacks Power are un bilanț de 2-0-3 (1,20 puncte pe meci), iar URA 1-1-3 (0,80 puncte pe meci).

Unde găsesc pontul și analiza pentru Blacks Power - URA?

Fundalul statistic pentru Blacks Power - URA — formă, meciuri directe, goluri, BTTS și Over/Under — este pe această pagină. Pontul cu justificare și evaluare a valorii este în aplicația NoFluffPicks.